Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
>

Суспільство

Серед клієнтів – NASA та НАТО. Як український IT-вець продає сокири по всьому світу

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Кожного місяця близько 300 українських сокир та молотів для вікінгів відправляється в Європу, Америку та навіть Австралію. Бренд Ancient Smithy вже більш як чотири роки підкорює українських та закордонних любителів ексклюзиву. Тут створюють унікальні сокири як у вікінгів чи улюблених героїв відеоігор. Всі вироби – повністю ручна робота, а деякі ковалі займаються цим ремеслом вже в четвертому поколінні. Та спочатку засновник бренду Михайло Пересунько скептично поставився до ідеї кувати сокири. А зараз серед клієнтів AncientSmithy є навіть співробітники NASA та НАТО. 

Михайло Пересунько

Михайло Пересунько

За освітою інженер-конструктор. Навчався в Київському національному політехнічному інституті. Працював продакт-менеджером в українській IT-компанії, а також мав бізнес із ремонту й продажу комп’ютерної техніки. Чотири роки тому заснував власний бренд Ancient Smithy з виробництва кованих сокир. 

Спочатку скептично сприйняв ідею продавати сокири

Після університету я працював інженером-конструктором, але зрозумів, що там грошей не заробиш. Тому почав займатись продажем комп’ютерної техніки, а згодом відкрив і сервісний центр. Бізнес йшов добре до 2014 року, поки не обвалився курс і мої гривневі доходи стали мізерними. Тому я вирішив піти в IT і влаштувався в одну компанію на посаду продакт-менеджера. Але паралельно з цим намагався створити власний бізнес. 

Десь 5 років тому знайомий розповів мені, що є така популярна тема хендмейд-товарів, які можна продавати по всьому світу завдяки маркетплейсам. Тоді я подумав, що було б круто і собі щось таке робити. Адже працюючи в IT-компанії, я часто проводив перемовини з американцями, вмів домовлятись з іноземцями. Ще один знайомий підкинув ідею продавати ножі ручної роботи. Я знайшов майстра і так почався цей бізнес. Як виявилось, такою справою займаються дуже мало людей в Україні. А якщо і є, то ціни на ножі набагато вищі, ніж в Європі. Ніж може коштувати $350-500, але матеріали використовують не найкращі. 

Продажі йшли дуже повільно. Я вже перестав працювати з тим майстром, бо він вирішив прокачати власний бізнес. Знайшов ще одного коваля, але той займався вже не ножами, а сокирами. Тоді я подумав, кому вони взагалі потрібні ті сокири. Та все ж таки вирішив спробувати. Я розробляв дизайн, а коваль займався виробництвом. І зрозумів, що ця ніша не зайнята, а товар дуже зацікавив іноземців. Запустивши бізнес, я продовжував працювати в IT-компанії, адже прибуток від продажу сокир почав отримувати тільки через три роки. 

Працюємо з професійними майстрами і застосовуємо давні техніки кування

Зараз ми робимо сокири будь-якого стилю. Це можуть бути сокири як у вікінгів, або улюблених комп’ютерних героїв. Також робимо молоти і професійні ковальські інструменти. В основному я працюю над дизайном, а майстри виконують роботу. Але вони також можуть вигадувати дизайн свого виробу і якщо продажі пішли, то майстри отримують за це премію. Зараз з нами працює 15 людей, але коли дуже багато замовлень чи святкові дні, то залучаємо майстрів на аутсорсі. 

Читайте також: Поціловані вогнем: як луцький майстер створює середньовічні щити та обладунки

Наше виробництво зосереджене у різних областях, але основне в Івано-Франківську. Ковальство розвинене по всіх Україні, але саме на Заході найбільше майстрів займаються цим ремеслом. Наші вироби – це ексклюзивна робота. Ми використовуємо і давні техніки ковальства, наприклад, вільного кування, коли при створенні виробу не використовуємо жодної форми. Тому і набираємо в команду хлопців, які є професіоналами своєї справи. Ми забезпечуємо їм гідну оплату праці, але при цьому вимагаємо ідеальну роботу. Кожен майстер має свою унікальність. У нас є хлопці, які є ковалями в четвертому поколінні. У когось предок кував підкови під час другої світової війни, хтось займався викладанням цього ремесла. 

На пошук майстрів знадобилось чимало часу. Ці люди трохи далекі від інтернету, тому спрацювало сарафанне радіо. Десь вони виклали свій товар на ОЛХ, мені сподобалось і я запросив на роботу. Вся проблема в тому, що багато людей займаються ковальством, але в багатьох немає цієї деталізації та педантичності. Нам дуже важливо, щоб людина працювала акуратно і була прискіплива до кожної деталі. Крім того, у нас кожен фахівець своєї справи – одні займаються тільки металом, а інші створюють ручки для сокир і працюють з деревом. Також є спеціалісти, які працюють зі шкірою. 

Українські сокири по всьому світу, а серед клієнтів НАТО і NASA

Коли я починав свій бізнес, то одразу виклав перші товари на американському маркетплейсі Etsy. Перше замовлення ми чекали десь 2-3 місяці. Та це й не дивно, магазин новий, відгуків немає, а це дуже важливо для таких платформ.І перше замовлення у нас було проблемне, бо клієнтка через проблеми з поштою чекала три місяці. Але вона була дуже задоволена якістю, тому залишила позитивний відгук. 

Та згодом ситуація значно покращилась, особливо під час пандемії. Люди почали робити онлайн-замовлення, а хендмейд-товари мали попит. Ми виставляли не тільки на Etsy, а й на eBay та Amazon. Серед наших клієнтів дуже багато жінок, які купують подарунок для чоловіків. Зазвичай вони просять зробити якесь оригінальне гравіювання. Також колись було замовлення 12 сокир для 12 свідків на весіллі. А ще є люди, які колекціонують такі вироби і купують у нас кожну нову модель. Наш сокири вже поїхали по всьому світу – в Америку, Європу, Японію, Корею та навіть Австралію. В місяць відправляємо десь 300 замовлень, але тільки 5-7% з них – по Україні. Можливо через ціну, бо середній чек на наші сокири 300 доларів. Але це ексклюзивна та унікальна ручна робота, яка варта цих коштів. 

Третій рік постіль наші сокири замовляють спецпідрозділи НАТО. Вони проводять різні фестивалі, а сокири є нагородою. Також замовляв астронавт НАSA і шведська компанія, яка робить електрокари. Дуже часто сокири замовляють як призовий фонд на різних фестивалях, або на подарунок військовим, які виходять на пенсію. Клієнтів зараз багато. Тільки на одному магазині маємо майже 2000 відгуків. 

Кожна сокира повинна пройти перевірку

Щоб наш товар можна було відправляти за кордон, потрібно пройти перевірку Міністерства внутрішніх справ. Ножі та сокири можуть належати до холодної зброї. Тому на кожну модель ми повинні отримати сертифікацію. У МВС є спеціальні лабораторії, де проводять тести товару. І є норми, які збереглись ще напевно з 60-х років. Наприклад, сокира не повинна перерубувати дошку, бо інакше вважається холодною зброєю. А якщо вона схожа на бойову, то таке не пропускають. Навіть вимірюють всі параметри і якщо є якісь мінімальні розбіжності, то можуть не прийняти. Доводиться інколи переробляти документи. Але це дурниці, бо ніде у світі такого немає, а ми платимо за кожну сертифікацію. 

Зазвичай перевірка проходить швидко, але якщо у МВС велике завантаження, то може і місяць тривати. Втрата часу та грошей. 

Читайте також: Зроблено в Україні: як український бренд створює унікальні ремені і відновлює традиції гуцулів

Але ще не було таких випадків, коли б ми не отримали сертифікацію. З ножами значна складніша ситуація, ніж з сокирами, бо там ще більше перевірок. А ми перша компанія, яка має такі документи. 

Про плагіат і конкуренцію

Наша компанія постійно розвивається, намагаємось вигадувати нові дизайни, та якісь фішки. Тому у цій ніші є третіми у світі. Якщо раніше сокирами займалось не багато майстрів, то зараз конкуренція на міжнародному ринку виросла в рази. А все тому, що на ринок вийшли пакистанці. Раніше у них були певні обмеження продавати товари на американських маркетплейсах, а зараз вони навчились обходити ці обмеження. І тепер я часто помічаю, що крадуть наші фото і видають за свої. Можуть навіть взяти фото зі мною і наклеїти свій логотип. Людина купує, а отримує підробку. І їх вироби поганої якості, бо якщо використовуємо метал У7 чи У8, то вони найдешевшу. Метал такої якості швидко заржавіє і затупиться. 

Ми працюємо чесно, компанія зареєстрована в Україні, і продаємо та відправляємо з України. А вони реєструють компанію в Англії чи Франції, а відправляють з Пакистану. Люди не розуміють, думають що купили товар в себе локально, а насправді їх просто обдурили. Нам часто люди пишуть, подивіться, ваші вироби в інших магазинах представлені. 

Щоб захистити свою інтелектуальну власність ми зареєстрували торгову марку в США, а також патент на наш вироби та унікальний дизайн. Також намагаємось блокувати таких недобросовісних продавців. Також бачили. що деякі інстаграм-магазини крадуть наші фото. Їх також блокуємо, а якщо це якась велика компанія, то можемо навіть судитись. 

Читайте також: «На газ і гальма тиснуть руками». Як луцька майстерня переобладнує авто для людей на візку

Але є й ті з ким приємно конкурувати. Наприклад шведська компанія, яка працює понад 100 років. Вони роблять круті вироби і я на них рівняюсь. Також у нас в Харкові є компанія, яка робить хороший товар. Але вони продаються тільки за кордоном. Ми ж зараз плануємо розвиватись і в Україні, щоб відсоток продажів на внутрішньому ринку був значно більший, ніж 5%. Хочемо, щоб наші люди підтримували вітчизняного виробника. 

Суспільство

ППО України збила в небі 15 ворожих цілей за добу

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Упродовж 17 травня українськими військами вражено 15 повітряних цілей окупантів: 11 безпілотників та 4 крилаті ракети.

Про це повідомили у Командуванні Повітряних Сил ЗСУ.

Зазначається, що протиповітряна оборона Сухопутних військ ЗСУ збила 10 ворожих безпілотників оперативно-тактичного рівня. Ще один безпілотник та чотири крилаті ракети знищили зенітні ракетні підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України.

Також 17 травня ударна авіація Повітряних Сил завдала ударів по ротно-тактичних групах окупантів, скупченню техніки, живій силі та складах боєприпасів ворога.

Дивіться відео: Обережно, заміновано! Дитячий мульт про небезпечні предмети від ШоТам

Нагадаємо, зенітні ракетні війська ЗСУ знищили ворожий штурмовик Су-25.

Як ми повідомляли раніше, ЗСУ із кулемета збили ворожий безпілотник, який «дирчав як мопед».

Фото: facebook.com/kpszsu.

Читати далі

Суспільство

Січеславські десантники знищили ворожий мінометний підрозділ (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українські захисники розгромили мінометну секцію (штатний тактичний підрозділ армії — ред.) російських загарбників.

Відео оприлюднили на фейсбук-сторінці 25-ї окремої повітрянодесантної Січеславської бригади.

«Палає мінометна секція  росармії! Десант працює, все буде Україна!», — йдеться у повідомленні українських воїнів.

Про бригаду

25-та окрема Січеславська повітрянодесантна бригада — військове з’єднання у складі Десантно-штурмових військ Збройних сил України чисельністю в бригаду. Базується на Дніпропетровщині.

Бригада є унікальним з’єднанням десантних військ України — лише вона здатна десантуватися парашутним способом майже у повному складі, разом з технікою. Для цього у неї на озброєнні перебуває призначена для десантування з парашутом бронетехніка — БМД-1, БМД-2, БТР-Д, 2С9 «Нона».

Читайте такожСофт для богів війни та «вбивця» російських позицій «Валькірія». Як «Армія SOS» наближає нашу перемогу

Нагадаємо, десантники Січеславської бригади «підсмажили» БМП-1 окупантів.

Як ми повідломляли раніше, українські десантники показали знищення ворожого танка із Джавеліна.

Фото: facebook.com/dshv25opdbr.

Читати далі

Суспільство

Зі дзвіниці Михайлівського монастиря зазвучала мелодія «Ой, у лузі червона калина»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Києві зі дзвіниці Михайлівського Золотоверхого монастиря виконали мелодію «Ой, у лузі червона калина».

Відео у мережі оприлюднив Типовий Київ.

Як повідомили у Православній Церкві Україні, саме ця мелодія зазвучала на Михайлівській дзвіниці 24 лютого, о 4-й ранку, коли путін оголосив про початок війни. Легендарний гімн Українських січових стрільців тоді став першою, але дуже символічною відповіддю на дії росії.

Саме на дзвіниці Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря ще у 1998 році був встановлений перший в Україні стаціонарний карильйон з електронно-механічним керуванням. І так було запрограмовано, що о 4:00 та 16:00 щодня лунає мелодія «Ой у лузі червона калина…».

Читайте такожСофт для богів війни та «вбивця» російських позицій «Валькірія». Як «Армія SOS» наближає нашу перемогу

Ця народна пісня авторського походження була написана понад 100 років тому для театру, вона стала символом нашої визвольної боротьби, гімном Українських січових стрільців та підрозділів УПА. І з новими сенсами вона відродилася нині, під час російської війни у ХХІ столітті. «Ой у лузі червона калина» знову стала хітом серед українців та символом майбутньої перемоги.

Ця пісня знову підтримує дух українців, наше прагнення до волі, перемоги.

Нагадаємо, легендарний Pink Floyd уперше за 28 років випустив пісню на підтримку України.

Як ми повідомляли раніше, у Вінниці на вежі Артинова зазвучала мелодія «Ой у лузі червона калина».

Фото: wikipedia.org.

Читати далі