Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Знищити звалища шин і зберегти екологію. Як це вдасться амбітному стартапу Ecotyre

Опубліковано

Їх небезпечно спалювати, складно правильно утилізувати і просто неприпустимо купами залишати на звалищах. Автомобільні шини – це серйозна екологічна проблема і для світу, і для України зокрема.

А, між іншим, в Україні ми або нагромаджуємо покришки тоннами на полігонах і звалищах, де вони щедро виділяють токсичні сполуки у землю та грунтові води навколо. Або спалюємо, і тоді кожна тонна шин все-одно потрапляє у навколишнє середовище – у вигляді 250 кг сажі і 450 кг токсичних газів.

На цьому моменті ми починаємо розповідати вам про команду хлопців, які взялись за вирішення проблеми. Команда Ecotyre винайшла спосіб, як зберегти всю використану шину, відправивши її без залишку на повторну переробку.  

Назар Халавка

Директор з розвитку Ecotyre 

Юрій Товстопят

CEO Ecotyre 

Будь-який стартап повинен вирішувати якусь проблему. Ми, наприклад, взялись розібратись з утилізацією шин. 

Зараз у світі переробляють покришки так: або дроблять разом з металом у шредерах, або просто спалюють, тим самим збільшуючи об’єм викидів в атмосферу. 

Ми вирішили підійти до цієї проблем з точки зору сучасних трендів – тобто циркулярної економіки. 

Це означає, що сировину можна було б повторно використовувати в майбутньому.

Головним нашим завданням було придумати, як зробити так, щоби подати покришку на початок лінії, а на виході одразу ж отримати матеріал, придатний для виготовлення нової покришки. 

Наша команда близько 10 років працювала над цим питанням. І прийшла до рішення – нагрівання металу у шинах за допомогою електромагнітних хвиль, за принципом роботи мікрохвильовки. 

Сама по собі технологія, яку ми використовуємо, вже була доступна. 

Шина після розділу на частини перед подрібненням. Метал на цьому етапі уже виокремлений. Фото: Ecotyre

Взагалі, з її допомогою можна переробляти неоднорідні матеріали: розщеплювати на окремі елементи електричні кабелі, випарувати воду з вологого дерева. 

Зараз наш винахід виглядає як ціла переробна лінія, яка може вміститись у два-три дванадцятиметрових контейнери. 

До того етапу, на якому Ecotyre знаходиться зараз, ми дійшли приблизно за останній рік. А до того працювали над удосконаленням технології та патентами. 

Як це працює

Покришка складається з гуми (75-85 %), високоякісної сталі з протектора(15-25 %) та невеликого відсотка інших добавок.

Метал, по суті, і робить покришку такою міцною. 

Коли шина потрапляє на нашу лінію, то в процесі переробки розділяється без подрібнення на складові: метал, гуму, гумотекстиль.

Індуктор за принципом мікрохвильовки нагріває метал до тої межі, коли резина, яка його оточує, починає обуглюватись. Нагрітий до високої температури, метал автоматично витягується з шини із допомогою спецпристрою на сортувальній лінії. 

В процесі переробки виділяється невелика кількість газів, які можна закачувати в балони і продавати. 

Врешті-решт на виході отримуємо чисту гуму без металевих домішок, яка тут же подрібнюється. І нарешті кінцевий етап – це перетворення чистої гуми на гранули, яка є сировиною на нових товарів, що містять гуму. 

Що інноваційного в лінії?

Це сам індуктор, який є ключовим елементом лінії переробки. Наразі пропускна здатність складає близько однієї тонни на годину і ми хочемо її довести до двох тонн на годину, шляхом подальших удосконалень.

Окремо індуктор не буде продаватись, оскільки його важливо інтегрувати в існуючі лінії переробки, тому ми націлені на виробництво саме цілих ліній власного виробництва.

Переваги перед конкурентами

Значна перевага лінії – це її мобільність. Ви можете з нею заїхати на полігон  і прямо на місці переробляти шини. Інші наші переваги – відносна доступність та чистота продукції на виході. Лінію ми плануємо продавати за 1,5 мільйони євро, що дешевше за найближчого конкурента французьку компанію MTB. 

Вони роблять схоже обладнання – також мобільне і в контейнерах. Їх лінії коштують більше 2 мільйонів євро. При цьому, їх технологія переробки – стандартна: спочатку дроблення, а потім процес розділення металу та текстилю.

За такого підходу важко досягти високої чистоти кінцевої продукції: і відділений метал, і гума, і текстиль все-одно міститимуть домішки одне одного. 

Наше ж завдання – отримати максимально чисту гуму, змінивши процес переробки, спершу розділивши шину і лише потім подробивши. 

З клієнтами проблем немає

Ми їздимо по світу і розповідаємо про нашу технологію, “обростаємо” партнерами та менторами. 

Клієнтів також багато. Нещодавно підписали меморандум з компанією з Південно-Африканської Республіки про придбання трьох ліній на суму 5 мільйонів євро, але поки будемо їх збирати і тестувати. 

Назар Халавка презентує проект Ecotyre на національному етапі міжнародного конкурсу ClimateLaunchPad

Вже після Нового року приймемо рішення, з ким з інвесторів працюватимемо. Зараз є зацікавленість у співпраці з Австралією, Німеччиною.

Перші зразки ліній плануємо збирати саме в Україні, але для використання в інших державах, оскільки темою переробки шин тут цікавляться мало.

Наша мета – створити компанію з виробництва обладнання, продаж якого приносить не лише прибуток, а і користь навколишньому середовищу. 

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення