

Економіка і бізнес
Скільки інвестували в українські стартапи за півроку 2020 року?
За перше півріччя 2020 року редакція Ain.ua зібрала всі інвестиції для українських стартапів та розмістила список за спаданням суми вкладень.
Пропонуємо вам ознайомитися із підбіркою.
Revolut – $500 млн
Британський проект Revolut позиціонує себе як банк без відділень. Всі операції виконуються через додаток на смартфоні. У добірку він потрапив, оскільки його співзасновником є виходець з України Владислав Яценко.
У лютому компанія залучила черговий раунд інвестицій, який потроїв її оцінку до $6 млрд. Провідним інвестором виступив фонд Technology Crossover Ventures.
Preply – $10 млн
Preply – міжнародний EdTech-маркетплейс для вивчення іноземних мов. Компанію заснували Сергій Лук’янов, Дмитро Волошин і Кирило Біга.
Стартап привернув новий раунд в кінці травня, за результатом якого загальний обсяг залучених коштів перевищив $15 млн. Лід-інвестором виступив лондонський венчурний фонд Hoxton Ventures, оцінка компанії не повідомляється.
Allset – $8,25 млн
Американський стартап Allset – це мобільний додаток, за допомогою якого можна забронювати столик в ресторані і оплатити рахунок, а також отримати рекомендації зі страв у конкретному закладі. Стартап заснували вихідці з України Ганна Поліщук і Стас Матвієнко.
Раунд очолив ЄБРР (Європейський банк реконструкції та розвитку), в ньому взяли участь Andreessen Horowitz, Greycroft, SMRK VC Fund і Inovo Venture Partners. Через коронакризу він мало не зірвався – деякі інвестори передумали вкладатися. Як наслідок – замість запланованих $12 + млн Allset зібрав трохи більше $8 млн.
Читайте також: Юридичний стартап Legal Nodes. Перетворить юристів на фрілансерів і здешевить їх послуги для бізнесу
DMarket – $6,5 млн
Український стартап DMarket працює над монетизацією предметів в іграх. Компанію в 2017 році запустили засновник платформи з торгівлі віртуальними предметами skins.cash Володимир Панченко, Тамара Сланова і співзасновник кіберспортивного клубу Natus Vincere Олександр Кохановський.
У червні DMarket привернув новий раунд, за результатами якого до ради директорів компанії увійшов засновник Electronic Arts Тріп Хоукінс. Серед інвесторів – фонд Almaz Capital і компанія Xsolla. До ради директорів компанії увійшов засновник Electronic Arts Тріп Хоукінс.
Zakaz.ua – 5 млн євро
Zakaz.ua був заснований в січні 2010 року українським підприємцем Єгором Анчишкіна. Компанія пропонує послугу з онлайн-замовлення та доставки продуктів з популярних мереж супермаркетів.
Операцію закрили в кінці лютого 2020 року, однак оголосили тільки в квітні. Провідним інвестором виступив поточний акціонер Zakaz.ua – компанія Chernovetskyi Investment Group (СIG).
ClassTag – $5 млн
ClassTag – безкоштовна платформа, на якій батьки можуть спілкуватися з викладачами своїх дітей. Стартап заснувала емігрантка з України Влада Лоткіна.
Раунд оголосили в червні 2020 року. Серед інвесторів: AlleyCorp, Contour Ventures, Founder Collective, John Martinson, Newark Venture Partners, Smart Hub і TMT Investments.
Rentberry – $ 4,5 млн
Rentberry – український стартап в галузі нерухомості. Спочатку запускався на ринку в США, проте в подальшому сервіс масштабувати також на Європу і Азію. Створили його українці Олексій Любинський, Лілія Остапчук, Олександр Котовський та Денис Голубовський. Офіс розробки розміщений в Києві.
У липні 2020 року Rentberry залучив $4,5 млн, з них $2,3 – на краудфандінговой майданчику мікроінвестірованія WeFunder. У раунді також взяли участь фонд Angel Investors Marlborough, партнер компанії McKinsey & Company Срікант Інампуді і CEO Invesque Худоба Вайт.
Читайте також: Запустили сервіс на карантині за два дні. Як працює доставка алкогольних коктейлів Bodler
3DLOOK – $1 млн
3DLOOK працює над технологією сканування людського тіла по фото з використанням штучного інтелекту, нейронних мереж і 3D-технологій. Стартап заснований в 2016 році Вадимом Роговським, який до цього керував компанією Clickky.
Лід-інвестором раунду виступила фінансова група ICU Ventures. Також в угоді взяли участь венчурний інвестор з Казахстану Мурат Абдрахманов і кілька ангелів зі США і Східної Європи.
Astromix – $300 000
Стартап займається розробкою персоналізованих гороскопів: за професією, типом особистості, талантам, астрологічних прогнозів, календарів тощо. Засновник сервісу – Дмитро Ткаченко.
Це – перша інвестиція в компанію, її оголосили в березні. Інвестором виступила компанія Adventures Lab, заснована Андрієм Криворчук (в минулому – керуючий партнер CIG).
Mriyar – $ 300 000
Mriyar заснований в жовтні 2018 року. Це стартап, який працює над створенням декількох продуктів – b2b і b2c-платформ для торгівлі автозапчастинами.
Раунд залучили в кінці січня – на той момент продукт був ще на стадії розробки. Інвестиції розділили на два транші: перші $150 000 спрямовані на запуск b2b-частини платформи, решта – на доопрацювання і запуск b2c-частини проекту.
Elision – $150 000
Elision – платформа подкастингу, яка дозволяє авторам контенту заробляти на ньому, а слухачам – отримати необмежений доступ до всіх подкастів, які є в інтернеті. стартап основа.
Читайте також: Українська компанія створила стартап, який увійшов до списку найкращих
Нагадаємо, 9 українських стартапів здобули державне фінансування.
Як ми повідомляли раніше, український стартап з онлайн-примірки одягу залучив 1 млн доларів.
Головне фото: 1k.com.ua.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay