Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Серед клієнтів – NASA та НАТО. Як український IT-вець продає сокири по всьому світу

Опубліковано

Кожного місяця близько 300 українських сокир та молотів для вікінгів відправляється в Європу, Америку та навіть Австралію. Бренд Ancient Smithy вже більш як чотири роки підкорює українських та закордонних любителів ексклюзиву. Тут створюють унікальні сокири як у вікінгів чи улюблених героїв відеоігор. Всі вироби – повністю ручна робота, а деякі ковалі займаються цим ремеслом вже в четвертому поколінні. Та спочатку засновник бренду Михайло Пересунько скептично поставився до ідеї кувати сокири. А зараз серед клієнтів AncientSmithy є навіть співробітники NASA та НАТО. 

Михайло Пересунько

Михайло Пересунько

За освітою інженер-конструктор. Навчався в Київському національному політехнічному інституті. Працював продакт-менеджером в українській IT-компанії, а також мав бізнес із ремонту й продажу комп’ютерної техніки. Чотири роки тому заснував власний бренд Ancient Smithy з виробництва кованих сокир. 

Спочатку скептично сприйняв ідею продавати сокири

Після університету я працював інженером-конструктором, але зрозумів, що там грошей не заробиш. Тому почав займатись продажем комп’ютерної техніки, а згодом відкрив і сервісний центр. Бізнес йшов добре до 2014 року, поки не обвалився курс і мої гривневі доходи стали мізерними. Тому я вирішив піти в IT і влаштувався в одну компанію на посаду продакт-менеджера. Але паралельно з цим намагався створити власний бізнес. 

Десь 5 років тому знайомий розповів мені, що є така популярна тема хендмейд-товарів, які можна продавати по всьому світу завдяки маркетплейсам. Тоді я подумав, що було б круто і собі щось таке робити. Адже працюючи в IT-компанії, я часто проводив перемовини з американцями, вмів домовлятись з іноземцями. Ще один знайомий підкинув ідею продавати ножі ручної роботи. Я знайшов майстра і так почався цей бізнес. Як виявилось, такою справою займаються дуже мало людей в Україні. А якщо і є, то ціни на ножі набагато вищі, ніж в Європі. Ніж може коштувати $350-500, але матеріали використовують не найкращі. 

Продажі йшли дуже повільно. Я вже перестав працювати з тим майстром, бо він вирішив прокачати власний бізнес. Знайшов ще одного коваля, але той займався вже не ножами, а сокирами. Тоді я подумав, кому вони взагалі потрібні ті сокири. Та все ж таки вирішив спробувати. Я розробляв дизайн, а коваль займався виробництвом. І зрозумів, що ця ніша не зайнята, а товар дуже зацікавив іноземців. Запустивши бізнес, я продовжував працювати в IT-компанії, адже прибуток від продажу сокир почав отримувати тільки через три роки. 

Працюємо з професійними майстрами і застосовуємо давні техніки кування

Зараз ми робимо сокири будь-якого стилю. Це можуть бути сокири як у вікінгів, або улюблених комп’ютерних героїв. Також робимо молоти і професійні ковальські інструменти. В основному я працюю над дизайном, а майстри виконують роботу. Але вони також можуть вигадувати дизайн свого виробу і якщо продажі пішли, то майстри отримують за це премію. Зараз з нами працює 15 людей, але коли дуже багато замовлень чи святкові дні, то залучаємо майстрів на аутсорсі. 

Читайте також: Поціловані вогнем: як луцький майстер створює середньовічні щити та обладунки

Наше виробництво зосереджене у різних областях, але основне в Івано-Франківську. Ковальство розвинене по всіх Україні, але саме на Заході найбільше майстрів займаються цим ремеслом. Наші вироби – це ексклюзивна робота. Ми використовуємо і давні техніки ковальства, наприклад, вільного кування, коли при створенні виробу не використовуємо жодної форми. Тому і набираємо в команду хлопців, які є професіоналами своєї справи. Ми забезпечуємо їм гідну оплату праці, але при цьому вимагаємо ідеальну роботу. Кожен майстер має свою унікальність. У нас є хлопці, які є ковалями в четвертому поколінні. У когось предок кував підкови під час другої світової війни, хтось займався викладанням цього ремесла. 

На пошук майстрів знадобилось чимало часу. Ці люди трохи далекі від інтернету, тому спрацювало сарафанне радіо. Десь вони виклали свій товар на ОЛХ, мені сподобалось і я запросив на роботу. Вся проблема в тому, що багато людей займаються ковальством, але в багатьох немає цієї деталізації та педантичності. Нам дуже важливо, щоб людина працювала акуратно і була прискіплива до кожної деталі. Крім того, у нас кожен фахівець своєї справи – одні займаються тільки металом, а інші створюють ручки для сокир і працюють з деревом. Також є спеціалісти, які працюють зі шкірою. 

Українські сокири по всьому світу, а серед клієнтів НАТО і NASA

Коли я починав свій бізнес, то одразу виклав перші товари на американському маркетплейсі Etsy. Перше замовлення ми чекали десь 2-3 місяці. Та це й не дивно, магазин новий, відгуків немає, а це дуже важливо для таких платформ.І перше замовлення у нас було проблемне, бо клієнтка через проблеми з поштою чекала три місяці. Але вона була дуже задоволена якістю, тому залишила позитивний відгук. 

Та згодом ситуація значно покращилась, особливо під час пандемії. Люди почали робити онлайн-замовлення, а хендмейд-товари мали попит. Ми виставляли не тільки на Etsy, а й на eBay та Amazon. Серед наших клієнтів дуже багато жінок, які купують подарунок для чоловіків. Зазвичай вони просять зробити якесь оригінальне гравіювання. Також колись було замовлення 12 сокир для 12 свідків на весіллі. А ще є люди, які колекціонують такі вироби і купують у нас кожну нову модель. Наш сокири вже поїхали по всьому світу – в Америку, Європу, Японію, Корею та навіть Австралію. В місяць відправляємо десь 300 замовлень, але тільки 5-7% з них – по Україні. Можливо через ціну, бо середній чек на наші сокири 300 доларів. Але це ексклюзивна та унікальна ручна робота, яка варта цих коштів. 

Третій рік постіль наші сокири замовляють спецпідрозділи НАТО. Вони проводять різні фестивалі, а сокири є нагородою. Також замовляв астронавт НАSA і шведська компанія, яка робить електрокари. Дуже часто сокири замовляють як призовий фонд на різних фестивалях, або на подарунок військовим, які виходять на пенсію. Клієнтів зараз багато. Тільки на одному магазині маємо майже 2000 відгуків. 

Кожна сокира повинна пройти перевірку

Щоб наш товар можна було відправляти за кордон, потрібно пройти перевірку Міністерства внутрішніх справ. Ножі та сокири можуть належати до холодної зброї. Тому на кожну модель ми повинні отримати сертифікацію. У МВС є спеціальні лабораторії, де проводять тести товару. І є норми, які збереглись ще напевно з 60-х років. Наприклад, сокира не повинна перерубувати дошку, бо інакше вважається холодною зброєю. А якщо вона схожа на бойову, то таке не пропускають. Навіть вимірюють всі параметри і якщо є якісь мінімальні розбіжності, то можуть не прийняти. Доводиться інколи переробляти документи. Але це дурниці, бо ніде у світі такого немає, а ми платимо за кожну сертифікацію. 

Зазвичай перевірка проходить швидко, але якщо у МВС велике завантаження, то може і місяць тривати. Втрата часу та грошей. 

Читайте також: Зроблено в Україні: як український бренд створює унікальні ремені і відновлює традиції гуцулів

Але ще не було таких випадків, коли б ми не отримали сертифікацію. З ножами значна складніша ситуація, ніж з сокирами, бо там ще більше перевірок. А ми перша компанія, яка має такі документи. 

Про плагіат і конкуренцію

Наша компанія постійно розвивається, намагаємось вигадувати нові дизайни, та якісь фішки. Тому у цій ніші є третіми у світі. Якщо раніше сокирами займалось не багато майстрів, то зараз конкуренція на міжнародному ринку виросла в рази. А все тому, що на ринок вийшли пакистанці. Раніше у них були певні обмеження продавати товари на американських маркетплейсах, а зараз вони навчились обходити ці обмеження. І тепер я часто помічаю, що крадуть наші фото і видають за свої. Можуть навіть взяти фото зі мною і наклеїти свій логотип. Людина купує, а отримує підробку. І їх вироби поганої якості, бо якщо використовуємо метал У7 чи У8, то вони найдешевшу. Метал такої якості швидко заржавіє і затупиться. 

Ми працюємо чесно, компанія зареєстрована в Україні, і продаємо та відправляємо з України. А вони реєструють компанію в Англії чи Франції, а відправляють з Пакистану. Люди не розуміють, думають що купили товар в себе локально, а насправді їх просто обдурили. Нам часто люди пишуть, подивіться, ваші вироби в інших магазинах представлені. 

Щоб захистити свою інтелектуальну власність ми зареєстрували торгову марку в США, а також патент на наш вироби та унікальний дизайн. Також намагаємось блокувати таких недобросовісних продавців. Також бачили. що деякі інстаграм-магазини крадуть наші фото. Їх також блокуємо, а якщо це якась велика компанія, то можемо навіть судитись. 

Читайте також: «На газ і гальма тиснуть руками». Як луцька майстерня переобладнує авто для людей на візку

Але є й ті з ким приємно конкурувати. Наприклад шведська компанія, яка працює понад 100 років. Вони роблять круті вироби і я на них рівняюсь. Також у нас в Харкові є компанія, яка робить хороший товар. Але вони продаються тільки за кордоном. Ми ж зараз плануємо розвиватись і в Україні, щоб відсоток продажів на внутрішньому ринку був значно більший, ніж 5%. Хочемо, щоб наші люди підтримували вітчизняного виробника. 

Суспільство

ЮНЕСКО підтримує Україну: нова програма культурного розвитку

Опубліковано

У штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) в Парижі під час 219-ї сесії ухвалили рішення про дії та програму надзвичайної допомоги Україні.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

«Відтепер генеральний директор ЮНЕСКО здійснюватиме активний моніторинг ситуації в Україні в її міжнародно визнаних кордонах з метою забезпечення безпосередньої участі ЮНЕСКО у заходах для відновлення України в рамках мандата організації», – йдеться в повідомленні. 

Рішенням, зокрема, передбачено здійснення генеральним директором активного моніторингу ЮНЕСКО ситуації після підриву Росією дамби Каховської ГЕС. Результатом моніторингу має стати підготовка плану дій для подолання негативних наслідків для навколишнього середовища у зв’язку з цим екоцидом.

Читайте також: В Україні врятували від злочинців цінний артефакт

Своєю чергою директор із стратегічного планування секретаріату ЮНЕСКО

мобілізувала понад 66 млн дол. для допомоги Україні. 

У МКІП зауважили, що делегації Великої Британії, США, Іспанії, Австрії, Австралії, Франції, Литви, Японії, Італії, Словаччини, Ісландії, Чехії, Німеччини, Чилі, Польщі та Ірландії висловили підтримку суверенітету та територіальній цілісності України у міжнародно визнаних кордонах України, засудили російську агресію й злочини Росії проти культурної спадщини, системи освіти, сектору науки України. 

Крім того, делегати засудили викрадення Росією українських дітей, а також руйнування дамби Каховської ГЕС.

Делегації підтвердили готовність продовжувати фінансову підтримку програм ЮНЕСКО для України в окремих сферах, зокрема для захисту об’єктів культурної спадщини в Одесі, Києві, Львові та інших містах, та закликали організацію продовжувати мобілізувати ресурси для відновлення сфер мандата ЮНЕСКО в Україні. 

Заява групи друзів України в ЮНЕСКО на підтримку України з суворим засудженням російської агресії була оголошена делегацією Великої Британії від імені 44 держав.

Своєю чергою делегація України при ЮНЕСКО у виступі підкреслила важливість надзвичайної допомоги Україні для відновлення сфер мандата організації, які зазнали шкоди внаслідок російської військової агресії. 

«Українці вкотре наголосили, що цілями російських ракетних атак є електростанції, телекомунікації, звичайні житлові будинки та громадський транспорт, тобто цивільна інфраструктура», – зауважили в МКІП.

Нагадаємо, у Великій Британії інженери компанії Evolve Dynamics працюють над розробкою технології, яка може допомогти українським розвідувальним дронам протистояти російським засобами радіоелектронної боротьби.

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Читати далі

Суспільство

У Києві з’явився новий мурал

Опубліковано

У Києві з’явився новий мурал від художниці Фуллен, якій раніше забороняли створювати в столиці.

Про це повідомляє видання “Ти Київ”

Художник Самій Кучерявий з команди Євгенії Фуллен працював над цією роботою, що зображує Михайла Грушевського на вулиці Михайла Котельникова, 51.

Читайте також: В Україні розробили бойовий ШІ-модуль Wolly з дистанційним керуванням

Попри тимчасову заборону на створення нових муралів у Києві, Фуллен висловила намір створити ще один стінопис із Залужним у Подільському районі та мурал, присвячений загиблому Герою Дмитру Коцюбайлу, відомому як “Да Вінчі”.

Поки невідомо, яка буде реакція столичної влади на ці проєкти.

Нагадаємо, у Польщі видали поетичну збірку військової поетеси.

Фото: Ти Київ

Читати далі

Суспільство

У Польщі видали поетичну збірку військової поетеси

Опубліковано

У польському видавництві KIT Stowarzyszenie Żywych Poetów видали переклад поетичної збірки “KOŁO WOJNY” військової і поетки Ярини Чорногуз. 

Про це повідомила поетеса на своїй сторінці у Facebook.

Дякую Радеку Вишневському за увагу до моїх текстів та за довгу й ретельну роботу з виданням. Дякую перекладачці і поетці Анеті Камінській за витончену й уважну роботу з перекладом. Давала багато пояснень військових термінів, до яких Анета знаходила польські відповідники“, — написала вона.

Придбати збірку можна за посиланням.

В Україні збірка “Як вигинається воєнне коло” вийшла 2020 року у видавництві “Фоліо”.

“Це збірка поезій про світ людини з країни, яка завжди вела оборонну війну, аби існувати незалежно. Авторка зустріла цю війну на одному з вигинів її кола як волонтер-медик, а пізніше обрала шлях військової. І незважаючи на біль втрати, відчула, що саме на війні можна зустріти справжність, якої більше ніде немає…” — йдеться в анотації.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки розпочало роботу над інструктивно-методичними рекомендаціями з впровадження технологій штучного інтелекту в закладах загальної середньої освіти.

Фото: Ярини Чорногуз

Читати далі