Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Культура

У Львові встановили головного дідуха міста висотою чотири метри (ВІДЕО)

Опубліковано

Головного дідуха Львова поставили на площі Ангелів 24 грудня у переддень Різдва. Він перебуватиме на площі до завершення свят.

Про це повідомили у Львівській міській раді.

Урочисте встановлення дідуха

Об’єкт встановили після традиційної ходи та коляди. Містяни йшли від площі Ринок до площі Ангелів. Учасники ходи несли в руках невеликих дідухів, якими доповнили основний об’єкт. Під час події хористи «Дударика» та гурт «Джерегеля» співали відомі колядки.

«Сьогодні слова “Христос рождається” будуть так само сильно звучати і у Львові, і в Києві, і в Харкові, і біля Покровська. Бо в тих словах є велика надія, яка є з нами. Як би важко не було, ці слова лунатимуть в лікарнях, в окопах і у волонтерських штабах. Бажаю нам всім сили духу, щоб пережити цей непростий час. І не забувайте щодня дякувати всім тим, хто нас сьогодні захищає», — сказав мер Львова Андрій Садовий.

Відео: ютуб-канал Львівської міської ради

Читайте також: «Нова пошта» створила святкове пакування з традиційними українськими пряниками (ФОТО)

Довідка про львівську традицію

Уперше дідуха в центрі Львова поставили у 2009 році. Відтоді його встановлюють під час зимових свят. У Львівській міській раді зазначають, що дідух символізує достаток, єдність і продовження українських традицій.

Головного дідуха для Львова створила сім’я Коцюків з кількох десятків маленьких дідухів. Щороку його оновлюють свіжими снопами пшениці фахівці Музею народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького.

Нагадаємо, що Львів пройшов у фінал конкурсу «Європейська столиця культури 2030».

Фото: Роман Балук для Львівської міської ради

Культура

Митці з України здобули низку нагород на міжнародному фестивалі анімації у Франції

Опубліковано

Українські митці здобули відразу кілька нагород на одному з найпрестижніших анімаційних фестивалів світу — Festival international du film d’animation d’Annecy, що проходив з 8 по 15 червня у французькому місті Ансі. Цей форум вважають провідною подією у світі анімації, яка щороку збирає найкращі проєкти з усього світу.

Про це повідомили в Держкіно.

Визнання української анімації

Цьогоріч українці отримали визнання одразу в кількох конкурсних і професійних секціях. Повнометражна документальна стрічка «Червона зона» режисерки Ірини Цілик перемогла в категорії Ciclic Prize, отримавши грант у розмірі 25 тисяч євро та двомісячну резиденцію у французькому місті Вандом.

Анімаційний короткий метр «Катерина» Марії Янко здобув ARTE France Prize. Стрічку попередньо закупив один із провідних європейських телеканалів ARTE для показу в авторській програмі Court-circuit.

У категорії Immersive Experiences український проєкт «Damned» Наталії Великанової виборов нагороду Weird Market Prize і отримав запрошення до участі в іспанському фестивалі Weird Market у Валенсії.

Читайте також: На Волині відновили вишиванку 19 століття: завдяки їй у Канаді збиратимуть гроші для ЗСУ (ФОТО)

Водночас VR-проєкт «Fragile Home» авторства Ондржея Моравеца і Вікторії Лопухіної отримав головну нагороду у VR-конкурсі — Cristal for the Best VR Work — за імерсивну історію про трансформацію дому в зону небезпеки.

У межах індустріального пітчингу Black Sea Animation Projects, присвяченого проєктам із країн Чорноморського регіону, Україну представила стрічка «Frescoes of Memory» режисерки Олександри Джиганської — особисту історію про памʼять, приналежність і спогади.

Національний український стенд на фестивалі організувала Українська кіноасоціація за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Французького інституту.

Нагадаємо, що анімація «Я померла в Ірпені» перемогла на кінофестивалі в Інсбруку.

Фото обкладинки: сайт Держкіно

Читати далі

Культура

Київські митники зупинили вивезення за кордон колекції старовинних виробів (ФОТО)

Опубліковано

Працівники Київської митниці зберегли від вивезення  27 посріблених предметів від польських майстрів — дзеркала, скриньки, посуд з кавових та чайних сервізів, горіхокол та дверний молоток. Усе це виявили під час перевірки міжнародного експрес-відправлення з Рівного до Польщі.

Про це повідомила пресслужба Київської митниці.

Побутові речі від польських майстрів

За оцінкою фахівців Національного музею історії України, усередині посилки — цілісна колекція унікальних побутових речей з посрібленням, створених польськими майстрами у другій половині 19 — на початку 20 століття.

Усі предмети виготовили на легендарних фабриках: Fraget,Norblin & Co Warszawa, Bracia Henneberg, Roman Plewkiewicz &Co, Fabryka Wolska pod Warszawa та інших, що працювали у Варшаві у часи Королівства Польського.

Читайте також: Українські митники виявили цінні артефакти про Тараса Шевченка (ФОТО)

У колекції були:

  • чотири предмети від Fraget — бренду, що став синонімом якості,
  • п’ять — від Norblin & Co Warszawa; 
  • шість — від Bracia Henneberg, знаної своїми дзеркалами.

Митники зазначили, що під час вивезення посилки не було спеціального свідоцтва. Стосовно громадянина, який відправляв культурні цінності за кордон склали протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України.

Про виробників

Fraget — варшавська фабрика, чиї вироби прикрашали столи в Києві, Одесі, Вільно та Тифлісі.Конкурент Norblin & Co Warszawa представив світу сплав «веріт» — технологію, яка змінила підхід до посріблення, а Bracia Henneberg славилися своїми дзеркалами. 

Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).

Фото надала пресслужба Київської митниці

Читати далі

Культура

Майстерня Balbek Bureau розробила проєкт оновлення Будинку кіно (ФОТО)

Опубліковано

Студія Balbek Bureau показала проєкт реновації Будинку кіно. Із запитом переосмислити простір та дати йому нове дихання до майстерні звернулася Спілка кінематографістів України.

Про це повідомили в архітектурному бюро Balbek Bureau.

Перед розробкою проєкту оновлення будівлі архітектори оцінили стан приміщень усіх чотирьох поверхів. «Між великими подіями – кінофестивалями, концертами та стендап-шоу — простір має продовжувати активне життя», — зазначили в бюро.

Команда визначила проміжні цілі проєкту:

  • оновити наявні простори будівлі;
  • розробити концепцію нового інтер’єру, зокрема й оновити матеріали та освітлити меблі;
  • застосувати стандарти доступності інклюзивних середовищ. 

Читайте також: «Укрзалізниця» запускає поїзд-галерею, що подорожуватиме Україною (ФОТО)

Команда Balbek Bureau запропонувала розділити сценарії використання приміщень Будинку кіно на зимовий (із залученням лише внутрішніх залів та кімнат) та літній — із балконами та дахом. Мультифункціональності простору сприятиме й класифікація сценаріїв на постійні та епізодичні —це дозволить розробити графік подій та урізноманітнити життя будівлі.

Нагадуємо, що на Волині відновили вишиванку 19 століття: завдяки їй у Канаді збиратимуть гроші для ЗСУ (ФОТО).

Фото: сайт студії Balbek Bureau

Читати далі

Шопочитати

Військо7 днів тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство1 тиждень тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості2 тижні тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...

Економіка і бізнес2 тижні тому

Одяг твоєї вулиці: військовий зі Львова створив футболки з принтом рідного району

Коли Ігор іде вулицею у футболці з принтом про рідний Сихів, перехожі звертають увагу й...