Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

У Дії запустили бета-тестування з оформлення житлової субсидії: як долучитися

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У мобільному застосунку Дія почали тестувати нову послугу — оформлення житлової субсидії. Протестувати новинку та висловити свої побажання розробникам запрошують всіх охочих.

Про це повідомив міністр цифрових трансформацій Михайло Федоров.

«Спрощуємо послугу з отримання субсидії в Дії — долучайтеся до бета-тестування», — написав міністр.

Зазначається, що вже зовсім скоро на порталі Дія запустять вдосконалену послугу з оформлення житлової субсидії. Українці зможуть втричі швидше подавати заяву про отримання допомоги від держави, призначеної на оплату комуналки.

Читайте також«Десерти такі смачні, що їх хочуть спробувати навіть коти». Як кондитерка з Прилук наважилася втілити дитяче захоплення у розпал війни

Під час розробки цієї послуги максимально спростили процес оформлення заяви. Зараз, щоб отримати субсидію, потрібно заповнити розширену форму на 21 пункт. Оновлений сервіс скорочує час до 10 хв та містить лише 7 кроків.

Про Дію

«Дія» — мобільний застосунок, офіційно запущений у 2020 році. Дає змогу зберігати водійське посвідчення, внутрішній і закордонний паспорти й інші документи в смартфоні, а також передавати їхні копії при отриманні банківських чи поштових послуг, заселенні в готель і в інших життєвих ситуаціях.

Також через «Дію» можна отримати такі державні послуги як єМалятко (комплексна послуга при народженні дитини), зареєструвати бізнес і ФОП онлайн, сплачувати податки й подавати декларації, підписувати будь-які документи, змінювати місце реєстрації тощо. До 2024 року планується перевести 100 % державних послуг у Дію.

Нагадаємо, на порталі «Дія» запустили бета-тестування подання заяви про шлюб онлайн.

Окрім того, у «Дії» з’явилася функція перевірки нотаріальних документів за QR-кодом.

Фото: undp.org.

Технології

В Україні стартував акселератор для стартапів у галузі розмінування

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

В Україні стартувала акселераційна програма для стартапів у сфері гуманітарного розмінування. її запустили у межах ініціативи Мінекономіки та Kyiv School of Economics.

Про це повідомили у Міністерстві економіки України.

«Переконана, що технології, розроблені в Україні, не лише допоможуть швидше очистити територію нашої держави, але й стануть згодом статтею експорту», — зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України — Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Акселераційна програма підтримки інновацій у гуманітарному розмінуванні передбачає, зокрема:

  • навчальні курси з підприємництва;
  • менторську підтримку від галузевих експертів;
  • реальні випробування технологій на полігоні;
  • peer-to-peer взаємодію та підтримку.

Тимофій Милованов, Президент Київської школи економіки, повідомив, що учасники навчатимуться підприємництва, випробовуватимуть свої проєкти на полігонах і зможуть за відповідною якістю ідей, залучити інвестиції для їхнього розвитку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ20 років працювала «на когось», а тепер має власне ательє за грант: досвід швачки з Дніпропетровщини

«В ідеалі потрібно досягти рівня, де роботи, а не люди, працюватимуть у сферах із високою загрозою вибухів. Розвиток високотехнологічного суспільства визначить відновлення України», — акцентував Тимофій Милованов.

Учасники програми матимуть змогу скласти індивідуальну дорожню карту в супроводі менторів та експертів, отримати підтримку при розробці бізнес-моделі та плану розвитку бізнесу від ідеї чи прототипу до сертифікованого виробу, чи технології.

Реєстрація для участі в програмі доступна за посиланням.

Нагадаємо, Асоціація саперів України запустила навчальну платформу для дітей з мінної безпеки.

Також ми розповідали, що Канада передала Україні роботів-саперів.

Фото: АрміяІнформ.

Читати далі

Технології

Міноборони випробовує українські дрони від шістьох виробників

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Міністерство оборони України на випробуваннях, які відбулися нещодавно, тестували дрони від шістьох виробників. Здебільшого — FPV-дрони, спроєктовані та виготовлені приватними компаніями.

Про це українське оборонне відомство повідомило на своєму сайті.

Мета цих випробувань — перевірити роботу безпілотників під впливом випромінювання комплексу радіоелектронної боротьби (РЕБ). Окремо тестували стійкість БпЛА до придушення сигналу відеозв’язку та каналу керування безпілотником.

Для більшості виробників це випробування стало хорошою можливістю побачити вразливі місця своїх розробок і надалі зосередитися на вдосконаленні презентованих проєктів щодо протидії РЕБ. Один із виробників продемонстрував свою серійну розробку дрона-камікадзе. Цей зразок показав стійкість каналів відеозв’язку та управління дроном у протистоянні з комплексом РЕБ.

Читайте також: Майже кожен житель села переконаний – у його криниці найчистіша вода. Але це не так. Як на Полтавщині очищають воду для місцевих, переселенців та військових

За словами представника компанії, цей зразок уже добре зарекомендував себе у бойових умовах та має досить стабільні показники у протистоянні з засобами РЕБ ворога.

В разі успішних подальших випробувань і допуску до експлуатації цього БпАК, підприємство готове до масштабування свого виробництва.

«Проєкт розпочався близько року тому, але зараз ми вийшли на рівень, який можна показувати. Цей дрон здатен виконувати бойові завдання на відстані до десяти кілометрів. Ті технології, які використовувались для розробки цієї моделі, – не якісь інноваційні чи унікальні, це збірна солянка наших знань, вдале поєднання досвіду попередніх виробів», – повідомив представник компанії-виробника.

Зазначається, що такого кшталту випробування нових моделей БпАК Міністерство оборони влаштовує регулярно. Кількість підприємств, які з власної ініціативи працюють над створенням сучасних українських безпілотників, уже сягає кількох сотень, адже саме цей тип озброєнь у війську надзвичайно потрібний.

Нагадаємо, в Україні успішно випробували новий комплекс для боротьби з російськими БПЛА.

Окрім того, створили робота-мисливця з дистанційним керуванням.

Також ми розповідали, що в Україні розробили стійкий до російського РЕБу ударний дрон Backfire.

Фото: Міноборони України.

Читати далі

Технології

У КПІ розробили імпланти, що ростуть разом із кістками (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У КПІ імені І. Сікорського розробили унікальний 3D-імплант, що росте разом із кістками. Унікальна конструкція врятувала дитину від раку.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці вишу.

Аспірантка механіко-машинобудівного інституту КПІ ім. Ігоря Сікорського Світлана Бурбурська розробила конструкцію титанового імпланту, який не тільки заміняє пошкоджену частину кістки, а і росте разом з нею.

Унікальність цих імплантів полягає в тому, що вони є індивідуальними, для їх створення використовують 3D-друк. Деталь виготовляється чітко під конкретне місце на кістці, щоб точно повторити її форму. Цей титановий імплант можна подовжити під час операції.

Читайте такожХто такий Ігор Сікорський, або Як РФ вкрала українця, який подарував світу гелікоптери (ТЕСТ)

«Коли можемо знайти таке рішення, ми забезпечуємо збереження кінцівки», – каже Світлана Бурбурська.

Конструкція Світлани стала сенсацією після історії восьмирічного Богдана, у якого рак пошкодив 28 см стегнової кістки. Такі ураження призводять до повної ампутації кінцівки. Це був перший випадок в Україні, коли титановий імплант вдалося встановити дитині, завдяки чому врятували ногу.

Українська конструкція урази дешевша за закордонну. Вона дуже легка та міцна, підходить як для великих ділянок, так і для тих, де потрібний ювелірний підхід. А також підходить для майже усіх кісток людини.

Нагадаємо, студент КПІ створив перший у світі сервіс, що моніторить бойові частоти ворожої авіації.

Також ми розповідали, у Київській політехніці створюють унікальний вітчизняний колінний протез.

Фото: скриншот із відео.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство12 години тому

«Бессарабське вино ще литиметься рікою»: сім’я виноробів з Одещини відновлює стародавні рецепти та виноградники, знищені «совєтами»

Колеги з різних куточків світу — виноградарі, винороби, туроператори — довго вмовляли Ірину Польшакову виїхати...

Суспільство12 години тому

Від підвалу в Миколаєві до виробництва дитячого текстилю в Яремчі: як переселенка відкрила бізнес на новому місці

Колону цивільних, що виїжджали з Миколаєва на початку березня 2022 року, обстрілювала російська артилерія. Тетяна...

Суспільство1 день тому

Гонорар за першу картину віддала на реабілітацію. Історія художниці з Харкова, яка переїхала на Закарпаття та підтримує військових

В своєму будинку в селі посеред гір Тетяна Самсонова медитує, відкриває черговий збір на потреби...

Суспільство4 дні тому

«У Львові — кава, а в нас — варення з перців і «Курган & Agregat». Як жінка перетворила любов до своєї громади в бренд

«А давайте після свят уже, після Миколая? У нас така запара — 150 листів від...

РЕКЛАМА: