Суспільство
ШоТам святкує 4 роки. Що ви знаєте про єдине позитивне медіа України? (ТЕСТ)
Сьогодні, 25 жовтня, ШоТам виповнюється рівно 4 роки! І вже 4 роки ми робимо добрі новини, відео про українські бізнеси та громадські ініціативи, про героїв та героїнь. Пишемо статті, збираємо історії та боремося за все українське. Як добре ви знаєте історію нашого медіа? Пропонуємо перевірити у святковому тесті. А ми побігли й далі збирати хороші новини.
Де народилася назва нашого видання?
Назву для ШоТам, як і багато класних ідей, вигадали під час розмов на кухні. Ми хотіли зробити медіа для максимально широкого кола читачів. Побачили, що багато українців розмовляють суржиком, так і з’явився ШоТам – просте слово, яке знайоме всім. «ШоТам? А там у нас позитив».
Скільки людей в команді ШоТам?
Наразі в команді ШоТам 18 людей, а на фото – частина команди, яка мешкає в Києві. Позитивні новини для вас створюють шотамівці зі Львова, Одеси, Ужгорода і навіть Албанії!
Звідки ШоТам бере кошти на існування?
ШоТам – повністю незалежне видання. Ми не співпрацюємо з політичними силами чи олігархами та не жертвуємо довірою читачів заради грошей. Перші три роки діяльності ШоТам існував за підтримки Української ініціативи зміцнення громадської довіри (UCBI). А рік тому наша команда вийшла у вільне плавання як незалежне медіа. Ми існуємо завдяки нашим Добродіям та Добродійкам, нативним проєктам та грантовим фінансуванням. Однак наша мета – збільшити відсоток читацької підтримки до 100%.
Окей, а як звати засновників нашого медіа?
ШоТам заснували Сергій Колесніков та Артем Іпатов. І саме вони створювали перший контент: Сергій писав статті, а Артем монтував відео.
А знаєте, де спочатку працювала команда ШоТам?
Спочатку, коли редакція складалася лише з Артема та Сергія, на офіс не вистачало фінансування. Тому перші місяці засновникам ШоТам довелося працювали в приміщенні пекарні. І так, поруч був магазин пива на розлив. А ще в цій кімнатці було дуже холодно, та саме там народилися перші відео та тексти.
Що з'явилося першим: курка чи яйце? Де ми стартували?
ШоТам стартував у фейсбуці. І лише через пів року у нас з'явився сайт.
А з чого саме ми почали?
ШоТам починав з роликів: це були анімаційні експлейнери. Зараз мільйонні перегляди збирають кепшн-відео, але ми досі любимо анімацію та працюємо з нею.
Про кого ми розповідали в першому відео?
Усі ці історії ми справді вже розповіли. Але вперше команда ШоТам зробила відео саме про Василя Рижука, який засаджував узбіччя волинських доріг. Ролик розлетівся мережею, і це неабияк надихнуло нас.
Хм, непогано. А вгадайте, скільки всього відео ми випустили за 4 роки
За чотири роки команда ШоТам зробила понад 2500 відео про успіхи українців, волонтерські ініціативи, крафтовий бізнес та ветеранські справи. І знайте, ми цінуємо кожен ваш коментар, кожне поширення та кожну вподобайку!
Level up! Як думаєте, скільки новин та статей ми встигли написати за цей час?
Чотири роки – це немало, але ж ми робимо не лише класні відео! За цей час наша команда встигла випустити понад 19 тисяч новин та 830 лонгрідів. Упс, здається ці цифри щойно зросли.
ШоТам виповнилося 4 роки! Який подарунок буде для нас найкращим?
У наш День народження ми не просимо ані подарунків, ані тортиків. Найкращим подарунком для нас стане ваша підтримка. А підтримати ШоТам можна в декілька способів. Наприклад, надіслати нам інформацію про класного українця – бізнесмена, громадського діяча чи героя. Ми будемо вдячні за кожне таке повідомлення! Також ви можете стати нашим Добродієм чи Добродійкою – підписником, який щомісячно підтримує нас фінансово.
Поділіться своїми результатами:
Ми працюємо завдяки Добродіям та Добродійкам ШоТам – нашим читачам, які підтримують нас фінансово на щомісячній або одноразовій основі. Завдяки їхній підтримці ми можемо:
• безкоштовно рекламувати малий український бізнес;
• допомагати важливим громадським та волонтерським проєктам шукати однодумців;
• розповідати історії успіху простих українців.
Добродії мають можливість обирати теми матеріалів, які вони проспонсорували. А ми регулярно звітуємо перед ними про витрачені кошти. Хочеш більше позитивних змін в нашому суспільстві? Ставай добродієм ШоТам і допомагай нам підтримувати змінотворців!
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі