Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Ще один український завод розробив свій перший тролейбус з автономним ходом

Опубліковано

Львівська корпорація «Концерн-Електрон» розробила свій перший тролейбус з автономним ходом, який здатен працювати як від контактної мережі, так й на акумуляторах. Про це повідомляє ZAXID.NET. 

Що відомо про експериментальний зразок?

Як розповів повідомив голова правління ПрАТ «Концерн-Електрон» Юрій Бубес. Збирання першої експериментальної машини мають завершити десь за два місяці, її вигляд наразі тримають в таємниці.

«Наш новий проєкт – це продовження автономного ходу для тролейбусів. У нас великі міста мають велику розгалужену електричну мережу, а якщо у них є сателіти, наприклад нині до Львова планують приєднати ще 17 населених пунктів (загалом Львівська ОТГ налічуватиме 18 міст та сіл, – ред.), то дуже зручно їхати одним видом транспорту і купувати лише один квиток. Це швидко, ощадно та екологічно. Наші тролейбуси готові зняти штанги, проїхати 25 км, забрати пасажирів та повернутися назад до міста», – стверджує Юрій Бубес.

За його словами, експериментальний зразок буде готовий приблизно за два місяці. Наразі собівартості тролейбуса з автономним ходом не розголошують, оскільки першої моделі ще не зібрали повністю.

Читайте також: Ужгород придбає ще 7 автобусів Електрон

«Все залежить від того, скільки коштуватиме додаткова батарея, електроніка та інше на той момент, коли вже буде повна комплектація. До цього додається показник рентабельності та прибутковості, і вже на тендерах з продажу буде визначено остаточну ціну. Але, в середньому, він не буде сильно відрізнятися за ціною від стандартних наших тролейбусів», – наголосив голова правління «Електрону».

На скільки вистачить заряду?

У корпорації переконані, що така гібридна модель користуватиметься попитом в Україні, насамперед у великих містах, де не треба буде будувати нових підстанцій для живлення тролейбусів.

«Електрон» наразі не розголошує, на яку протяжність шляху вистачатиме заряду такого тролейбуса. Але, наприклад, низькопідлоговий електробус Е19101 цієї корпорації використовує літій-залізо-фосфатний акумулятор фірми Winston Battery та на одній зарядці може проїхати понад 200 км. У червні 2015 року один такий електробус Департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради купив у ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «Електронтранс» корпорації «Електрон» за 8,99 млн грн. Нині цей транспорт експлуатує ЛКП «Львівелектротранс».

Хто ще такі робить?

Зазначається, що в Україні є кілька моделей тролейбусів з автономним ходом, які впродовж останніх років активно експлуатують на маршрутах у великих містах. Наприклад, у Дніпрі, Чернівцях, Рівному, Краматорську, Кривому Розі та Запоріжжі використовують модель «Дніпро Т203», які були зібрані на заводі дніпровському заводі «Південмаш» із деталей «Мінського автомобільного заводу». Такий тролейбус має опцію автономного ходу до 20 км.

У Хмельницькому, Києві, Кременчуці, Сумах та низці інших міст використовують гібридні тролейбуси заводу «Богдан», що можуть їздити без контактної мережі на відстань до 21 кілометра.

Що відомо про завод “Електрон”?

Завод заснований в 1955 році як “Завод вимірювальних приладів”. В 1957 році на базі “Заводу вимірювальних приладів” був створений “Львівський телевізійний завод”. Завод випускав телевізори “Львів”, “Рекорд”,”Львів-2”, “Верховина”, «Вогник», “Електрон” та ін.

У середині 1990-х років економічне становище “Електрону” різко погіршилось в умовах проникнення на внутрішній ринок країни телевізійної техніки іноземного виробництва, через припинення діяльності підприємств-постачальників комплектуючих та фінансово-економічну кризу в державі. Керівництво змушене було вдатися до призупинення випуску телеприймачів та докорінної реструктуризації, модернізації та технічного переоснащення підприємств — частина виробництв була ліквідована, а на інших здійснено диверсифікацію виробництва та налагоджено випуск нових видів продукції.

Сучасний «Електрон» активно розвивається як машинобудівна корпорація. Основними напрямками діяльності корпорації є:

  • Виробництво електротранспорту та міських пасажирських автобусів
  • Виробництво спеціальних автомобілів
  • Кліматичні системи для автотранспорту
  • Матеріали для електроніки
  • Полімерна індустрія
  • Виробництво електродвигунів малої потужності
  • Побутова техніка.

Фото: facebook.com/alltransua

Коментарі

Економіка і бізнес

На Київщині ветеран відкрив екологічну майстерню з унікальними деревʼяними іграшками

Опубліковано

На Київщині з’явився новий ветеранський бізнес — екологічна майстерня «Funny owls», заснована колишнім військовим Андрієм Смиком.

Про це повідомили в Ірпінській міськраді.

Про ветерана

Андрій — професійний снайпер, який із 2014 року брав участь у бойових діях, захищав Київщину, Харківщину та Донеччину. Через отримані поранення у 2023 році він повернувся до рідного Ірпеня й вирішив започаткувати власну справу.

Про майстерню

Майстерню «Funny owls» Андрій заснував улітку 2024 року. Разом із командою вони виготовляють екологічні товари: дитячі іграшки, кухонне приладдя, підставки під телефони, підсвічники, пазли та навіть речі на замовлення.

Читати також: Як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО)

«Це не просто бізнес, а спосіб підтримати інших військових і показати, що життя після війни триває», — говорить Андрій.

Для військових і їхніх родин у майстерні діє знижка 30% на всі товари.

Нагадаємо, що у Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз».

Фото обкладинки: «Funny owls».

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Кияни можуть перевірити витрати тепла свого будинку: як це зробити

Опубліковано

Онлайн-сервіс TEPLO.ORG.UA, створений Київтеплоенерго, допомагає жителям багатоповерхівок проаналізувати витрати енергії та споживання тепла у своєму будинку. Система охоплює дані про 9,4 тисячі будинків столиці.

Про це повідомляють на сайті сервісу.

Що показує сервіс?

Достатньо ввести адресу будинку, і ви побачите:

  • обсяги тепла, яке споживає будинок в опалювальний сезон;
  • структуру споживання;
  • встановлені прилади обліку;
  • опалювальні площі;
  • джерело, що постачає тепло до будинку.

Читати також: Енергонезалежність України: у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера

Що робити, якщо ваш будинок споживає забагато?

Сервіс дозволяє порівняти витрати тепла із аналогічними будинками. Якщо показники вищі за середні, мешканці можуть використати технічні рішення, сучасні технології або обладнання для зменшення витрат.

На сайті також доступна інформація про програми енергоефективності та умови участі у них.

Скористатися ним можна тут.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: Олег Осадчий.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО)

Опубліковано

Киянка Антоніна Борисюк 15 років працювала другою режисеркою, але мріяла про власний бізнес. У 2021 році вона відкрила власну кіностудію, де вже зняли рекламу для Disney і фотографують для Київстару та Нової пошти. Історію Антоніни ми розповіли у випуску на ютуб-каналі ШоТам.

Шлях до успіху

Антоніна Борисюк з дитинства мріяла про режисуру — в школі організовувала свята й концерти. Потім вона навчалася кіномистецтва в університеті та загорілася підприємництвом. У 20 років відкрила маленький неприбутковий магазин, тому він швидко закрився. Згодом вона спробувала започаткувати онлайн-магазин одягу, але і цього разу не вийшло.

«Це був дуже дорогий урок, але саме він дав мені навичку прораховувати фінансові ризики та найгірші сценарії, а для ведення бізнесу це важливо», — ділиться Антоніна Борисюк.

На тлі спроб бізнесу кар’єра йшла вгору, і з помічниці режисера дівчина стала другою режисеркою. Працювала з режисерами з усіх куточків світу, але хотіла розвиватися в Україні.

Читайте також: Як Іванка Білоус врятувала реліквійні сорти квасолі та насіння під час війни (ВІДЕО)

Розвиток своєї справи в кіно та рекламі

«У моєму творчому доробку понад 700 рекламних роликів, 100 з яких було знято для міжнародного ринку, і 30 серіалів і три повнометражні фільми, серед яких один за участі Жана Рено. За час роботи в кіноіндустрії я отримала безцінний досвід і познайомилася з великою кількістю українських та іноземних фахівців кіноіндустрії», — сказала режисерка.

З досвідом Антоніна зрозуміла — в Україні майже нема інфраструктури кіно та реклами. Аби зняти рекламний ролик, більшість декорацій вона будувала з нуля. Так і народилася ідея поєднати кіно та бізнес і відкрити інтер’єрну кіностудію. Від задуму до реалізації минуло аж три роки: Тоня збирала кошти та відточувала концепцію. Дизайн робила разом із чоловіком. А в листопаді 2021 року дівчина відкрила першу залу кіностудії.

Серед клієнтів студії були такі компанії як Нова Пошта та McDonald’s, а також Міністерство оборони України.

Відео: ютуб-канал ШоТам

Про те, як дівчина розвивала свій бізнес після 24 лютого 2022 року, і як подалася на проєкт для жінок «Відважна 2» та отримала 500 000 гривень, дивіться на ютуб-каналі ШоТам.

Нагадаємо, що підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО).

Фото: ютуб-канал ШоТам

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура3 дні тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...