Технології
Школяр із Дніпра винайшов пристрій, що заряджає телефон від ходьби: деталі
У Дніпрі дев’ятикласник Макар Дробишев розробив і зібрав пристрій, який здатен заряджати мобільний телефон від ходьби. Школяр уже заробив на своєму винаході перший капітал – виграв грошовий приз на міському конкурсі новацій. Про це йдеться у сюжеті 5 каналу.
Як це працює?
Мобільний телефон 14-річного Макара Дробишева живиться від пристрою, який школяр змайстрував власноруч. Під час руху винахід виробляє до 5 вольт напруги, якої достатньо для підживлення акумулятора смартфона.
“В основному користуюся на дачі, коли треба багато ходити, а розеток там не так уже й багато, щоб заряджатися”, – каже винахідник Макар Дробишев.
Читайте також: Знищити звалища шин і зберегти екологію. Як це вдасться амбітному стартапу Ecotyre
Енергія для зарядження гаджета виробляється від ходьби. Свій винахід школяр назвав “Пульсаром”. Над створенням тестової моделі підліток працював майже два місяці. Зізнався, за цей час були й невдалі спроби.
“Я на своєму телефоні всі досліди і проводив, ні разу не вибухнув, нічого не заглючило. Енергія виробляється за рахунок згинання колінного суглоба. Там стоїть механізм, який приводить у дію два генератори, і так виробляється електрика”, – пояснює юний винахідник.
Навчання – в інтернеті, лабораторія – вдома
Опановувати роботу з електронікою школяру допомагає відео в Інтернеті. Поради підлітку дає і шкільна вчителька з фізики.
Над винаходами Макар працює у власній лабораторії вдома. Перш ніж втілити ідею у життя – створює креслення майбутнього виробу. У цьому стало в пригоді захоплення малюванням, розповідає бабуся винахідника. Згадує, однією з перших відтворених моделей Макара став металошукач.
“Ось це його роботи. Тут тонкі лінії, посидючість потрібна, образне бачення цього всього”, – вважає бабуся винахідника Людмила Дробишева.
Планує вдосконалити
Нині “Пульсар” – не досконалий, зізнався винахідник. Для створення пристрою хлопець використав дешеві та доступні деталі. Деякі з них знайшлися у домашньому господарстві. Щоб здобути кошти на вдосконалення тестової моделі, школяр взяв участь у міському конкурсі, де передбачена фінансова нагорода. Макар став наймолодшим переможцем серед авторів найкращих стартапів.
“Мені все-таки не подобається його каркас, алюміній, він все-таки важчий, ніж пластик. Його не завжди зручно носити. Зараз я розробляю модель для друку, які будуть набагато краще прилягати до ноги, планую всі компоненти перевести на поверхневий монтаж, розробляти друковані плати”, – зазначив Макар Дробишев.
Нині 14-річний винахідник думає, як зробити “Пульсар” зручнішим і компактнішим, та сподівається, що колись його модель стане прототипом промислового зразка.
Технології
Як працюватиме реєстр?
- ім’я та опис тварини;
- інформацію про вакцинацію та стерилізацію;
- контакти власників.
Етапи запуску
- Авторизація ветеринарів та клінік. Уже стартував перший етап: ветеринари подають заявки до Держпродспоживслужби для реєстрації в системі.
- Реєстрація тварин. Початок другого етапу планується на початок 2025 року.
Чому це важливо?
- відстежувати чисельність домашніх тварин;
- збирати дані про стан їхнього здоров’я та вакцинації;
- забезпечити кращий контроль над епідеміологічною ситуацією.
Коментарі
Технології
Що відомо:
- з червня 2023 року в Україні запрацював Єдиний реєстр зброї, а також електронний кабінет власника. Ці сервіси значно спростили процес подачі документів;
- нова функція в «Дії» стане ще одним кроком у цифровізації послуг МВС.
Коментарі