Технології
У Дніпрі створили розвідувальний безпілотник «Чаклун» (ВІДЕО)
Члени федерації авіамодельного спорту у Дніпрі створили розвідувальний безпілотний авіаційний комплекс «Чаклун».
Про це пише Інформатор.
Зазначається, що вже понад сотня таких безпілотників на передовій надають інформацію про позиції та переміщення ворога українським військовим.
До лютого 2022 року федерація авіамодельного спорту регіону проводила всеукраїнські змагання та фестивалі, організовувала роботу дитячих гуртків. Після війни вирішили робити щось корисне для країни.
«Ми зібралися і зрозуміли, що найкраще, що ми можемо зробити – це створювати безпілотники, навчати військових. «Літаки» різного призначення, цим і займаємось. Почали з одного невеликого розвідника, потім почали з’являться його різні модифікації», — розповів президент федерації Дмитро Панченко.
Читайте також: Ми пригнали 30 автівок для ЗСУ. Ось кілька порад, які зекономлять ваші нерви та гроші
Безпілотник отримав назву «Чаклун», оскільки усі спочатку дивувались, як він самостійно йде по маршруту місії та як протистоїть засобам радіоелектронної боротьби.
Комплекс «Чаклун» складається з двох безпілотників, оснащених камерами, акумуляторами, запасними акумуляторами, передавачем, ноутбуком, на якому проходить обробка інформації, а також ремонтним комплектом.
Переваги «Чаклуна»
«Основна перевага маленького «Чаклуна»-розвідника – відносна доступність. Його можна співставити з квадрокоптерами, проте роботи він робить набагато більше. Наш девіз: «Кинув у машину, приїхав на позицію, відправив на місію, поклав назад до машини по поверненню – і місія завершена». Не треба розкладати ніякі антени, підготовка до польоту займає 5-10 хвилин», — розповів Дмитро Панченко.
«Чаклун» — це швидкий та маневровий безпілотник, легкий у використанні. Його не видно на радарах, а засоби радіоелектронної боротьби по ньому влучають лише тоді, коли працюють по комусь, а він випадково попадає у зону їх дії.
Читайте також: Зі складів – на передову. Як проєкт «Тачка на ТРОкачку» відновлює радянські вантажівки для ЗСУ
Цей БпЛА призначений для глибинної розвідки, дальність польоту з різними акумуляторами може складами від 100 до 150 кілометрів, а «робоча» висота – від 300 до 500 метрів. Програмна швидкість складає 90 кілометрів за годину. Ще один важливий «плюс» – це ремонтопридатність.
Нагадаємо, запорізькі інженери розробили бойовий БПЛА «Домаха» з дальністю польоту 50 км.
Також в Україні створили БПЛА, здатний коригувати HIMARS та вести глибинну розвідку.
Фото: dp.informator.ua.
Технології
Коментарі
Технології
Як працюватиме реєстр?
- ім’я та опис тварини;
- інформацію про вакцинацію та стерилізацію;
- контакти власників.
Етапи запуску
- Авторизація ветеринарів та клінік. Уже стартував перший етап: ветеринари подають заявки до Держпродспоживслужби для реєстрації в системі.
- Реєстрація тварин. Початок другого етапу планується на початок 2025 року.
Чому це важливо?
- відстежувати чисельність домашніх тварин;
- збирати дані про стан їхнього здоров’я та вакцинації;
- забезпечити кращий контроль над епідеміологічною ситуацією.
Коментарі
Технології
Що відомо:
- з червня 2023 року в Україні запрацював Єдиний реєстр зброї, а також електронний кабінет власника. Ці сервіси значно спростили процес подачі документів;
- нова функція в «Дії» стане ще одним кроком у цифровізації послуг МВС.
Коментарі