Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Слухай та допомагай! 6 подкастів про волонтерство й добрі справи

Опубліковано

Волонтери — це нові супергерої та супергероїні сучасності, адже привозять для військових ледь не зірку з неба, допомагають тим, хто опинився в біді, та щиро діляться своєю енергією.

ШоТам зробили добірку подкастів про волонтерство, які можна послухати під час поїздки чи на ранковій прогулянці й самим надихнутися на добрі справи.  

«Голоси волонтерства» від Radio SKOVORODA

Де послухати: Soundcloud, Spotify, Google podcasts, Apple podcasts

Скільки епізодів: 10 

«Голоси волонтерства» — це подкаст про волонтерство в різних напрямках. Веде його засновниця та керівниця Української Волонтерської Служби Анна Бондаренко. У кожному епізоді є гість або гостя, що розповідає про свою організацію та можливість долучатися до допомоги іншим у різноманітних проявах. Ідеться й про культурне волонтерство та поширення українських традицій, і про евакуацію людей з прифронтових територій, і про відновлення наших сіл і міст, і про волонтерство в окупації чи долучення до допомоги дітей.

«У подкасті “Голоси волонтерства” ми почули людей, які після 24 лютого 2022 року відкрили в собі надздібності, щоб рятувати свою країну та своїх людей. Вони не мають спеціальних костюмів, але можуть знайти фінансування, скоординувати, купити й привезти з сьогодні на сьогодні та врешті-решт ризикувати собою, бо “хто, якщо не я”», — пишуть у проєкті.

«Один одному» від «Центру спільних дій» 

Де послухати: YouTube, Spotify, Soundcloud, Apple Podcasts, Google Podcasts, НВ Подкасти

Скільки епізодів: 29 

«Один одному» — це подкаст про міста й містечка України, які зіштовхнулися з викликами війни. Його запустили ще у квітні 2022 року, тож саме ці епізоди фіксують історії спротиву й допомоги на самому початку повномасштабного вторгнення та впродовж року великої війни. Автори розповідають про населені пункти по всій Україні: Ічню, Димер, Ужгород, Тростянець, Острог та інші.

«У подкасті ви почуєте історії людей, які діляться своїм житлом, налагоджують волонтерські процеси, ведуть соціально відповідальний бізнес, допомагають новим жителям громади інтегруватися в її життя. Усі вони формують найдієвіші спільноти, які виборюють Україну на власному фронті», — пишуть творці.

«Наволонтерили» від БУР

Де послухати: Apple Podcasts, Google Podcasts, Youtube

Скільки епізодів: 9 епізодів

«Наволонтерили» — це спроба осмислити волонтерський рух як явище та поговорити про стереотипи навколо теми. Ведучою стала Мар’яна Фариняк. Записали подкаст ще у 2021 році, але це не робить його неактуальним, адже волонтерство існує не лише у військовій сфері. У проєкті встигли поговорити про молодіжні центри, а також про те, чи буває волонтерство шкідливим, що таке гранти та які цінності виокремлюють волонтерів.

«А ви точно знаєте всі міфи про волонтерство? Ми часто чуємо міфи про секту, що у волонтерів немає прав чи вони взагалі безкоштовна робоча сила. Але чи знаємо ми, що волонтерство може приносити шкоду або ж що не всі волонтери є щирими у своїх намірах?», — кажуть автори, закликаючи послухати випуски подкасту. 

«Волонтерські байки» від ДемСокири

Де послухати: Apple Podcasts, Google Podcasts, YouTube, Spotify, Podcast addict

Скільки епізодів: 5 епізодів

«Волонтерські байки» — це подкаст про волонтерство в умовах війни, про те, як дістати рідкісну річ і провезти через митницю, про тактичну медицину й капеланство. Ведучою стала Анастасія Хлібник, а гостями біля мікрофону — видавець мальописів Богдан Кордоба, активістка Анна Бару, Олеся Винник, що повернулася з-за кордону, аби допомагати військовим, та інші волонтери. Запис нових епізодів триває. 

«Зустрічі перед мікрофонами відбуваються між ротаціями, проєктами, зйомками та мандрівками. І вони, як каже Антон (звукач), завжди додають сил і віри в людей. Адже ми запрошуємо до студії неймовірних гостей — волонтерів різних напрямків (іншими словами, вельми натхненних і відверто попаяних особистостей), які щиро розповідають про мотивацію та власний шлях. Зазвичай то цікаво та щемко», — пише ведуча в соцмережах, анонсуючи другий сезон подкасту. 

«Фактори стійкості» від Radio SKOVORODA

Де послухати: Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Soundcloud

Скільки епізодів: 6 епізодів

«Фактори стійкості» — це спільна робота Radio SKOVORODA та Української Волонтерської Служби (УВС). У межах бесід з волонтерами зачіпають різні питання — від підтримки онкохворих дітей до допомоги військовим, адже волонтерство в Україні доволі глобально розвинене. Автори називають цей проєкт подкастом-підзарядкою, бо він має єднати й підтримувати українців.

«Стійкість — це те, що тримає нас у купі, як клейка стрічка, попри втому чи брак ресурсу. Ми вирішили віднайти її в людях і поділитися з вами. Протягом Всеукраїнського форуму волонтерської стійкості ми записали 7 епізодів мандрівного подкасту “Фактори стійкості” з відвертими розмовами про внутрішню силу волонтерів та її джерела в тривалій роботі», — пишуть у проєкті. 

«Вільні» від Людмили Тягнирядно

Де послухати: Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Soundcloud, Youtube

Скільки епізодів: 10 епізодів

Подкаст «Вільні» розповідає історії волонтерів та активістів — про те, як сміливі люди допомагають на звільнених територіях. В гостях у ведучої — засновники фондів, організатори евакуацій, волонтери технічного спрямування, психологи. Разом вони розмірковують про те, якою є зараз Україна, і хто вони — вільні люди. 

«Продовжую розказувати про невтомних волонтерів та активістів, які вже другий рік поспіль роблять свій неоціненний внесок у нашу перемогу. У цьому сезоні ви почуєте всім відомі голоси, а також нові — від яких захоплює дух, які наповнюють життя надією та вірою в краще. Ми говоримо про те, що болить усім нам: про ціну війни, людей, які постраждали, і те, як кожен на своєму місці може бути відповідальним, небайдужим і власноруч вирішувати проблеми», — пише авторка подкасту Людмила в соцмережах. 

Суспільство

Рідні загиблого капітана втілили його мрію

Опубліковано

На його честь було названо корабль, а доньки в памʼять про нього заснували та розвивають ферму у рідному місті.

Капітан І рангу Юрій Олефіренко хотів займатися власним сільським господарством. А коли у 2014 росія напала на Україну, став на захист Батьківщини та віддав за неї своє життя у битві за Маріуполь… Після загибелі капітана його ім’я присвоїли десантному кораблю, який від початку повномасштабної війни давав відсіч окупантам!

Історія Юрія Олефіренко

Капітан І рангу Юрій Олефіренко був командиром 73-го морського центру спецпризначення. Коли у 2014 росія напала на Україну, він вже 1,5 року як був на пенсії, але повернувся.

“Я кажу: “Куди ти йдеш”?” Я йду за рідну країну, за Україну, за український народ”, – розповідає дружина героя.

16 січня 2015 Юрій давав відсіч навалі окупантів під Маріуполем та отримав тяжкі поранення. Він закрив собою та врятував трьох бійців, однак сам загинув…Посмертно Юрія нагородили відзнакою “Народний герой України”. А на його честь назвали флагман українського флоту – десантний корабель “Юрій Олефіренко”.

Фермерська справа – на честь батька

Після загибелі капітана родині виділили земельну ділянку на ведення сільського господарства. І його доньки вирішили втілити його давню мрію та відкрити власну ферму.

“Десь у цих краях працювала бабуся, тому що вона була передовою дояркою. Ія знаю, що ще маленьким хлопчиком він прибігав туди, до неї. Він був людиною ерудованою, дуже розвиненою, знав багато мов, але не боявся такої роботи: він брав і орав город”, – ділиться Олеся Олефіренка, донька Юрія.

Через рік в Ольги було вже 50 телят, і, здавалося, на ферму чекає велике майбутне. Та через рік ресурсів на її утримання почало не вистачати і ферма припинила своє існування.

Читати також: Саша Махов. Історія журналіста і воїна з Луганська

Подолання кризи

Однак рік тому завдяки конкурсу #Варто “РобитИ” Оля отримала можливість відродити справу. А рідні підтримали та допомогли їй почати з нуля.

Зараз на фермі Олефіренків вже 28 свиней та 45 поросят – завдяки гранту справа рухається вперед. Родина покращує умови утримання та планує збільшити поголівʼя худоби. Справа, про яку мріяв капітан, продовжує жити та розвиватись завдяки його донькам.

Нагадаємо, що переселенка із Сєвєродонецька відкрила сучасну клініку в Києві, де працюють тільки ВПО.

Також ми повідомляли, що в “Київ Мілітарі Хаб” відкрили безоплатний спортзал для реабілізації ветеранів

Читати далі

Суспільство

На одній зі станцій метро в Харкові зняли таблички зі старою назвою

Опубліковано

На станції метро Пушкінська в Харкові зняли таблички зі старою назвою, тепер вона носить назву: станція Ярослава Мудрого.

Про це повідомляють Bykvu.

Про зміну назви

Унаслідок ударів армії РФ по Харкову 23 січня 2024 року, місцева влада прийняла рішення перейменувати кілька вулиць, включаючи вулицю Пушкінську, яку перейменували на вулицю Григорія Сковороди.

Читати також: У “Київ Мілітарі Хаб” відкрили безоплатний спортзал для реабілізації ветеранів

Також було вирішено змінити назву станції метро, що раніше мала аналогічну назву. 26 квітня 2024 року топонімічна комісія вибрала нову назву – Ярослава Мудрого, обравши її серед двох пропозицій.

Загалом, 26 січня 2024 року в Харкові перейменовано 65 топонімів, повʼязаних з Росією. 

Також ми повідомляли, що Естонський депутат вирушив у велопробіг за Україну: 1700 кілометрів за 6 днів.

Нагадаємо, що з онлайн-продажу вдалося вилучити 700 російських книжок.

Фото: Вікіпедія

Читати далі

Суспільство

alyona alyona & Jerry Heil вперше заспівали на сцені Євробачення-2024 (ВІДЕО)

Опубліковано

Представниці України на Євробаченні-2024 alyona alyona та Jerry Heil провели свою першу репетицію виступу на сцені у Мальме, де цього року пройде конкурс.

Про це повідомляє МКІП.

Про виступ

На сцені представниці України на 68-му пісенному конкурсі зʼявилися самі – без танцівників та беквокалу. Під час їх виступу сцена Malmö Arena стала полотном для оспівування жіночої сили, стійкості та єдності, необхідної для подолання життєвих викликів.

Друга репетиція представниць України відбудеться вже 1 травня. Півфінали Євробачення проведуть 7 та 9 травня. Alyona alyona & Jerry Heil виступлять у першому півфіналі під номером 5.

Читати також: Як скористатися мультишерингом документів у застосунку «Дія»

Все про “Євробачення-2024”: що чекає на глядачів

У цьому році 68-й пісенний конкурс “Євробачення” відбудеться у шведському місті Мальме. Перші два півфінали заплановані на 7 та 9 травня, а грандіозний фінал відбудеться 11 травня.

Організатори зробили кілька змін у правилах конкурсу. Наприклад, збільшений час для глядацького голосування у фіналі: воно розпочнеться перед виступом першого учасника. Детальніше про всі нововведення можна дізнатися з офіційного оголошення.

Україну представлятимуть alyona alyona & Jerry Heil з піснею “Teresa & Maria”. Вони виступлять у першому півфіналі під номером 5. Наразі їхній трек є одним з найбільш популярних серед композицій цьогорічних учасників “Євробачення”: він зібрав 4,7 мільйона переглядів на офіційному YouTube-каналі конкурсу.

Нагадаємо, що на книжковому ярмарку в Буенос-Айресі представили український стенд.

Фото: Eurovision Song Contest та Суспільне Євробачення

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство4 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: