

Економіка і бізнес
“Шато Чизай” інвестує 2 млн доларів у виробництво бренді та коньяків
«Виноробна компанія Шато Чизай», що на Закарпатті, планує розпочати виробництво ігристого вина, бренді та коньяків. Інвестиції в запуск цих продуктів сягнуть близько $2 млн.
Про це розповів Геннадій Гутман, власник і засновник компанії «Шато Чизай», повідомляє Агравері з посиланням на interfax.com.ua.
«Ми плануємо випускати бренді та коньяки. Наразі проектуємо спиртосховище на 63 тис. декалітрів. Це буде абсолютно нова лінія і новий напрям у „Шато Чизай“. Будівництво заплановане на нашому заводі первинного виноробства, де здійснюється переробка винограду», — зазначає Гутман.
Читайте також: Вино родом з Біблії: як українці створюють сікеру та що це таке?
Які плани?
Планова вартість проєкту щодо бренді і коньяків орієнтовно $2 млн. Запустити виробництво бренді та коньяку, за сприятливих умов, у компанії планують у січні-лютому, ігристих вин — у 2021 році.
«Пандемія вплинула на обсяги продажу вин компанії „Шато Чизай“. Так обсяги продажу навесні 2020 року проти весни 2019 року впали на 50%. Наразі ринок відновлюється, проте лякає невизначеність ситуації з коронавірусом. Якщо перші місяці пандемії падіння було 50−55%, то починаючи з серпня спостерігалося зростання, зараз знову буде спад», — підкреслює власник і засновник компанії «Шато Чизай».

Нові ринки
Крім того, незважаючи на COVID-19, у виноробній компанії продовжили відкривати нові ринки для своєї продукції. Зокрема, у 2020 році «Шато Чизай» розпочало постачання до Англії, Данії, підписало контракт на постачання з Японією, Норвегією та Мексикою.
«Зараз готуємо маленьке постачання, але це все одно дуже цікаво, до одного з виноробних країв — Угорщини. До США, Канади, Ізраїлю, Австралії ми постачаємо наші вина вже кілька років. Цього року ми відвантажили 50 тис. літрів вина до Киргизстану, це хороший і цікавий ринок», — додав Геннадій Гутман.

Також «Шато Чизай» цього року завершила будівництво нового підвалу для витримки вин у дубових бочках і для зберігання колекційного вина в пляшках. А ще планує реконструкцію великого виносховища.
«На перспективу ми розглядаємо можливість закладення близько 50 га виноградників, проте, це не питання наступного року. Крім того, після закінчення пандемії ми плануємо розпочати будівництво готелю на виноградниках — на 40−45 номерів», — коментує Гутман.
Фото: chizay.com
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay