

Суспільство
Створили першу українську цифрову блогерку в Instagram: хто вона?
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Студія FFFACE.ME створила першу в Україні цифрову блогерку в Instagram на ім’я Астра Стар.
Про це ШоТам повідомили у пресслужбі компанії.
Студія запевняє, що така інфлюенсерка зможе бути перспективним партнером не лише для брендових, а й для культурних та некомерційних колаборацій, оскільки може виконувати всі активності, в яких беруть участь реальні блогери.
Основні теми її профілю – це лайфстайл, фешн та технології. На перших світлинах свого аккаунту в Instagram Астра позує на тлі готелю Bursa, одягнена в українські бренди: Ksenia Schnaider та POUSTOVIT, а в наступних постах вирушить до Кооперативу для нетворкінгу.

За словами FFFACE.ME, Астра може створювати усі види контенту в діджитал: знімати фото та відео, постити сторіз, тестувати Інстаграм-фільтри, як будь-хто з нас.
Читайте також: Як онука заспівала з бабусею у TikTok і підірвала мережу (ВІДЕО)
Крім того, такий інфлюенсер може подорожувати, брати участь в івентах, зустрічатися з будь-якими людьми, а також виходити у прямі ефіри.

Цифровий аватар Astra Starr має власний характер та спосіб життя. За біографією, Астра – це 18-річна дівчина, яка переїхала з Берліна до Києва.
Читайте також: Як 81-річна пенсіонерка з Вінничини підірвала ТікТок (ВІДЕО)
Вона Лев за знаком зодіаку, сапіосексуалка, займається йогою та самоосвітою, обожнює моду і стиль та міксує трендові речі зі знахідками на секонд хендах.

Наразі опинилася у знайомих в Києві, але куди поїде далі – залежить від планів.
Читайте також: Екологія в Інстаграм: шість українських екоблогерів
Творці обіцяють, що блогерка регулярно публікуватиме нові дописи, а також планує співпрацю з українськими брендами.

Хто такі цифрові інфлюенсери?
Нині цифрові інфлюенсери відвідують покази мод і виставки, дають інтерв’ю і беруть їх у знаменитостей, рекламують бренди і навіть пишуть R’n’B треки.
Такі блогери вже вийшли за рамки віртуального світу і склали конкуренцію живим блогерам, ставши потужним маркетинговим інструментом.
Читайте також: Що робити з нашестям медуз в Азовському морі? Відповідь мають екологи
Найвідомішою цифровою інфлюенсеркою є @lilmiquela, в якої три мільйони підписників. Вона веде власний Тік ток, рекламує Calvin Klein, знімається для обкладинок журналів та у відеоколабораціях з Беллою Хадід.
Про студію
FFFACE.ME — українська агенція, що створює Instagram/Snapchat/TikTok-фільтри та комунікаційні проєкти з доповненою реальністю для клієнтів із Східної та Західної Європи, Північної Америки та Центральної Азії.
Нагадаємо, сільська жінка з Тернопільщини завела блог «Я і мої кози».
Як ми повідомляли раніше, Джуда зі США став українським блогером Юрою з Коломиї.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українська інді-студія Stellarium Gaming випустить гру «Great Hopes City», присвячену Україні 1990-х.
Про це повідомило видання «Bird in Flight».
Great Hopes City («Місто великих надій») – це двовимірна піксельна рольова гра, події якої розгортаються у вигаданому місті Еребоград. Він уособлює середньостатистичне українське місто кінця 1992 – початку 1993 років.
Зазначається, що головними героями є два друга Утопирок і Крис. Вони повертаються до Еребограда після розпаду СРСР і зустрічають новий порядок кримінальних авторитетів. Серед інших угруповань у грі – гопники, сектанти тощо.
Читайте також: Як тебе не любити? 11 короткометражок про Київ, який ви не знали. Радять ШоТам і Такфлікс
«Оскільки ми є командою з України, вважаємо важливим привнести частинку нашої культури в першу гру, – кажуть розробники. – Дев’яності є десятиліттям контрасту, де пережитки минулого існували поруч із мріями про світле майбутнє».
Нагадаємо, фінська студія Rockodile та німецьке видавництво Lesser Evil запустили комп’ютерну гру про операторів українських військових дронів.
Крім того, постачальник електроенергії YASNO запустив гру, де можна попрацювати диспетчером електромереж.
Фото: скриншот з відео
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Мінцифри та Nokia запускають пілотний проєкт, що має на меті зробити стійкими до обстрілів мобільний зв’язок та інтернет у прифронтових українських містах.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
Проєкт має на меті оновити телеком-обладнання й перейти на енергонезалежні інтернет-мережі. Вони більш захищені від обстрілів та знеструмлень.
«Також у планах прокласти кабель під землею. Так місцеві будуть на зв’язку навіть за критичних умов, а провайдери не ризикуватимуть життям», – додав Федоров.
Читайте також: «Атлантида», «Міф» та «Добровольці Божої чоти». 11 фільмів про російську війну в Україні – радять ШоТам і Такфлікс
Зазначається, що першим тестовим населеним пунктом стане Посад-Покровське на Херсонщині. Минулого тижня команди Мінцифри та Nokia їздили туди, щоб оцінити масштаби руйнувань. Наразі у селі всі інтернет-мережі зруйновано обстрілами та бомбардуваннями. Людям доводиться ходити до селищної ради, щоб подзвонити близьким, – там працює Старлінк.
Після пілотного проєкту ініціативу хочуть масштабувати на інші області, які постраждали від російських обстрілів.
Нагадаємо, Мінцифри запустили національну платформу Дія.Освіта, де можна буде знайти деталі щодо найбільш популярних професій, навчальні подкасти, вебінари й гайди.
Окрім того, у «Дії» запустили гру, де можна керувати дроном і знищувати ворога.
Фото: t.me/zedigital
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Бійці 92 ОМБр знищили 12 місць розміщення, 7 вантажівок, 2 САУ, МТЛБ, ЗРК ТОР та склад БК окупантів.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці ДПСУ.
«12 місць розміщення ворога, 7 вантажівок, 2 САУ, МТЛБ, ЗРК ТОР та склад боєкомплекту виявили дрони прикордонників за останні декілька днів та передали координати цілей для знищення артилеристам 92 ОМБр ЗСУ. До того ж, наші воїни порозкидали зграйку непотребу по українських ґрунтах», – йдеться в повідомленні.
Відзначимо, що Державна прикордонна служба України – правоохоронний орган спеціального призначення, на який покладаються завдання щодо забезпечення недоторканності державного кордону України та охорони суверенних прав України в її винятковій (морській) економічній зоні.
Читайте також: «Вільні будинки, пічне опалення, безкоштовно». Чи реально відродити українське село? Досвід історика, який реанімує рідні Івківці
ПРо 92 ОМБр
92-га окрема механізована бригада імені кошового отамана Івана Сірка – формування механізованих військ у складі Сухопутних військ Збройних сил України чисельністю в бригаду. Бригада створена у 2000 році на базі 6-ї дивізії Національної гвардії України.
2011 року її штат скоротили, і планували ліквідувати до 2015 року. З початком російсько-української війни 2014 року незначні сили бригади перебували у Харківській області, і лише у серпні 2014 року ротно-тактична група була направлена на Донбас у спробі деблокувати оточені під Іловайськом війська. Бригаду названо на честь Івана Сірка – кошового отамана Запорізької Січі у XVII столітті.
Раніше ми писали, що артилеристи 30 ОМБр влучними ударами знищили російський засіб радіоелектронної боротьби (РЕБ), що полював на українські безпілотники.
Крім того, бійці Сил спеціальних операцій знищили групу окупантів, яка переважала їх за кількістю.
Фото: facebook.com/92OMBr