Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Створюємо ком’юніті людей, де підтримують одне одного»: у Чернігові відкривають центр підтримки для жінок і дітей

Партнерський матеріал

Опубліковано

15 січня в Чернігові відкривають Денний центр «Жіночого Хабу Святої Ольги», який безкоштовно опікуватиметься жінками та дітьми, що постраждали внаслідок війни. 

Спортзал, йога, фізична реабілітація, педагоги-вихователі, психологи та консультанти з працевлаштування чекатимуть у центрі на тих, хто потребує підтримки.

ШоТам поспілкувалися з керівницею проєкту Тетяною Івановою про те, як вдалося створити таке місце та як воно має об’єднати місцевих і переселенців. 

Тетяна Іванова

Координаторка проєкту.

Від шелтерів на Заході до Денного центру на Півночі України

Ще до початку повномасштабного вторгнення в «Елеос-Україна» був чималий досвід боротьби з домашнім насильством: ми опікувалися тими, хто потребував допомоги, сховку, психологічної чи правової підтримки. Перший шелтер створили у 2021 році. З того часу там надаємо комплексну допомогу: консультації, прихистки тощо. Від початку повномасштабного вторгнення викликів стало більше, і мережа шелтерів почала розширюватися.

«Елеос-Україна» підтримує українських жінок. Фото надала Тетяна Іванова

Підтримати тих, хто постраждав від російсько-української війни — одна з основних задач, які ми поставили перед собою. Для цього необхідно було створити місце, де постраждалі могли б почуватися в безпеці та не залишатися наодинці з наслідками війни.

Ми взялися організовувати притулки для переселенців в Івано-Франківську, Рівненькій та Чернівецькій областях, щоб опікуватися добробутом та майбутнім тих, хто не може повернутися додому через бойові дії або тому, що їхні домівки знищили росіяни.

Ворог не зайшов у місто, але зруйнував область 

У 2023 році наша команда вирішила, що час рухатися далі й створювати нові локації та послуги для постраждалих від російського вторгнення. За кілька місяців ми розробили ідею Денного центру «Жіночого Хабу Святої Ольги». Хотіли, аби цей центр виріс до ком’юніті серед місцевих мешканців і вимушено переміщених осіб.

Ідея полягала в тому, щоб в одному місці зібрати якомога більше людей, які підтримували б одне одного, мали змогу звернутися по допомогу до фахівців-психологів та спеціалістів з фізичної реабілітації. А ще відчували б себе в безпеці настільки, наскільки це взагалі можливо в країні, де триває війна.

У новому центрі можна пройти фізичну реабілітацію. Фото надала Тетяна Іванова

Необхідно було обрати місто, де можна створити такий центр. Ми вирішили, що це має бути Чернігів. Тут та в області мешкають люди, яким довелося відчути на собі всі наслідки війни. Регіон пережив окупацію, місто бомбардували, а люди й досі оговтуються від пережитого. 

Знайти приміщення — задача із зірочкою

Відтак ми остаточно зупинилися на Чернігові й почали шукати приміщення. Можу сказати, що саме місто доволі невелике, якщо порівнювати з іншими містами нашої країни. Тому й знайти те, що треба, було не так просто.

Денний центр — це соціальний проєкт. Ми шукали одноповерхове приміщення, яке можна було б зробити інклюзивним, аби люди з інвалідністю також мали змогу без проблем нас відвідувати.

Наш вибір скорочувався, аж поки не знайшли те, що нам було необхідно. Приміщення потребувало ремонту, але це вже був початок. Нашій команді довелося далеко не один раз з’їздити в Чернігів, аби переконатися, що ми обрали те, з чого можна створити центр підтримки.

Оренда, ремонт та інклюзивний перший поверх

На щастя, міська влада Чернігова підтримала нашу ідею створити Денний центр. Ми орендуємо приміщення за символічні кошти — менше ніж дві гривні — і зовсім скоро плануємо завершити ремонт. 

Понад два місяці ми заклали на відновлення приміщення й уже 15 січня плануємо відкрити двері центру. У будівлі, де буде «Жіночий Хаб Святої Ольги», ми забрали весь перший поверх під наші потреби. 

Психолог, педагог-вихователь, спортзал і консультації з працевлаштування

У Денному центрі ми облаштовуємо кімнати для психоемоційної підтримки тих, хто цього потребує, а також спортзал. У ньому будуть займатися ті, кому необхідна фізична реабілітація. Для цього наша команда відібрала фахівців своєї справи й провела навчання для тих, хто працюватиме з місцевими та внутрішньо переміщеними особами, які проживають у Чернігові. 

Наші спеціалісти вже працюють з постраждалими, втім, поки що на аутсорсі. Також у спортзалі, який став для нас партнером, вже проводимо фізичну реабілітацію. Після відкриття «Жіночого Хабу Святої Ольги» відвідувачі зможуть займатися фітнесом, йогою та опанувати тренажери разом з тренером.

До центру також можуть приходити мами, які не мають з ким залишити дитину. У нас працюватиме педагог-вихователь, що звільнятиме їхній час, аби вони могли отримати послуги: позайматися з психологом індивідуально або в групі, отримати консультацію з працевлаштування чи завітати до спортзалу. 

У центрі підтримки організують цікаві заняття для дітей, поки мами отримують послуги. Фото надала Тетяна Іванова

Нас підтримують Європа, Японія, США й не тільки

У майбутньому схожі центри плануємо започаткувати в багатьох регіонах країни. Нині в декількох містах працюють, зокрема, гуманітарні хаби та шелтери від «Елеос-Україна». Ми сподіваємося, що згодом зможемо допомагати й в інших містах — там, де це найбільш необхідно.

Завдяки міжнародній підтримці наша команда готова ставити перед собою амбітні цілі, адже нас підтримує не лише левова частка європейських організацій і донорів, а й добродії з Далекого Сходу, наприклад, з Японії, а також зі Сполучених Штатів Америки.

А поки ми очікуємо тих, хто потребує підтримки, в Чернігові з 15 січня 2024 року в Денному центрі «Жіночий Хаб Святої Ольги». Відвідати центр у Чернігові можна буде безкоштовно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 18:00.

Проєкт реалізується за донорської підтримки Міністерства закордонних справ Латвії та латвійської організації «Центр МАРТА».

Коментарі

Суспільство

Укрзалізниця запускає пряме щоденне сполучення Київ — Будапешт: графік руху

Опубліковано

З 15 грудня Укрзалізниця запускає прямий поїзд №9/10 Київ — Будапешт, який стане вже 20-м міжнародним рейсом компанії.

Про це повідомляє УЗ.

Особливості маршруту

Новий поїзд курсуватиме щоденно у складі стандартних спальних вагонів:

  • купе (4 місця);
  • люкс (2 місця).

Розклад розроблено так, щоб забезпечити пасажирам максимальну зручність для пересадок на європейські напрямки.

Графік руху

  • Київ – Будапешт:
    Відправлення о 10:16, прибуття о 06:00 наступного дня.
  • Будапешт – Київ:
    Відправлення о 22:40, прибуття о 19:11 наступного дня.

Квиток у купейному вагоні коштуватиме близько 3 000 грн.

Розклад нового рейсу синхронізовано з поїздами до найбільших міст Європи:

  • Відня (подорож триватиме менше трьох годин);
  • Зальцбурга, Мюнхена, Інсбрука, Цюріха, Румунії, Словенії та інших країн.

Час очікування між пересадками не перевищує двох годин.

Нагадаємо, що Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо.

Фото обкладинки: Укрзалізниця.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «2 000 подарунків до Нового року»: як здійсники мрію дитини

Опубліковано

15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у рамках якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму, дитини, дитинство якої наповнене дорослими труднощами.

Про це повідомляють представники благодійного фонду.

Які діти отримають подарунки?

Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування. 

Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».

«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця  БФ Твоя опора Валерія Татарчук.

Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків

Про цьогорічну акцію

Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративна косметика, колонка, щоб слухати улюблену музику, кінетичний пісок, термос для чаю, розмальовка, теплий шарф. 

Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України постійний партнер акції компанія «Нова Пошта». 

З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.

Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).

Фото обкладинки: freepik.

Коментарі

Читати далі