Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Шукаєте демісезонний капелюх? П’ять українських брендів, які здивують вибором

Опубліковано

Цифри на термометрі плавно опускаються. Тож саме час подбати про теплий і водночас стильний головний убір, який пасуватиме як для осінньої, так і весняної погоди. Картуз, панама, капелюх та косинка з вовни, фетру й екошкіри – в українських виробників можна знайти чимало аксесуарів для будь-якого образу. Пропонуємо вам п’ять брендів, які створили круті демісезонні капелюхи.

Майстерня «Капелюх» тішить різноманітністю форм

Кепка, картуз та капелюх різних форм, фасонів та стилів. Переглядайте прогноз погоди на найближчі тижні та обирайте собі шапку в творчій майстерні «Капелюх». Компанія пропонує широкий асортимент жіночих та чоловічих аксесуарів для всіх сезонів року. Обираючи шапку для демісезону, придивіться до таких варіантів як трілбі, федора, чалма, пілотка, казанок, клош і берет. Крім того, в майстерні можуть пошити головний убір за вашим ескізом.

Шапки від Майстерні «Капелюх»

Бренд заснували в Києві у 2003 році. Творці вважають, що людина прикрашає їхній виріб, а не навпаки. Тому приділяють багато уваги тому, який вигляд матиме готовий капелюшок та чи комфортно буде його носити. Майстерня пропонує дивитися на створення щоденного образу по-новому. Мовляв, і тим, хто продумує лук до дрібниць, і тим, хто звик обмежуватися комплектом «джинси + футболка», вони дарують особливий настрій та поштовх до творчості.

Ціни: від 250 гривень

Де придбати: сайт, Facebook та в магазині у Києві, на вулиці Велика Васильківська, 145

Стильні шапки з підворотом від UDLER

Потіште себе дизайнерським аксесуаром ручної роботи. Український бренд UDLER виготовляє шапки стильної форми. Одягати можна як з підворотом позаду, так і без. Усі вироби мають один розмір, адже добре тягнуться і пасують як дитині, так і дорослому. В асортименті ви знайдете капелюхи незвичних кольорів: фрезевого, салатового, лавандового, хакі тощо.

Капелюхи від бренду UDLER

Український бренд UDLER у 2012 році заснували Андрій та Жанна Удлер. Всю продукцію майстри створюють на виробництві у Києві. Корпоративні замовлення UDLER виготовляв для мережі ресторанів McDonald’s, компанії Philip Morris та мережі ресторанів Pesto Café. Окрім шапок, у бренду можна придивитися для себе різноманітні вироби зі шкіри, особливі дизайнерські сумки, рюкзаки та гаманці. Також можна придбати сукні, худі, взуття та спортивний одяг.

Ціни: 220 гривень

Де придбати: сайт, Facebook та в магазині у Києві, на вулиці Дніпровська Набережна, 26-Ж

Капелюхи Shkoura, що вивалюються у гірській річці

Український бренд одягу Shkoura створює панами з вовни на верстаті зразка 18 століття. Потім вироби занурюють у гірську річку і сушать на відкритому повітрі. Продукцію бренду виготовляють без використання електрики, аби не висушувати планету. Весь одяг – ручна робота й унісекс. 

Капелюхи від бренду Shkoura

Можна підібрати для себе капелюх із понад 20 різних кольорів та зображених елементів. Така річ чудово пасуватиме до пальта або шубки. Крім того, бренд виготовляє жакети, бомбери, пальта, сорочки, туніки, штани, плаття і великі лляні хустини.

Shkoura зародилася високо в карпатських горах. Саме там його засновниця Олеся Заїка відкрила для себе техніку переборного ткацтва. Вона побачила, як місцеві майстрині ткали ліжники (покривало або килим) на верстаті. Захотіла і сама спробувати. Перше пальто виготовила як жарт для свого друга. Натомість інші люди серйозно захотіли собі таке ж.

Читайте також: Бренд одягу Shkoura. Про верстат 18 століття, вивалювання у гірській річці та відмову від електрики

Переважно всі вироби засновниця створює власноруч. Бренд свідомо не створює багато речей. Мовляв, сьогодні скрізь настільки багато одягу, що хочеться зробити щось живе, приємне і цікаве, аби люди хотіли залишити цю річ у спадок. Shkoura має багато замовлень із США й Канади, частину речей також відправляли до Японії та Італії.

Ціни: 70 доларів (приблизно 1850 гривень)

Де придбати: сайт, Instagram

Капелюхи з австралійської шерсті від SHA

SHA — український бренд головних уборів ручної роботи з унікальним дизайном. Великий вибір кольорової гами, якісні матеріали та доставлення по всьому світу зробили його улюбленцем багатьох модниць. Для елегантних федор використовують велюр і австралійську шерсть, а для оригінальних літніх капелюхів – пшеничну солому, рафію з листя пальм і бао. Також в каталозі ви знайдете кепки та кашкети з натуральної шкіри та капелюхи, декоровані французькими й італійськими стрічками з бавовни, шовковими хустками, бісером і вишивками.

Капелюхи від бренду SHA

Дизайнерка Олександра Толочина заснувала бренд головних уборів SHA у 2015 році. Всі вироби виготовляють вручну з натуральних матеріалів. У каталозі бренду є капелюхи для шоу-балетів українських та закордонних попзірок, зокрема Дмитра Монатіка і Дана Балана. SHA доставляє свою продукцію у будь-яку точку світу. А ще можна замовити пошиття головного убору за індивідуальними мірками.

Ціни: від 1400 гривень

Де придбати: сайт, Facebook

Косинки для демісезону від бренду Teplota

Вовна, фетр, екошкіра і не тільки – у бренду Teplota ви точно знайдете собі шапку з улюбленого матеріалу. Серед асортименту – берети, панами, бейсболки, косинки та капелюхи. Окремо потішить і кількість відтінків, зокрема фісташковий, цегляний, молочний, шоколадний, капучино. Свої вельветові панами з широкими полями бренд називає гарним доповненням до міського стилю, а берети з екошкіри ­­– невіддільною частиною базового гардероба. А косинка стане актуальним та стильним аксесуаром, який чудово пасуватиме для демісезонної погоди. Його можна одягнути на голову, накинути на плечі або зав’язати на поясі.

Капелюхи від бренду Teplota

Teplota — український бренд стильних головних уборів та аксесуарів за помірними цінами. Компанію у 2019 році заснували дві сестри – Аліна та Анна. Вони мають власне виробництво у Харкові, що дозволяє їм контролювати всі етапи створення речей. Засновниці виступають проти надмірного виробництва та за усвідомлене споживання ресурсів. Тому відшивають невеликі партії. Замовлення відправляють у картонних коробках.

Ціни: від 239 гривень

Де придбати: сайт, Instagram та офіс-склад в Харкові, на вулиці Московський проспект, 199В (тут можна забрати замовлення за попередньою домовленістю)

Коментарі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «2 000 подарунків до Нового року»: як здійснити мрію дитини

Опубліковано

15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.

Про це повідомляють представники благодійного фонду.

Які діти отримають подарунки?

Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування. 

Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».

«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця  БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.

Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків

Про цьогорічну акцію

Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф. 

Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта». 

З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.

Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі