Технології
Вносьте зміни про ФОП за кілька кліків з Дією
Змінити можна: дані щодо видів економічної діяльності (КВЕДи), контактної інформації, П.І.Б. та місцезнаходження ФОПа. Опрацювання заяви триває 3 секунди замість доби та відбувається автоматично.
Про це повідомляє Дія.
Вартість послуг
- безоплатно — зміна контактної інформації чи КВЕДів.
- платно (адмінзбір – 230 грн) — зміна ПІБ чи адреси місця реєстрації.
Як скористуватися послугою
- Вам потрібен Реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП). Якщо ви не оформлювали РНОКПП за релігійними переконаннями, знадобиться паспорт з відміткою про право використовувати номер і серію паспорта замість номера платника податків або додатку до ID-картки, у якому є така відмітка.
- Подайте заяву до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) або до виконкому міської ради без прив’язки до задекларованого місця проживання або адреси реєстрації ФОП.
- Якщо ви вносите зміни у номер платника податків, вам потрібна копія довідки про зміну номера платника податків.
- Якщо ви змінюєте паспортні дані, треба додати ксерокопії першої сторінки та, у разі якщо ви не оформлювали номер платника податків за релігійними переконаннями, також ксерокопію сторінки з відміткою про можливість проводити сплати за серією та номером паспорта або додатку до ID картки в якому є така відмітка.
- Якщо у вас немає можливості відвідати ЦНАП чи виконком особисто, ви можете надіслати заяву поштою. У цьому випадку перед відправкою вам треба буде засвідчити ваш підпис нотаріально.
- Завантажити заяву щодо державної реєстрації фізичної особи-підприємця можна тут (Форма 1).
Читати також: В Україні є Коаліція ветеранських просторів. Що варто про неї знати?
Сповіщення про результат надійде на пошту та в кабінет громадянина в розділ Зверніть увагу. Виписку про внесення змін про ФОП можна отримати в кабінеті громадянина в розділі Отримані документи.
Онлайн-виписка має таку ж юридичну силу, як видана в ЦНАПі. Її можна роздрукувати та користуватися за потреби.
Нагадаємо, що в Києві не будуть закриватися станції метро “Тараса Шевченко” та “Почайна”.
Також ми повідомляємо, що вже скоро в Дії зʼявиться функція онлайн-шлюбу.
Фото: Дія
Технології
Розробники з Axella Games завершують підготовку до релізу гри «Вежі та гобліни: Остання битва», запланованого на 15 лютого. Перед прем’єрою вони опублікували безплатну демоверсію, яка включає значні оновлення та нові функції.
Про це повідомляють розробники на сторінці у стімі.
Що чекає гравців у грі
Гра дозволяє гравцям будувати вежі, керувати ресурсами, створювати команди воїнів і захищати своє королівство від гоблінів. Вороги атакують хвилями, даючи можливість спостерігати за їхнім наближенням і розробляти стратегії оборони.
«Будуйте масивні вежі, використовуйте географічні переваги та боріться за своє королівство! Кожне рішення змінює результат битви», — зазначають розробники.
Читати також: Українські розробники створили застосунок для попередження повітряних загроз
Оновлення демоверсії
У демоверсію гри додали:
- покращене навчання для новачків;
- режим нескінченності для випробувань;
- нового ворога — Маленького гобліна;
- систему поліпшень;
- попередній перегляд нових веж;
- підтримку геймпада.
Визнання на Indie Cup Ukraine 2024
Раніше «Вежі та гобліни: Остання битва» брала участь в Indie Cup Ukraine 2024, де змагалася з іншими перспективними проєктами. Серед переможців конкурсу відзначили Awita: Journey of Hope, створену 16-річним розробником, та Shine On, My Little Sun від Forpixie Studio.
Нагадаємо, що київська команда виграла на масштабному хакатоні від NASA.
Фото: сторінка гри «Вежі та гобліни: Остання битва» у стімі.
Технології
Освітня платформа «Дія.Освіта», створена за підтримки Мінцифри, Google та Фонду Східна Європа, відзначає 5 років діяльності. За цей час вона стала популярним інструментом для навчання та розвитку українців.
Про це повідомляє Мінцфира.
Що вдалося досягти за 5 років
- 2,4 млн українців зареєструвалися на платформі;
- 3,6 млн сертифікатів отримано за проходження курсів;
- створено понад 270 освітніх продуктів, серед яких серіали «QA-тестувальник» і «Створення та розвиток ІТ-продуктів»;
- платформу інтегровано з 5 сервісами пошуку роботи, що спрощує працевлаштування для користувачів.
Замість традиційних курсів «Дія.Освіта» пропонує сучасний формат навчання: серіали про найзатребуваніші професії, симулятори реальних завдань, подкасти, вебінари та гайди.
Читати також: У «Резерв+» розпочали тестувати електронне направлення на ВЛК: як це працює
Що далі
У 2025 році на платформі планують впровадити штучний інтелект. Цей крок реалізують у співпраці з Google. Також команда працює над створенням нових освітніх продуктів, які відповідатимуть викликам сучасності.
«На 2025 рік у „Дія.Освіта“ амбітні плани — впровадити штучний інтелект на платформі спільно з Google і створювати ще більше освітніх продуктів для розвитку українців», — зазначив голова Мінцифри Михайло Федоров.
Нагадаємо, що українці та українки знову можуть одружуватися через «Дію».
Фото: «Дія.Освіта».
Технології
Міністерство оборони запустило бета-тестування сервісу із електронним направленням на військово-лікарську комісію. Наразі випробувати послугу можна після заповнення запиту.
Про це повідомив міністр оборони України Рустем Умєров.
Як працює сервіс
- Користувач надсилає запит через «Резерв+».
- Керівник ТЦК підтверджує запит.
- Користувач отримує необхідну інформацію: номер реєстрації направлення, адреса медзакладу, підпис керівника ТЦК.
Спершу згенерувати направлення зможуть громадяни, які самі бажають пройти ВЛК. Згодом цією послугою зможуть скористатися люди, які отримали паперову повістку на проходження ВЛК.
Бета-тестування сервісу запустили для того, щоб перевірити його роботу і вдосконалити його до моменту повноцінного старту.
Читайте також: У війську працюватимуть з новим українським дроном Poseidon: його характеристики
«Сьогодні військовозобов’язані змушені отримувати паперові направлення в ТЦК, витрачаючи час у чергах. Завдяки реформі цей процес стане значно простішим і зручнішим»‚ — написав Рустем Умєров.
Очільник Міноборони додав, що восени 2025 року в застосунку можна буде самостійно обирати заклад, що має контракт із НСЗУ, для проходження медичного огляду.
Долучитися до бета-тестування сервісу можна за посиланням.
Нагадаємо, що в одному з українських коледжів створили новий центр для навчання операторів дронів.
Фото обкладинки: Pixabay