Суспільство
ТОП-10 позитивних новин тижня
Редакція #ШоТам зібрала ТОП-10 найбільш позитивних новин тижня, що минає, 10-16 червня. Перший тиждень літа приніс чимало хорошого, і ми підібрали для вас найцікавіше в одному матеріалі: від рейтингу українських вишів, новітніх розробок Укроборонпрому та “буму” на електромобілі, до ремонту доріг. Саме ці новини найактивніше читали на нашому сайті.
1. Оприлюднили свіжий рейтинг ТОП-200 українських вишів
Центр міжнародних проектів «Євроосвіта» у партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence презентував академічний рейтинг закладів вищої освіти України III–IV рівнів акредитації «Топ-200 Україна 2019».
У трійці лідерів рейтингу – Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна. На четверте місце піднявся Національний університет «Львівська політехніка», який відділило від третьої сходинки всього 0,02 бала.
2. З’явились нові подробиці про будівництво першої платної дороги в Україні
Конкурс на будівництво першої платної дороги зі Львова до Краковця (Польща) буде оголошено вже восени цього року.
Ціна проїзду першою в Україні платною дорогою зі Львова в Краковець буде не більше 7-10 євроцентів за кілометр – це дешевше ніж у Європі. Нинішня траса Львів – Краковець має протяжність 69,5 км.
3. Армія взяла на озброєння українську систему для виявлення ворожих кораблів
Збройні сили України взяли на озброєння радіогідроакустичну систему Ятрань, яка призначена для виявлення ворожих кораблів та підводних човнів.
Систему розробили у Київському науково-дослідному інституті гідроприладів за власні обігові кошти. Ятрань складається зі спеціальних гідроакустичних буїв з надчутливими акустичними сенсорами, які працюють у пасивному режимі, та цифрового центру обробки інформації, який об‘єднує інформацію з багатьох буїв.
4. Україну на півночі захищатиме новий танковий батальйон
Україну на півночі буде захищати новий танковий батальйон. 12 окремий танковий батальйон оперативного командування “Північ” буде сформований у с. Гончарівське Чернігівського району.
Нова військова частина не входить до складу 1 окремої танкової Сіверської бригади і є повністю самостійним підрозділом. Наразі триває отримання бойової техніки, озброєння та військово – матеріальних запасів. Військова частина буде сформована виключно військовослужбовцями військової служби за контрактом.
5. В Україні на основі китайської вантажівки створили нову машину
Компанії AGSOLCO Ukraine і «Техкомплект» на базі вантажівки JAC N82 створили пятикубовий двосекційний бензовоз.
Він має лічильник, фільтр очищення палива, пістолет для заправки з рукавом на 10 метрів. Автомобіль оснащується дизельним двигуном CUMMINS потужністю 165 к.с., який працює разом з механічною коробкою передач. Паливна система від BOSCH, а гальмівна система – KNORR-BREMSE.
Головне призначення цього бензовоза – перевезення нафтопродуктів щільністю до 860 кг/м3.
6. Лоукостер FlixBus оголосив маршрути, які здійснюватиме по Україні
Найбільший автобусний перевізник Європи FlixBus оголосив про повноцінний вихід на український ринок. У планах на 2019 рік – почати виконання рейсів із Києва, Львова, Харкова, Дніпра, Одеси, Чернівців, Івано-Франківська, Вінниці, Тернополя.
Вартість квитків починатиметься від 5 євро. Купити квиток можна через мобільний додаток або сайт. Через додаток також можна відстежити, де перебуває автобус і коли він прибуде. Роздруковувати квиток не потрібно, водій просканує QR-код.
7. КрАЗ поставить велику партію вантажівок для Укравтодору
У цеху “КрАЗу” складають партію з 67 автомобілів для ДП “Київський облавтодор” ДАК “Автомобільні дороги України”.
Комбінована дорожня машина (КДМ) із солерозкидальним обладнанням точного дозування та поворотним відвалом на базі самоскида КрАЗ-65055-05 призначена для цілорічного утримання магістральних та міських автодоріг із асфальто- та цементобетонним покриттям.
8. В Україні триває “бум” на електромобілі
У травні українці придбали і поставили на облік 643 електромобілі. Більшість із них – легкові (610 шт.), комерційних – 33 шт. Таким чином, порівняно з минулим роком травневий попит на легкові електромобілі в Україні зріс майже в півтора раза, а на комерційні – на 43 відсотки.
Травневий ринок комерційних автомобілів на електротязі складався винятково з імпортного секонд-хенду і не відрізнявся різноманітністю. Основну масу склали електромобілі моделі RENAULT Kangoo Z.E., яких було зареєстровано 31 одиниці, ще дві машини – NISSAN e-NV200.
9. Нацполіція закупила автомобілі Skoda на понад 180 млн гривень
Національна поліція України замовила легкових автомобілів на 181,9 млн гривень за результатами тендеру в системі ProZorro. Переможцем тендеру стало ТОВ “Єврокар”.
Згідно з умовами договору, цього року поставлять 450 автомобілів спецпризначення стандарту Євро-5 2019 року випуску зі світлодіодною панеллю-балкою “Стріла Ultra Slim 118-84Led” і радіостанцією “Motorola DM 1400”.
10. На Львівщині модернізують транспортну розв’язку
Йдеться про транспортну розв’язку на перетині автодоріг Т-14-16 Львів – Пустомити – Меденичі ІІ категорії та автомобільної дороги Т-14-25 Миколаїв – Городок – Жовква – Кам’янка-Бузька – Бібрка ІІІ категорії.
Дорожники зауважують, що наявна розв’язка виконана у вигляді перетину. Враховуючи категорії доріг, що перетинаються, а також інтенсивність руху, транспортну розв’язку влаштовують в одному рівні типу «турбо-карусель», яка буде споруджена без перехідно-швидкісних смуг для правих поворотів.
Це поки що найцікавіші позитивні новини тижня, за версією наших читачів. Сподіваємося, далі буде ще краще!
Суспільство
Будиночок у парку «Перемога» створили працівники комунального підприємства з утримання зелених насаджень Дніпровського району. Це перший подібний об’єкт на території парку.
Про це повідомили представники підприємства.
Об’єкт встановили для того, аби допомагати комахам в умовах міста. У будиночку вони зможуть зимувати та гніздувати, аби влітку запилювати рослини і вберігати їх від шкідників.
Для захисту від птахів будинок закрили сіткою.
Нагадаємо, що у Києві створили мобільну школу для навчання керуванню FPV-дронами (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка КП по УЗН Дніпровського району
Суспільство
Французька компанія Saarstahl Rail SAS передала «Укрзалізниці» понад тисячу тонн рейок. У межах міжурядової угоди УЗ отримає загалом 19 тисяч тонн рейок, які планують передати до початку осені.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Де залучать нові рейки
Голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський зазначив, що рейками з першої партії капітально відремонтують колії на дільницях Війтівці – Волочиськ та Фастів-2 – Устинівка. Цими коліями їздять зокрема швидкісні потяги до Львова та Дніпра. Роботи над відновленням планують виконати у березні-квітні цього року.
Завдяки усім 19 тонам рейок залізничники зможуть збудувати та відремонтувати близько 145 кілометрів колій. Капітальні ремонти проведуть на таких напрямках:
- Львів – Ужгород;
- Київ – Львів – кордон ЄС;
- Київ – Одеса;
- Київ – Дніпро;
- Київ – Харків.
«Після окупації Маріуполя ми втратили єдиного українського виробника рейок – металургійний комбінат “Азовсталь”. І саме завдяки нашим міжнародним партнерам ми отримуємо цю дефіцитну продукцію та продовжуємо відновлювати та підтримувати залізничну інфраструктуру», — сказав Олександр Перцовський.
Читайте також: Українські школярі отримали 50 тисяч доларів на соціальні проєкти: які саме
Угода між Україною та Францією
Проєкт із відновлення залізничих колій УЗ реалізує разом із Кабінетом міністрів України, Міністерством розвитку громад та територій та Міністерством фінансів спільно з французькими партнерами.
У межах угоди компанія отримала пільговий кредит на суму 37,6 мільйона євро на 35 років під 0,0161% річних. Перші 14 років УЗ не сплачуватиме це кредит. Для компанії це перший досвід такого кредитування.
«Завдяки постачанню рейок широкої колії ми зможемо швидко відновлювати пошкодження залізничних шляхів внаслідок бойових дій, забезпечувати безпеку руху, сталу логістику та життєво важливі зв’язки між регіонами в умовах війни», — сказала заступниця міністра розвитку громад та територій Марина Денисюк.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» запускає оновлену програму лояльності: що додали.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство
В Україну повернули військових, які обороняли Харківський, Запорізький, Донецький напрямки та Маріуполь, зокрема завод «Азовсталь». Наймолодшому звільненому 24 роки, найстаршому — 60 років.
Про це повідомили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Що відомо про обмін
Наразі лікування та реабілітацію проходитимуть бійці Нацгвардії, ЗСУ, Військово-морських сил та Державної прикордонної служби України. Усі військовослужбовці — солдати, матроси та сержанти.
У межах обміну повернули також і поранених із Курщини та одного цивільного, якого захопили на Київщині.
«Їх повернуто на вільну землю України внаслідок взаємної репатріації. Координаційний штаб за дорученням Президента України продовжує роботу з повернення важкопоранених, важкохворих, жінок. Також триває активний пошук та повернення цивільних, усіх наших військовополонених»‚ — написали в штабі.
Читайте також: Український пілот F-16 вперше в історії збив шість крилатих ракет за один виліт
Поранені мають втрату зору, ампутації кінцівок, кульові поранення тощо. Серед хвороб українці мають туберкульоз, онкологію та гангрени, що «промовисто свідчить про ті умови, в яких доводиться перебувати нашим людям».
За допомогу у поверненні полонених у штабі подякували Об’єднаним Арабським Еміратам.
Нагадаємо, що з полону повернули 189 українців, зокрема оборонців «Азовсталі» та Маріуполя (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Володимира Зеленського