

Економіка і бізнес
Як українському бізнесу стати доступним та безбар’єрним? Тест на прикладі роботи VETERANO COFFEE KYIV
1. Одним із завдань безбар’єрного бізнесу може бути допомога людям з інвалідністю в адаптації до життя. Яку мету для себе поставили у VETERANO COFFEE?

Співвласниця мережі VETERANO COFFEE Світлана каже, що від початку повномасштабної війни метою ветеранського бізнесу є допомога людям з інвалідністю почуватися гідно, де б вони не були.
2. У безбар’єрних закладах мають бути пандуси, спеціальні туалети та широкі двері, аби люди, які користуються кріслом колісним, мали вільний доступ. А з чого треба почати облаштування закладу, який має стати безбарʼєрним?

За словами Світлани, починати облаштовувати безбарʼєрний заклад варто з виділення паркувальних місць для людей з інвалідністю. На кожній парковці їх має бути щонайменше 10% від загальної кількості. Такі паркомісця треба позначити спеціальною розміткою та зробити паркування для людей з інвалідністю безкоштовним.
3. Яку ініціативу впровадили власники VETERANO COFFEE як безбар’єрний бізнес з початку його існування?

Від початку свого існування й дотепер VETERANO COFFEE у всіх закладах своєї мережі проводить безкоштовне навчання для військових, ветеранів і їхніх родин. Після такого навчання ветеран Олексій Кельт відкрив у рідному Маріуполі мережу піцерій Veterano Pizza. Зараз чоловік знову воює, але мріє відновити бізнес після перемоги.
4. Як у мережі безбар’єрних закладів можна підтримати військових?

Що більше варіантів підтримки, то краще. Від початку свого існування VETERANO COFFEE постійно допомагає військовим, зокрема, дає можливість «підвісити каву» для воїнів — люди купують її, а отримані кошти заклад донатить на фронт. Також заклад проводить різні розіграші за донати.
5. Що може зробити заклад, аби створити безбарʼєрне середовище не тільки для клієнтів, а й для своїх працівників?

У VETERANO COFFEE внутрішній психолог уже працює та консультує команду. Також в одній з кав'ярень зробили сенсорну вбиральню. Тепер Світлана планує створити навчальний центр, аби команда знала, як правильно облаштувати комфортні та безбарʼєрні робочі місця.
6. Яка ініціатива відбулася цьогоріч у співпраці бренду VETERANO COFFEE з «Новою поштою»?

Цьогоріч у Києві «Нова пошта» відкрила перше в Україні інклюзивне відділення та запросила там розташуватися кав'ярню мережі VETERANO COFFEE.
7. Що може допомогти підприємцям вдосконалити свої навички з ведення безбар’єрного бізнесу?

Заповнити прогалини у знаннях з ведення бізнесу та розвитку власної справи Світлані допомогло навчання у візійному жіночому акселераторі «Відважна 2. Масштабування та диджиталізація», про яке їй розповіла бухгалтерка закладу VETERANO COFFEE. Отримавши нові знання, підприємиця зрозуміла: щоб бізнес приносив дохід, його треба масштабувати. Ресурс для цього Світлана також здобула завдяки акселератору. Показавши найкращий результат в категорії «Безбар’єрний бізнес-проєкт», жінка отримала пів мільйона грантових коштів від організаторів на розвиток власної справи.
Економіка і бізнес

11 квітня 2025 року у Києві діловий портал Delo.ua організовує Business Wisdom Summit. Під час події керівники одних із найбільших компаній в Україні обговорюватимуть трансформацію українського бізнесу та ринкові тренди у 2025 році.
Про це повідомили організатори.
Програма події
Під час саміту відбудеться сім панельних дискусій, нетворкінг серед 500 професіоналів та церемонія нагородження найкращих управлінців за версією «ТОП-100. Рейтинги найбільших».
Подія проходитиме під гаслом «Дієві стратегії лідерів» із такими головними тематиками:
- розвиток економіки України;
- залучення інвестицій у відновлення країни;
- масштабування бізнесу на світові ринки;
- робота підприємців в умовах війни;
- експорт для українських виробників зброї;
- зменшення ризиків фінансування бізнесу в Україні.
Своїм досвідом на саміті поділиться президент корпорації TERWIN, співвласник EVA та VARUS Руслан Шостак, СЕО медіакомпанії Starlight Media Олександр Богуцький, міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль, голова правління ПУМБ Сергій Черненко, генеральний директор мережі супермаркетів NOVUS Марк Петкевич, засновник ГО «Принцип» і юридичної компанії «Міллер» Масі Найєм та багато інших професіоналів.
Зареєструватися на подію та дізнатися більше про Business Wisdom Summit можна за посиланням.
Нагадаємо, що в Україні оголосили лідерів фінансового сектору за рейтингом «Топ Фінанс 2025».
Фото обкладинки: сайт Business Wisdom Summit
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військовослужбовців у застосунку «Армія+» доєдналася мережа АЗК OKKO. Мережа стала п’ятим партнером програми «Плюси».
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Пропозиції для військових
OKKO дозволяє військовим заощаджувати 6 гривень за літр бензину та дизелю, а також 2,5 гривні за літр газу. Разом із тим військові зможуть використовувати 20% знижки на меню АЗК та 10% на товари в магазині.
Максимальний обсяг пального зі знижкою становить 200 літрів на місяць. Натомість максимальна сума на покупки зі знижкою в кафе та магазині складає три тисячі гривень.
Аби скористатися цими послугами, варто згенерувати QR-код у застосунку, щоби оператор на касі його просканував. Пропозиція діє по всій країні.
Читайте також: 3-тя штурмова запустила власний магазин: увесь прибуток передаватимуть військовим
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG та OKKO.
«Кількість бізнесів, які доєднуються до “Плюсів”, поступово збільшується. Раді, що швидко і злагоджено запартнерилися із мережею АЗК ОККО, що надала нашим захисникам та захисницям чудові пропозиції. Цінності компанії такі ж самі, що і у нашої програми, — тепло, людяність, вдячність. А ще й відповідальність, із якою вони підтримують військових впродовж усього широкомасштабного вторгнення», — зазначила заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко.
Нагадаємо, що український полярник, який воював у ЗСУ, повертається в Антарктику після протезування (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка АЗК OKKO
Економіка і бізнес

Після успішного тесту сніданків у Вінниці McDonald’s запускає ранкове меню у шести містах України. Протягом місяця мережа ресторанів поверне сніданки і в інших містах країни.
Про це повідомили в McDonald’s.
Де запускають сніданки
13 березня ранкове меню з’явилося в закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля. Замовити сніданки можна до 10:30 в ресторані та до 10:15 через «МакДелівері».
Ранкове меню додадуть у всіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, зокрема в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Разом із тим сніданки не можна буде замовити в ресторанах, що працюють на фудкортах. Таке рішення ухвалили через особливості їхнього графіка роботи, що ускладнює підготовку до запуску ранкових меню.
«Протягом декількох тижнів після появи ранкового меню в місті доставку сніданків здійснюватиме Bolt Food безкоштовно, але згодом вона стане доступною через обидві служби, які надають послугу “МакДелівері” в Україні»‚ — написали в компанії.
Читайте також: На Київщині відкрили «Сільпо» у стилі японського виду мистецтва (ФОТО)
Зміни у меню
За аналогією з «МакМеню» ресторани відтепер пропонуватимуть «Ранкові МакМеню». Також у меню з’явилися нові страви, зокрема «Подвійний Чікен Фреш МакМафін» і тости з сиром та беконом.
Нагадаємо, що Monobank запустив проєкт «Таємні бокси» з їжею із закладів, яку не встигли продати.
Фото: McDonald’s