Економіка і бізнес
У багатоповерхівках заборонили використовувати сміттєпроводи. Що натомість?
З 1 жовтня сміттєпроводи в багатоповерхівках можна не проектувати. Про це повідомили у Мінрегіоні, передає Економічна правда.
Як зазначається, це пов’язане з тим, що набули чинності оновлені державні будівельні норми з проектування житлових будинків, якими скасовано обов’язкове проектування сміттєпроводів у багатоповерхових житлових будинках під час нового будівництва або реконструкції.
“Тепер ця радянська норма вже не є обов’язковою”, – йдеться в повідомленні.
Яка альтернатива сміттєпроводам?
У Європі такі сміттєпроводи вже давно заборонені до використання, а громадяни, у свою чергу, роблять все для збереження екологічного стану нашої природи – ретельно сортують сміття на переробку.
Читайте також: Сортувати сміття киянам допоможе мобільний додаток. Як саме?
У Мінрегіоні переконані, що поки в наших будинках функціонують сміттєпроводи, в Україні не буде відповідального ставлення до відходів, і система сортування не запрацює. Адже у наші сміттєпроводи скидається усе без розбору, і це дуже шкідлива звичка, від якої треба позбавлятися.
Прибиранням сміття зі сміттєпроводу наразі займаються двірники. У процесі вигрібання його потрібно ще й сортувати. Лише в деяких будинках вже успішно відмовились від сміттєпроводів, і тепер кожен має самостійно виносити своє сміття на вулицю.
Читайте також: Уряд затвердив монетизацію субсидій. Як вона працюватиме?
Як зазначається, згідно з новими нормами, необхідність влаштування сміттєпроводів в населених пунктах визначатиметься з врахуванням прийнятої системи поводження з відходами. Сміттєпроводи залишаються обов’язковими тільки в спеціалізованих будинках для людей з інвалідністю та осіб похилого віку.
Крім того, Мінрегіон також унормував можливість проектування систем підземного та вакуумного (пневматичного) збирання сміття, що сприятиме роздільному збору, чистоті та покращенню екологічної ситуації в населених пунктах. Відповідні зміни містяться у нових ДБН Б.2.2-12:2018 “Планування і забудова територій”, що вступили у дію з 1 вересня 2018 року.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі