

Суспільство
ТОП-10 позитивних новин тижня
Редакція #ШоТам зібрала ТОП-10 найбільш позитивних новин тижня, що минає, 22 – 28 липня. Ми підібрали для вас найцікавіше в одному матеріалі: тиждень видався багатим на хороші новини для військових і для українців, які хочуть підкорити космос, а також для водіїв – адже нові дороги не можуть не тішити!
1. Українські військові отримають партію відновленої техніки
На базі ремонту та евакуації автомобільної техніки, що на Полтавщині, завершують ремонт армійських машин, щоб передати їх у війська.
Загальна кількість техніки, що пройшла середній і поточний ремонт від початку цього року, становить близько десяти одиниць. Ще близько двадцяти екземплярів розійшлися по військах після проведення капітального ремонту. Серед них вантажні, легкові та спеціальні автомобілі.
2. В Україні сформували нову військову частину біля кордону
У селі Пороги Ямпільського району, який межує з Республікою Молдова, сформували стрілецьку роту військової частини 3008 Національної гвардії України. Новий підрозділ покликаний підсилити обороноздатність держави з боку Придністров’я, де розташовані російські війська. У новосформованій роті служать як контрактники, так і строковики. Загалом це майже пів сотні військовослужбовців.
3. Українські вчені розробляють космічний літак
“Конструкторське бюро “Південне” імені Янгеля” почало розробку орбітального космічного літака для забезпечення багаторазової доставки на низькі навколоземні орбіти і повернення з орбіт різних вантажів і космонавтів.
Серед інших перспективних напрямків – багатоцільовий транспортний космічний модуль, що розробляється для вирішення завдань орбітального сервісного обслуговування клієнтських супутників.
КБ також зазначає, що використовуючи набутий досвід і сучасні технології, бюро продовжує розробку супутників дистанційного зондування Землі для оглядового, детального і наддетального оптичного спостереження.
4. Десантники отримали 20 нових вантажівок
Автопарк 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗСУ поповнився новими повнопривідними бортовими вантажівками підвищеної прохідності «Богдан-6317».
Як зазначив заступник командира бригади з озброєння підполковник Михайло Полатайко, ці нові автомобілі значно підсилять бойові спроможності бригади.
“Стояти в боксах чи на стоянках новим машинам не доведеться. Адже бригада займається інтенсивною бойовою підготовкою та залучена до виконання бойових завдань у районі проведення операції Об’єднаних сил”, – зазначив Полатайко.
5. Під Львовом добігає кінця будівництво дорожньої розв’язки (відео)
У Львівській області на перетині об’їзної дороги Львова і траси Н-09 виходить на фінальний етап будівництво дорожньої розв’язки – виїзд з міста в напрямку Івано-Франківська.
Залишилося покласти фінальний шар асфальту, нанести розмітку і встановити відбійники.
6. Київ переходить на е-квиток: як придбати і скільки коштує
У Києві міський транспорт з 31 жовтня переходить на електронний квиток – е-квиток.
Наразі придбати його можна на станціях київського метрополітену («Хрещатик», «Театральна», «Майдан Незалежності», «Акедеммістечко», «Лісова», «Арсенальна», «Теремки», «Видубичі», «Сирець» та «Почайна»), в Особистому кабінеті киянина, у мобільному додатку KyivSmartCity, у терміналах самообслуговування Ibox, EasyPay, 2click, KyivPayBot у Телеграм та Facebook або KyivMetroBot у Телеграмта Facebook.
7. На першій бетонній дорозі в Україні будують дворівневу розв’язку
На перетині автошляхів М-22 Полтава-Олександрія та Н-31 Дніпро-Решетилівка триває будівництво дворівневої транспортної розв’язки.
Підрядна організація проводить влаштування з’їздів, зведення ґрунтового насипу та підпірної стінки.
“Роботи виконуються в рамках реалізації державного інвестиційного проекту. Фінансування на об’єкт надходить з державного бюджету”, – повідомляють дорожники.
8. На проспекті в Києві вкладають асфальт, як на злітних смугах аеропортів
У Києві оновлюють одну з великих магістралей столиці – проспект Палладіна, частину якого відремонтували минулого року. Нині тривають масштабні роботи на ділянці від вулиці Вернадського до Залізничного шляхопроводу (вже повністю оновленого). Там зокрема впроваджують технології, які дозволять значно подовжити «життя» наших доріг. Асфальт, що вкладають на проспекті Палладіна, зазвичай використовують при облаштуванні злітно-посадкових смуг в аеропортах.
На оновленій майже п’ятикілометровій ділянці проспекту такий «високотехнологічний» асфальт отримають 6 смуг авторуху. Також на Палладіна облаштують нові тротуари та велодоріжки. Встановлять сучасне LED- освітлення, висадять уздовж проспекту молоді дерева.
9. У Черкасах готують до запуску завод із виробництва холодильників
Чеський холдинг Saturn готує до запуску завод із виробництва холодильників. Це 30 мільйонів доларів сумарних інвестицій. Потужність заводу 300 000 холодильників на рік. Тут з’явиться 500 робочих місць. Ринки збуту: Україна, країни ЄС.
Вже цієї осені на виробництві розпочнуть виготовляти холодильники 9-ти різних видів.
Новий завод розташований на території колишнього машинобудівного заводу «Строммашина». На початку 2018 році на підприємстві запустили виробництво духовок.
10. На Київщині стартувало будівництво надземного переходу через дорогу державного значення
У місті Обухів почали будувати надземний пішохідний перехід на 43 км траси Н-01. Новий міст дозволить забезпечити безпечний та комфортний перехід через дорогу державного значення Н-01 з високою інтенсивністю руху автомобільного транспорту – понад 12 000 автомобілів на добу.
Дорога Н-01 у цьому місці розділяє житлові масиви та промислову зону м. Обухів. Тут щоденно переходить понад 2 000 пішоходів, що прямують з місця проживання до численних підприємств, зокрема, Київського картонно-паперового комбінату.
Це поки що найцікавіші позитивні новини тижня, за версією наших читачів. Сподіваємося, далі буде ще краще!
Суспільство

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.
Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.
Історія хлопця
Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.
Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.
Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)
Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.
Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine
Суспільство

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.
Про це повідомили в компанії.
Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.
Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.
Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.
Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)



Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.
Фото: «Укрпошта»
Суспільство

Фандрейзингова платформа UNITED24 отримала анонімний благодійний внесок у мільйон доларів США. Кошти направлять на гуманітарне розмінування в межах кампанії «Крок за кроком», що охоплює три області України.
Про це повідомили в UNITED24.
Цей донат став одним із найбільших приватних внесків на розмінування з початку повномасштабного вторгнення. Загалом UNITED24 вже зібрала понад 1,4 мільярда гривень на цей напрям, з яких понад 64% надійшло з США.
Мета поточного збору — 1,5 мільйона доларів. Кошти підуть на очищення таких об’єктів:
- Високопільська лікарня (Херсонська область);
- Феневицьке та Макарівське лісництва (Київська область);
- школа, садок, парк та дитячі майданчики в селі Гракове (Харківська область), яке після деокупації виявилося замінованим на 90%.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)
Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.
Фото обкладинки: сайт Міноборони