Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Шукаєте демісезонний капелюх? П’ять українських брендів, які здивують вибором

Опубліковано

Цифри на термометрі плавно опускаються. Тож саме час подбати про теплий і водночас стильний головний убір, який пасуватиме як для осінньої, так і весняної погоди. Картуз, панама, капелюх та косинка з вовни, фетру й екошкіри – в українських виробників можна знайти чимало аксесуарів для будь-якого образу. Пропонуємо вам п’ять брендів, які створили круті демісезонні капелюхи.

Майстерня «Капелюх» тішить різноманітністю форм

Кепка, картуз та капелюх різних форм, фасонів та стилів. Переглядайте прогноз погоди на найближчі тижні та обирайте собі шапку в творчій майстерні «Капелюх». Компанія пропонує широкий асортимент жіночих та чоловічих аксесуарів для всіх сезонів року. Обираючи шапку для демісезону, придивіться до таких варіантів як трілбі, федора, чалма, пілотка, казанок, клош і берет. Крім того, в майстерні можуть пошити головний убір за вашим ескізом.

Шапки від Майстерні «Капелюх»

Бренд заснували в Києві у 2003 році. Творці вважають, що людина прикрашає їхній виріб, а не навпаки. Тому приділяють багато уваги тому, який вигляд матиме готовий капелюшок та чи комфортно буде його носити. Майстерня пропонує дивитися на створення щоденного образу по-новому. Мовляв, і тим, хто продумує лук до дрібниць, і тим, хто звик обмежуватися комплектом «джинси + футболка», вони дарують особливий настрій та поштовх до творчості.

Ціни: від 250 гривень

Де придбати: сайт, Facebook та в магазині у Києві, на вулиці Велика Васильківська, 145

Стильні шапки з підворотом від UDLER

Потіште себе дизайнерським аксесуаром ручної роботи. Український бренд UDLER виготовляє шапки стильної форми. Одягати можна як з підворотом позаду, так і без. Усі вироби мають один розмір, адже добре тягнуться і пасують як дитині, так і дорослому. В асортименті ви знайдете капелюхи незвичних кольорів: фрезевого, салатового, лавандового, хакі тощо.

Капелюхи від бренду UDLER

Український бренд UDLER у 2012 році заснували Андрій та Жанна Удлер. Всю продукцію майстри створюють на виробництві у Києві. Корпоративні замовлення UDLER виготовляв для мережі ресторанів McDonald’s, компанії Philip Morris та мережі ресторанів Pesto Café. Окрім шапок, у бренду можна придивитися для себе різноманітні вироби зі шкіри, особливі дизайнерські сумки, рюкзаки та гаманці. Також можна придбати сукні, худі, взуття та спортивний одяг.

Ціни: 220 гривень

Де придбати: сайт, Facebook та в магазині у Києві, на вулиці Дніпровська Набережна, 26-Ж

Капелюхи Shkoura, що вивалюються у гірській річці

Український бренд одягу Shkoura створює панами з вовни на верстаті зразка 18 століття. Потім вироби занурюють у гірську річку і сушать на відкритому повітрі. Продукцію бренду виготовляють без використання електрики, аби не висушувати планету. Весь одяг – ручна робота й унісекс. 

Капелюхи від бренду Shkoura

Можна підібрати для себе капелюх із понад 20 різних кольорів та зображених елементів. Така річ чудово пасуватиме до пальта або шубки. Крім того, бренд виготовляє жакети, бомбери, пальта, сорочки, туніки, штани, плаття і великі лляні хустини.

Shkoura зародилася високо в карпатських горах. Саме там його засновниця Олеся Заїка відкрила для себе техніку переборного ткацтва. Вона побачила, як місцеві майстрині ткали ліжники (покривало або килим) на верстаті. Захотіла і сама спробувати. Перше пальто виготовила як жарт для свого друга. Натомість інші люди серйозно захотіли собі таке ж.

Читайте також: Бренд одягу Shkoura. Про верстат 18 століття, вивалювання у гірській річці та відмову від електрики

Переважно всі вироби засновниця створює власноруч. Бренд свідомо не створює багато речей. Мовляв, сьогодні скрізь настільки багато одягу, що хочеться зробити щось живе, приємне і цікаве, аби люди хотіли залишити цю річ у спадок. Shkoura має багато замовлень із США й Канади, частину речей також відправляли до Японії та Італії.

Ціни: 70 доларів (приблизно 1850 гривень)

Де придбати: сайт, Instagram

Капелюхи з австралійської шерсті від SHA

SHA — український бренд головних уборів ручної роботи з унікальним дизайном. Великий вибір кольорової гами, якісні матеріали та доставлення по всьому світу зробили його улюбленцем багатьох модниць. Для елегантних федор використовують велюр і австралійську шерсть, а для оригінальних літніх капелюхів – пшеничну солому, рафію з листя пальм і бао. Також в каталозі ви знайдете кепки та кашкети з натуральної шкіри та капелюхи, декоровані французькими й італійськими стрічками з бавовни, шовковими хустками, бісером і вишивками.

Капелюхи від бренду SHA

Дизайнерка Олександра Толочина заснувала бренд головних уборів SHA у 2015 році. Всі вироби виготовляють вручну з натуральних матеріалів. У каталозі бренду є капелюхи для шоу-балетів українських та закордонних попзірок, зокрема Дмитра Монатіка і Дана Балана. SHA доставляє свою продукцію у будь-яку точку світу. А ще можна замовити пошиття головного убору за індивідуальними мірками.

Ціни: від 1400 гривень

Де придбати: сайт, Facebook

Косинки для демісезону від бренду Teplota

Вовна, фетр, екошкіра і не тільки – у бренду Teplota ви точно знайдете собі шапку з улюбленого матеріалу. Серед асортименту – берети, панами, бейсболки, косинки та капелюхи. Окремо потішить і кількість відтінків, зокрема фісташковий, цегляний, молочний, шоколадний, капучино. Свої вельветові панами з широкими полями бренд називає гарним доповненням до міського стилю, а берети з екошкіри ­­– невіддільною частиною базового гардероба. А косинка стане актуальним та стильним аксесуаром, який чудово пасуватиме для демісезонної погоди. Його можна одягнути на голову, накинути на плечі або зав’язати на поясі.

Капелюхи від бренду Teplota

Teplota — український бренд стильних головних уборів та аксесуарів за помірними цінами. Компанію у 2019 році заснували дві сестри – Аліна та Анна. Вони мають власне виробництво у Харкові, що дозволяє їм контролювати всі етапи створення речей. Засновниці виступають проти надмірного виробництва та за усвідомлене споживання ресурсів. Тому відшивають невеликі партії. Замовлення відправляють у картонних коробках.

Ціни: від 239 гривень

Де придбати: сайт, Instagram та офіс-склад в Харкові, на вулиці Московський проспект, 199В (тут можна забрати замовлення за попередньою домовленістю)

Суспільство

«Лісова пісня» Лесі Українки вийшла італійською

Опубліковано

П’єса-феєрія Лесі Українки «Лісова пісня» (Il canto della foresta) вийшла італійською мовою. Книжка вийшла друком в серії Oscar Classici у найбільшому італійському видавництві Mondadori.

Про це повідомила публіцистка і перекладачка книжки Ярина Груша.

«Це посприяє відповідному розголосу навколо видання, адже саме там місце шедевра Лесі Українки», — зазначила Ярина Груша, яка також працює викладачкою курсу української мови й літератури в державних університетах Мілана й Турина.

Читайте також: 7 книжок від українських військових та журналістів, які побували на передовій: про війну, любов та сімʼю

«Чотири роки тому я проекспериментувала і поставила в програму з української літератури в Міланському університеті “Лісову пісню” Лесі Українки. Перекладу, який я б могла використовувати під час лекції, не було і я пристрасно розказувала студентам, які прекрасні на Волині ліси, як зачаровувала Мавка Лукаша і як експресивно сварилися між собою Килина та мати Лукашева. Це була одноразова акція з мого боку, адже не маючи тексту, студенти дуже мляво реагували, хоча запам’ятали гарно біографію Лесі Українки», — розповіла Груша. 

Проте «Лісову пісню» Лесі Українки довелося вилучити з університетської програми, адже не було італійського перекладу.  Також вона зазначила, що читатиме лекцію про «Лісову пісню» Лесі Українки в Міланському університеті.  

Видавчиня — італійська перекладачка Елізабета Рісарі. Вичитував переклад п’єси-феєрії й післямови лектор україністики Алессандро Ачіллі. Післямову написала письменниця й літературознавиця Саша Довжик. Передмову до книжки написала Ярина Груша.

Наразі книжку можна придбати на сайті видавництва й на Амазоні.

Нагадаємо, відомий український поет написав книжку для малят у «співавторстві» з трирічною донькою.

Фото: Ярина Груша

Читати далі

Суспільство

Публічний простір на Подолі проведе прибирання для створення нового місця у форматі поп-ап парку

Опубліковано

Культурний центр “Спаська 13”, що вже дев’ять років працює над розвитком громадського простору, оголосив про організацію нового поп-ап парку на Подолі. Акція передбачає спільне прибирання та садівництво для створення комфортного місця для відпочинку та спілкування.

Про це повідомляє Публічний простір.

“Ми плануємо висадити квіти, встановити лавки та створити атмосферу, де кияни зможуть відпочити з друзями або відпочити серед робочого дня після відвідування кіносеансу в “Жовтні” або попити кави”, – розповіли організатори заходу.

Читайте також: У Києві запускають групи психологічної підтримки у школах

Всі охочі можуть приєднатися до ініціативи, принісши з собою рукавички, садові інструменти, їжу та воду. Зустріч запланована на 28 квітня о 12:00 на перехресті вулиць Костянтинівської і Щекавицької. “Самосад” вже дев’ять років допомагає створювати комфортні та затишні місця для мешканців міста.

Доєднатись до робочої групи самосаду можна за посиланням.

Нагадаємо, стало відомо, кому продовжать виплати допомоги від ООН.

Читати далі

Суспільство

Зірка українських фільмів захищає країну на фронті (ВІДЕО)

Опубліковано

Знявся у найдорожчому українському блокбастері та змінив знімальний майданчик на фронт! По ньому гатив танк, влучав ворожий снайпер, але він вижив, відновлюється, а разом із цим встиг знятися в серіалі!

Яків Ткаченко український актор театру та кіно з Дніпра. За його плечима – гра у низці українських стрічок: “Червоний”, “Безславні кріпаки”, “Припутні”. А також – роль опришка Сабата у найдорожчому в історії України фільмі “Довбуш”. Утім найголовніша в його житті роль, вважає Яків, це роль захисника України, до якої він повернеться, щойно відновиться після поранення. Детальніше у матеріалі ШоТам!

“Завжди хотів займатися акторською професією, можливо, надалі режисурою. Ніколи не гадав, і навіть думки такої не мав, що може початися велика війна”, – ділиться Яків Ткаченко.

Яків – український актор театру та кіно з Дніпра. Ви точно його бачили в українських кінострічках “Червоний”, “Безславні кріпаки”, “Довбуш”.

“Довбуш” нині найдорожчий в історії України, в ньому Яків зіграв опришка Сабата.

Та головну свою роль, як вважає Яків, він зіграв пізніше: 1 березня 2022 року.

“Росіяни вже були під Києвом, і була загроза, що вони зайдуть у Дніпро. Я просто прийняв рішення і пішов служити”, – згадує Яків.

Читайте також: Як у Білозірській громаді повернули за парти понад 600 учнів (ВІДЕО)

Він вступив до Дніпровської ТРО, а пізніше у складі ЗСУ, дав відсіч ворогу у Вугледарі. Раніше Яків не мав військового досвіду, тому перші дні військових дій стали для актора шоком. Ворог гатив мінометами, артилерією та авіацією, але це актора загартувало. У серпні 2022 відбувся найважчий бій: Яків гатив ворога із кулемета. Саме тоді куля ворожого снайпера поцілила у його броню, а уламки влучили у воїна.

Та вже за місяць Яків був у строю і у готовності виконувати нові завдання, як виявилося це було не останнє його поранення. Тоді Яків отримав контузію, зараз відновлюється та знову грає у кіно. Нещодавно зіграв роль у серіалі “Перевізниця”. Однак думки про іншу роль – Захисника України не полишають Якова!

“Хочу, щоб ця війна відпустила те відчуття, яке ніколи не відпустить… Як буду відчувати себе здоровим, то повернуся на фронт!” – підсумовує Яків.

Нагадаємо, на Євробаченні 2024 оголосили збір на відбудову гімназії.

Фото: ШоТам!

Читати далі