Суспільство
Запустили сервіс на карантині за два дні. Як працює доставка алкогольних коктейлів Bodler
Поки в одних на карантині занепадав бізнес, інші створювали новий. Саме у період пандемії у Києві відкрили доставку алкогольних коктейлів. Засновники Bodler потурбувались про те, щоб онлайн-вечірки та сидіння вдома були не такими ж і похмурими. Запустили бізнес всього за два дні та вклали у нього мінімальний бюджет. І хоча Bodler і “народився” у кризу, засновники продовжують розвивати сервіс та вже побачили багато вільних ніш.
Співзасновник Назар Ткаченко розповів нам про те, як наважився відкрити бізнес у кризу, як за два дні з’явились конкуренти та як адаптували сервіс у нову реальність.
Назар Ткаченко
Співзасновник Bodler
Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка, спеціальність – право інтелектуальної власності. Вісім років займався рекламою. Співзасновник рекламного агентства “На правах реклами” і pr-директор Rumors Restaurant.
Хотіли урізноманітнити карантинні будні класним алкоголем
Цільова аудиторія нашого проєкту – це люди, які полюбляють пити якісний алкоголь, різноманітні смачні коктейлі, а не просто вино чи віскі.
Почався карантин і люди змушені були ізолюватись вдома. І як ніколи доставка стала актуальною. То чому б не урізноманітнити онлайн-вечірки та просто самотні вечори смачним коктейлем? Це здавалось ідеальним варіантом, адже що може бути кращим, ніж зробити замовлення і за кілька годин насолоджуватись смачним Daiquiri.
Після появи цієї ідеї буквально на наступний день я познайомився з класними людьми, які також носили цю ідею і розробляли її півроку. Карантин став каталізатором того, щоб бізнес запустився. Співзасновниками Bodler є 3 людини і кожен відповідає за свою сферу – реклама, візуал, айті-рішення та змішування коктейлів. Інші обов’язки розподілили пропорціонально .
А ще на етапі ідеї всі ми закидали вудку своїм друзям, які близькі до барної сфери, і отримував від них позитивний фідбек. Тоді зрозуміли, що бізнес може вистрілити.
Запустили бізнес за два дні
Ми не прагнули розбагатіти на цьому бізнесі і засновували його не через спрагу швидкого прибутку. Це була ідея з розряду зайнятись чимось новим і цікавим на карантині. Все будувалось на ентузіазмі.
На той момент ні в Києві, ні по всій Україні не було подібного сервісу доставки алкогольних напоїв. Пару років тому хтось намагався запустити щось подібне, але не вийшло. Ми ж вирішили спробувати відродити цю нішу.
Від ідеї до перших замовлень пройшло всього два дні. Ми швидко закупили необхідні інгредієнти, тару для коктейлів, розробили поліграфію. На все це витратили всього 5 тис. гривень. А дизайн, доставку, приготування, рекламу, бізнес-процеси – все робили самі.
Ми відправили першу тестову партію коктейлів знайомим лідерам думок у четвер ввечері, а в п’ятницю вже отримали перші замовлення. Інформація про нас поширилась швидко – з моменту запуску про Bodler написало понад 30 київських та всеукраїнських медіа. Це був цікавий та незвичайний інфопривід, у дусі того часу, адже доставка під час карантину цікавила всіх.
Читайте також: Як українець запустив бізнес в кризу та став проривом року за версією Payoneer — кейс
Так, ми стали першими, хто відкрив сервіс доставки алкогольних коктейлів. Але, уявіть собі, що ми запустились у п’ятницю, а вже у неділю доставку коктейлів запустив один з ресторанів. Через тиждень таких закладів було вже 15, через 3 тижні – понад 30 у Києві та ще кілька в Одесі. Деякі надто підприємливі люди йшли чітко за нашою бізнес-моделлю і почали відкривати саме сервіси доставки, які не були прив’язані ні до якого бару. Дійшло аж до того, що зараз декілька сервісів так само позиціонують доставку та навіть використовують наші тексти комунікацій.
Назвали сервіс на честь питущого поета
Ми назвали наш сервіс на честь французького поета Шарля Бодлера. У нас було всього два дні, щоб запустити бізнес. Тому при виборі назви пішли простим шляхом – вибирали імена відомих поетів та письменників, які любили випити. За таким принципом названі і такі бари як Hemingway в Парижі, “Алхімік, “Битник”.
Ми прочитали, що Шарль Бодлер дуже полюбляв випити чистий абсент і саме від цього пішов і наш авторський коктейль. Коли побачили, як по-французьки пишеться його ім’я – воно довжелезне, зробили транскрипцію, написали латиницею, обговорили та всім сподобалось. Тому тепер ми сервіс доставки алкогольних коктейлів Bodler.
Секс на Трухановому та Голосіївський мольфар
Ми намагаємось постійно вигадувати нові ідеї. Ось нещодавно в колаборації з київськими дизайнерами, розробили лімітовану колекцію коктейлів, присвячену дню народження Києва.
У колекцію увійшли шість наборів з коктейлю та авторської листівки. Кожен набір присвячений району міста або відомій київській локації. У лінійку увійшли такі набори: Подільський колорит, Секс на Трухановому, Троєщинський кінь, Печерська людина, Голосіївський Мольфар і Los Solomas. І під кожну таку назву вигадали смішну легенду. Наприклад, історія про те, що київські поліціянти для боротьби з кишеньковими злодіями почали підсовувати їм телефони з gps-маячками. Тактика отримала назву “Троєщинський кінь”.
Ми дуже любимо Київ, а цей спецпроєкт був ще одним способом зізнатись йому в любові.
Зроби замовлення і насолоджуйся Daiquiri
З самого початку ми взяли за основу 4 класичні коктейлі, які були б знайомі кожному любителю барних тусовок – Negroni, Boulevardier, Daiquiri, Dry Martini.
Згодом почали розширюватись і додали Whiskey Sour, а також три Маргарити – класичну, полуничну та огіркову. А також ми вигадали власний коктейль Evil Flower, до складу якого входить абсент, кокосовий ром, лаймовий фреш та сироп з тростинного цукру.
Крім того, що ми доставляємо коктейлі – додаємо до нього лід і необхідні інгредієнти. Якщо це, наприклад, Margarita. то разом з цим коктейлем привозимо лайм, а якщо Negroni – апельсин для прикраси.
Є два варіанти замовлення – 1 порція коктейлю (100 мл) і 7 порцій (700 мл). Ціни – 130 І 700 гривень відповідно. У період карантину вартість коктейлів була меншою. Але тоді у нас були обмеження у доставці – з 18:00 по 20:00. І замовлення приймали до 15:00. Ми ще не мали таких потужностей, щоб після замовлення одразу доставляти. Зараз все змінилось і коктейлі потрапляють до клієнта за півтори години.
Під час карантину ми принципово не працювали з кур’єрами, щоб мінімізувати кількість контактів з різними людьми. Це була турбота про клієнта. Доставляв коктейлі один з засновників. Він забирав готові замовлення на нашій базі, де їх готує професійний бармен і розвозив по місту. Звісно, дотримуючись всіх правил.
Читайте також: Цілющий інструмент: як дримба з Херсонщини підкорює світ
А ще, ми готуємо коктейль лише після його замовлення, адже більшість позицій мають невеликий термін придатності.
Постійно змінювались і адаптувались до нової реальності
З самого початку ми закрили потребу випити вдома смачний коктейль чи то під час онлайн-вечірки, чи просто порадувати себе. Згодом побачили, що після послаблення карантину люди почали збиратись невеликими компаніями. А далі з’явився наступний етап – коктейль в подарунок. Моя знайома замовила другу у нас коктейль на день народження. Ми зрозуміли, що це велика ніша і почали просувати тему – замов напій другу і нагадай про те, що навіть на карантині ти про нього турбуєшся. І це такий прикольний знак уваги.
Потім у нас з’явились корпоративні замовлення – власники бізнесу почали купувати коктейлі, щоб порадувати своїх співробітників на карантині. Для них ми робили окремі листівки, навіть окремі наліпки на пляшки. А якщо в компанії є люди, які не вживають алкоголь, то ми готові були привозити і фреші.
Доводиться постійно докручувати комунікацію і вчити клієнта користуватись продуктом.
Грубо кажучи, поки ми не зробили рекламу і не розказали, що нас можна брати на природу – споживач до цього не додумався.
Знайшли вільну нішу – корпоративи IT-компаній
Сьогодні ми поступово підходимо до тісної співпраці з В-2-В-сегментом. Зараз ми ведемо переговори з кількома великими IT-компаніями, щоб доставляти набори коктейлів на корпоративи та невеликі п’ятничні вечірки. У них є потреба – на корпоративах таких компаній завжди величезний потік людей і вживання чистого алкоголю не завжди відповідає статусу компанії. Якщо ставити бармена, який готуватиме коктейлі, то це займе багато часу, адже для приготування одного знадобиться 8-10 хвилин. І уявіть яка це черга і люди не задоволені. Ми позбавляємо компанію від цього головного болю і привозимо вже готові коктейлі та щоб його віддати бармену знадобиться одна хвилина.
Зараз плануємо закріпитись саме на цьому ринку В-2-В-сегмента. Хочемо зрозуміти, що потрібно споживачу після карантину і куди він хоче замовляти коктейлі.
Карантин закінчився і продажі впали
Вже на другому тижні після відкриття у нас був пік продажів – 230 порцій коктейлів в день. Зараз ми значно упали в продажах, адже відкрились літні тераси, де можно посидіти ввечері і чогось випити. І це незважаючи на те, що порція нашого коктейлю на 20% дешевша, ніж у столичних барів з середнім чеком.
Читайте також: Бар для відьом та еротичне кафе: шість незвичайних київських закладів
Але вже на другий тиждень послаблення карантину почали виходити на ті ж об’єми, адже відкрились офіси і компанії почали влаштовувати невеликі корпоративи. Та й постійні клієнти могли замовляти коктейлі 4 рази на день. І це завдяки тому, що ми почали доставляти напої за півтори години. А ще крім Києва, ми доставляли коктейлі, які мають термін придатності тиждень, поштою у Львів, Одесу, Харків та Дніпро.
Ми маленька компанія і завжди йдемо клієнту на зустріч, наскільки це можливо. Але попит непередбачуваний.
Наприклад, ми думали, що в травневі свята люди будуть брати алкоголь з собою на природу, але отримали незрозумілий провал в продажах.
Звісно, з відкриттям барів попит на доставку коктейлів буде падати. Але не заклади є нашими конкурентами, а супермаркети, де є величезний вибір алкоголю, який можна придбати додому чи на природу.
Коментарі