Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Слухай та допомагай! 6 подкастів про волонтерство й добрі справи

Опубліковано

Волонтери — це нові супергерої та супергероїні сучасності, адже привозять для військових ледь не зірку з неба, допомагають тим, хто опинився в біді, та щиро діляться своєю енергією.

ШоТам зробили добірку подкастів про волонтерство, які можна послухати під час поїздки чи на ранковій прогулянці й самим надихнутися на добрі справи.  

«Голоси волонтерства» від Radio SKOVORODA

Де послухати: Soundcloud, Spotify, Google podcasts, Apple podcasts

Скільки епізодів: 10 

«Голоси волонтерства» — це подкаст про волонтерство в різних напрямках. Веде його засновниця та керівниця Української Волонтерської Служби Анна Бондаренко. У кожному епізоді є гість або гостя, що розповідає про свою організацію та можливість долучатися до допомоги іншим у різноманітних проявах. Ідеться й про культурне волонтерство та поширення українських традицій, і про евакуацію людей з прифронтових територій, і про відновлення наших сіл і міст, і про волонтерство в окупації чи долучення до допомоги дітей.

«У подкасті “Голоси волонтерства” ми почули людей, які після 24 лютого 2022 року відкрили в собі надздібності, щоб рятувати свою країну та своїх людей. Вони не мають спеціальних костюмів, але можуть знайти фінансування, скоординувати, купити й привезти з сьогодні на сьогодні та врешті-решт ризикувати собою, бо “хто, якщо не я”», — пишуть у проєкті.

«Один одному» від «Центру спільних дій» 

Де послухати: YouTube, Spotify, Soundcloud, Apple Podcasts, Google Podcasts, НВ Подкасти

Скільки епізодів: 29 

«Один одному» — це подкаст про міста й містечка України, які зіштовхнулися з викликами війни. Його запустили ще у квітні 2022 року, тож саме ці епізоди фіксують історії спротиву й допомоги на самому початку повномасштабного вторгнення та впродовж року великої війни. Автори розповідають про населені пункти по всій Україні: Ічню, Димер, Ужгород, Тростянець, Острог та інші.

«У подкасті ви почуєте історії людей, які діляться своїм житлом, налагоджують волонтерські процеси, ведуть соціально відповідальний бізнес, допомагають новим жителям громади інтегруватися в її життя. Усі вони формують найдієвіші спільноти, які виборюють Україну на власному фронті», — пишуть творці.

«Наволонтерили» від БУР

Де послухати: Apple Podcasts, Google Podcasts, Youtube

Скільки епізодів: 9 епізодів

«Наволонтерили» — це спроба осмислити волонтерський рух як явище та поговорити про стереотипи навколо теми. Ведучою стала Мар’яна Фариняк. Записали подкаст ще у 2021 році, але це не робить його неактуальним, адже волонтерство існує не лише у військовій сфері. У проєкті встигли поговорити про молодіжні центри, а також про те, чи буває волонтерство шкідливим, що таке гранти та які цінності виокремлюють волонтерів.

«А ви точно знаєте всі міфи про волонтерство? Ми часто чуємо міфи про секту, що у волонтерів немає прав чи вони взагалі безкоштовна робоча сила. Але чи знаємо ми, що волонтерство може приносити шкоду або ж що не всі волонтери є щирими у своїх намірах?», — кажуть автори, закликаючи послухати випуски подкасту. 

«Волонтерські байки» від ДемСокири

Де послухати: Apple Podcasts, Google Podcasts, YouTube, Spotify, Podcast addict

Скільки епізодів: 5 епізодів

«Волонтерські байки» — це подкаст про волонтерство в умовах війни, про те, як дістати рідкісну річ і провезти через митницю, про тактичну медицину й капеланство. Ведучою стала Анастасія Хлібник, а гостями біля мікрофону — видавець мальописів Богдан Кордоба, активістка Анна Бару, Олеся Винник, що повернулася з-за кордону, аби допомагати військовим, та інші волонтери. Запис нових епізодів триває. 

«Зустрічі перед мікрофонами відбуваються між ротаціями, проєктами, зйомками та мандрівками. І вони, як каже Антон (звукач), завжди додають сил і віри в людей. Адже ми запрошуємо до студії неймовірних гостей — волонтерів різних напрямків (іншими словами, вельми натхненних і відверто попаяних особистостей), які щиро розповідають про мотивацію та власний шлях. Зазвичай то цікаво та щемко», — пише ведуча в соцмережах, анонсуючи другий сезон подкасту. 

«Фактори стійкості» від Radio SKOVORODA

Де послухати: Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Soundcloud

Скільки епізодів: 6 епізодів

«Фактори стійкості» — це спільна робота Radio SKOVORODA та Української Волонтерської Служби (УВС). У межах бесід з волонтерами зачіпають різні питання — від підтримки онкохворих дітей до допомоги військовим, адже волонтерство в Україні доволі глобально розвинене. Автори називають цей проєкт подкастом-підзарядкою, бо він має єднати й підтримувати українців.

«Стійкість — це те, що тримає нас у купі, як клейка стрічка, попри втому чи брак ресурсу. Ми вирішили віднайти її в людях і поділитися з вами. Протягом Всеукраїнського форуму волонтерської стійкості ми записали 7 епізодів мандрівного подкасту “Фактори стійкості” з відвертими розмовами про внутрішню силу волонтерів та її джерела в тривалій роботі», — пишуть у проєкті. 

«Вільні» від Людмили Тягнирядно

Де послухати: Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Soundcloud, Youtube

Скільки епізодів: 10 епізодів

Подкаст «Вільні» розповідає історії волонтерів та активістів — про те, як сміливі люди допомагають на звільнених територіях. В гостях у ведучої — засновники фондів, організатори евакуацій, волонтери технічного спрямування, психологи. Разом вони розмірковують про те, якою є зараз Україна, і хто вони — вільні люди. 

«Продовжую розказувати про невтомних волонтерів та активістів, які вже другий рік поспіль роблять свій неоціненний внесок у нашу перемогу. У цьому сезоні ви почуєте всім відомі голоси, а також нові — від яких захоплює дух, які наповнюють життя надією та вірою в краще. Ми говоримо про те, що болить усім нам: про ціну війни, людей, які постраждали, і те, як кожен на своєму місці може бути відповідальним, небайдужим і власноруч вирішувати проблеми», — пише авторка подкасту Людмила в соцмережах. 

Суспільство

В Австрії започаткували Асоціацію українських організацій

Опубліковано

Асоціацію створили 22 січня 2025 року у посольстві України в Австрії. Загалом до складу об’єднання ввійшли 12 громадських організацій.

Про це повідомили в посольстві.

До асоціації долучилися українські громадські організації та спілки з Відня, Лінца, Граца, Зальцбурга та Інсбрука.

«Створення асоціації — це новий рівень співпраці та представлення інтересів українців в Австрії. Це зміцнює наш голос, підтримує ідею соборності та відкриває нові можливості для розвитку»‚ — написали в посольстві.

Читайте також: Уперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО)

Нагадаємо, що третя група добровольців Українського легіону у Польщі скоро підпише контракти із ЗСУ.

Фото: фейсбук-сторінка посольства України в Австрії

Читати далі

Суспільство

У Києві створили онлайн-довідник для підтримки ментального здоров’я

Опубліковано

У довіднику кияни зможуть знайти інформацію про послуги з підтримки ментального здоров’я. Цей проєкт втілили у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

Про це повідомили в Департаменті соціальної й ветеранської політики КМДА.

Творці посібника зібрали інформацію про послуги в таких розділах:

  • охорона здоров’я;
  • соціальний захист;
  • освіта;
  • ветеранська політика;
  • культура, мистецтво, релігія;
  • молодь та спорт;
  • неурядові організації;
  • цифрові інструменти;
  • інші послуги з ментального здоров’я.

Читайте також: У лютому на київському вокзалі відкриють «Книгарню Є»: як вона виглядатиме (ФОТО)

Фото: довідник із ментальними послугами

«Довідник постійно оновлюється та включає інформацію про комунальні, громадські та приватні організації, які надають соціально-психологічну підтримку»‚ — написали в департаменті.

Переглянути довідник можна за посиланням.

Нагадаємо, що на Південному вокзалі відкрили виставку про протидію гендерному насильству.

Фото обкладинки: Unsplash

Читати далі

Суспільство

У Миколаєві відкривають Українсько-данський молодіжний дім

Опубліковано

24 січня в Миколаєві запрацює новий простір для молоді — Українсько-данський молодіжний дім. Його офіційне відкриття відзначать подією Åbne Døre — Днем відчинених дверей. Усі охочі зможуть завітати, дослідити простір та познайомитися з командою.

Про це повідомляють організатори.

Дім для молоді

Українсько-данський молодіжний дім стане місцем для ідей, навчання, творчості й співпраці. Тут можна організовувати події, брати участь у тренінгах, працювати над власними проєктами й просто знаходити однодумців. Команда Дому працює для молоді міста й тих, хто хоче творити позитивні зміни у своїй громаді.

Протягом року в Миколаєві реалізували низку програм і ініціатив, зокрема навчання з методів діалогу, грантового менеджменту та локальних проєктів. Серед них — дві хвилі Ambassador Program, учасники яких уже стали частиною активної молодіжної спільноти.

Читати також: В Одесі запрацює єдиний хаб для громадськості

Програма події

Захід відбудеться за адресою: вул. Шевченка, 59.

Активності:

  • 15:30–16:30 — квест «Досліджуй Молодіжний дім»;
  • 16:30–17:00 — міні майстер-класи;
  • 17:00–17:30 — неформальне спілкування та нетворкінг.

Молодь, яка хоче долучитися до ініціатив або просто познайомитися з оновленим простором, може прийти в Дім безкоштовно. Попередня реєстрація за посиланням.

Нагадаємо, що у Львові відкрили три сучасні навчально-виробничі хаби.

Фото: Freepik.

Читати далі

Шопочитати