Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Чернігівській дитячій лікарні встановили сучасний компʼютерний томограф

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Чернігівській обласній дитячій лікарні змонтували сучасний комп’ютерний томограф. Медобладнання придбане на замовлення МОЗ.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України.

«У медзакладі функціонує відділення екстреної медичної допомоги. Цілодобово чергує бригада лікарів-спеціалістів для надання екстреної медичної допомоги у складі двох дитячих лікарів-хірургів, двох дитячих лікарів-анестезіологів, неонатолог, дитячий ортопед-травматолог та педіатр. Поява у лікарні новітнього обладнання дасть лікарям змогу оперативніше та якісніше надавати медичні послуги пацієнтам», — йдеться у повідомленні.

Читайте такожОб’єднали посольства шести країн. Як у Мощуні за пів року відновили енергоефективний «Пункт здоров’я»

Наразі медичне обладнання вже змонтовано, а медичний персонал проходить необхідне кваліфіковане навчання для роботи з компʼютерним томографом; працювати з обладнанням спеціалісти зможуть після отримання дозволу на право його експлуатації від ДІЯР.

У МОЗ зазначили, що Чернігівська обласна дитяча лікарня — це єдиний у регіоні лікувально-профілактичний заклад, де надається високоспеціалізована медична допомога дітям міста Чернігова та Чернігівської області. Ліжковий фонд лікарні становить 345 стаціонарних ліжок, в тому числі 115 ліжок хірургічного профілю, та 16 ліжок інтенсивної терапії.

У лікарні працюють єдиний в області цілодобовий дитячий травматологічний пункт, виїзна реанімаційна бригада для транспортування важкохворих дітей, є облаштований реанімобіль.

У МОЗ додали, що разом із партнерами продовжують забезпечувати лікарні необхідним обладнанням для покращення якості надання медичних послуг.

Водночас як нагадали у міністерстві, завдання керівника кожного медзакладу, до якого постачається коштовне обладнання — докласти максимум зусиль для його подальшого використання: забезпечити належне приміщення, монтаж обладнання, введення його в експлуатацію та отримання відповідних дозвільних документів, адже закуплене обладнання має якнайшвидше запрацювати для обслуговування пацієнтів.

Читайте такожНаткала на тепловізори та евакуаційне багі. Як майстриня з династії килимарів допомагає сину на фронті

Компʼютерна томографія — це основний метод діагностики в медицині, який надає детальне зображення внутрішніх структур людського тіла. Завдяки новітньому апарату лікарі матимуть можливість без обмежень своєчасно та достовірно діагностувати різноманітні патології та хвороби і, як результат, своєчасно надати якісну медичну допомогу пацієнту.

Нагадаємо, на Харківщині за сприяння ВООЗ та МОЗ встановили ще дві модульні клініки замість зруйнованих.

Фото: moz.gov.ua.

Суспільство

Укрнафта запустила на Львівщині нову високодебітну свердловину

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

ПАТ Укрнафта запустила в роботу нову свердловину з початковим добовим дебітом нафти 25-30 тонн.

Про це повідомила пресслужба компанії.

Зазначається, що ціллю буріння свердловини стала розвідка запасів у стрийських відкладах на Львівщині. Роботи провели в стислі терміни: стовбур загальною протяжністю 1244 метри пробурили всього за 32 доби.

«У процесі будівництва об’єкту відкрили проєктний горизонт та за допомогою геофізичних досліджень встановили його перспективність в плані нафтовидобутку», — зазначив директор Укрнафти Сергій Корецький.

Наразі здійснили перфорацію покладів в інтервалі 1085-1122 метрів, це близько 30% від загальної товщі нафтонасичених пластів стрийських відкладів.

Читайте також: «Усі овочі вирощують звичайні жителі півдня». Шеф-кухар з Одещини відроджує традиційні спеції Бессарабії. Як це працює

Відбувається процес освоєння. Початковий дебіт нафти – 25-30 тонн на добу.

В Укрнафті зазначили, що це вже третя свердловина, пробурена компанією у 2023 році в межах одного конкретного родовища, і друга з них створена в партнерстві з ТОВ БК Горизонти. До кінця року на цьому ж родовищі мають бути побудовані ще три свердловини.

Довідка

ПАТ «Укрнафта» — найбільша нафтовидобувна компанія України, видобуває понад 86% нафти, 28% газового конденсату та 16% газу від загального видобутку вуглеводнів в Україні. Розробляє родовища вуглеводнів на території двох нафтогазоносних регіонів України.

Нагадаємо, Укрнафта планує відновити видобуток на своїх ліквідованих свердловинах та брати в оренду ліквідовані свердловини інших компаній.

До того ж в Україні планують створити мінімальні запаси нафтопродуктів, які зможуть забезпечити потреби населення в разі виникнення кризової ситуації.

Фото: ukrnafta.com.

Читати далі

Суспільство

Знищено 10 із 17 «шахедів» за ніч — Повітряні сили

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Протиповітряна оборона Україні уночі збила 10 ворожих безпілотників.

Про це повідомили у пресцентрі Командування Повітряних сил.

Зазначається, що у ніч на 5 грудня 2023 року росіяни атакували ударними безпілотниками Shahed-136/131 з двох напрямків — з Курської області та російського міста Приморсько-Ахтарськ, а також — зенітними керованими ракетами С-300, які спрямували по цивільних об’єктах Донеччини та Херсонщини.

Усього в ударі зафіксовано 17 ударних БпЛА типу «шахед».

«В результаті бойової роботи знищено 10 ударних БпЛА в різних регіонах України», — йдеться у повідомленні.

Читайте такожКапітанка Марія Павлівна. Мати загиблого захисника збудувала на Рівненщині спортивно-розважальний комплекс для дітей

До відбиття повітряного нападу противника залучено винищувальну авіацію, зенітні ракетні підрозділи та мобільні вогневі групи Повітряних Сил та Сил оборони України.

Про Повітряні Сили

Повітряні сили ЗСУ — вид збройних сил, який має на озброєнні винищувальну, бомбардувальну і транспортну авіацію, а також зенітні ракетні війська і радіотехнічні війська. Повітряні сили у цьому вигляді були створені у 2004 році шляхом об’єднання двох видів: Військово-повітряних сил та Військ протиповітряної оборони України.

Нагадаємо, напередодні українська ППО знищила 18 ворожих дронів та авіаційну ракету.

Фото: Повітряні Сили.

Читати далі

Суспільство

Одна з країн НАТО замовила для України партію снарядів на 140 млн євро

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Німецький оборонний концерн Rheinmetall отримав замовлення на виготовлення 155 мм артилерійських снарядів для України.

Про це йдеться у заяві, опублікованій на офіційному сайті компанії.

Зазначається, що загальна сума контракту становить близько 142 млн євро. Замовником є неназвана країна НАТО, «чиїм заявленим наміром є підтримка України у її оборонній боротьбі за допомогою ефективної довгострокової військової допомоги».

Замовлення передбачає постачання «десятків тисяч комплектних 155-мм артилерійських снарядів». Боєприпаси будуть доставлені у 2025 році.

Читайте такожОзброюємо, навчаємо та одягаємо. Як фонд Markus Foundation забезпечує необхідним тисячі бійців 47-го штурмового полку

У Rheinmetall також повідомили, що компанія планує у 2024 році значно збільшити потужності з виробництва боєприпасів на своїх заводах у Німеччині, Іспанії, Південній Африці та Австралії, довівши річну виробничу потужність приблизно до 700 тисяч одиниць.

Нагадаємо, 3 грудня Німеччина надала Україні новий пакет військової допомоги.

Раніше ми повідомляли, що В Україні створили компактну систему радіоелектронної розвідки ЕТЕР.

Фото: Rheinmetall.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство19 години тому

«А хто мені скаже, що я не можу?». Історія волонтерки з «кришталевістю» кісток, яка йде проти законів фізики

Усі навколо казали, що вона порушує закони фізики та робить неможливе. Ольга Пометун народилася з...

Суспільство23 години тому

З міста — в село, з російської — на українську. Історія дитбудинку сімейного типу з Донеччини та досвід адаптації на Заході

Перше слово найменшої доньки подружжя Распертових з Донеччини було не «мама», а «там бах». «Їй...

Суспільство5 днів тому

«Центром Львова я ще обов’язково погуляю»: історія переселенки на кріслі колісному, яка працює на себе та майже не виходить з дому

Стара 9-поверхова панелька, ліфт голосно приїздить на 4-й поверх. Двері відчиняє невисока жінка: «Доброго дня!...

Суспільство5 днів тому

«Лайк» з операційної та нове життя на Харківщині: як підприємиця стала бойовою медикинею

Божену Гринько з Києва мобілізували навесні 2022 року. Жінка сама пішла до військкомату як медикиня....

РЕКЛАМА: