Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Черкасах встановили перший «Япомогабокс» для збору пластикових пляшок

Опубліковано

У Черкасах встановили перший «Япомогабокс» – він приймає пластикові пляшки та нараховує бали, що передаються на благодійні проєкти.

Про це ШоТам повідомили організатори акції. 

«Япомогабокс» розташований у сквері «Юність». Кошти для встановлення «Япомогабоксу» зібрано в рамках фестивалю CherITy Fest, організатором якого є IT-компанія SPD-Ukraine. 

«Япомогабокс» перетворює пластикові пляшки на благодійні внески для підтримки благодійних проєктів у трьох напрямках допомоги: безпритульним тваринам,  дітям з особливими потребами, людям похилого віку. Кожен може здати пластикову пляшку, за яку нараховуються певні кошти (бали). Після цього можна обрати напрямок благодійності, на який переказати кошти, натиснувши відповідну кнопку-долоньку зліва від екрану.

«Япомогабокс» приймає скручені ПЕТ-пляшки з-під напоїв об’ємом до 2-х літрів, які потім відправляються на вторинну переробку. У кінці кожного місяця благодійна організація «Япомога» проводить підрахунок зібраних коштів та перераховує їх у фонди, з якими співпрацює. 

Це перший «Япомогабокс» у Черкасах та Черкаській області та дев’ятнадцятий в Україні. 15 «Япомогабоксів» встановлено у Києві та 3 у Хмельницькій області. За 2021 рік за допомогою проєкту вдалося переробити 19 632 кг пластику. 30 000 людей щомісяця здають свої пляшки в «Япомогабокс», а не викидають у смітник.

Читайте такожБізнес на пенсії. У Львові бабусі з будинку престарілих об’єдналися під брендом Vbrani та в’яжуть на замовлення

Кошти для встановлення «Япомогабоксу» зібрано в рамках CherITy Fest 2021 – спортивно-благодійного фестивалю, метою якого є популяризація спортивних ініціатив та об’єднання ІТ-компаній Черкас для підтримки благодійних проєктів та благоустрою міста. Головним організатором фестивалю є IT-компанія SPD-Ukraine.

Цього року до участі у фестивалі та зборі коштів для встановлення «Япомогабоксу» приєдналися IT-компанії Active Bridge, Andersen, Everlabs, Triare, Default Value, UAPP, Ekreative, Wise, РАСК. ІН-АГРО, Titanium Technologies, Master of Code Global, SPD­-Ukraine та партнери фестивалю – Фонд «МХП-Громаді» та Ukrsibbank BNP Paribas Group.

 Довідка

SPD-Ukraine – IT-компанія, яка розробляє програмні продукти вже понад 15 років та є технологічним партнером для компаній-лідерів США, Великої Британії, Німеччини та інших країн. В Україні має 2 офіси – в Києві та Черкасах.  Проєкти, що розробляє українська команда із 530+ професіоналів, отримали відзнаки SIIA CODIE та GeekWire.

 «Япомога» – благодійна організація, перша автоматизована онлайн платформа для обміну бонусів, знижок і кешбек на спільну благодійність. Місія організації – розвиток масової та корпоративної філантропії шляхом створення механізмів легких пожертвувань (easy giving) за допомогою бонусів, кешбек, знижок для учасників програм лояльності українських і міжнародних компаній.

Нагадаємо, у Києві встановили «Япомогабокси» нового формату.

Як ми повідомляли раніше, українські бізнесмени інвестують у фабрику з переробки пластику на Київщині.

Суспільство

Міноборони створить навчальний хаб для інформування населення про мінну безпеку

Опубліковано

В Україні для інформування населення про мінну небезпеку створять Міжнародний інформаційно-інноваційний навчальний хаб з питань гуманітарного розмінування.

Як повідомили в Міноборони, таку заяву зробили під час форуму «Особливості інформування населення про ризики, пов’язані з мінами та іншими вибухонебезпечними предметами».

За планом оборонного відомства, навчальний хаб стане основним центром впровадження інновацій щодо інформування про мінну небезпеку. Це стосується розробки навчальних програм, виробництва інформаційного та медіаконтенту, інтерактивних застосунків тощо.

На базі хабу збираються відкрити інноваційний музей гуманітарного розмінування. Облаштовуватимуть простір у Центрі гуманітарного розмінування при КабМіні.

Читайте також: €1,5 млн на розмінування: Україна підписала угоду з Італією та ПРООН

«Противник використовує сучасні боєприпаси, носії яких здатні доставити в усі куточки України кластерні боєприпаси, міни, інші небезпечні вражаючі елементи. Тому нам слід зосередити увагу на проведенні інформаційних заходів не лише на деокупованих територіях, а й по всій країні, та з різними верствами населення, починаючи зі школярів і закінчуючи посадовими особами органів виконавчої влади та місцевого самоврядування», — сказав начальник управління протимінної діяльності Олег Шуварський.

У Міноборони стверджують, що створення навчального простору посилить інформування та просвітницьку діяльність про небезпеку від вибухонебезпечних предметів. Наразі такі заходи проводять підрозділи розмінування Сил безпеки та оборони й оператори протимінної діяльності.

Нагадуємо, що Нідерланди виділяють 175 мільйонів євро на ППО та дрони для України.

Фото: сайт Міноборони

Читати далі

Суспільство

ГУР та МЗС евакуювали 31 українця з Ірану (ФОТО)

Опубліковано

Головне управління розвідки спільно з Міністерством закордонних справ евакуювали 31 українця з території Ісламської Республіки Іран, де США точково вдарили по ядерних об’єктах. Наразі ці 5 чоловіків, 12 жінок та 14 дітей прямують до Києва.

Про це повідомили в Головному управлінні розвідки Міноборони України.

Евакуацію провели 24 червня за дорученням президента Володимира Зеленського. За сприяння міжнародних партнерів з Ірану українців транзитом через територію Республіки Азербайджан перевезли до Республіки Молдова. Звідти евакуйовані попрямують до Києва.

«Увесь час в Тегерані ми почувалися зовсім незахищеними, адже жодного разу там не було попереджувальних сирен. До того ж зник Інтернет і ми взагалі не розуміли, що відбувається. Ми дуже вдячні українському консульству в Тегерані, що постійно тримало з нами зв’язок. Я знаю, що в Україні також війна, але наша країна не залишає людей напризволяще», — поділилиася евакуйована з Ірану пані Варвара з Київщини.

Як зазначили в ГУР, це був завершальний етап комплексної операції України в Ізраїлі та Ірані з порятунку українських громадян із зон підвищеної небезпеки.

Читайте також: ГУР та МЗС евакуювали з Ізраїля 133 українців (ВІДЕО)

«Коли почалися обстріли, це було страшніше навіть, ніж в Україні. Коли сказали, що є можливість виїхати, ми вирушили на північ країни, де збиралися українці з різних міст Ірану. Ми вдячні усім, хто доклав зусиль. Ми нарешті повертаємося в Україну», — розповідає Наталя.

У ГУР додали, що громадяни України, які перебувають на території Ісламської Республіки Іран і мають намір повернутися додому, можуть звертатися до Посольства України в Ірані за посиланням. Перевезеннями евакуйованих опікувалася авіакомпанія SkyUp.

Нагадуємо, що з російської в’язниці у Криму звільнили українського журналіста.

Фото: фейсбук-сторінка ГУР

Читати далі

Суспільство

У Києві облаштували безбар’єрний пішохідний перехід на раніше нерегульованому перехресті

Опубліковано

На проспекті Лісовому, що в Деснянському районі, між будинками 13 і 18 на місці нерегульованого пішохідного переходу встановили світлофорний об’єкт. У конструкції передбачили звуковий супровід для людей з порушеннями зору.

Про це повідомили у КМДА з посиланням на КП «Центр організації дорожнього руху».

Побудували об’єкт із урахуванням принципів безбар’єрності:

  • встановили сенсорні кнопки зі звуковим супроводом для людей з порушеннями зору;
  • облаштували тактильну навігацію;
  • зробили пониження бортового каменю для зручності маломобільних груп;
  • створили велопереїзд.

Читайте також: На станції метро «Вокзальна» у Києві встановлюють пандуси (ФОТО)

Як нагадують у «Центрі організації дорожнього руху», для безпечного переходу через проспект пішоходам потрібно піднести руку до сенсорної кнопки виклику зеленого світла. А для виклику звукового супроводу для людей з порушеннями зору знизу розміщена кругла кнопка зі стрілкою, що вказує напрямок для переходу.

У комунальному підприємстві зазначили, що це рішення має зробити перехід безпечнішим і зручнішим, насамперед для дітей, які йдуть до школи.

Нагадуємо, що в Києві врятували котика, який провів понад 10 годин під завалами після обстрілу (ФОТО).

Фото: сайт КМДА

Читати далі

Шопочитати