Суспільство
Сім безлюдних українських островів, де вас ніхто не потурбує
Отримати у своє користування цілий острів – із білосніжними пляжами та ідеально чистою водою! І жодних тобі відпочивальників чи продавців креветок. Таке можливо не на Мальдівах за мільйони доларів, а в Україні і безкоштовно.
Якщо ви втомились не тільки від роботи, але і від людей – вам точно сюди.
На цих островах вас дійсно ніхто не потурбує. Крім дельфінів, сайгаків, муфлонів та, можливо… президента.
Острови, де не побачите нікого, крім…
Крім диких свиней і муфлонів (острів Джарилгач)
Останнім часом Джарилгач часто включають у різноманітні підбірки для мандрівників, присвячені дикому відпочинку. Що казати, ми також грішили цим у матеріалі про дев’ять місць для відпочинку, що можуть замінити вам Мальдіви і Швейцарію.
Але це все тому, що навіть не всі херсонці знають, що мають змогу за кілька годин дістатись до, без перебільшення, справжніх українських Мальдівів!
Це не просто острів з чистими пляжами, неймовірно зоряним небом і легеньким нальотом цивілізації – це ще і заповідник міжнародного значення. Хоч раз за подорож – але ви зустрінете тут когось із оленів, муфлонів чи диких коней.
Читайте також: Подорож наосліп: як працює організація секретних турів Україною
А якщо не подбаєте про те, щоб заховати як слід запаси їжі – її зжеруть нахабні острівні свині, поки ви дріматимете в палатці.
Тут можна замовити екологічне сафарі і подивитись на старий маяк, зведений за проектом учня самого Ейфеля.
Крім рапанів та диких коней (Острів Тендра)
Ну, майже безлюдний. Знаходиться цей острів-коса біля берегів Херсонсонщини. Десь на західній частині острова є три населених пункти – Лабаз, Військова частина та Маячне селище, де живе із двадцять людей.
Через те, що до материкової України від острова кілька метрів моря, Тендру часто називають косою. Раніше острів вважався місцем тренувань героя троянської війни – невразливого Ахілла, колись на його честь на острові влаштовували мініверсію Олімпійських ігор – так звані Ахіллеї.
Читайте також: Страшно красиво: 9 містичних місць в Україні
Бувалі мандрівники кажуть, що варіантів для прогулянки по Тендрі є цілих три: вліво підете, на закриту територію потрапите, вправо підете – через 70 кілометрів до Залізного Порту дійдете. Або можна пройти острів поперек і потрапити на протилежну – і більш похмуру – сторону острова.
Тут гніздяться найрідкісніші види птахів і спокійно походжають тварини, занесені до Червоної книги. Любителі риболовлі ж можуть натрапити тут на білугу, севрюгу чи руського осетра – у такому разі руки геть, бо усі ці види риб занесені до Червоної книги.
Кажуть, тут найкраще в Україні вночі видно зіркове небо.
Читайте також: Дев’ять місць для відпочинку, що замінять вам Мальдіви і Швейцарію
Крім президентів та оленів (Острів Бірючий)
Острів Бірючий є частиною Азово-Сиваського національного природного парку, тому тут спокійно собі живуть рідкісні види птахів і тварин.
Назва острова походить від слова “бірюк”, що означає “вовк-одинак”. Щоправда, навряд чи на стежках острова ви зустрінете саме вовка, але от на оленів під час прогулянки чи на єнотовидного собаку натрапити можете. Але обережніше з ними: як-то кажуть, якщо довго вдивлятись в оленів, вони починають вдивлятись у вас.
Відсутність людей, буквально бірюзова вода, чисті пляжі. А де прекрасна місцина, там і… дача для президента напоготові.
Читайте також: Де провести вихідні? Ви точно не чули про ці 8 місць неподалік від Києва
Так, на острові є справжнісінька президентська дача, побудована ще за часів Хрущова. Подейкують, що тут відпочивали всі українські президенти незалежної України, а Леонід Кучма та невдалий диктатор Янукович навіть полюбляли влаштовувати тут полювання (а от чи законне, це вже інше питання).
Ще на острові є древні скіфські кургани і кам’яні баби – вчені вважають, що неподалік колись жили царські скіфи.
Сьогодні потрапити на острів можна тільки з екскурсією. Звісно, можна відправитися і самостійно. Але тоді доведеться якось домовлятися з охороною. Офіційно ж територія парку є режимним об’єктом і доступ сюди заборонений.
Крім археологів (острів Березань)
Березань — це безлюдний острів Чорного моря, у двох кілометрах від Очакова Миколаївської області. Завширшки він 1,5 кілометра, завдовжки – 850 метрів. Від нього до материкової України – села Рибаківка – 4 кілометри по воді.
Острів входить до складу Національного історико-археологічного заповідника України «Ольвія».
В античні часи Березань був півостровом, і саме тут розташовувалось знамените давньогрецьке місто Борисфен.
Щороку море «з’їдає» до 50 сантиметрів березанського берега. По розташуванню кам’яних рифів, які є силуетом колишньої частини острова, видно, що колись острів був рази втричі довше і всемеро разів ширше.
На сьогодні на острові є працюючий Березанський маяк, а ще дикий пляж, де можна відпочити та порибалити, а також заночувати з наметом. А біля скелястих берегів Березані любителі активного відпочинку займаються дайвінгом.
Крім фламінго (острів Чурюк)
Назва острова Чурюк у перекладі з тюркської – “гнилий”. Від берегів Новотроїцького району Херсонської області до острова – 1,2 кілометри. Саме сюди ось уже кілька років прилітають гніздитися фламінго!
Ці прекрасні біло-рожеві птахи аж ніяк не характерні для українських широт, і, як правило, були залітними. Але у 2017 році орнітологи помітили на Чурюку гніздів’я трьох пар фламінго.
“На острові Чурюк і в його околицях їжі для цього виду пернатих в достатку. Питання тільки в тому, щоб браконьєри їх не турбували “, – говорять в Азово-Чорноморської орнітологічної станції.
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE
- Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
- відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
- вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.
Як і для чого проводиться дослідження
Контакти для реєстрації на участь у дослідженні
- Онлайн-форма для реєстрації: https://forms.office.com/e/ZqWfZ8ymad
Реєстрація також за телефоном: +38 050 222 03 10; - більше інформації про проєкт є на сайті та на сторінках Facebook та Instagram;
- з будь-яких питань можна писати на пошту changeukraine@ukma.edu.ua.
Коментарі