Суспільство
Шукаєте демісезонний капелюх? П’ять українських брендів, які здивують вибором
Цифри на термометрі плавно опускаються. Тож саме час подбати про теплий і водночас стильний головний убір, який пасуватиме як для осінньої, так і весняної погоди. Картуз, панама, капелюх та косинка з вовни, фетру й екошкіри – в українських виробників можна знайти чимало аксесуарів для будь-якого образу. Пропонуємо вам п’ять брендів, які створили круті демісезонні капелюхи.
Майстерня «Капелюх» тішить різноманітністю форм
Кепка, картуз та капелюх різних форм, фасонів та стилів. Переглядайте прогноз погоди на найближчі тижні та обирайте собі шапку в творчій майстерні «Капелюх». Компанія пропонує широкий асортимент жіночих та чоловічих аксесуарів для всіх сезонів року. Обираючи шапку для демісезону, придивіться до таких варіантів як трілбі, федора, чалма, пілотка, казанок, клош і берет. Крім того, в майстерні можуть пошити головний убір за вашим ескізом.
Бренд заснували в Києві у 2003 році. Творці вважають, що людина прикрашає їхній виріб, а не навпаки. Тому приділяють багато уваги тому, який вигляд матиме готовий капелюшок та чи комфортно буде його носити. Майстерня пропонує дивитися на створення щоденного образу по-новому. Мовляв, і тим, хто продумує лук до дрібниць, і тим, хто звик обмежуватися комплектом «джинси + футболка», вони дарують особливий настрій та поштовх до творчості.
Ціни: від 250 гривень
Де придбати: сайт, Facebook та в магазині у Києві, на вулиці Велика Васильківська, 145
Стильні шапки з підворотом від UDLER
Потіште себе дизайнерським аксесуаром ручної роботи. Український бренд UDLER виготовляє шапки стильної форми. Одягати можна як з підворотом позаду, так і без. Усі вироби мають один розмір, адже добре тягнуться і пасують як дитині, так і дорослому. В асортименті ви знайдете капелюхи незвичних кольорів: фрезевого, салатового, лавандового, хакі тощо.
Український бренд UDLER у 2012 році заснували Андрій та Жанна Удлер. Всю продукцію майстри створюють на виробництві у Києві. Корпоративні замовлення UDLER виготовляв для мережі ресторанів McDonald’s, компанії Philip Morris та мережі ресторанів Pesto Café. Окрім шапок, у бренду можна придивитися для себе різноманітні вироби зі шкіри, особливі дизайнерські сумки, рюкзаки та гаманці. Також можна придбати сукні, худі, взуття та спортивний одяг.
Ціни: 220 гривень
Де придбати: сайт, Facebook та в магазині у Києві, на вулиці Дніпровська Набережна, 26-Ж
Капелюхи Shkoura, що вивалюються у гірській річці
Український бренд одягу Shkoura створює панами з вовни на верстаті зразка 18 століття. Потім вироби занурюють у гірську річку і сушать на відкритому повітрі. Продукцію бренду виготовляють без використання електрики, аби не висушувати планету. Весь одяг – ручна робота й унісекс.
Можна підібрати для себе капелюх із понад 20 різних кольорів та зображених елементів. Така річ чудово пасуватиме до пальта або шубки. Крім того, бренд виготовляє жакети, бомбери, пальта, сорочки, туніки, штани, плаття і великі лляні хустини.
Shkoura зародилася високо в карпатських горах. Саме там його засновниця Олеся Заїка відкрила для себе техніку переборного ткацтва. Вона побачила, як місцеві майстрині ткали ліжники (покривало або килим) на верстаті. Захотіла і сама спробувати. Перше пальто виготовила як жарт для свого друга. Натомість інші люди серйозно захотіли собі таке ж.
Читайте також: Бренд одягу Shkoura. Про верстат 18 століття, вивалювання у гірській річці та відмову від електрики
Переважно всі вироби засновниця створює власноруч. Бренд свідомо не створює багато речей. Мовляв, сьогодні скрізь настільки багато одягу, що хочеться зробити щось живе, приємне і цікаве, аби люди хотіли залишити цю річ у спадок. Shkoura має багато замовлень із США й Канади, частину речей також відправляли до Японії та Італії.
Ціни: 70 доларів (приблизно 1850 гривень)
Капелюхи з австралійської шерсті від SHA
SHA — український бренд головних уборів ручної роботи з унікальним дизайном. Великий вибір кольорової гами, якісні матеріали та доставлення по всьому світу зробили його улюбленцем багатьох модниць. Для елегантних федор використовують велюр і австралійську шерсть, а для оригінальних літніх капелюхів – пшеничну солому, рафію з листя пальм і бао. Також в каталозі ви знайдете кепки та кашкети з натуральної шкіри та капелюхи, декоровані французькими й італійськими стрічками з бавовни, шовковими хустками, бісером і вишивками.
Дизайнерка Олександра Толочина заснувала бренд головних уборів SHA у 2015 році. Всі вироби виготовляють вручну з натуральних матеріалів. У каталозі бренду є капелюхи для шоу-балетів українських та закордонних попзірок, зокрема Дмитра Монатіка і Дана Балана. SHA доставляє свою продукцію у будь-яку точку світу. А ще можна замовити пошиття головного убору за індивідуальними мірками.
Ціни: від 1400 гривень
Косинки для демісезону від бренду Teplota
Вовна, фетр, екошкіра і не тільки – у бренду Teplota ви точно знайдете собі шапку з улюбленого матеріалу. Серед асортименту – берети, панами, бейсболки, косинки та капелюхи. Окремо потішить і кількість відтінків, зокрема фісташковий, цегляний, молочний, шоколадний, капучино. Свої вельветові панами з широкими полями бренд називає гарним доповненням до міського стилю, а берети з екошкіри – невіддільною частиною базового гардероба. А косинка стане актуальним та стильним аксесуаром, який чудово пасуватиме для демісезонної погоди. Його можна одягнути на голову, накинути на плечі або зав’язати на поясі.
Teplota — український бренд стильних головних уборів та аксесуарів за помірними цінами. Компанію у 2019 році заснували дві сестри – Аліна та Анна. Вони мають власне виробництво у Харкові, що дозволяє їм контролювати всі етапи створення речей. Засновниці виступають проти надмірного виробництва та за усвідомлене споживання ресурсів. Тому відшивають невеликі партії. Замовлення відправляють у картонних коробках.
Ціни: від 239 гривень
Де придбати: сайт, Instagram та офіс-склад в Харкові, на вулиці Московський проспект, 199В (тут можна забрати замовлення за попередньою домовленістю)
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі