Суспільство
Цифрова інклюзія: запрацював перший yкраїномовний додаток для безбар’єрного спілкування
В Україні презентували перший україномовний застосунок для розвитку мовлення, повідомили у пресслужбі Міносвіти.
Ініціатори проєкту продемонстрували, яким чином можна використовувати технології для розвитку й відновлення мовлення, соціалізації та реабілітації людей з розладами аутиcтичного спектра після перенесених хвороб, коли вербальна комунікація не може відбуватися.
Зазначається, що мобільний застосунок Digital Inclusion відкриває нові горизонти для розвитку, відновлення мовлення, соціалізації та реабілітації дітей та дорослих аутистичного спектра, після інсульту або в інших ситуаціях протягом життя. Також цей додаток – чудовий результат соціального партнерства.
Мета проєкту
Мобільний застосунок розроблено у межах проєкту «Цифрова інклюзія» ТОВ «Хуавей Україна» за підтримки Міністерства освіти і науки України у співпраці з ГО «Здорове суспільство» та «ДивоГра» за участі VRGSoft.
Мета проєкту – залучення всього суспільства у використання технологій для розвитку або відновлення мовлення, соціалізацію та реабілітацію дітей та дорослих із розладами аутистичного спектра, після інсульту або в інших ситуаціях протягом життя, коли вербальна комунікація неможлива.
Де завантажити?
Мобільний застосунок можна завантажити на смартфони та планшети, а вебверсією можна користуватися на комп’ютерах.
Особливості мобільного застосунку:
- багатофункціональність: розвиток мовлення та творчого мислення;
- популяризація культурної спадщини.
За словами менеджера зі зв’язків із громадськістю Хуавей Україна Аліни Севастюк, мобільний застосунок унікальний, бо поєднує розширення можливостей комунікації людей з їхнім творчим розвитком.
Структура застосунку
Наголошується, що це перший україномовний додаток для розвитку навичок комунікації, реабілітації мовлення, а також розвитку творчого мислення.
У цьому можуть допомогти розділи “Слова” (універсальний словник із зображеннями та аудіосупроводом) та “Мої набори” (індивідуальний словник із зображеннями та аудіосупроводом, який можна розширити самостійно).
Також у мобільному додатку є розділ, пов’язаний із творчістю, завдяки якому відбувається популяризація культурної спадщини та сучасного мистецтва з використанням технологій.
Завдяки творчим завданням різного рівня складності в розділі «Творчість» у мобільному додатку можна буде розвивати таланти людей будь-якого віку, поширювати приклади культурної спадщини в цифрову добу та поділитися своїм творчим результатом через месенджери та соціальні мережі.
Читайте також: «Хочемо, щоб нас почули». Як люди з інвалідністю стали професійними акторами
Свої роботи для створення різнокольорових композицій у петриківському та самчиківському стилі надала художниця Оксана Лупич. Також у колекції в розділі «Творчість» представлено трипільські орнаменти, які є символічним зв’язком поколінь творців у такі різні історичні та технологічні часи.
Ініціатори презентації позиціонували мобільний застосунок Digital Inclusion як альтернативну і додаткову комунікацію, коли вербальна комунікація неможлива, зокрема у дітей з аутизмом та людей після інсульту і травм, а також для розвитку мовлення та творчого мислення.
Нагадаємо, в Україні стартував проєкт «Працюй вільно» для допомоги у працевлаштуванні людей з інвалідністю.
Як ми повідомляли раніше, у Києві з’явилася інклюзивна 3D-модель Софійського собору.
Головне фото: mind.ua.
Суспільство
Про що фільм?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі