Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ТОП-10 позитивних новин тижня

Опубліковано

Редакція #ШоТам зібрала ТОП-10 найбільш позитивних новин тижня, що минає, 22 – 28 липня. Ми підібрали для вас найцікавіше в одному матеріалі: тиждень видався багатим на хороші новини для військових і для українців, які хочуть підкорити космос, а також для водіїв – адже нові дороги не можуть не тішити!

1. Українські військові отримають партію відновленої техніки

На базі ремонту та евакуації автомобільної техніки, що на Полтавщині, завершують ремонт армійських машин, щоб передати їх у війська.

Загальна кількість техніки, що пройшла середній і поточний ремонт від початку цього року, становить близько десяти одиниць. Ще близько двадцяти екземплярів розійшлися по військах після проведення капітального ремонту. Серед них вантажні, легкові та спеціальні автомобілі.

2. В Україні сформували нову військову частину біля кордону

У селі Пороги Ямпільського району, який межує з Республікою Молдова, сформували стрілецьку роту військової частини 3008 Національної гвардії України. Новий підрозділ покликаний підсилити обороноздатність держави з боку Придністров’я, де розташовані російські війська. У новосформованій роті служать як контрактники, так і строковики. Загалом це майже пів сотні військовослужбовців.

3. Українські вчені розробляють космічний літак

“Конструкторське бюро “Південне” імені Янгеля” почало розробку орбітального космічного літака для забезпечення багаторазової доставки на низькі навколоземні орбіти і повернення з орбіт різних вантажів і космонавтів.

Серед інших перспективних напрямків – багатоцільовий транспортний космічний модуль, що розробляється для вирішення завдань орбітального сервісного обслуговування клієнтських супутників.

КБ також зазначає, що використовуючи набутий досвід і сучасні технології, бюро продовжує розробку супутників дистанційного зондування Землі для оглядового, детального і наддетального оптичного спостереження.

4. Десантники отримали 20 нових вантажівок

Автопарк 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗСУ поповнився новими повнопривідними бортовими вантажівками підвищеної прохідності «Богдан-6317».

Як зазначив заступник командира бригади з озброєння підполковник Михайло Полатайко, ці нові автомобілі значно підсилять бойові спроможності бригади.

“Стояти в боксах чи на стоянках новим машинам не доведеться. Адже бригада займається інтенсивною бойовою підготовкою та залучена до виконання бойових завдань у районі проведення операції Об’єднаних сил”, – зазначив Полатайко.

5. Під Львовом добігає кінця будівництво дорожньої розв’язки (відео)

У Львівській області на перетині об’їзної дороги Львова і траси Н-09 виходить на фінальний етап будівництво дорожньої розв’язки – виїзд з міста в напрямку Івано-Франківська.

Залишилося покласти фінальний шар асфальту, нанести розмітку і встановити відбійники.

6. Київ переходить на е-квиток: як придбати і скільки коштує

У Києві міський транспорт з 31 жовтня переходить на електронний квиток – е-квиток.

Наразі придбати його можна на станціях київського метрополітену («Хрещатик», «Театральна», «Майдан Незалежності», «Акедеммістечко», «Лісова», «Арсенальна», «Теремки», «Видубичі», «Сирець» та «Почайна»), в Особистому кабінеті киянина, у мобільному додатку KyivSmartCity, у терміналах самообслуговування Ibox, EasyPay, 2click, KyivPayBot у Телеграм та Facebook або KyivMetroBot у Телеграмта Facebook.

7. На першій бетонній дорозі в Україні будують дворівневу розв’язку

На перетині автошляхів М-22 Полтава-Олександрія та Н-31 Дніпро-Решетилівка триває будівництво дворівневої транспортної розв’язки.

Підрядна організація проводить влаштування з’їздів, зведення ґрунтового насипу та підпірної стінки. 

“Роботи виконуються в рамках реалізації державного інвестиційного проекту. Фінансування на об’єкт надходить з державного бюджету”, – повідомляють дорожники.

8. На проспекті в Києві вкладають асфальт, як на злітних смугах аеропортів

У Києві оновлюють одну з великих магістралей столиці – проспект Палладіна, частину якого відремонтували минулого року. Нині тривають масштабні роботи на ділянці від вулиці Вернадського до Залізничного шляхопроводу (вже повністю оновленого). Там зокрема впроваджують технології, які дозволять значно подовжити «життя» наших доріг. Асфальт, що вкладають на проспекті Палладіна, зазвичай використовують при облаштуванні злітно-посадкових смуг в аеропортах.

На оновленій майже п’ятикілометровій ділянці проспекту такий «високотехнологічний» асфальт отримають 6 смуг авторуху. Також на Палладіна облаштують нові тротуари та велодоріжки. Встановлять сучасне LED- освітлення, висадять уздовж проспекту молоді дерева.

9. У Черкасах готують до запуску завод із виробництва холодильників

Чеський холдинг Saturn готує до запуску завод із виробництва холодильників. Це 30 мільйонів доларів сумарних інвестицій. Потужність заводу 300 000 холодильників на рік. Тут з’явиться 500 робочих місць. Ринки збуту: Україна, країни ЄС.

Вже цієї осені на виробництві розпочнуть виготовляти холодильники 9-ти різних видів.

Новий завод розташований на території колишнього машинобудівного заводу «Строммашина». На початку 2018 році на підприємстві запустили виробництво духовок.

10. На Київщині стартувало будівництво надземного переходу через дорогу державного значення

У місті Обухів почали будувати надземний пішохідний перехід на 43 км траси Н-01. Новий міст дозволить забезпечити безпечний та комфортний перехід через дорогу державного значення Н-01 з високою інтенсивністю руху автомобільного транспорту – понад 12 000 автомобілів на добу.

Дорога Н-01 у цьому місці розділяє житлові масиви та промислову зону м. Обухів. Тут щоденно переходить понад 2 000 пішоходів, що прямують з місця проживання до численних підприємств, зокрема, Київського картонно-паперового комбінату.

Це поки що найцікавіші позитивні новини тижня, за версією наших читачів. Сподіваємося, далі буде ще краще!

Суспільство

Українські полярники показали захід сонця в Атлантичному океані: неймовірні фото

Опубліковано

Українські вчені показали як заходить сонце в Атлантичному океані.Фото полярники зробили з українського науково-дослідницького криголама “Ноосфера”. На них видно небо з безліччю кольорів: фіолетовий, синій, сірий, блакитний, рожевий, помаранчевий, червоний, жовтий.

Про це розповіли в Національному антарктичному науковому центрі.

Наш Киев

“Цього сезону “Ноосфера” проробила вже великий шлях. 17 листопада 2023 року судно вийшло з порту Кейптауна (ПАР) до крижаного континенту. Тоді було доставлено вантажі та експедиції до станцій “Арцтовський” та “Академік Вернадський”. Відтак судно прийшло до чилійського порту Пунта-Аренас, звідки знову вирушило до Антарктики 15 березня”, — розповідають науковці. 

Читайте також: 7 книжок від українських військових та журналістів, які побували на передовій: про війну, любов та сімʼю

Далі 13 квітня флагман вчергове пришвартувався в Чилі. Він привіз на “велику землю” зимівників попередньої 28-ї експедиції та сезонну експедицію. Після цього “Ноосфера” знову вирушила в Антарктику, щоб забезпечити ротацію полярників на “Арцтовському”.

Наш Киев

Нагадаємо, українська військово-медична академія розпочала навчання для слухачів «Офіцерського курсу».

Фото: Національний антарктичний науковий центр.

Читати далі

Суспільство

Мій голос відбудовує: на Євробаченні 2024 оголосили збір на відбудову гімназії, деталі

Опубліковано

Євробачення UNITED24. Об’єдналися для збору на відбудову української гімназії. Загальна сума збору складає 10 000 000 грн. Ці кошти спрямують на відбудову Великокостромської гімназії, яку зруйнувала російська ракета.

Про це повідомляє Дія.

У Дії зауважили, що на донаторів чекають бонуси:

  • Зробите внесок від 100 гривень? Зможете долучитись до розіграшу персонального відеозвернення від alyona alyona і Jerry Heil.
  • Зробите переказ на збір з використанням українських карток Visa? Ваш донат буде подвоєно! А кількість внесків від однієї людини необмежена.

Читайте також: Як виглядає головна сцена Євробачення 2024: у мережі з’явилися фото

Підтримати збір від alyona та Jerry Heil можна за посиланням.

Нагадаємо, у Хмельницькому прикордонники організовують благодійний забіг.

Фото: Дія

Читати далі

Суспільство

Як у Білозірській громаді повернули за парти понад 600 учнів (ВІДЕО)

Опубліковано

У Білозірській громаді на Черкащині стару шкільну котельню перетворили на безпечне укриття, і тепер понад 600 дітей знову можуть повернутися за парти. Як задля спільної мети у звичайному українському селі об’єдналися батьки, вчителі та сільська рада, дивіться в новому випуску ШоТам!

Однокласники Микола і Дарина бачилися в зумі два роки. А тепер можуть проводити лабораторні дослідження та спілкуватися з учителями офлайн. Адже у Білозірській громаді на Черкащині стару котельню переробили на сучасне укриття.

Дев’ятикласники Микола та Дарина навчалися в одній школі та були хорошими друзями. Але спочатку їх розділив ковід, а потім – повномасштабне вторгнення. 2 роки заняття у дітей проходили онлайн.

“Навчатися дистанційно – це важко, тому що ми ввесь час проводили вдома та не бачили своїх друзів”, – ділиться дев’ятикласник Микола.

Читайте також: Глиняні стіни та сучасна техніка. У Мринській громаді волонтери та місцеві відновили сторічну школу-мазанку

Крім того, дітям було складно самостійно засвоювати нову інформацію. А проводити лабораторні з біології та хімії – просто неможливо.

“І батьки і педагоги розуміли, що два роки дистанційки – це не показник якісної освіти”, – каже директорка школи.

Ходити у місцеву школу діти не могли, бо там не було бомбосховища.

“Ідея мати своє укриття у нас виникла рік тому. Спочатку це була ідея батьків та колективу”, – ділиться директорка.

Місце під укриття знайшли швидко – переобладнали стару котельню. Спочатку батьки прибирали старе вугілля та штукатурили стіни. А коли зрозуміли, що треба залучати професіоналів – звернулися до сільської ради. Там знайшли підрядників і зробили проєкт. А з місцевого бюджету виділили майже 1 000 000 гривень. Тепер Микола і Дарина та понад 600 дітей повернулися у стіни школи.

А на довгий час тривоги для дітей та вчителів є вода та їжа. У громаді вже відкрили 5 укриттів для закладів освіти та культури. Це завдяки злагодженій роботі батьків, вчителів та ОМС.

Нагадаємо, українська військово-медична академія розпочала навчання для слухачів «Офіцерського курсу».

Фото: ШоТам!

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: