Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

SUP DAY FORUM LVIV: трансформуємо виклики в можливості

Опубліковано

4 червня у другій діловій столиці України відбувся дебютний SUP DAY FORUM LVIV. Флагманський бізнес-форум Спілки українських підприємців вкотре об’єднав понад 270 власників та керівників українських підприємств з різних куточків країни.

Учасники форуму почули 28 історій стійкості та амбіцій підприємців, які продовжують працювати і розвиватися в умовах невизначеності, інтегрують інклюзивну культуру у власному бізнесі та впевнено формують позитивний бренд “Україна” у світовій екосистемі.

Традиційно відкриття SUP DAY FORUM LVIV розпочалося вітальними словами Виконавчої директорки СУП, Катерини Глазкової та гарними новинами Спілки щодо відкриття Європейського представництва СУП у Варшаві. Це подія, на яку ми з нетерпінням чекали та доклали максимальних зусиль, щоб представляти інтереси українського бізнесу на міжнародній арені.

Увімкнули турбо-режим, а не натиснули на гальма

Основну програму форуму відкрив Олександр Колб, CEO Promodo та генеральний партнер інвест-синдикату Toloka.vc, виступивши з темою “Стратегія стійкості для стартапів та бізнесів, що трансформуються під час війни”. Історія показує нам, що навіть найвеличніші можуть впасти. Зверхність, нестримне прагнення до більшого, нехтування ризиками, спроби втекти від проблем та капітуляція перед кризою – це лише деякі з причин падіння “великих”. Спікер наголосив на важливості оптимізму, емпатії та розумного підходу до роботи з клієнтами.

Головна стратегія сучасного бізнесу –  фокус на людей! Бути поряд – один із базових принципів трансформації викликів в бізнесі та житті, впевнений Олександр Колб.

Своїм життєвим правилом: “кажи життю так” поділилася Тетяна Абрамова, Засновниця Rito Group та на власному прикладі довела, що ми можемо все до чого прагнемо. Навіть невелика компанія може стати успішною та величною. Від 2 людей і домашньої в’язальної машинки до власної технологічної фабрики з 75-ма працівниками та 16 000 одиниць продукції на рік, що реалізується у мережі фірмових магазинів не тільки в Україні, але й за кордоном – шлях RITO Group.

Під час дискусії на тему: “Увімкнули турбо-режи, а не натиснули на гальма” підприємці поділилися, як їм вдалося не тільки зберегти свій бізнес на плаву під час війни, а й розширити його. Про зміни, яких зазнав бізнес після повномасштабного вторгнення та рішення, що допомогли впоратися з викликами, а також про  трансформацію бізнесу за останні два роки говорили зі спікерами: Олександром Кобетяком, Співзасновником, CEO Nova Food, Антоном Камінським, CEO Winner Leasing, Тарасом Кицмеєм, Співзасновником та членом Ради директорів SoftServe та Василем Ябриком, власником Yabryk Management Group.  Модераторка дискусії: Лана Жаб’юк, Співзасновниця і головна редакторка “Твоє місто”

Про вплив трансформації мислення на бізнес ми дізналися під час виступу Олександра Суворова, Засновника компанії PET Technologies. Досвід зростання компанії Олександра в кризи на практиці доводить дієвість наступних його принципів:

  • Безвихідь завжди підштовхує до нових рішень.
  • Не розумієш, що робити – роби що-небудь. І можливості прийдуть
  • Бізнес – це дорога в один кінець. Легше не буде.

Спікер Максим Безрук, Заступник комерційного директора “Аврора мультимаркет” розповів про важливість ефективних комунікацій з партнерами для бізнесу та поділився основними показниками з якими працює компанія: рівень задоволеності клієнтів, GMROI, товарообіг, рівень сервісу та промо.

Інклюзивність бізнесу в умовах війни

Про розуміння поняття “інклюзивність” та зміну усвідомлення цього терміну з початком повномасштабного вторгнення, а також про конкретні кроки впровадження інклюзії на підприємствах, практичні переваги інклюзивної культури для бізнесу та вплив інклюзивності на продуктивність, креативність та лояльність співробітників говорили під час дискусії на тему: “Інклюзивність бізнесу в умовах війни”. Спікери дискусії: Олександр Дудін, Співвласник, керуючий партнер CSD LAB, Борис Шестопалов, Співзасновник групи компаній HD-group, Олександра Фідкевич, Deputy CEO Ma’Rijany Hemp Company. Модераторка: Ярина Бойчук, CEO Бізнес школи УКУ.

Ростислав Вовк, СЕО та співвласник ТОВ “Кормотех” впевнений, що інклюзія в бізнесі – це рішення власника. Під час виступу Ростислава ми дізналися про основні принципи підсилення бізнесу інклюзивністю, а саме: проривні ідеї та пул талантів, підвищення репутації бренду, покращення продуктивності та гендерна рівність.

Бренд “Україна” у світовій екосистемі

В рамках третього блоку програми форуму: “Бренд “Україна” у світовій екосистемі” ми почули про величезний потенціал українського кіно, який може стати рушієм економічного зростання та культурного розвитку країни. Сергій Созановський, співзасновник FILM.UA Group поділився прикладом комерційного успіху анімаційного фільму “Мавка. Лісова пісня”, що свідчить про те, що українське кіно може бути не лише культурним явищем, але й рентабельним бізнесом.

Про імпакт-інвестиційний проєкт ревіталізації колишнього заводу в центрі Івано-Франківська розповів Юрій Филюк, СЕО “Промприлад.реновація”. На сьогодні “Промприлад” є успішним українським проєктом, що ефективно поєднує як комерційні, так і соціальні функції. Підприємцями вже відновлено та введено в експлуатацію 19,413 кв.м простору заводу та залучено: $16 млн залучених інвестицій, $3,7 млн залученої грантової підтримки та $4,2 млн кредитних коштів. Це приклад цінного вкладу у розвиток економіки, освіти, мистецтва та урбаністики.

“Ми заявили про себе у складний час. Український бізнес, тримаючи команди, виробництва, продукти та сервіси в країні, де триває велика війна, продовжує розвиватися і виходить на міжнародні ринки, представляючи країну у різних секторах економіки. Від аграрних компаній до технологічних стартапів, українські підприємства демонструють гнучкість та інноваційність. Це неодмінно сприяє формуванню позитивного іміджу країни, але при цьому ми стикаємося з викликами, що пов’язані зі сприйняттям українських підприємців у міжнародному середовищі” – Катерина Глазкова, Виконавча директорка СУП.

Під час дискусії на тему: “Бренд “Україна” у світовій екосистемі” поговорили з підприємцями про: позиціонування українського бізнесу на міжнародній арені, складнощі та перспективи виходу на нові ринки, ідентичність та конкуренцію на міжнародному рівні без втрати економічної вигоди та вплив на глобальне сприйняття України у світі через підприємництво. Спікери дискусії: Тарас Водяний, CEO TAK agency, Керівник Регіонального Представництва СУП у м. Львів, Ігор Сироватко, CCO OLX Україна /Kazakhstan/Uzbekistan та Віталій Ільченко, Засновник Ukravit. Модераторка: Катерина Глазкова, Виконавча директорка СУП

Важливим на сьогодні є питання стійкого розвитку, де підприємства відіграють одну із ключових ролей. 

Про відповідальну споживчу поведінку, яка зменшує забруднення навколишнього середовища та методи зменшення впливу пластику на довкілля розповів Денис Миргородський, бізнесмен, адвокат, інвестор. Засновник – “Dynasty Investment group”. До прикладу, завдяки оновленню обладнання в рамках “зеленої програми” завод “Преформ” економить тисячі тонн пластику щорічно.

Про фокус на ідеї, що здатна до масштабування, диверсифікацію виробничих потужностей з точки зору безпеки та логістики, “рух на експорт”, амбіції та цінність навчання говорили з підприємцями: Крістіною Гайкою, Засновницею та власницею виробництва продуктів здорового харчування ТМ «Гавра», координаторкою карʼєрного ВОНА хаб у місті Чернівці та Артемом В’юнником,  Founder&CEO Athlon Avia. Модераторка: Роксоляна Вороновська, Керівниця платформи UCU online.

Ярослав Грицак, історик, професор Український католицького університету УКУ вважає, що для економічного “стрибка” нам необхідна чітка геополітика, відкритий доступ до морських шляхів, зміна політичної культури проактивними економічними діячами, які готові діяти, а не просто говорити красивими метафорами. Підприємці важливі для країни, бо вони мислять інакше, на відміну від поетів, письменників та “тортурних” критиків, що довгі часи домінували у створенні нашої культури. 

“Підприємці – єдині люди, які можуть створити багатство, головне дати їм економічну свободу, і вони виведуть Україну на зовсім інший рівень добробуту” – Володимир Поперешнюк, співзасновник Нової пошти.

Під час інтерв’ю з Володимиром Поперешнюком ми також дізналися, що:

  •  Наразі ніяких стереотипів щодо України за кордоном не існує, тому що людей не цікавлять чужі країни. Їх цікавить виключно своя держава та особисті проблеми. Тому нам потрібно мати власне бачення та будувати свою цивілізовану країну, де хочеться жити і працювати.
  •  Будь-який бренд складається із двох елементів: це діло або продукт, який можна потримати/спробувати/відчути, та слово або комунікація, тобто те, що про нього говорять. І саме люди створюють бренди, які можуть впливати на сприйняття України у світовій екосистемі.
  •  На який би ринок світу не виходив підприємець, у нього завжди буде як конкурент і ворог, так і партнер та друг. Це медаль двох сторін. Конкуренція завжди сприяє покращенню сервісу для клієнтів. З вами ніхто не буде боротися, якщо ваш продукт або дорогий, або неякісний, або нікому не потрібний.

“Я хочу, аби Україна була країною вільного підприємництва та багатих людей” – мрія Володимира Поперешнюка.

Тому зараз основна задача, на думку Володимира, зробити все можливе, аби створити:

  • найкращу країну для людей із захищеним правом власності
  • країну прогресивних підприємців, які легко ведуть свій бізнес, мають свободу дій та створюють нові блага для людей.

В рамках SUP DAY FORUM LVIV був проведений благодійний аукціон, де зібрано 627 000 грн для ГО “Аеророзвідка”, яка впроваджує інновації та допомагає військовим освоювати нові технології в боротьбі з ворогом. Це потужна спільнота діючих військовослужбовців та ветеранів, а також більше 400 залучених експертів, що працюють над створенням української “Армії майбутнього” через розвиток роботизованих та інноваційних можливостей.

Традиційно SUP DAY FORUM LVIV став потужним майданчиком для якісного нетворкінгу, джерелом натхнення та нових бізнес-ідей, про які ми неодмінно почуємо на майбутніх подіях Спілки.

Спілка українських підприємців (СУП) – найбільша об’єднана сила українських підприємців, яка створена за межами політичних інтересів з метою формування сприятливого бізнес-середовища, захисту інтересів та популяризації інновацій серед представників малого, середнього та великого бізнесу України.

Партнери заходу: 

Стратегічний партнер заходу – Нова пошта, Генеральні партнери: Dynasty Investment group, OLX Україна, Офіційні партнери – Мультимаркет “Аврора”, Галузевий партнер – Winner Leasing

Інформаційні партнери: ТОВ “Вчасно Сервіс”, НАБУ, ТОВ “Ю-Контрол”, Бізнес-школа УКУ (LvBS), Твоє Місто, Lviv IT Cluster та інші.

Готель-партнер – Citadel Inn, водний партнер – ТОВ Підприємство з іноземними інвестиціями “Еконія”, кавовий партнер – Bacara Roastery, транспортний партнер – Uklon.

Нагадаємо, в Україні оголосили грант для підприємців, які створять робочі місця для жінок, які постраждали від домашнього насильства.

Фото: SUP DAY FORUM LVIV

Коментарі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «2 000 подарунків до Нового року»: як здійснити мрію дитини

Опубліковано

15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.

Про це повідомляють представники благодійного фонду.

Які діти отримають подарунки?

Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування. 

Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».

«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця  БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.

Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків

Про цьогорічну акцію

Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф. 

Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта». 

З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.

Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура12 години тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...