Суспільство
На Харківщині за сприяння ВООЗ та МОЗ встановили ще дві модульні клініки замість зруйнованих
На Харківщині у прифронтових населених пунктах Циркуни та Гракове за сприяння Всесвітньої організації охорони здоров’я та Міністерства охорони здоров’я України відкрили дві нові модульні клініки.
Про це ШоТам повідомили у ВООЗ.
Про проєкт
З 24 лютого 2022 року ВООЗ зафіксувала понад 1300 нападів на медичну систему України.
Щоб забезпечити безперервний доступ до послуг первинної медичної допомоги в районах, де медичні заклади були зруйновані або не підлягають відновленню ВООЗ у партнерстві з МОЗ встановлюють модульні клініки.
Пілотний проєкт охоплює загалом 15 закладів, які замінюють раніше зруйновані, в населених пунктах поблизу лінії фронту. Проєкт стартував у липні 2023 року, і наразі відкрито вісім об’єктів.
Про модульні лікарні
У модульній клініці в Циркунах працюватимуть три лікарі шість днів на тиждень та обслуговуватимуть понад 3700 людей. Це велика конструкція, що складається з восьми збірних модулів, з’єднаних у повнофункціональний медичний заклад. Раніше медичний заклад в цьому селі був повністю зруйнований внаслідок обстрілу росією навесні 2022 року.
Читайте також: Об’єднали посольства шести країн. Як у Мощуні за пів року відновили енергоефективний «Пункт здоров’я»
Клініка загальної практики та сімейної медицини в селі Гракове так само замінить попередній заклад, зруйнований обстрілами у 2022 році. У ній працюватиме один лікар та дві медсестри – той же персонал, який працював у зруйнованому закладі, забезпечуючи безперервність надання сервісів. Ця клініка буде відкрита для пацієнтів п’ять днів на тиждень. Це менша клініка, що складається з п’яти збірних модулів, яка обслуговуватиме громаду з 300 осіб.
Читайте також: Наткала на тепловізори та евакуаційне багі. Як майстриня з династії килимарів допомагає сину на фронті
Задля безпеки з огляду на близькість до лінії розмежування, ВООЗ обладнала обидва заклади спеціальним укриттям, розташованим неподалік, які можуть забезпечити притулок для десяти осіб одночасно.
«Модульні медичні заклади першої ланки можна швидко встановлювати на місці. Це один з ключових проєктів ВООЗ щодо реагування та відновлення, спрямований на забезпечення мешканців сільських громад і тих, хто повертається додому, доступом до вкрай необхідної медичної допомоги. Хоча це, зрештою, є тимчасовим рішенням, модульні клініки важливі для зміцнення довіри до системи охорони здоров’я та можуть служити заміною пошкоджених закладів на термін до 10 років», – зазначив Др. Емануеле Бруні, менеджер із надзвичайних ситуацій бюро ВООЗ в Україні.
Модульні клініки можна зібрати та встановити всього за 10–14 днів кожну, використовуючи різну кількість готових модулів залежно від необхідної кількості кімнат для пацієнтів. Усі клініки оснащені необхідними зручностями, включаючи електрику, системи каналізації, кімнати очікування та кімнати для огляду пацієнтів. Генератори та вентилятори передбачені для підтримки оптимального середовища для надання медичної допомоги.
Проєкт фінансується Гуманітарним фондом для України (UHF) та Генеральним директоратом Європейської Комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги (DG ECHO).
Довідка
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) – спеціалізована установа Організації об’єднаних націй, яка опікується проблемами охорони здоров’я у світовому масштабі. Головна мета ВООЗ – сприяння забезпеченню охорони здоров’я населення усіх країн світу. Текст Статуту ВООЗ можна коротко сформулювати як «Право на здоров’я».
Нагадаємо, у Мощуні на Київщині за підтримки Швейцарії збудували новий медичний пункт.
Також ми розповідали, як у селах Липці та Кам’янка на Харківщині встановили нові модульні клініки первинної медичної допомоги – це свого роду збірні медичні блоки, які можна швидко встановити на місці.
Фото: надане ШоТам.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Нагадаємо, що цьогоріч Яна брала участь у всесвітньо відомому Бостонському марафоні. Вона пробігла на ротезах пробігла відстань у 5 кілометрів і втілила мрію пораненого воїна. Дівчинка зібрала понад 500 000 гривень на протез для військового.
Фото: «Шахтар»
Коментарі