Суспільство
Сили спецоперацій відмовляються від радянського озброєння та амуніції
Сили спеціальних операцій ЗСУ планують через 3-4 роки інтегруватися в систему колективної безпеки НАТО. Саме тому в найближчі роки ССО хочуть повністю відмовитися від радянського озброєння та амуніції.
“Для цього на черзі – сертифікація наступних підрозділів спеціального призначення, які плануємо провести протягом 3-4 років”, – додав командувач ССО Ігор Луньов, повідомляє “Інтерфакс-Україна“.
Уперше в історії
“З 2016 року розпочато підготовку оперативно-тактичної групи центру ССО відповідно до стандартів НАТО. З 2017-го у межах міжнародних навчань ми готували особовий склад і проводили оцінювання спроможностей підрозділу на предмет участі у складі Сил реагування Альянсу. В результаті оперативно-тактична група цього року успішно пройшла оцінку відповідно до натовських стандартів”, — зауважив командувач ССО Ігор Луньов.
Читайте також: Уперше в історії український військовий підрозділ став частиною сил НАТО
Уперше в історії підрозділ ССО від країни, не члена Північноатлантичного Альянсу, отримав оцінку «боєготовий» за результатами оцінювання. Включення зазначеної тактичної групи спецоперацій до Сил реагування заплановано на 2020 рік. Задекларовано й розпочато підготовку наступного підрозділу до сертифікації.
Чим займаються Сили спецоперацій?
Окремий рід сил ЗСУ, до складу якого входять частини спеціального призначення і підрозділи інформаційно-психологічних спеціальних операцій. Там працюють спеціально навчені фахівці, які мають спеціальні можливості у сферах розвідки, прямих акцій та військової підтримки для виконання складних, небезпечних, інколи політично чутливих операцій, що проводить командування ССО.
Типові завдання ССО
- рейди та сучасні бойові дії;
- психологічні операції (Psy-Ops);
- здобуття розвідувальної інформації за лінією фронту;
- робота “цивільної адміністрації” (залучення на свій бік населення);
- створення агентурних мереж;
- навчання іноземних армій, поліційних і безпекових сил (так зване примноження сили);
- пошук, евакуація й доставка полонених, заручників;
- медична допомога;
- впровадження у структуру спецслужб і військових організацій задля шпигунства або знищення людей, що становлять загрозу державі (в тому числі і на території інших держав);
- підготовка до переворотів, повалення режимів;
- виявлення, ідентифікація та визначення цілей для власних засобів ураження;
- антитерористичні операції.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі