Суспільство
Танкер, побудований в Миколаєві для нідерландців, ввели в експлуатацію
Нідерландська верф VEKA Shipbuilding WT B.V. завершила дооснащення танкера-хімовоза, який збудували в Миколаєві на Чорноморському суднобудівному заводі в 2019 році.
Про це пише Країна Сьогодні з посиланням на прес-службу компанії VEKA Group.
Зазначається, що йдеться про 100-метровий танкер типу C-14 Т збудований на замовлення нідерландської компанії Burando Maritime Services.
Танкер вантажністю 5320 тонн оснащений насосною системою, яка складається з семи насосів Bornemann потужністю 250 м3/годину кожний.
Відомо, що закладка танкера відбулася 10 липня 2018 на миколаївській верфі SMG ПАТ «Чорноморський суднобудівний завод» та протягом 8 місяців він був збудований.
Читайте також: Бізнес 18+. Як відкрити секс-шоп та стати дистриб’ютором товарів для дорослих в Україні — досвід
15 березня минулого року танкер спустили на воду та відправили в Нідерланди на верф компанії VEKA для на дооснащення.
Читайте також: Типи токсичних людей: як їх розпізнати та захистити себе
Читайте також: Сім українських брендів текстилю з льону
Нагадаємо, у Києві спустили на воду дві відремонтовані баржі.
Окрім того, у Херсоні модернізували кранове судно, зробивши його самохідним.
Також у Миколаєві для річкових перевезень створили нове судно на сонячних панелях.
Як ми повідомляли раніше, українські конструктори допомогли у створенні швидкісного судна забезпечення яхт.
Головне фото: uasogodni.online.
Суспільство
Завод створюють в індустріальному парку «МаʼРижани» в селі Рижани на Житомирщині. У першу лінію проєкту інвестували близько 25 мільйонів доларів. У березні-квітні на заводі планують почати виробництво натуральних волокон та костриці.
Про це повідомив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.
Обладнання нового заводу
Техніку для заводу закупили із застосуванням нульової ставки ПДВ та ввізного мита. Як вказує Кисилевський, з урахуванням масштабу проєкту це суттєва форма державної підтримки. Цією пільгою зможуть скористатися й інвестори наступних етапів переробки коноплі.
Індустріальний парк «МаʼРижани» охоплює 28 гектарів — територію колишнього заводу з переробки льону. До парку вже провели енергетичні потужності та водопостачання.
Читайте також: Україна транспортуватиме водень до ЄС через новий «Водневий коридор»
Перший етап проєкту
Компанія «Ма’Рижани Хемп Компані», яка керує індустріальним парком, самостійно організувала вирощування та збирання першого врожаю технічних конопель на площі 700 гектарів. Уже з наступного року компанія планує збільшити ці площі до 1200 гектарів, а також залучити до проєкту 500–600 гектарів земель фермерів Житомирщини.
Хоча вирощування технічної коноплі вимагає ліцензування та перебуває під ретельним контролем правоохоронних органів, цей бізнес залишається прибутковим.
Прогнозують, що за перший рік роботи новий завод у Рижанах забезпечить роботою 200 жителів Житомирщини та переробить 4,5 тисячі тонн сировини. У наступні роки кількість робочих місць зросте до 700, а обсяги переробки досягнуть 12 тисяч тонн.
Читайте також: Американська оборонна компанія відкрила офіс у Києві і тренуватиме українських військових
Що можна виготовляти з технічних конопель
Майже все волокно з першого врожаю вже законтрактовано. Представники покупців із Франції та Бельгії відвідали Рижани та особисто оцінили якість сировини. Українську конопляну тканину використовуватимуть для створення преміального одягу від провідних європейських дизайнерів. Окрім цього, технічні коноплі можна застосовувати у виробництві:
- постільної білизни;
- канатів;
- парусини;
- брезентів;
- спеціального паперу для друку грошей тощо.
«Виробництво волокна — масштабний, але лише перший етап переробки. Наступний етап — виробництво пряжі. Він також потребуватиме інвестицій обсягом близько 25 мільйонів доларів. Якщо ж говорити про вихід на виробництво тканини з коноплі, то це виведе загальну вартість проєкту на рівень 100-120 мільйонів доларів. Власники індустріального парку відкриті для діалогу з потенційними інвесторами в ці наступні переділи»‚ — написав Дмитро Кисилевський.
Нагадаємо, що німецька компанія Knauf придбала нове родовище на Тернопільщині.
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Кисилевського
Суспільство
Ноутбуки для дітей із двадцяти громад Херсонщини передала фундація Олени Зеленської та уряд Об’єднаних Арабських Еміратів.
Про це повідомили в Херсонській обласній військовій адміністрації.
Пристрої отримають діти військових, а також діти з вразливих категорій. Ця підтримка важлива для області, адже через безпекову ситуацію більшість шкіл регіону працюють дистанційно. У такому форматі навчається близько 56 тисяч школярів.
Читайте також: Американська оборонна компанія відкрила офіс у Києві і тренуватиме українських військових
«Це ще один важливий крок, щоб зберегти освіту на Херсонщині і дати нашим дітям можливість навчатися та будувати своє майбутнє, навіть у найскладніших умовах», — наголосив начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін.
Нагадаємо, що Станіслав Асєєв і Ольга Скрипник отримали міжнародну премію Freedom Award 2024.
Фото: фейсбук-сторінка ХОВА
Суспільство
Новий філателістичний бюлетень «Третя окрема штурмова бригада» виходить у межах проєкту «Власна марка». Спеціальне погашення набору проведуть 24 січня у Києві на головпоштамті.
Про це повідомили в «Укрпошті».
Напередодні випуску власники абонементів «Ексклюзив+» отримають посилання на оплату лімітованого поштового набору. У бюлетень входитиме:
- номерний марковий аркуш із дев’яти марок;
- номерний художній конверт формату Сб зі спецпогашенням;
- художню картку.
Кількість наборів — 1300 штук. Якщо не всі власники абонементів «Ексклюзив+» оплатять номерні набори, то компанія відкриє вільний продаж нереалізованих бюлетенів.
Читайте також: У Нью-Йорку покажуть фільми Параджанова й Іллєнка
Спецпогашення випуску відбудеться 24 січня з 9:00 до 20:00 за адресою: місто Київ, вулиця Хрещатик, 22.
Нагадаємо, що в Києві перейменують бібліотеку на честь видатного краєзнавця.
Також ми писали, що Третя ОШБр відкрила у Львові школу FPV-дронів (ФОТО).
Фото: сайт «Укрпошта»