Суспільство
ТОП-5 українських парфумерів, які вражають ароматами
Українські парфумери – ті ж художники, але в їхніх руках замість палітри з фарбою ароматні інгредієнти. Але чи знали ви, що в Україні великий асортимент нішевої парфумерії, яка за якістю нічим не поступається від дорого масмаркету, який пропонують нам бутики?
Тож пропонуємо переглянути ТОП-5 made in Ukraine парфумерних аналогів закордонних брендів. У списку розташовані від найдешевших до найдорожчих.
Читайте також: Парфуми із Дніпра. На що клюють хіпстери з усього світу
Аромат вишні і кави Kaya Parfums
“Cherry bone” – аромат вишневої кісточки, “Capsula X” – парфуми унісекс, у яких поєднується ваніль, шкіра та тютюн, “Sexy Coffee” – надихатиме поєднанням свіжо меленої кави, амбри, мускусу. А творить ароматну красу бренду Kaya Parfums – Ксенія Гошовська.
Що цікаво, інгредієнти для ароматів приїздять із Франції та Сполучених Штатів, з тих же заводів, які готують сировину для Chanel і Dolce Gabbana.
У формулах авторка застосовує 5-7 компонентів. Більшість з них “ховаються”, але доповнюють один одного. Наприклад, у парфумах “Vanilla Chocolate” 5 компонентів, але відчувається лише шоколад. Такі парфуми розкриваються на середню та верхню ноти, залишають шлейф.

Вартість жіночих парфумів від 370 гривень за 10 мл. Група ароматів з феромонами коштує від 480 гривень за 10 мл. Пахощі для чоловіків коштують 375 грн за 10 мл.
Де купити: у соцмережах Facebook та Instagram. (А ще можна почитати інтерв’ю з парфумеркою тут).
Читайте також: Як ІТ-ішник із Запоріжжя підкорив Таїланд флейтами
Міста у флаконах ESSE fragrance
Чорна слива чи дика груша? У композиціях цього українського бренду неодмінно будуть присутні фруктові ноти, який аромат ви б не обрали.
Що цікаво, впіймати неповторний запах десяти міст світу і законсервувати його у парфумах – done. Чим пахне Барселона, Токіо чи Стамбул – море, квіти, прянощі? Бренд ESSE fragrance створив колекцію “інтер’єрні аромати”, які допоможуть мандрівникам зберегти спогади яскравішими. Так у флаконі “Лондон” відтворили берег Темзи: бергамот і мандарин переносять у порти міста зі східним колоритом.

Вартість – аромати серії “еліксири” коштують від 650 гривень за 100 мл, а пробник об’ємом 3 мл – 60. Композиції “міста” коштують 280 грн за 20 мл. У лінійці є жіночі та чоловічі аромати.
Де купити: у соцмережі Facebook та на офіційному сайті.
Солодка деревина Datura Parfums
Любителям парфумів, у яких є ноти деревини варто звернути увагу на повелителя ароматів Datura Parfums – Олександра Чернієнка.
У його колекції парфуми Blond поєднують абрикос і персик, молочний крем, кокос, вершковий сандал і амбру. А от милозвучний Mavka складається з нот польових трав, дубового моху, цитрусових.
Читайте також: “Mожна покурити шнурки?” Три історії про те, як побудувати бізнес на коноплях
Що цікаво, досі рідко де можна зустріти поєднання нот паленого цукру, удового дерева та цитрусових. Усе це можна знайти в композиції для гурманів – Sugar Oud.

Вартість – аромати випускаються у об’ємах 3, 15 та 30 мл, відповідно ціни 160 грн, 780 та 1540 грн.
Де купити: у соцмережах Facebook та Instagram.
Хіпстерський унісекс Partisan Parfums
Лотос, мімоза, тубероза, лабданум, гальбан, сичуанський перець, кардамон, мускатний горіх, дубовий мох, кастореум – поєднання цих інгредієнтів можна знайти в ароматах бренду Partisan Parfums, які створює Олександр Перевертайло.
Що цікаво, парфуми мультиґендерні, тож ними можуть користуватися і жінки, і чоловіки. А ще, запахи цього бренду відносяться до інді-парфумерії, що являє собою пласт контркультурного, хіпстерського напряму. У найоб’ємнішій парфумній формулі, автора використав 80 інгредієнтів, а найкоротшій – 12.

Вартість за флакон об’ємом 35 мл – 2500 грн. Але є послуга “діскавері сет”, перед тим, як замовити повноцінний флакон – можна взяти набір пробників. Коштує такий – 320 гривень.
Де купити: на офіційному сайті Partisan Parfums. (А ще можна почитати інтерв’ю з парфумером тут).
Парфумерія для аристократів BZ Parfums
Саме так, в Україні парфумерна ніша настільки розвинута, що маємо свого ольфакторного критика Богдана Зубченка, який творить аромати бренду BZ Parfums.
Читайте також: Сім українських ювелірних брендів, які роблять прикраси “з душею”
Що цікаво, автор втілює cерію парфумованих вод ALEA із 1993 року. Цієї весни він представив квітково-фужерний запах “alea 57 DYVO”. У ньому поєднано цикламени, гіацинти та бузковий гай. Найдивовижніше – ця квітковість підійде і чоловікам, адже її створили за канонами мультиґендерності. Щоб перейнятися драматургією парфумів, на сайті в описі до кожного додається візуалізація та текстовий асоціативний ряд.

Вартість – ароматів від 2400 грн за 55 мл.
Де купити: у соцмережі Facebook та на офіційному сайті.
Суспільство

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.
Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.
Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:
«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.




Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко
Суспільство

Американська акторка Анджеліна Джолі поспілкувалася з 14-річною Поліною, яка дістала тяжкі поранення внаслідок російського удару по Харківщині. Акторка також передала Поліні записку зі словами підтримки.
Про це повідомили в UNITED24.
Поліна отримала тяжкі поранення в лютому 2025 року в Ізюмі. Зараз дівчина проходить лікування в дитячій лікарні «Охматдит». Найбільша мрія дівчини — знову ходити. Їй допомагають у цьому українські лікарі.
Також дівчина розповіла психологам, що вона дуже хотіла б зустрітися з Анджеліною. До втілення цієї мрії Поліни долучилися в UNITED24. Американська акторка поспілкувалася з Поліною онлайн. Разом із цим дівчина отримала від Анджеліни Джолі записку зі словами підтримки та побажаннями залишатися сильною.
Читайте також: «Ви надихнули весь світ!»: Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО)



Нагадаємо, що принц Вільям зустрівся з українськими дітьми у школі в Естонії.
Фото обкладинки: Harald Krichel
Суспільство

«Нова пошта» 26 березня нагородила українських волонтерів, благодійні фонди та громадські організації відзнакою «Варті». Її отримали 12 переможців голосування серед українців. Також компанія визначила 21 організацію, що найбільше доклалися до підтримки українців через гуманітарні відправлення.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Хто здобув відзнаку «Варті»
До голосування за переможців долучилися понад 55 тисяч українців. Загалом відзнаку отримали 12 людей та організацій, які працюють у різних сферах.
77-річний Григорій Янченко переміг у номінації «Найстарший волонтер», також відомий як Дядя Гриша. Під час окупації Херсона він вирушав у людні місця з прапором України на кріслі колісному та з увімкненим гімном. Зараз він живе у Запоріжжі, але рідко буває вдома — подорожує містами України, збираючи кошти для військових. Відзнаку Дяді Гриші вручили у Кропивницькому під час чергового збору.
Наймолодшими волонтерками стали 6-річна Олександра та 4-річна Кіра з Харкова. Саша вже отримувала нагороду «Варті» рік тому. Тоді організатори підготували для неї сюрприз — вона побачила батька-військового, якого ненадовго відпустили зі служби. Через місяць чоловік загинув на фронті. Попри втрату, дівчинка разом із подругою продовжує допомагати ЗСУ, вона збирає кошти на маскувальні сітки, турнікети та автівки. Вона отримала відзнаку у річницю загибелі батька.

За технологічність у волонтерстві відзнаку отримав Сергій Стерненко — автор безперервного збору «Русоріз». Стерненко також регулярно демонструє, як FPV-дрони працюють на передовій.
За креативний підхід нагородили блогера з Миколаєва Юрія Степанця, який нині мешкає в Одесі. Він є найвідомішим в Україні коміком на кріслі колісному та ініціатором «неходових зборів» для військових. Волонтер часто наголошує: не всі можуть воювати в ЗСУ, але кожен, попри втому й втрати, здатен бути для ЗСУ на своєму місці.
Читайте також: Волонтеру Фумінорі Цучіко зареєстрували місце проживання в Харкові

За евакуацію нагородили Катерину Андреєву, яка разом із військовими рятує поранених захисників із прикордоння Сумщини та Курщини. Вона також вивозить мирних жителів і покинутих тварин з-під обстрілів. Свою відзнаку Катерина присвятила батькові, який віддав життя за Україну. За медичну допомогу військовим українці висловили вдячність парамедикам з «Госпітальєрів», які врятували тисячі життів, а за підтримку жінок — руху VETERANKA.
Разом із цим відзнаку отримали:
- всеукраїнська благодійна організація Ukrainian Food Foundation за підтримку ВПО;
- Олександр Мізерій за культурний розвиток. Він є лідером гурту «Смерека» з Вінниччини та волонтером, який вже відіграв понад 350 благодійних концертів і зібрав понад 4 мільйони гривень для ЗСУ;
- Андрій Бурахович за допомогу армії своїми руками. Андрій — механік, який майже цілодобово ремонтує автівки для фронту і вже відремонтував понад дві тисячі машин;
- благодійний фонд «Діти героїв» за психологічну допомогу понад 12 тисячам дітей, які через війну втратили одного або обох батьків;
- Анастасія Слюсар — лідерка фонду, який допомагає дітям, зокрема на прифронтових територіях.
«Попри втому, труднощі й втрати, волонтери продовжують рухатися далі — підтримують тих, хто цього потребує, і знаходять нові способи допомагати. Це про людяність, небайдужість і неймовірну силу. Вони працюють не заради відзнак, а просто тому, що не можуть інакше. Ми дякуємо кожному й кожній та завжди будемо поруч», — розповіла співзасновниця «Нової пошти» Інна Поперешнюк.
Переможці за обсягами гуманітарних вантажів
Організатори відзначили 21 організацію та фонд, що найактивніше користувалися послугами «Гуманітарної Нової пошти». Переможців обирали за найбільшими показниками кількості та ваги відправлень, категорії допомоги та її системність. «Нова пошта» відзначила:
- благодійні фонди «На Хвилі» та «Рій» («Допомога армії»);
- благодійні фонди «Медицина Херсонщини» та «Лелека-Україна» («Медична допомога»);
- благодійні організації «Українські сестри та кідфрендлі» та «Співдружність України» («Допомога дітям»);
- громадську організацію «Покликані жити» та благодійний фонд «Летс Хелп» («Допомога людям старшого віку»);
- благодійні організації «З теплом у серці» та «Європейські традиції доброчинності» («Допомога людям з інвалідністю»);
- «Бахмутське товариство захисту тварин “ЛАДА”» та благодійний фонд «Разом добра сила» («Допомога тваринам»);
- громадські організації «Добробат» та «Б50» («Відновлення житла та добробуту»).
- благодійна організація «Громадянин» та громадська організація «Джуніорс» («Спорт та реабілітація»);
- благодійний фонд «Щаслива лапа» («Лідер серед вантажних перевезень);
- міжнародний благодійний фонд «Небайдужі» та громадська організація «Свідомі кияни» («Найбільша кількість відправлень гуманітарного вантажу»).
Разом із цим у номінації «Навігатор допомоги» перемогли Юлія Кудрик й Оксана Миколюк за активне консультування й онлайн-супровід щодо перевезення гуманітарних вантажів.
Як вручали нагороди
Відзнаку вручали місцеві активісти, блогери, лідери думок, представники «Нової пошти», а також люди, які раніше отримували допомогу від волонтерів-переможців.

Про відзнаку «Варті»
«Варті» — це щорічна відзнака для волонтерів від «Нової пошти», яку заснували у 2022 році. Її започаткували для того, щоби підкреслити внесок українських волонтерів і благодійників.
Нагадаємо, «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії.
Фото: «Нова пошта»