Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

У Дії додали дві нові облігації «Авдіївка» та «Дебальцеве»: як їх придбати

Опубліковано

Відтепер у Дії можна придбати військові облігації, які присвячені українським містам на Донеччині.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Допомагайте Силам оборони та державі з вигодою для себе — купуйте військові облігації в Дії. Кожна облігація — це амуніція, медикаменти та техніка для військових, а також зарплати для вчителів, лікарів тощо. А для вас це донат, який повернеться з додатковим прибутком», — написав Михайло Федоров.

Фото: телеграм-канал Михайла Федорова

Читайте також: 10 млн євро на виробництво «Паляниці»: Литва фінансуватиме українського виробника ракети-дрона

Облігації мають назви двох тимчасово окупованих міст у Донецькій області:

  • Дебальцеве. Ставка 16,5 %, дата виплати — 12.05.2027;
  • Авдіївка. Ставка 15,6 %, дата виплати — 20.05.2026.
Відео: ютуб-канал Дії

За купівлю облігацій у застосунку користувач не платить комісію чи додаткові платежі.

Нагадаємо, що раніше в Дії зʼявилася нова військова облігація «Вовчанськ».

Фото: телеграм-канал Михайла Федорова

Коментарі

Економіка і бізнес

Українські пазли за мотивами Гаррі Поттера й не тільки: як бізнес із Харкова отримав ліцензію від Warner Bros.

Опубліковано

Коли бізнес українських пазлів Woods Story тільки починався, Вікторія та Михайло все робили самі, адже не мали ні обладнання, ні команди. Відтоді минуло кілька років: вони релокувалися з Харкова на Львівщину, виросли у кілька разів і навіть отримали ліцензію на виготовлення пазлів з культовими Гаррі Поттером, Джоном Сноу та Томом і Джеррі. 

ШоТам поговорили зі співзасновницею Woods Story Вікторією Ридаш про те, як їм вдалося відновити роботу після 2022 року та налагодити співпрацю з Warner Bros.

Сиділи на карантині й придумали бізнес

Карантин у 2020 році застав Вікторію і Михайла розгубленими, як і всіх. До того їхнє життя в Харкові було активним, але в один момент призупинилося. 

«Більшість наших знайомих почали грати у відеоігри, передивилися весь Netflix, всі фільми, серіали — наверстали все, що пропустили за кілька років. Ми теж перепробували всі ці розваги й задумалися — а що можна робити ще?» — пригадує Вікторія.

Так на думку спало заснування власної справи. Спочатку не йшлося про великий бізнес і звільнення з основної роботи — жінка працювала HR-менеджеркою, Михайло — маркетологом, і обох влаштовувало їхнє професійне життя. Але ідея свого бізнесу не відпускала, тож подружжя активно вивчало іноземний досвід розваг. Зупинилися майбутні підприємці на дерев’яних пазлах:

«На той момент ми були одними з перших виробників дерев’яних пазлів в Україні. Першим пазлом став лев — тоді він здавався нам просто ідеальним».

Один з перших пазлів від Woods Story у формі голови лева. Фото надала героїня

Вони звернулися до дизайнера, і той допоміг втілити перші ідеї в життя. Вікторія з захватом пригадує, як люди реагували на їхні українські пазли з фігурними деталями:

«Кожен другий покупець надсилав нам відгук. Люди виражали нам свій захват від продукту, бо на той момент це було дійсно круте, нове, нестандартне, небанальне, та ще й якісне українське».

Спочатку працювали вдвох: після роботи їхали до підрядників, які наносили зображення та вирізали пазли, вдома пакували замовлення та квапились на пошту біля дому — о 21 було останнє відправлення. У такому ритмі пропрацювали десь пів року, а коли зрозуміли, що справа набирає обертів, — звільнилися з основної роботи: «Вирішили, що краще свій ресурс спрямуємо в розвиток своєї справи — не просто як хобі чи підробітку».

Якось вони отримали велике корпоративне замовлення на пазл з совою — треба було спакувати 400 коробок. Пакували ночами та днями, вся квартира вже була заповнена вежами з пазлів, а коли треба було везти їх на пошту, Вікторія знайшла на підлозі маленьку деталь від пазла. А з якої вона коробки — ніхто не знав! 

«Чесно, ми були готові розбирати всі-всі пазли й шукати, де не вистачає деталі. Але ми написали клієнту, перепросили й відправили деталь. Цей випадок став для нас прикладом того, як треба працювати з сервісом».

У перші роки Woods Story шукали нові рішення та мали багато цілей. Коли квартира Вікторії та Михайла перетворилася на склад, вирішили, що варто набратися сміливості, придбати власне обладнання — спочатку це був один верстат — і переїхати. А згодом взагалі відмовилися від послуг підрядників і всі процеси взяли на себе.

«Взяли свого котика, сіли в машину й поїхали з Харкова»

За тиждень до повномасштабного вторгнення подружжя поверталося з відпустки. Вікторія пригадує, що в аеропорту Туреччини побачили тривожні новини — начебто росія розпочне війну. Напруга росла, але підприємці повернулися в Україну й 23 лютого завершували робочий день, як і кожен. Але вже зранку прокинулися від вибухів.

«Ми 23-го числа з орендованої квартири переїхали на свою, в якій робили ремонт. Усі речі були в коробках, тож ми тільки взяли свого котика, сіли в машину й поїхали з Харкова».

Робота Woods Story зупинилася. Вікторія та Михайло оселилися на Львівщині у знайомих. Вони й досі залишаються в невеличкому містечку Буськ за 40 кілометрів від Львова.

Вікторія та Михайло — засновники бізнесу з виготовлення фігурних пазлів. Фото надала героїня

Десь у квітні 2022 року, коли відновила свою роботу «Нова пошта» і багато бізнесів почали повертатися на ринок, підписники та клієнти почали питати, чи можна замовити пазли.

«Завдяки знайомим, що лишалися в Харкові, ми потроху почали перевозити все в Буськ — почали з продукції, аж поки не отримали все своє обладнання».

Вікторія та Михайло наче знову повернулися до старту свого бізнесу — виготовляли та пакували все самі в гаражі свого знайомого. У містечку складно було знайти приміщення в оренду — Вікторія відкрила OLX, а там по Буську було нуль варіантів. 

Та що довше подружжя жило в місті, то більше в них ставало знайомих, і за кілька місяців приміщення таки вдалося знайти. Тож взимку 2023 року вони запропонували колегам, які раніше працювали з ними, переїхати в Буськ і відновити роботу.

Warner Bros. написали самі

Ще до початку повномасштабного вторгнення Woods Story вирішили створили українські пазли за мотивами франшиз:

«Почали тестувати, зрозуміли, що є попит, і подумали, що варто це робити легалізовано, тож шукали шляхи. Нам тоді забракло досвіду, що спочатку треба ліцензія, а тоді — продажі, й ми хотіли виправити помилку».

Спочатку шукали контакти серед знайомих, писали юристам, компаніям, які мали подібні ліцензії, писали напряму до студії, але нічого не вдавалося. А вже влітку 2023 студія сама відгукнулася й запропонувала співпрацю. Так-так, саме вона — всесвітньо відома Warner Bros.! 

«Та ми вагалися: під час воєнного стану це неабияка відповідальність для маленького бізнесу. Тож, ухвалюючи рішення, ми запитували себе, чи готові — і вирішили ризикнути. Для нас це велике досягнення та можливість популяризувати український продукт, виводити його на новий рівень».

Тепер в асортименті Woods Story є ліцензійні пазли зі всесвіту Гаррі Поттера. Фото надала героїня

Процес переговорів був тривалий, але навесні 2024 року Woods Story оголосили, що тепер у них є ліцензія на продукцію за мотивами відомих франшиз — це «Гаррі Поттер», «Ігри престолів», «Рік і Морті» та «Том і Джеррі». Виготовляють не лише пазли, а й дерев’яні постери.

«Напевно, в багатьох є традиція восени та взимку переглядати “Гаррі Поттера”, надихатися, потрапляти в казку — от і наші пазли допомагають підтримати вайб цієї казки, тому реакції були лише позитивні».

Створюють тисячу пазлів на місяць

Зараз бізнес набирається сил — вже має склад, за розміром майже такий, як у Харкові. У сезон тут виготовляють понад тисячу пазлів на місяць і готують новинки до продажу. Не виключають і переїзд з Буська, але поки лишаються на Львівщині.

Вікторія та Михайло щоразу вигадують нові ідеї для пазлів. Фото надала героїня

Підприємці продовжують радувати людей українськими пазлами та колекціонують цікаві історії з клієнтами:

«Якось ми отримали відгук від клієнта, що пазл йому сподобався, але один зі шматочків з’їв собака. Така трошки смішна ситуація, але, звісно, ми надіслали деталь, якої бракувало. Клієнт щасливий, собака щасливий — і ми щасливі».

Вікторії важливо, щоб люди були задоволені продукцією, тож бізнес завжди йде назустріч клієнтам. А для підприємців, які вагаються чи тільки ступають на шлях ведення бізнесу, у жінки є порада:

«Як на мене, якщо людина любить те, що вона робить, то варто пробувати. Навіть якщо не виходить з першого разу — не опускати руки, пробувати, й обов’язково все вийде. Варто знаходити в собі сили визнати свою помилку та виправити, а також рішучість пробувати далі».

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Авіакомпанія «Нової пошти» отримала дозвіл на комерційні рейси в Європі

Опубліковано

Авіакомпанія Supernova Airlines отримала дозвіл на чартерні рейси всередині ЄС. Його надало Агенство з авіаційної безпеки Європейського союзу.

Про це повідомили у пресслужбі «Нової пошти».

«Це важливий крок, адже тепер ми зможемо виконувати чартерні рейси всередині ЄС, а отже ще швидше доставляти ваші посилки! Наразі триває фінальна підготовка до запуску польотів», — повідомляють в пресслужбі НП.

Фото: телеграм-канал «Нової пошти»

Читайте також: Підприємці до 25 років можуть податися на грант через «Дію» за спрощеними умовами

Як зазначають у компанії, Supernova Airlines стратегічно націлена на далекомагістральні рейси з США до Європи та з Китаю до Європи.

У травні 2023 року компанія здійснила свій перший авіарейс за маршрутом «Рига — Жешув — Рига» на літаку ATR 72. А 18 вересня 2024 року відбувся перший рейс на власному Boeing 737-800SF під прапором України.

Нагадаємо, що українська студентка розробила мобільний застосунок для туристів, які хочуть мандрувати без групових екскурсій

Фото: Nova Global

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

«Укренерго» отримало перший трансформатор від Світового банку: він живитиме 300 тисяч споживачів

Опубліковано

У межах проєкту REPOWER НЕК «Укренерго» отримало перший великий трансформатор поперечного регулювання для однієї з підстанцій на 750 кВ.

Про це повідомили у компанії.

«Надходження цього обладнання на старті опалювального сезону має надважливе значення, оскільки новий трансформатор дозволить збільшити обсяг передачі електроенергії у період сезонного зростання споживання. Встановлення нового потужного трансформатора зменшує експлуатаційні витрати, а також забезпечує надійну схему живлення для близько 300 тисяч споживачів», — написали в «Укренерго».

У найближчі місяці компанія отримає ще 20 потужних трансформаторів, придбаних за кошти Світового банку.

Читайте також: США виділять 800 мільйонів доларів допомоги Україні на виробництво дронів

Фото: фейсбук-сторінка «Укренерго»

Про енергетичну підтримку України

Це обладнання постачають завдяки гранту на суму 247 мільйонів доларів від Цільового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України (URTF). Він фінансується 17 донорами, включно з Канадою, Швецією і Швейцарією, які визначили український енергетичний сектор як пріоритетний напрямок своїх внесків.

Раніше у межах проєкту REPOWER «Укренерго» отримало спеціальні транспортні засоби, що теж допоможуть українським енергетикам у ремонті та відновленні пошкоджених мереж.

Нагадаємо, що Україна та Франція підписали угоду на 200 млн євро для відновлення критичної інфраструктури.

Фото: фейсбук-сторінка «Укренерго»

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Економіка і бізнес1 годину тому

Українські пазли за мотивами Гаррі Поттера й не тільки: як бізнес із Харкова отримав ліцензію від Warner Bros.

Коли бізнес українських пазлів Woods Story тільки починався, Вікторія та Михайло все робили самі, адже...

Суспільство6 днів тому

«Донори віддають частинку себе, аби врятувати інших». Історія харків’янки, яка вже 8 років здає кров

Коли Ольга Маканєєва з Харкова працювала в лікарні, вона вперше наважилася на донорство, аби допомогти...

Суспільство7 днів тому

«У відповідальній роботі гендер не має жодного значення»: як працює перша жінка-машиністка харківської підземки

Ще кілька років тому побачити жінку за кермом поїзда метро було неможливо. Проте 25-річна Анастасія...

Спорт2 тижні тому

Спорт дав зрозуміти, що не все втрачене. Це історії ветеранок, які представлятимуть Україну на «Іграх Нескорених»

«Ігри Нескорених» стали символом незламності духу наших воїнів. 35 учасників — ветеранів та військовослужбовців, які...