4 червня у другій діловій столиці України відбувся дебютний SUP DAY FORUM LVIV. Флагманський бізнес-форум Спілки українських підприємців вкотре об’єднав понад 270 власників та керівників українських підприємств з різних куточків країни.
Учасники форуму почули 28 історій стійкості та амбіцій підприємців, які продовжують працювати і розвиватися в умовах невизначеності, інтегрують інклюзивну культуру у власному бізнесі та впевнено формують позитивний бренд “Україна” у світовій екосистемі.
Традиційно відкриття SUP DAY FORUM LVIV розпочалося вітальними словами Виконавчої директорки СУП, Катерини Глазкової та гарними новинами Спілки щодо відкриття Європейського представництва СУП у Варшаві. Це подія, на яку ми з нетерпінням чекали та доклали максимальних зусиль, щоб представляти інтереси українського бізнесу на міжнародній арені.
Увімкнули турбо-режим, а не натиснули на гальма
Основну програму форуму відкрив Олександр Колб, CEO Promodo та генеральний партнер інвест-синдикату Toloka.vc, виступивши з темою “Стратегія стійкості для стартапів та бізнесів, що трансформуються під час війни”. Історія показує нам, що навіть найвеличніші можуть впасти. Зверхність, нестримне прагнення до більшого, нехтування ризиками, спроби втекти від проблем та капітуляція перед кризою – це лише деякі з причин падіння “великих”. Спікер наголосив на важливості оптимізму, емпатії та розумного підходу до роботи з клієнтами.
Головна стратегія сучасного бізнесу – фокус на людей! Бути поряд – один із базових принципів трансформації викликів в бізнесі та житті, впевнений Олександр Колб.
Своїм життєвим правилом: “кажи життю так” поділилася Тетяна Абрамова, Засновниця Rito Group та на власному прикладі довела, що ми можемо все до чого прагнемо. Навіть невелика компанія може стати успішною та величною. Від 2 людей і домашньої в’язальної машинки до власної технологічної фабрики з 75-ма працівниками та 16 000 одиниць продукції на рік, що реалізується у мережі фірмових магазинів не тільки в Україні, але й за кордоном – шлях RITO Group.
Під час дискусії на тему: “Увімкнули турбо-режи, а не натиснули на гальма” підприємці поділилися, як їм вдалося не тільки зберегти свій бізнес на плаву під час війни, а й розширити його. Про зміни, яких зазнав бізнес після повномасштабного вторгнення та рішення, що допомогли впоратися з викликами, а також про трансформацію бізнесу за останні два роки говорили зі спікерами: Олександром Кобетяком, Співзасновником, CEO Nova Food, Антоном Камінським, CEO Winner Leasing, Тарасом Кицмеєм, Співзасновником та членом Ради директорів SoftServe та Василем Ябриком, власником Yabryk Management Group. Модераторка дискусії: Лана Жаб’юк, Співзасновниця і головна редакторка “Твоє місто”
Про вплив трансформації мислення на бізнес ми дізналися під час виступу Олександра Суворова, Засновника компанії PET Technologies. Досвід зростання компанії Олександра в кризи на практиці доводить дієвість наступних його принципів:
Безвихідь завжди підштовхує до нових рішень.
Не розумієш, що робити – роби що-небудь. І можливості прийдуть
Бізнес – це дорога в один кінець. Легше не буде.
Спікер Максим Безрук, Заступник комерційного директора “Аврора мультимаркет” розповів про важливість ефективних комунікацій з партнерами для бізнесу та поділився основними показниками з якими працює компанія: рівень задоволеності клієнтів, GMROI, товарообіг, рівень сервісу та промо.
Інклюзивність бізнесу в умовах війни
Про розуміння поняття “інклюзивність” та зміну усвідомлення цього терміну з початком повномасштабного вторгнення, а також про конкретні кроки впровадження інклюзії на підприємствах, практичні переваги інклюзивної культури для бізнесу та вплив інклюзивності на продуктивність, креативність та лояльність співробітників говорили під час дискусії на тему: “Інклюзивність бізнесу в умовах війни”. Спікери дискусії: Олександр Дудін, Співвласник, керуючий партнер CSD LAB, Борис Шестопалов, Співзасновник групи компаній HD-group, Олександра Фідкевич, Deputy CEO Ma’Rijany Hemp Company. Модераторка: Ярина Бойчук, CEO Бізнес школи УКУ.
Ростислав Вовк, СЕО та співвласник ТОВ “Кормотех” впевнений, що інклюзія в бізнесі – це рішення власника. Під час виступу Ростислава ми дізналися про основні принципи підсилення бізнесу інклюзивністю, а саме: проривні ідеї та пул талантів, підвищення репутації бренду, покращення продуктивності та гендерна рівність.
Бренд “Україна” у світовій екосистемі
В рамках третього блоку програми форуму: “Бренд “Україна” у світовій екосистемі” ми почули про величезний потенціал українського кіно, який може стати рушієм економічного зростання та культурного розвитку країни. Сергій Созановський, співзасновник FILM.UA Group поділився прикладом комерційного успіху анімаційного фільму “Мавка. Лісова пісня”, що свідчить про те, що українське кіно може бути не лише культурним явищем, але й рентабельним бізнесом.
Про імпакт-інвестиційний проєкт ревіталізації колишнього заводу в центрі Івано-Франківська розповів Юрій Филюк, СЕО “Промприлад.реновація”. На сьогодні “Промприлад” є успішним українським проєктом, що ефективно поєднує як комерційні, так і соціальні функції. Підприємцями вже відновлено та введено в експлуатацію 19,413 кв.м простору заводу та залучено: $16 млн залучених інвестицій, $3,7 млн залученої грантової підтримки та $4,2 млн кредитних коштів. Це приклад цінного вкладу у розвиток економіки, освіти, мистецтва та урбаністики.
“Ми заявили про себе у складний час. Український бізнес, тримаючи команди, виробництва, продукти та сервіси в країні, де триває велика війна, продовжує розвиватися і виходить на міжнародні ринки, представляючи країну у різних секторах економіки. Від аграрних компаній до технологічних стартапів, українські підприємства демонструють гнучкість та інноваційність. Це неодмінно сприяє формуванню позитивного іміджу країни, але при цьому ми стикаємося з викликами, що пов’язані зі сприйняттям українських підприємців у міжнародному середовищі” – Катерина Глазкова, Виконавча директорка СУП.
Під час дискусії на тему: “Бренд “Україна” у світовій екосистемі” поговорили з підприємцями про: позиціонування українського бізнесу на міжнародній арені, складнощі та перспективи виходу на нові ринки, ідентичність та конкуренцію на міжнародному рівні без втрати економічної вигоди та вплив на глобальне сприйняття України у світі через підприємництво. Спікери дискусії: Тарас Водяний, CEO TAK agency, Керівник Регіонального Представництва СУП у м. Львів, Ігор Сироватко, CCO OLX Україна /Kazakhstan/Uzbekistan та Віталій Ільченко, Засновник Ukravit. Модераторка: Катерина Глазкова, Виконавча директорка СУП
Важливим на сьогодні є питання стійкого розвитку, де підприємства відіграють одну із ключових ролей.
Про відповідальну споживчу поведінку, яка зменшує забруднення навколишнього середовища та методи зменшення впливу пластику на довкілля розповів Денис Миргородський, бізнесмен, адвокат, інвестор. Засновник – “Dynasty Investment group”. До прикладу, завдяки оновленню обладнання в рамках “зеленої програми” завод “Преформ” економить тисячі тонн пластику щорічно.
Про фокус на ідеї, що здатна до масштабування, диверсифікацію виробничих потужностей з точки зору безпеки та логістики, “рух на експорт”, амбіції та цінність навчання говорили з підприємцями: Крістіною Гайкою, Засновницею та власницею виробництва продуктів здорового харчування ТМ «Гавра», координаторкою карʼєрного ВОНА хаб у місті Чернівці та Артемом В’юнником, Founder&CEO Athlon Avia. Модераторка: Роксоляна Вороновська, Керівниця платформи UCU online.
Ярослав Грицак, історик, професор Український католицького університету УКУ вважає, що для економічного “стрибка” нам необхідна чітка геополітика, відкритий доступ до морських шляхів, зміна політичної культури проактивними економічними діячами, які готові діяти, а не просто говорити красивими метафорами. Підприємці важливі для країни, бо вони мислять інакше, на відміну від поетів, письменників та “тортурних” критиків, що довгі часи домінували у створенні нашої культури.
“Підприємці – єдині люди, які можуть створити багатство, головне дати їм економічну свободу, і вони виведуть Україну на зовсім інший рівень добробуту” – Володимир Поперешнюк, співзасновник Нової пошти.
Під час інтерв’ю з Володимиром Поперешнюком ми також дізналися, що:
Наразі ніяких стереотипів щодо України за кордоном не існує, тому що людей не цікавлять чужі країни. Їх цікавить виключно своя держава та особисті проблеми. Тому нам потрібно мати власне бачення та будувати свою цивілізовану країну, де хочеться жити і працювати.
Будь-який бренд складається із двох елементів: це діло або продукт, який можна потримати/спробувати/відчути, та слово або комунікація, тобто те, що про нього говорять. І саме люди створюють бренди, які можуть впливати на сприйняття України у світовій екосистемі.
На який би ринок світу не виходив підприємець, у нього завжди буде як конкурент і ворог, так і партнер та друг. Це медаль двох сторін. Конкуренція завжди сприяє покращенню сервісу для клієнтів. З вами ніхто не буде боротися, якщо ваш продукт або дорогий, або неякісний, або нікому не потрібний.
“Я хочу, аби Україна була країною вільного підприємництва та багатих людей” – мрія Володимира Поперешнюка.
Тому зараз основна задача, на думку Володимира, зробити все можливе, аби створити:
найкращу країну для людей із захищеним правом власності
країну прогресивних підприємців, які легко ведуть свій бізнес, мають свободу дій та створюють нові блага для людей.
В рамках SUP DAY FORUM LVIV був проведений благодійний аукціон, де зібрано 627 000 грн для ГО “Аеророзвідка”, яка впроваджує інновації та допомагає військовим освоювати нові технології в боротьбі з ворогом. Це потужна спільнота діючих військовослужбовців та ветеранів, а також більше 400 залучених експертів, що працюють над створенням української “Армії майбутнього” через розвиток роботизованих та інноваційних можливостей.
Традиційно SUP DAY FORUM LVIV став потужним майданчиком для якісного нетворкінгу, джерелом натхнення та нових бізнес-ідей, про які ми неодмінно почуємо на майбутніх подіях Спілки.
Спілка українських підприємців (СУП) – найбільша об’єднана сила українських підприємців, яка створена за межами політичних інтересів з метою формування сприятливого бізнес-середовища, захисту інтересів та популяризації інновацій серед представників малого, середнього та великого бізнесу України.
Сумська міська рада нагородила 13-річного Кирила Ілляшенка почесною відзнакою «За заслуги перед містом» III ступеня. Хлопець врятував пасажирів автобуса, який загорівся внаслідок ракетного обстрілу росіян, що стався 13 квітня.
Про це повідомив в. о. Сумського міського голови Артем Кобзар.
Вчинок хлопця
Під час поїздки до спортивного залу разом із мамою Кирило опинився в автобусі, що потрапив під удар. Унаслідок вибуху двері заблокувало.
Хлопець вибрався через розбите вікно, після чого допоміг іншим пасажирам покинути транспорт і надавав допомогу пораненим на вулиці. Попри поранення уламками, він діяв рішуче та швидко.
Окрім почесної відзнаки від міської ради, Кирило отримав подарунок від туристичної компанії «Еліта-Тур» — безплатну двотижневу путівку до дитячого табору «Мандарин» у Болгарії.
Кирило навчається у восьмому класі Сумської школи №4 та займається вільною боротьбою в ДЮСШ «Факел».
Фото: фейсбук-сторінка Сумської міської ради
Нагадаємо, що 12-річна дівчинка з Черкас встановила рекорд Гіннеса у спортивній дисципліні (ВІДЕО).
Під час весняних обліків у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику зафіксували стадо з 23 оленів шляхетних. Це найбільша кількість цього виду, яку реєстрували на території заповідника від початку спостережень.
Щовесни фахівці проводять маршрутні обліки копитних тварин, зокрема за слідами та екскрементами, що дозволяє визначати місця проживання й маршрути міграції. Копитні залишають сліди до 20 разів на добу, що допомагає формувати точні дані навіть за умов мінімального візуального контакту.
Весняні обліки показали зростання чисельності коней Пржевальського та оленя шляхетного, водночас чисельність лося європейського дещо зменшилася. Однією з причин зниження популяції лосів може бути обмеження їхньої сезонної міграції через державний кордон.
«Загалом, дані весняних обліків та спостережень у Чорнобильському заповіднику свідчать про позитивну динаміку: зростання чисельності окремих видів, активне використання пасовищ і розширення ареалів»‚ — написали у заповіднику.
Раніше ми писали, що в Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).
У пікові весняні дні «Укрзалізниця» запускає додатковий поїзд №159/160 за маршрутом Київ – Трускавець – Київ. Потяг курсуватиме наприкінці квітня та на початку травня.