Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

“Матеріал для тканини виловлюємо з дна океана”: як бренд продає сукні зі сміття

Опубліковано

З шести пластикових пляшок – одна сукня. Одеська компанія OMNIA шиє сукні з переробленого пластику, який виловлений з дна океана. Вони вже зібрали на Kickstarter $ 63447 та отримали більше 300 предзамовлень від американських та європейських покупців. 

Omnia evo (саме так називається екологічна сукня) підходить саме для подорожей, а її універсальність випробували топові блогери на собі, об’їхавши пів світу. Про особливості нового продукту ми розпитали у власниці Евеліни Evo.

Евеліна Ева

За освітою журналіст. Раніше була власницею продакш-студії. Разом з командою з чотирьох осіб створили Omnia та ще сім успішних проектів.

Екологічна та зручна

Наша сукня має дві головні фішки. По-перше, ми її створювали спеціально для подорожей, бо я і моя команда часто подорожуємо. А така сукня є максимально адаптованою для поїздок. Вона зроблена таким чином, що чудово поєднується і з кросівками,  і з сандалями, і підійде для будь-яких умов. А ще, вона легко перетворюється на кардиган. 

Матеріал, який ми використовуємо гіпоалергенний, приємний до тіла та термостійкий. Тобто нашому покупцеві не буде в ньому ні жарко, ні холодно. 

А головне, чому ця сукня стане корисною саме у подорожі – це потаємні кишені з невидимими застібками, куди можна покласти телефон, готівку, карту, помаду чи паспорт. Навіть сумка може не знадобитись.

Читайте також: Як продавати український дизайн в арабські країни. Лайфхаки від харківських дизайнерів

Сукня з сміття, яка рятує океан

Одна пластикова пляшка вбиває 50 морських жителів. А порахуйте скільки рибок ви можете врятувати, якщо для пошиття однієї сукні переробляється 5-7 пластикових пляшок. Я сама не використовую пластик і агітую на це своїх друзів. Тому хотілось і створити такий проект, який буде піклуватись про природу і хоча б трохи очистить її.

Читайте також:“Ми з’явились раніше за Uber і Glovo”. Як одеське таксі зробило революцію у сервісі

На вигляд, це звичайна сукня, за одним виключенням – сировина, з якої зроблений нейлон (нитка в тканині), складається з переробленого пластика, який дістають з океанського дна.

У багатьох виникають думки, що така тканина може бути шкідливою для людини. Але ні, навпаки не викликає алергії та навіть відбиває ультрафіолет. 

Коштує сукня $100. Але поки триває кампанія на Кікстартер, то можна купити за $80.

Читайте також: Українське “ЇDLO” для мандрівників поховало совковий “сніданок туриста”

Орієнтуємось на Америку

Коли ми починали цей проект, я знала , що є така тканина з переробленого пластику. Але вона не зовсім підходить для суконь, бо є водостійкою і цупкою. Тому з неї шиють купальники. Я знайшла китайське виробництво, де тканину роблять більш м’якою.

Тому тканину ми закуповуємо в Китаї, а шиємо в Україні. Але така сукня є дорожчою за інші через процес виробництва і сам матеріал. Але  так, як наші клієнти – це Америка та Європа, то для них такі ціни є нормальними.

В Україні нас поки купують мало, через те, що українці поки не готові до використання такого матеріалу. Ну і питання ціни грає свою роль.

На запуск кампанії на Kickstarter ми витратили $6-7 тисяч. Вони пішли на розробку дизайну та пошук постачальників. Зараз сукню можна купити у п’яти розмірах та різних кольорах. Пізніше будемо створювати і інші фасони.

Читайте також: “Mожна покурити шнурки?” Три історії про те, як побудувати бізнес на коноплях

Вже восьмий успішний проект 

У нас є команда з чотирьох осіб і ми разом працюємо вже шість років. Спочатку займались виготовленням аксесуарів з дерева та шкіри. А потім створювали нові і нові продукти. Ми вже запустили на Kickstarter вісім проектів та допомогли у створення 10-ти проектів. 

Останній – це сукня-трансформер, яку можна одягати в 50-ти різних формах. Тоді на Kickstarter ми зібрали $28,5 тис.

Сукня з переробленого пластику зібрала вже $63 447 майже за перші дні, що значно перевищило наші очікування. 

Читайте також: Прикраси зі сміття: як соціальний бізнес піклується про екологію

Реклама у блогерів не завжди в плюс 

Для популяризації продукту ми використовуємо рекламу у блогерів і ЗМІ. Блогери дають хороший трафік та контент. Бо, рекламуючи продукт, вони роблять круті матеріали, які потім ви можете використовувати. Але важливо розуміти аудиторію блогера. Бо 40 000 підписників у двох блогерів – це зовсім різні люди. Якщо не потрапите саме в свою аудиторію, то просто викинете гроші на вітер.

Ціна за рекламу також різна. Бо одному з блогерів ти можеш заплатити 3000 гривень, а з іншим просто домовитись по бартеру. Тут варто напряму писати блогеру і дізнаватись, скільки коштуватиме реклама саме вашого продукту.

А ще, ми протестували нашу сукню у всіх можливих варіаціях. Дівчина, яка знімала контент для нас в Азії, об’їхала пів світу. Ми отримали багато позитивних фідбеків, що сукня ідеальна саме для подорожей. 

Суспільство

Київ століття тому й зараз: вгадайте, що за місце на архівному фото (ТЕСТ) 

Опубліковано

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.​

Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.

Клацніть, щоб перевернути

Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів. ​

Клацніть, щоб перевернути

До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.

Клацніть, щоб перевернути

​​З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.

Клацніть, щоб перевернути

​​На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.

Клацніть, щоб перевернути

У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.

Клацніть, щоб перевернути

До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія. ​

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі

Суспільство

79% жінок обрали залишатися в Україні під час війни: результати дослідження

Опубліковано

28 березня в Києві відбулася презентація дослідження «Жінки у війні: мотивації залишатися та причини виїжджати», під час якої експерти проаналізували, що спонукає українок залишатися в країні, попри війну, а що може змусити їх вирішити переїхати за кордон.

ШоТам відвідали презентацію та готові поділитися з вами результатами.

Про опитування

З 23 по 30 січня 2025 року Центр економічної стратегії спільно з American University Kyiv провів опитування серед жінок віком від 18 до 60 років, які живуть в Україні (за винятком тимчасово окупованих територій). Також експерти опитали українок, які після початку повномасштабної війни виїхали за кордон. У дослідженні взяли участь 2018 респонденток.

Як війна вплинула на переселення жінок 

  • 39% українок були змушені залишити свої домівки; з них 53% вже повернулися.
  • 69% переміщених жінок залишалися в межах України, 24% виїхали за кордон, а 7% поєднували обидва варіанти.
  • Більшість переміщень були тривалими: 39% опитуваних перебували поза домом понад рік.
Фото: Центр економічної стратегії

Мотивація залишатися в Україні

Згідно з дослідженням, для 79% опитаних є важливим залишатися в Україні, 15% не визначилися з відповіддю, а 6% не вважають це принциповим.

Що повпливало на таке рішення:

  • вік і соціальний статус: старші жінки частіше обирають залишатися;
  • фінансовий стан: люди з вищими доходами менш схильні до еміграції;
  • власність житла: наявність власного житла підвищує бажання залишитися;
  • мова спілкування: україномовні громадянки частіше обирали залишитися.
Фото: Центр економічної стратегії

На відміну від попередніх досліджень, нині жінки з вищими доходами менш схильні до виїзду. 

«Так само окремо в нас була категорія підприємиць, тобто власниць своєї справи. Вони, в принципі, не хочуть виїжджати з України, хочуть залишатися тут», — відзначила заступниця директора Інституту поведінкових досліджень Наталя Заїка.

Всупереч очікуванням і поширеним стереотипам:

  • жінки з дітьми мають таке ж бажання залишатися в Україні, як і ті, хто не має дітей;
  • відсоток жительок сіл і містянок, які хочуть жити в Україні, приблизно рівний;
  • для жінок, чиї населені пункти зараз розташовані в окупації або а зоні активних бойових дій, не менш важливо залишатися в Україні.

Читати також: Працювала в Лондоні, але повернулася в Україну: це управліниця, що цифровізує державу

Основні причини залишатися

Фото: Центр економічної стратегії

«У відкритих відповідях часто повторюються фрази: “Тому що тут моя сім’я”, “Тому що тут мої діти”. Це підкреслює глибоку прив’язаність до рідних і бажання підтримувати їх у складні часи», –– зауважила Наталя Заїка.

Які ризики бачать в Україні та за кордоном 

Фото: Центр економічної стратегії

Жінки за кордоном значно гостріше сприймають потенційні ризики повернення до України, оцінюючи їх у півтора-два рази вище, ніж ті, хто залишився в країні. Водночас другі бачать більше загроз у разі переїзду за кордон, пов’язаних із соціальною адаптацією, фінансовою стабільністю та медичним забезпеченням.

Перспективи життя за три роки

Жінки, які залишаються в Україні, загалом дивляться в майбутнє з більшою надією, ніж ті, що перебувають за кордоном. Більшість українок вважають, що за три роки вони зможуть повернутися до своєї довоєнної спеціальності — так думають 59% респонденток. Серед жінок за кордоном таких менше — лише 47%, хоча вони частіше розглядають варіант зміни професії або перекваліфікації. 

Щодо рівня життя, 46% опитуваних в Україні очікують на покращення своїх умов за три роки, тоді як серед людей за кордоном цей показник значно вищий — 80%. Проте ймовірність погіршення рівня життя бачать лише 7% жінок в Україні, а серед жінок за кордоном таких 20%. 

Перспективи завершення війни для них також виглядають по-різному. Майже третина опитуваних в Україні (29%) вірить, що за три роки війна повністю завершиться. Однак серед жінок за кордоном такий оптимізм мають лише 5%. Водночас майже половина останніх (45%) вважає, що війна залишиться в стані замороженого конфлікту, тоді як в Україні таку думку поділяють лише 12%.

Читати також: Обʼєднані Маріуполем: ці переселенці запустили чи релокувати свої бізнеси й ініціативи

Про дослідників

Центр економічної стратегії (ЦЕС) — незалежний аналітичний центр, заснований у травні 2015 року. Його мета — підтримка реформ в Україні для досягнення стійкого економічного зростання. Центр проводить незалежний аналіз державної політики та сприяє посиленню громадської підтримки реформ.

American University Kyiv (AUK) — це приватний університет, розташований у Києві. Заснований у партнерстві з Arizona State University (ASU) та Cintana Education, AUK надає інноваційну вищу освіту за американськими стандартами на рівнях бакалаврату, магістратури й докторантури.

Фото обкладинки: UAExperts.

Читати далі

Суспільство

У Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО)

Опубліковано

На правому березі Києва запустили першу екомашину, яка збиратиме використані батарейки на перероблення. Машина вивозитиме батарейки з усіх пунктів приймання руху «Батарейки, здавайтеся!».

Про це повідомили в русі «Батарейки, здавайтеся!».

Тест-драйв машини тривав упродовж місяця. Вона змогла перевезти понад п’ять тонн батарейок, які здавали кияни у магазинах-партнерах та будинках, що зареєстровані у програмі руху.

Читайте також: UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії

Батарейки за принципом 100% перероблення залежно від типу передадуть таким заводам:

  • Eneris Recupyl в Польщі;
  • Accurec в Німеччині;
  • EraSteel у Франції тощо.

Перероблення матеріалу повністю фінансують партнери руху, а саме виробники й дистриб’ютори батарейок: Panasonic, VARTA, Duracell, GP Batteries та інші компанії.

Нагадаємо, що розробники з України запустили платформу для бронювання будинків на природі.

Фото: фейсбук-сторінка «Батарейки, здавайтеся!»

Читати далі