Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Hotov y byznes Supkul tura e1559749134119 Hotov y byznes Supkul tura e1559749134119

Економіка і бізнес

Як із точки продажу фастфуду перетворитись на міжнародну франшизу. Кейс “Супкультури”

Опубліковано

Наминаючи черговий бургер на ходу, кожен шкодує, що не має часу забігти у кафе і з’їсти першу страву.

Кирило Пузенко, коли тільки-но приїхав у Київ з Маріуполя у 2014 році, також замислився над цією проблемою. Але, на відміну від більшості, вирішив не обирати між фастфудом і здоровою їжею.

Читайте також: Український стартап для замовлення їжі підкорює США

Його “Супкультура” – це вегетаріанські супи-пюре з їстівним стаканчиком.

Кирило Пузенко, автор вегетаріанського супу у їстівному стаканчику

Наразі підприємці з усього світу прагнуть купити франшизу українського бренду. Деякі навіть намагаються її красти – проте з невдалим результатом.

Чи по кишені вам франшиза “Супкультури” сьогодні та як з купи ідей обрати найприбутковішу? Кирило Пузенко погодився поділитись історією свого успіху з читачами “ШоТам?”.

Перевіряв ідею на фестивалях

Їх супи охоче рекламують зірки та політики. Зокрема, нещодавно хильнувши супу, а потім з’ївши хрустку чарчину, мер Львова Андрій Садовий так і сказав про “Супкультуру” на камеру: “Рекламую!”

До того, як вистрілила ідея з “Супкультурою”, Кирило ким тільки не працював. За освітою психолог, спробував себе у ролі і вихователя дитсадочка, і менеджера з реклами, і фотографа.

Читайте також: Купити готовий бізнес: як на франшизі заробити грошей

У столицю вирішив переїхати на початку війни у 2014 році. І от у походах по співбесідах він замислився про здорову і швидку їжу.

Перша “офіційна” супкультури відкрилась у 2016 році.До цього засновник тестив ідею на різних фудфестивалях

Свою ідею супу “на виніс” він розповів власнику одного з київських кафе, і той погодився профінансувати, зробивши “ангельську” інвестицію у дві тисячі доларів.

Якийсь час свою ідею Кирило тестив на фестивалях вуличної їжі. А перед першим фестивалем також розробив і унікальний рецепт стакану з борошна для супу.

На початку все робив вручну: замішував тісто для стаканчиків, варив супи у невеликих каструлях і подрібнював блендером.

Гроші від “бізнес-ангела” Кирило витратив на розробку спеціальної прес-печі, а тестити її довелось одразу після виготовлення – під час одного з фестивалів.

Саме на фудфестах Кирило зрозумів –  його ідея точно спрацює! Адже від бажаючих скуштувати вегетаріанські супи у солоному їстівному стаканчику не було відбою.

Від МАФу до франшизи

Перша “Супкультура” розташувалась у кафе Vagabond, де Кирило ділив приміщення з майбутнім партнером по бізнесу Олегом Герасимовим. Потім облаштувались у МАФі на Хрещатику.

“Нас з Олегом познайомили друзі. Він запропонував відкрити точку на Хрещатику, де він би відкрив кав’ярню, а я – “Супкультуру”. Але врешті  проникся моєю ідеєю і тепер мій партнер по бізнесу”, – розповідає про Олега Герасимова Кирило.

Наразі кілька офіційних точок корисного фастфуду відкрито у столиці, також франчайзі “Супкультури” є в Польщі, Білорусі, Чехії, Словаччині, Австрії.

Далі через складнощі з орендою МАФу на Хрещатику хлопцям довелось переміститись на Контрактову, де через 9 місяців точку знесли під час зачистки площі.

Тоді вони вирішили переорієнтувались і розробити франшизу.

Із самого початку проект замислювався як франчайзинговий. Але ми ніколи не займалися активним продажем, всі франчайзі, які наразі відкрились, знаходили нас самі, – каже Кирило.

Вартість франшизи

Аби запустити точку продажу вегетаріанського супу за рецептами “Супкультури”, вам знадобиться близько двох місяців. Беззбитковість франчайзери обіцяють з першого ж місяця, а вихід на окупність – близько 9 місяців.  

Франшиза наразі коштує 6 тисяч євро – це винагорода за допомогу франчайзі, каже Кирило. А ще тисяч 25 євро треба, аби забезпечити себе усім необхідним для відкриття устаткуванням.

Допомагають ставити на ноги виробничий процес – не тільки після відкриття, а постійно. Це навіть не франчайзинг, а підписка для ведення бізнесу, каже Кирило

Але перед рішенням придбати франшизу Кирило радить розрахувати свої сили, інвестиції, ретельно продумати питання з командою.

У нас закрилося дві в Києві із 22 точок . Франчайзі не впорався, а точки були перепродані іншим бажаючим.

Серед франчайзі можуть з’явитись і росіяни – зараз із “Супкультурою” ведуть переговори про те, аби купити українську франшизу. А от найкраща в мережі  точка поки знаходиться у місті Кошице у Словаччині.

У них просто відмінний маркетинг, а любов словацького народу до супу набагато більша за нашу.

Спроба крадіжки цілої франшизи

У січні цього року власники “Супкультури” зіштовхнулись зі спробами копіювання не просто схеми роботи франчайзингової точки, а цілого бізнесу.

“Підприємці” з Ростова замість того, аби заплатити за франшизу “Супкультурі”, заплатили дизайнеру. Який скопіював і сайт, і його наповнення, змінивши лиш назву і логотип.

Читайте також: Як люди з інвалідністю у Києві годують кексами офіси Google та Ernst&Young

“Є таке поняття в бізнесі, як «бенчмаркінг» – це коли аналізується стороннє підприємство і переймаються найкращі практики. Якби в нас запозичували наші найкращі якості – сумлінне ведення бізнесу, зменшення використання пластику, пропаганду здорового способу життя та свідомого споживання, я був би тільки радий. Але вони обирають, як їм здається, найпростіший спосіб”, – написав у Фейсбуці з цього приводу співвласник “Супкультури” Олег Герасимов.

Як з цим бореться “Супкультура”? Кирило відповідає – швидкістю розвитку.

На даний момент, ми надаємо такий спектр послуг, який без значних інвестицій неможливо швидко зробити людині, яка тільки починає шлях в цій справі, – каже Кирило.

Поради для початківців

Далі – зі слів Кирила.

Секрет мого продукту, думаю, в своєчасності. Він виник в потрібний час в потрібному місці. Коли “Субкультура” починалася як бізнес-проект, особисто я не знав, що в 2021 році Євросоюз заборонить використання пластика.

Зараз все більше людей замислюються над тим, чим насичують свій організм та скільки приносять додому полімерів після кожного походу в магазин. Також люди починають економити свій час, замість того, щоб витрачати на обід дві години в ресторані.

Навіть півгодини на їжу – це багато в сучасному мегаполісі.

Я перерахував багато проблем, і “Супкультура” вирішує як мінімум три з них. Частково це і є секрет успіху – додайте сюди ще відчуття трендів, і ви отримаєте продукт, який усі полюблять.

Коментарі

Економіка і бізнес

«Укрзалізниця» запускає п’ять флагманських потягів: їхні особливості

Опубліковано

У новому графіку руху на 2024-2025 роки пасажири в застосунку УЗ бачитимуть, які потяги мають найкращі вагони. Ціни на флагманські поїзди не відрізнятимуться від звичайних.

Про це повідомили в УЗ.

Які потяги стали флагманськими

  • №15/16 Харків – Ясіня. Поїзд назвали на честь видатного театрального діяча Леся Курбаса. Театр митця «Березіль» став культурною візитівкою Харкова;
  • №17/18 Харків – Ужгород. На честь 300-річчя від дня народження українського філософа Григорія Сковороди у 2022 році потяг отримав назву «Сковорода».
  • №79/80 Дніпро – Львів. Потяг «Січеслав» назвали на честь історичної варіації перейменування міста Дніпро у 1918 році.
  • №91/92 Київ – Львів. Поїзд має назву «Леополіс», він повністю складається з нових вагонів, які збудували під час війни.
  • №105/106 Київ – Одеса. «Чорноморець» — це головний поїзд Одеського депо з історичною назвою.

У компанії вказують, що кожного місяця цей список будуть розширювати.

Читайте також: Нацбанк презентував монету «Новорічна іграшка», присвячену військовим (ФОТО)

Як облаштували вагони

У флагманських потягів є власна фірмова назва та логотип, який розробили з урахуванням історії поїзда та маршруту.

Вагони цих поїздів мають нові або відновлені вагони купе та люкс, у яких встановили вакуумні туалети, кондиціонери, розетки, USB-зарядки, сповивальні столики, сигналізацію на дверях купе та тривожну кнопку.

Фото: телеграм-канал УЗ

Музичний супровід

Флагманські потяги супроводжуватимуть такі композиції:

  • «Сковорода» — «Паровоз» Євгена Хмари;
  • «Леополіс» — «Місто весни» у виконанні «Один в каное» та «Океан Ельзи»;
  • «Січеслав» — «Доброго вечора, ми з України» гурту PROBASS & HARDI;
  • «Лесь Курбас» — інструментальна версія «Черемшини»;
  • «Чорноморець» — мелодія «Край Чорного моря» Табачникова.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» запускає «Магічні експреси» з Гаррі Поттера: як доєднатися.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Фермери зібрали перший масштабний врожай солодкої картоплі в Україні

Опубліковано

Врожай батату зібрали на Одещині в Білгород-Дністровському районі. Картоплю на семи гектарах вирощувало фермерське господарство «Буджак».

Про це повідомив голова Одеської ОВА Олег Кіпер.

За словами керівника господарства Олексія Згіріна, сорт батату «Борегард» вирощували за допомогою новітніх технологій. Аграрії використовували безвірусний посадковий матеріал, що дозволило зменшити кількість хімічних обробок і покращити якість овочів.

Читайте також: Київський заклад створив символічну ялинку з українських колосків (ФОТО)

Фото: телеграм-канал Олега Кіпера

«Одеський регіон стає осередком інноваційного агробізнесу. Однією з таких цікавих новинок є вирощування батату, або солодкої картоплі. Ще кілька років тому цей коренеплід був екзотикою, а сьогодні — зайняв своє місце в меню багатьох ресторанів та сімейних застіль»‚ — написав Олег Кіпер.

Як вказують у галузевому виданні AgroReview, раніше в Україні батат вирощували переважно на Херсонщині, але на невеликих площах.

Нагадаємо, що В Україні запустили цифровий сервіс єРослинництво: для чого він потрібен.

Фото обкладинки: Freepik

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

ЄС виділив 16,5 млн євро на закупівлю громадського транспорту в чотирьох містах

Опубліковано

За гроші Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) закуплять нові автобуси, дуобуси та трамваї для Києва, Миколаєва, Івано-Франківська й Одеси.

Про це повідомили в Міністерстві розвитку громад та територій.

Як вказує міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба, росія знищила сотні українських автобусів, трамваїв і тролейбусів. Фінансування ЄІБ допоможе містам впоратися зі збільшеним попитом на громадський транспорт та розвинути необхідну інфраструктуру.

Ця допомога є частиною пакета Екстрених заходів солідарності від ЄІБ. Раніше на оновлення транспорту банк виділив 17,25 мільйона євро.

Читайте також: На Київщині почали будувати нову розв’язку на трасі Київ – Одеса

Фото: сайт Мінрозвитку

«За підтримки партнерів з ЄС Україна продовжує робити поступ у покращенні щоденного життя своїх громадян, попри виклики, спричинені повномасштабним вторгненням росії. Це важлива частина підтримки ЄС у відбудові країни, де транспортні системи відіграють ключову роль як під час війни, так і в середньостроковій перспективі у відновленні країни», — зазначив європейський комісар з економіки та продуктивності, впровадження та спрощення Валдіс Домбровскіс.

Нагадаємо, що Київ отримає 85 нових автобусів із Туреччини.

Фото обкладинки: сайт Мінрозвитку

Коментарі

Читати далі