Економіка
Цьогоріч 56% нових ФОПів в Україні відкрили жінки
Від початку року жінки в Україні відкрили 154 тис. нових ФОПів та очолили понад 10 тис. нових компаній. Найбільше нових підприємиць зареєстровано на Хмельниччині, а директорками нових справ найчастіше стають жінки на Чернігівщині.
Про це повідомляє Опендатабот, спираючись на дані власного дослідження ЄДР та даних Мін’юсту.
Жінки-ФОПи
З лютого 2023 року кожен другий новий ФОП в Україні відкривають жінки. Найбільш помітно кількість підприємиць зросла від початку осені: так, наразі на жінок припадає 60% нових ФОПів. Для порівняння, у 2021 році справи, відкриті жінками, складали 49% від загальної кількості нових бізнесів.
Станом на середину листопада кількість нових жінок-ФОПів вже більше, аніж за весь 2021 рік: 154 388 підприємиць проти 141 575.
Читайте також: «Англійська для ЗСУ». Як викладачка Олена Чекрижова створила проєкт з вивчення англійської серед військових
Втім, варто зазначити, що загальна кількість нових ФОПів цьогоріч вже більша, аніж у 2021 році: 274 859 проти 262 933.
Другий рік поспіль жінки відкривають більше ФОПів, аніж чоловіки, на Хмельниччині. Натомість у 2023 році побільшало підприємиць, що відкривають нові справи на Полтавщині та Чернігівщині. Найменшою частка жінок-ФОПів виявилась у столиці та у прифронтових Запорізькій та Херсонській областях.
Жінки-директорки компаній
На відміну від стрімкого зростання жіночого підприємництва, частка жінок серед очільників компаній росте не так швидко. Так, у перший рік повномасштабної війни частка жінок-директорів впала майже на п’ять відсоткових пунктів — до 28%. Цьогоріч ситуація повертається до показників 2021 року: частка жінок-директорів компаній вже зросла до 31%. Загалом від початку року в Україні було відкрито 32,8 тисячі нових компаній.
Найчастіше очолюють новостворені компанії жінки у Чернігівській, Чернівецькій та Кіровоградській областях. А найменше жінок-директорів другий рік поспіль у Києві та області, а також на Полтавщині та Черкащині.
Нагадаємо, у вересні 2023 року українці відкрили рекордну кількість ФОПів за останні три роки.
Фото: startupsavant.com.
Економіка
Підсумки після тестування
Як отримати кешбек
- Подати заявку через сайт чи мобільний застосунок банку, який бере участь у програмі, або звернутися до відділення. До програми долучилися такі банки: ПриватБанк, monobank, Укргазбанк, Sense Bank, ПУМБ, Абанк, Банк Глобус, UKRSIBBANK BNP Paribas Group, Ощадбанк, Акордбанк та Банк Кредит Дніпро.
- Визначити картки, з яких ви оплачуєте покупки, і надати банку дозвіл на передачу інформації про транзакції з цих карток в магазинах-учасниках програми.
- Відкрити фізичну чи віртуальну картку, куди нараховуватиметься кешбек.
- У Дії в розділі Сервіси обрати картку «Національний кешбек» для виплат.
Програма «Національний кешбек»
Коментарі
Економіка
Коментарі
Економіка
Україна до кінця року отримає нове обладнання, яке забезпечить додаткові потужності розподіленої генерації на більш ніж 1 ГВт.
Про це повідомляє Міністерство енергетики.
Деталі
- Енергетики вже працюють над тим, щоб швидко змонтувати і підключити це обладнання до мережі.
- Хоча не все обладнання встигнуть підключити до кінця року, планується додати не менше 1 ГВт нових потужностей.
Читати також: Іноземні благодійники залучили 1,75 мільярда доларів для підтримки українських фермерів
До цього процесу долучені як приватні компанії, так і державні підприємства. Уряд створив сприятливі умови для інвестицій та спростив дозвільні процедури, щоб прискорити розвиток розподіленої генерації.
Нагадаємо, що Україні передали 435 мільйонів доларів на покращення зв’язку та інтернету.
Фото: Freepik.
Коментарі