Технології
Український застосунок для дітей із порушенням мовлення залучив $10000

В Україні провели Demo Day акселератора для українських ШІ-стартапів, у якому взяли участь вісім команд. Грант на 10 тисяч доларів отримала команда стартапу EYA для розвитку власного застосунку.
Про це повідомили у Міністерстві цифрової трансформації.
Що відомо про застосунок
EYA створив батько дівчинки з ДЦП Сергій Рильський разом із командою. Застосунок розробили для того, аби в дітей з порушеннями мовленням була можливість комунікувати з іншими людьми.
За грантові гроші розробники планують розширити кількість пристроїв для технології eye-tracking. Команда адаптуватиме застосунок для різних типів обладнання та залучить нового розробника.
Читайте також:

Про акселератор
Акселератор WinWin Deep Tech тривав три місяці, протягом яких спікери та ментори з Reface, MacPaw, Skylum, Juscutum та інших компаній вчили українські ШІ-стартапи таким аспектам:
- як працювати з великими даними;
- як залучати партнерів;
- як аналізувати ринок;
- як будувати конкурентні бізнес-моделі.
«За підтримки WinWin Deep Tech Accelerator стартапи залучили нових користувачів, знайшли партнерів, отримали гроші на розвиток та вже розпочинають масштабуватися на міжнародні ринки»‚ — написали в Мінцифри.
Акселератор створили за підтримки Мінцифри в межах проєкту Good Governance Fund «Інноваційна екосистема», який фінансує UK International Development від уряду Великої Британії. Імплементатори — Abt Global та KPMG в Україні в партнерстві з AI HOUSE та за участі Українського фонду стартапів. Програму створили в межах інноваційної стратегії WINWIN.
Нагадаємо, що співзасновник Monobank створив застосунок для тих, хто любить гуляти: як він працює.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Міністерства цифрової трансформації
Технології

У Києві завершили створювати цифрові копії документів Софійського собору та всього національного заповідника «Софія Київська». Завдяки проєкту фахівці зберегли документи 20 століття.
Про це повідомили в КМДА.
Які документи зацифрували
Фахівці зацифрували документи 20 століття задля їх збереження та подальшої реставрації. У межах проєкту вдалося зацифрувати тисячі сторінок цінних документів, креслень та історичних записів.
У цих документах записували дані про стан пам’ятників, їх архітектурні особливості, схеми реставрації та інші характеристики. Якщо споруди заповідника пошкодять, то ці матеріали стануть основою для їх реставрації.
Читайте також: У Києві будують перший в Україні двоповерховий тунель метро
Мета проєкту
Директор Департаменту комунальної власності Києва Андрій Гудзь розповів про цей проєкт:
«Завдяки професіоналізму архівістів, IT-експертів та реставраторів ми змогли створити детальний та надійний цифровий архів, який тепер стане основою для будь-яких дослідницьких і відновлювальних робіт. В умовах повномасштабного вторгнення росії в Україну кожна історична будівля, кожна пам’ятка архітектури перебувають під загрозою руйнування. Софійський собор, що є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, разом з іншими спорудами заповідника представляє не лише національну, а й світову цінність. Втрата таких об’єктів або їх пошкодження може призвести до непоправних збитків для культурної спадщини людства».
Проєкт зацифрування став можливий завдяки роботі фахівців Департаменту комунальної власності Києва, істориків, архівістів та ІТ-експертів, які працювали над створенням електронного архіву.
Нагадаємо, що українські музеї та організації зацифрують понад 230 тисяч експонатів.
Фото обкладинки: Kyiv maps
Технології

Український стример Михайло Лебіга під час своєї безперервної трансляції на Twitch встановив рекорд серед українськомовних користувачів за кількістю годин перегляду. Він це зробив на онлайн-маратоні, коли одночасно скидав вагу та збирав донати на військо.
Про це повідомила українська аналітична платформа Streams Charts.
Що відомо про рекорд
Лебіга запустив трансляцію 3 березня, і вона тривала понад 147 годин. До 9 березня Михайло зумів схуднути на 7,2 кілограма та зібрати понад 10,5 мільйонів гривень на FPV-дрони для військових.
Загалом стрим зібрав понад 2,3 мільйона годин перегляду. За цей час жоден користувач Twitch у світі не зміг перевершити цей результат.

Читайте також: Вокалістка гурту Within Temptation закликала донатити українським фондам (ВІДЕО)
На трансляції Михайло не тільки займався спортом, але й спілкувався з глядачами, грав у комп’ютерні ігри, приймав гостей та спав. За час стриму до блогера завітали Ігор Лаченков, Анна Трінчер, Євген Янович, Валентин Міхієнко та інші відомі люди.
Під час онлайн-маратону Лебіга згенерував понад 70% від загальної кількості годин перегляду всіх українськомовних трансляцій.
Довідка про Streams Charts
Streams Charts — це українська аналітична платформа, яка надає детальну інформацію про глобальний стримінговий ринок. Сервіс аналізує дані для каналів, окремих стримів, категорій та творців контенту. Платформу запустили у 2019 році. Відтоді вона щохвилини оновлює дані для понад 40 мільйонів каналів на Twitch, YouTube, Kick, NimoTV, Trovo тощо.
Нагадаємо, що Лебіга здобув перемогу у двох номінаціях першої премії для українськомовних стримерів Stream Awards 2024.
Фото обкладинки: скриншот зі стриму Лебіги
Технології

У «Дію» 10 березня 2025 року додали можливість отримання цифрового документа про дозвіл на зброю. Наразі він працюватиме у форматі бета-тестування.
Про це повідомили в «Дії».
Що додали після оновлення
Власники зброї, яку внесли в Єдиний реєстр зброї, можуть отримати дозвільні документи в «Дії» та за необхідності згенерувати витяг. Також розробники додали нагадування власникам зброї, коли дозвіл добігатиме кінця.
Для отримання документа в застосунку необхідно:
- оновити «Дію» до останньої версії;
- прогортати до кінця наявних документів та натиснути на «Додати документ»;
- далі варто клікнути на «Дозвіл на зброю».
Читайте також: Воюємо власною зброєю: які перспективи в оборонки України? Знаємо після «Арсеналу талантів»
Аби згенерувати витяг, варто натиснути на три крапки на дозволі на зброю або в розділі «Сервіси» перейти на вкладку «Довідки та витяги». Українці також зможуть продовжувати дію документа онлайн через сайт Міністерства внутрішніх справ.
Сервіс реалізує Міністерство цифрової трансформації у співпраці з МВС, ДП «ІНФОТЕХ» та Національної поліції України.
Нагадаємо, що українські БпЛА, відправлені на морських дронах, знищили ЗРК в тилу ворога (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Unsplash