Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ТОП-10 позитивних новин тижня

Опубліковано

Редакція #ШоТам зібрала ТОП-10 найбільш позитивних новин тижня, що минає, 12-18 серпня. Ми підібрали для вас найцікавіше в одному матеріалі.

1. Археологи знайшли на Полтавщині скіфське золото та стародавню зброю

На древньому Більському городищі під Котельвою на Полтавщині 11 серпня сталася чергова археологічна сенсація – тут при розкопках виявлено золото скіфів та зброю.

Як уточнили в ОДА, під керівництвом професора Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Ірини Шрамко знайшли золоті прикраси, зброю та інші предмети скіфського періоду.

«Унікальність знахідки в тому, що це поховання не пограбоване, його не встигли пошкодити «чорні археологи». Нині це одна з найвагоміших знахідок Європи», – додали в адміністрації.

2. Українська Ісландія: як містечко на Закарпатті заманює туристів на термальні води (ВІДЕО)

Чи знали ви про те, що в Україні є своя маленька Ісландія? А чи бували ви на Закарпатті? Якщо на обидва питання ваша відповідь “ні”, то вітаємо, ви натрапили на випуск “Шо, Реально?”, створений спеціально для вас!

“Закарпаття буквально напхане гарячими джерелами. Сюди їдуть туристи зі всієї Європи! Тому що дешево та хороший сервіс. А от самі українці мало знають про таке природне диво в їхній країні”, – зауважує блогер Саша Дьомін.

Потрібно це виправляти! Найбільша концентрація гарячих термальних вод в уже знайомому нам містечку Берегове!

3. 200 балів з трьох предметів ЗНО отримала лише одна школярка

У зовнішньому незалежному оцінюванні 2019 року лише один учасник тестування отримав 200 балів з трьох предметів.

“Ми маємо одного учасника, який зареєструвався на три предмети й отримав три оцінки у 200 балів. Це дівчина зі звичайної харківської школи. Є 8 учасників, які отримали по 200 балів з двох предметів”, – сказав директор Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко.

4. Єдиний в Україні: у Вінниці показали, як “з нуля” будується інноваційний кардіоцентр (ФОТО)

У Вінниці триває будівництво Регіонального лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології.

Будівництво кардіоцентру у Вінниці – наразі взагалі один із найбільших проєктів в Європі, який фінансує Світовий банк у сфері охорони здоров’я.

Регіональний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології будують по Хмельницькому шосе, поряд із клінічною лікарнею №1 та пологовим будинком. Будівельники ще зводять саму будівлю майбутньої лікарні і наразі вже завершують п’ятий поверх.

5. На набережній у Києві з’явився новий мурал (ФОТО)

Художник Віталій Гідеван намалював на набережній Дніпра біля Поштової площі мурал, який зображає хлопчика з жовтим наплічником – очевидно, служби доставки Glovo.

“Якщо вірити легендам і казкам, то раніше діточок знаходили в капусті, потім приносив лелека, а зараз доставкою займаються хлопці з великими сумками”, – намагається пояснити ідею автор.

У коментарі для Інформатора Гідеван конкретизує концепцію: тема кур’єрів деяким чином пов’язана з налагодженням “містка між природою та урбанізацією”.

6. Під Києвом з’явиться національний природний парк

Міністерство екології та природних ресурсів підготувало проєкт указу Президента «Про створення національного природного парку Дніпровсько-Тетерівський» на території Вишгородського та Іванківського районів Київської області.

Дніпровсько-Тетерівський НПП площею 30402,3 гектара буде створено на території Вишгородського та Іванківського районів Київської області. Ця територія мала отримати природно-заповідний статус ще 2008 року, проте підготовлений тоді указ Президента не був погоджений ДП «Дніпровсько-Тетерівське лісомисливське господарство” і залишилася парком лише на папері.

7. З’явились свіжі фото будівництва метро на Виноградар

У Києві триває будівництво дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції «Сирець» на житловий масив Виноградар. Свіжі фото будівництва оприлюднили на сторінці ПАТ “Київметробуд” у Фейсбуці.

 Дві нових станції – «Мостицьку» та «Проспект Правди» планують відкрити в 2021 році. Будівництво тунелю між станціями «Сирець» і «Мостицькою» здійснюється закритим способом – під землею. А між «Мостицькою» та «Проспектом Правди» – відкритим. Тунель на глибині 18 метрів буде двоярусним, на  відміну від усіх інших станцій метрополітену. Така конструкція пов’язана з особливостями інфраструктури району.

8. Україна запровадила безвіз із ще однією країною

Кабінет міністрів України схвалив угоду з урядом Співдружності Домініки про скасування візових вимог. Відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду.

Зазначається, що громадяни держав сторін угоди, в’їжджають, перебувають, перетинають територію держави іншої сторони без віз за умови, що тривалість їх перебування не перевищує 90 днів (3 місяці) протягом 180 днів.

9. Шкільні фізику, біологію та хімію хочуть об’єднати в один курс: подробиці

У середніх та старших класах фізику, біологію та хімію планують об’єднати в одному інтегрованому STEM-курсі. Один із предметів на вибір школи зможуть викладати поглиблено.

Поки що це може відбуватись лише у вигляді експериментів. У пілотних школах, які першими запровадити інтегровані курси, найбільший успіх мало поєднання історії Україні та всесвітньої історії, адже їх переважно викладає один учитель.

“Вивчати таку кількість предметів, а сьогодні у нас старшокласники вивчають 23-24 предмети, дуже складно і головне — це не дає їм можливості зосередитись на тих предметах, які їм треба готувати для зовнішнього незалежного оцінювання, які їм більш природовідповідні. І тому ми дотримуємось того, що має бути палітра пропозицій, яку може обирати педагогічна рада в залежності від специфіки закладу або навіть окремих класів за певними профілями”, — сказали в міністерстві.

10. Україна і Туреччина запустили спільне виробництво високоточної зброї

Українська компанія “Укрспецекспорт” спільно з турецькою Baykar Defence відкрили спільне підприємство у сфері високоточної зброї та аерокосмічних технологій.

Перший проект, над яким працює компанія, це розробка безпілотного літального апарату нового покоління. Безпілотник вестиме детальну розвідку з високих ешелонів польоту, годинами перебуватиме у повітрі, розвиватиме значну крейсерську швидкість та завдаватиме ударів широким спектром високоточного озброєння.

Країни раніше вже співпрацювали у сфері оборонних технологій. Тепер працюють над створенням безпілотника, який не лише вестиме спостереження, а й зможе переносити велику кількість озброєння. 

Це поки що найцікавіші позитивні новини тижня, за версією наших читачів. Сподіваємося, далі буде ще краще!

Коментарі

Суспільство

В Ірпені відбудували дім для 380 людей, який росіяни пошкодили навесні 2022 року

Опубліковано

Будинок на 149 квартир на вулиці Котляревського, 52а капітально відновили. Роботи провели завдяки коштам з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

Про це повідомив очільник Київської ОВА Руслан Кравченко.

У межах капітального ремонту фахівці відновили:

  • стіни, перекриття та фасад будівлі;
  • вікна, двері та балкони;
  • покрівлю з утепленням, парапетами й огородженням;
  • системи водовідведення, опалення та блискавкозахист;
  • місця загального користування та сходові майданчики;
  • пандуси й тактильно-навігаційну систему для безбар’єрного доступу.

Технічний нагляд за відбудовою здійснювали фахівці ПРООН в Україні.

Читайте також: Харківський авіаційний інститут відновили після чотирьох обстрілів у 2022 році (ФОТО)

«Люди, які втратили свої домівки через війну, повинні якомога швидше повернутися до тепла та затишку. Тому ми активно працюємо над відновленням житлових будівель, забезпечуючи якісну та оперативну реалізацію проєктів»‚ — написав Руслан Кравченко.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили модернізовану лікарню, в будівлі якої був штаб окупантів.

Також ми писали, що На Київщині з’явиться котопарк для врятованих тварин.

Фото: фейсбук-сторінка Руслана Кравченка

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Магічні експреси» у стилі Гаррі Поттера здійснили перші рейси (ФОТО)

Опубліковано

25 грудня у Львові ретропоїзди на паровозній тязі провели перші цьогорічні рейси. У цьому сезоні «Укрзалізниця» зробила поїздки безплатними.

Про це повідомили в компанії.

Більшість місць на рейси забронювали за дітьми з тимчасово переміщених родин, дітьми залізничників, військовослужбовців, поліцейських, рятувальників та інших соціальних категорій. Наразі реєстрацію на поїздки у Львові закрили.

«Раді бачити щасливі обличчя малечі, для якої це стало справжнім святом в цей різдвяний день»‚ — написали в УЗ.

Читайте також: У Львові на «Базарі добра» співатимуть колядники з Криворівні

Розклад рейсів

У Львові потяги їздитимуть з 25 по 29 грудня. Подорож триватиме годину.

Час відправлення:

  • по буднях — о 15:15, 18:00, 20:02;
  • по вихідних — о 10:05, 12:20, 14:15.

У Києві «магічні експреси» їздитимуть з 1 по 5 січня, а подорож триватиме півтори години.

Час відправлення:

  • по буднях — о 16:30 та 19:00;
  • по вихідних — о 9:40 та 12:32.

Читайте також: У Львові встановили головного дідуха міста висотою чотири метри (ВІДЕО)

Нагадаємо, що військові можуть придбати квитки на потяги «Укрзалізниці» через «Армія+».

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У застосунку «Київ Цифровий» можна надіслати таємні привітання зі святами

Опубліковано

У «Київ Цифровий» додали оновлення, у якому користувачі можуть стати «таємними поштариками» для випадкових людей.

Про це повідомили розробники застосунку.

Як надіслати привітання

  1. Натисніть у сервісах «Таємний поштарик», далі — «Створити поштівку».
  2. Виберіть святковий псевдонім.
  3. Відправте невелике привітання українською.

Читайте також: У Львові встановили головного дідуха міста висотою чотири метри (ВІДЕО)

Вимоги до поштівок

Щодня можна відправити не більше десяти поштівок. Ця функція у застосунку буде доступна до 14 січня. Привітання може отримати дитина, тож необхідно зважувати слова. Усі поштівки проходитимуть модерування.

«Якщо відправите поштівку, то й собі отримаєте від “Таємного поштарика”. З особливим побажанням, святковою музикою та малюнками українських ілюстраторів», — написали розробники.

Також користувачі можуть ділиться у соцмережах привітаннями, які отримали, під хештегом #kyivdigital та отримувати одяг і аксесуари від крамниці застосунку.

Нагадаємо, що у Києві відбудеться благодійна новорічна Маланка: як долучитися та підтримати збір коштів для ГУР.

Фото обкладинки: Pixabay

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Бути зі своїми: як українки, попри обстріли, влаштовують свята на Сході України

Аліна взяла чотирирічного сина, продукти на вечерю, замовила дідуха й різдвяну зірку й проїхала на...

Суспільство2 тижні тому

Замість цукерок на свята — турбота. Досвід волонтерки, що у 24 роки стала наставницею дитини з інтернату

В окремій кімнаті у львівському інтернаті особлива атмосфера — у різнокольорових чашках заварений чай, а...

Суспільство3 тижні тому

«Я створюю затишок для ВПО»: кримка робить безкоштовні ремонти в старих будинках

Переселенці змушені полишити все: рідні стіни, улюблену подушку, теплий плед, який так довго дарував відчуття...

Освіта4 тижні тому

Як бухгалтерка й інженерка стали креативницями: ці жінки встигають і дітей виховувати, і професію змінювати

Олена за спеціальністю бухгалтерка, а Тетяна 11 років пропрацювала інженеркою на будівництві. Кожна з них...