Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

На Харківщині за сприяння ВООЗ та МОЗ встановили ще дві модульні клініки замість зруйнованих

Опубліковано

На Харківщині у прифронтових населених пунктах Циркуни та Гракове за сприяння Всесвітньої організації охорони здоров’я та Міністерства охорони здоров’я України відкрили дві нові модульні клініки.

Про це ШоТам повідомили у ВООЗ.

Про проєкт

З 24 лютого 2022 року ВООЗ зафіксувала понад 1300 нападів на медичну систему України.

Щоб забезпечити безперервний доступ до послуг первинної медичної допомоги в районах, де медичні заклади були зруйновані або не підлягають відновленню ВООЗ у партнерстві з МОЗ встановлюють модульні клініки.

Пілотний проєкт охоплює загалом 15 закладів, які замінюють раніше зруйновані, в населених пунктах поблизу лінії фронту. Проєкт стартував у липні 2023 року, і наразі відкрито вісім об’єктів.

Про модульні лікарні

У модульній клініці в Циркунах працюватимуть три лікарі шість днів на тиждень та обслуговуватимуть понад 3700 людей. Це велика конструкція, що складається з восьми збірних модулів, з’єднаних у повнофункціональний медичний заклад. Раніше медичний заклад в цьому селі був повністю зруйнований внаслідок обстрілу росією навесні 2022 року.

Читайте такожОб’єднали посольства шести країн. Як у Мощуні за пів року відновили енергоефективний «Пункт здоров’я»

Клініка загальної практики та сімейної медицини в селі Гракове так само замінить попередній заклад, зруйнований обстрілами у 2022 році. У ній працюватиме один лікар та дві медсестри – той же персонал, який працював у зруйнованому закладі, забезпечуючи безперервність надання сервісів. Ця клініка буде відкрита для пацієнтів п’ять днів на тиждень. Це менша клініка, що складається з п’яти збірних модулів, яка обслуговуватиме громаду з 300 осіб.

Читайте такожНаткала на тепловізори та евакуаційне багі. Як майстриня з династії килимарів допомагає сину на фронті

Задля безпеки з огляду на близькість до лінії розмежування, ВООЗ обладнала обидва заклади спеціальним укриттям, розташованим неподалік, які можуть забезпечити притулок для десяти осіб одночасно.

«Модульні медичні заклади першої ланки можна швидко встановлювати на місці. Це один з ключових проєктів ВООЗ щодо реагування та відновлення, спрямований на забезпечення мешканців сільських громад і тих, хто повертається додому, доступом до вкрай необхідної медичної допомоги. Хоча це, зрештою, є тимчасовим рішенням, модульні клініки важливі для зміцнення довіри до системи охорони здоров’я та можуть служити заміною пошкоджених закладів на термін до 10 років», – зазначив Др. Емануеле Бруні, менеджер із надзвичайних ситуацій бюро ВООЗ в Україні.

Зруйнована лікарня, на місці якої з’явилась модульна

Модульні клініки можна зібрати та встановити всього за 10–14 днів кожну, використовуючи різну кількість готових модулів залежно від необхідної кількості кімнат для пацієнтів. Усі клініки оснащені необхідними зручностями, включаючи електрику, системи каналізації, кімнати очікування та кімнати для огляду пацієнтів. Генератори та вентилятори передбачені для підтримки оптимального середовища для надання медичної допомоги.

Проєкт фінансується Гуманітарним фондом для України (UHF) та Генеральним директоратом Європейської Комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги (DG ECHO).

Довідка

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) – спеціалізована установа Організації об’єднаних націй, яка опікується проблемами охорони здоров’я у світовому масштабі. Головна мета ВООЗ – сприяння забезпеченню охорони здоров’я населення усіх країн світу. Текст Статуту ВООЗ можна коротко сформулювати як «Право на здоров’я». 

Нагадаємо, у Мощуні на Київщині за підтримки Швейцарії збудували новий медичний пункт.

Також ми розповідали, як у селах Липці та Кам’янка на Харківщині встановили нові модульні клініки первинної медичної допомоги – це свого роду збірні медичні блоки, які можна швидко встановити на місці.

Фото: надане ШоТам.

Коментарі

Суспільство

Друкарня «Фактор-Друк» відновлює свою роботу

Опубліковано

У Харкові відновлює роботу друкарня «Фактор-Друк», яку росіяни зруйнували 23 травня ракетним обстрілом.

Про це повідомляють у сюжеті «Радіо Свобода».

Наразі друкарня готує підручники до нового навчального року та набирає на роботу нових співробітників. Але «Фактор-Друк» поки не може провести повний цикл виготовлення книжок. Тому надруковані книжки передають іншим друкарням, аби ті зробили обкладинки й передали у магазини та школи.

«Зараз основне, що ми можемо, — це друкувати. Ми друкували “Історію України“, Всесвітню історію, Фізику, Мистецтво, взагалі багато підручників. До цього був 7 клас, а зараз ми друкуємо 1–2 клас», — розповіла генеральна директорка друкарні Тетяна Гринюк.

Читайте також: Україна вперше візьме участь у Міжнародному книжковому ярмарку «Liber» в Іспанії

Вона додає, що основне влучання було в палітурний цех, який знищили. Та зараз уже провели демонтажні й монтажні роботи та відновили дах, стелю і стіни.

Нових співробітників друкарні допомагали вчити колеги з інших підприємств. Вони навчали працівників та давали їм можливість стажуватися, аби ті були готовими до роботи у «Фактор-Друк».

Нагадаємо, що редакція ШоТам готувала добірку своїх улюблених книжок від видавництва Vivat, яке входить до холдингу «Фактор», як і сама друкарня.

Фото: Pixabay

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Шахтар» придбав квартиру для родини, яка постраждала від ракетного удару в Краматорську (ВІДЕО)

Опубліковано

Футбольна команда «Шахтар» придбала квартиру для родини 3-річної Яни Степаненко, яка постраждала під час ракетного удару по вокзалу Краматорська. Тоді Наталя Степаненко — мама двійні — втратила ліву ногу, а її дочка Яна — обидві нижні кінцівки.

Їхню історію дивіться у відео ШоТам.

Після року реабілітації у США родина повернулася до України. І завдяки футболістам «Шахтаря» має новий дім.

На новосілля до сім’ї завітав капітан «Шахтаря» Тарас Степаненко. Він передав їм особливий подарунок — шарф «гірників», який воїни ЗСУ врятували з одного з будинків у рідному для сімʼї Степаненків селищі Нью-Йорк на Донеччині.

Фото: ШоТам

Нагадаємо, що цьогоріч Яна брала участь у всесвітньо відомому Бостонському марафоні. Вона пробігла на ротезах пробігла відстань у 5 кілометрів і втілила мрію пораненого воїна. Дівчинка зібрала понад 500 000 гривень на протез для військового.

Фото: «Шахтар»

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Готель «Україна» у центрі Києва продали за 2,5 мільярда гривень

Опубліковано

18 вересня завершився перший аукціон в рамках великої приватизації. За 2,5 мільярда гривень продали готель «Україна» у Києві.

Про це повідомили у Фонді державного майна України.

На торги виставили 4-х зірковий готель «Україна», який має 14 поверхів, 363 номери та 6 конференц-залів. Організатором аукціону став Фонд державного майна України. Стартовою ціною аукціону був 1 мільярд гривень.

Читайте також: Цифра дня: скільки податків сплатила IT-сфера в Україні з 2022 року

Переможець аукціону

Переможцем торгів стало ТОВ «Ола Файн», яке заснували у 2021 році. Основний вид його діяльності, за даними YouControl, — це надання в оренду й використання нерухомого майна. Розмір статутного капіталу компанії — 768 тис. грн. Її власником є підприємець Максим Кріппа.

Нагадаємо, що у Києві перейменують вулицю на честь Богдана Ступки.

Фото: Фонд державного майна України

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство4 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство2 місяці тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...