Суспільство
ТОП-10 позитивних новин тижня
Редакція #ШоТам зібрала ТОП-10 найбільш позитивних новин тижня, що минає, 29 липня – 4 серпня. Ми підібрали для вас найцікавіше в одному матеріалі: від українки у ТОП-5 підприємиць ООН, київської кав’ярні, яка стала однією із найкращих у світі, до перших кнопок екстреної допомоги у Києві.
1. Українка вперше потрапила до ТОП-5 жінок-підприємців ООН
Українська освітянка Зоя Литвин увійшла у рейтинг глобального конкурсу для жінок, які втілюють у своїй роботі цілі сталого розвитку ООН – WE Empower UN SDG Challenge.
Литвин стала найкращою підприємицею року серед представниць Східної Європи. Вона засновниця Новопечерської школи та медіа-проєкту “Освіторія”. За висновками організаторів WE Empower, її робота втілює такі цілі сталого розвитку, як якісна освіта, зниження соціальної нерівності та партнерство задля досягнення цілей.
2. Київську кав’ярню визнали однією з найкращих у світі
Київська кав’ярня One Love Coffee потрапила до рейтингу найкращих кав’ярень світу за версією туристичного видання Big 7 Travel. Серед топ-50 рейтингу заклад опинився на 28 місці.
“One Love Coffee розташована у чотирьох локаціях Києва, одна з яких має особливо гарне місце у місцевому арт-центрі. Окрім приготування смачної традиційної кави, ви також можете замовити Chemex, V60 та Aeropress”, – розповідають у виданні.
3. Українські науковці отримають €750 000: подробиці
Українські науковці отримають фінансування від ЄС на загальну суму майже 750 тисяч євро за програмою Еразмус+.
“За напрямом Жан Моне програми Європейського Союзу Еразмус+ цього року перемогли 22 українські проєкти. Їх виконавці отримають фінансування на загальну суму майже 750 тис євро. Роботу над втіленням проєктів планують розпочати вже у вересні 2019 року”, – ідеться у повідомленні.
4. Прийдуть із планшетами: що прояснить загальноукраїнський перепис населення
У грудні цього року проведуть пробний перепис у двох районах України.
Для України важливо знати мовний склад населення – ми маємо зрозуміти, скільки і яких шкіл в Україні потрібно. Ми цього не знаємо, і можемо дізнатися тільки з перепису. Так само тільки перепис проллє світло на етнічну приналежність населення, розміри внутрішньої і зовнішньої міграції, густоту населення в регіонах.
“В грудні цього року ми проведемо пробний перепис в двох районах: у Києві і Київській області, для того щоб відпрацювати переписний лист, подивитися, як люди реагують на те, що до них заходять з планшетами, бо це перший перепис, коли ми будемо заходити не з паперовим переписним листом, а з планшетом, що, з одного боку, дасть можливість швидше вводити інформацію, виграти час і гроші на введення та контроль інформації, з другого боку, це дасть можливість контролювати переписувачів “, – відзначила експертка.
5. У Києві відкрили оновлений парк на Подолі: як він виглядає
У Києві на Подолі відкрили оновлений Куренівський парк. Як зазначається, оновлений Куренівський парк – сучасний простір активного, спортивного та сімейного відпочинку. Сучасний сухий фонтан з підсвіткою став справжньою родзинкою парку.
6. ТОП безлюдних українських островів, де вас ніхто не потурбує
Отримати у своє користування цілий острів – із білосніжними пляжами та ідеально чистою водою! І жодних тобі відпочивальників чи продавців креветок. Таке можливо не на Мальдівах за мільйони доларів, а в Україні і безкоштовно. Якщо ви втомились не тільки від роботи, але і від людей – вам точно сюди.
- острів Джарилгач
- Острів Тендра
- Острів Бірючий
- острів Березань
- острів Чурюк
7. У Києві встановили перші кнопки екстреної допомоги: де вони знаходяться?
У Києві почали встановлювати кнопки для екстреного виклику. Задля того, аби зв’язатися із оператором поліції, достатньо просто натиснути кнопку.
“До речі, оператор бачить вас і чує 24/7, навіть якщо ви не натиснули на кнопку допомоги, адже вона має системи відео-нагляду та звукозапису. Safe city у всіх його проявах”, – ідеться у повідомленні.
Наразі пристрій встановлено на:
- Smart street, Салютна, 2;
- Алеї художників;
- Пейзажній алеї;
- Парк “Володимирська гірка”.
8. ЗСУ почали переоснащувати сучасними радіостанціями танкові бригади
Першою танковою бригадою, яку переоснастили сучасною радіостанцією Aselsan, стала “1 окрема танкова Сіверська бригада Збройних сил України”.
“1 окрема танкова Сіверська бригада стала першою у переоснащені радіостанціями Aselsan згідно Державної програми розвитку озброєння та військової техніки. Радіосистеми компанії інстальовані на бойовій техниці, що входить до складу бригади”, – ідеться в повідомленні.
На бойових машинах встановлена система зв’язку, яка повністю задовольняє всі вимоги стосовно ергономіки та можливостей функцій управління, які пред’являються до подібних рішень.
9. У метро Києва запрацювали автомати для продажу е-квитка
Три місяці до повної відмови від паперових квитків та жетонів у громадському транспорті. КП “ГІОЦ” (оператор системи єдиного квитка) розпочало підключення автоматів з продажу Kyiv Smart Card.
Перші автомати вже працюють на станціях “Хрещатик” та “Академмістечко”. Таким чином, після підключення усіх 207 приладів придбати картку можна буде на будь-якій станції метро, а з часом – і на зупинках громадського транспорту.
10. Як українка прославилась на весь світ завдяки картинам з їжі
Дарина Косар на власній кухні створює унікальні картини. Але для цього їй не потрібні фарби чи полотно. Адже свої шедеври дівчина робить з… їжі. Все, що треба для фуд-художниці, – це відкрити холодильник та почати творити.
Уявіть собі портрет Бредлі Купера, викладений із спецій, або Гордона Рамзі з горошин чорного перцю, або Кеті Перрі з білого та чорного шоколаду. Ці картини принесли Дарині світову славу, адже серед її клієнтів і Європа, і Америка. Кількість її підписників в Інстаграмі сягає майже 60 тисяч, а іноземні ЗМІ частенько пишуть про українську художницю.
Це поки що найцікавіші позитивні новини тижня, за версією наших читачів. Сподіваємося, далі буде ще краще!
Суспільство
Юлія Дудишева
переселенка, авторка проєкту «Затишок для ВПО»
Люстру можна змайструвати з яєчних лотків
Ми витратили всього 3 тисячі гривень: купили штори та плед у секонд-хенді, люстру змайстрували з яєчних лотків, а меблі знайшли в будинку й переробили.
Не замовлення «під ключ», а спільна робота
Ті, для кого робимо ремонт, роблять його разом з нами: фарбують стіни, перетягують меблі, готують їжу для команди. Це не замовлення «під ключ», а спільна робота.
Як знайти партнерів? Писати всім листи
Усі гроші на ремонти — це благодійні внески моїх підписників і небайдужих людей. Для кожного проєкту я відкриваю банку та у своїх відео звітую про роботу. Співпрацюю лише з українськими виробниками, а також підтримую бізнес, який постраждав під час бойових дій.
Кожен ремонт — не просто відновлення стін, а відродження надії
Дім-музей для родини з Херсонщини
Навіть з руїни можна зробити щось нове
«Затишок для ВПО» — це проєкт любові й відновлення. Це про те, як з руїн можна створити щось нове, про віру в людей і в те, що кожна домівка має бути затишною — навіть у найскладніші часи.
Коментарі
Суспільство
Умови тренувань
Перебіг навчання
- Гасіння пожежі: рятувальники приборкали полум’я в задимленому вагоні. Двох постраждалих людей оперативно евакуювали на ношах і передали медикам.
- Евакуація: пасажирів із задимлених вагонів вивели до безпечної зони.
- Рятування під потягом: одна людина самостійно намагалася евакуюватися і потрапила під вагон. Тоді фахівець гірничорятувального загону деблокував постраждалого.
Коментарі