Суспільство
Миколаївські сапери отримали техніку для підводного розмінування (ВІДЕО)
Сапери у Миколаєві отримали сучасну техніку для проведення робіт з підводного розмінування. Допомога надійшла за підтримки Європейського Союзу та Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні.
Про це повідомили у ДСНС України.
Зазначається, що відтепер, завдяки зусиллям органів влади та міжнародних благодійників підрозділ водолазів ДСНС підсилено металодетектором та підводним апаратом з дистанційним керуванням.
Металодетектор призначений для виявлення мін, саморобних вибухових пристроїв і боєприпасів, що не вибухнули та може використовуватись під водою на глибині до 30 м, підводний апарат — для підводного знімання, інспекції підводних комунікацій та споруд.
Читайте також: Доглядають врятованих коней, реабілітують військових й тренують дітей. Цей кінний клуб на Полтавщині продовжує працювати попри війну
Відзначимо, що Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) — центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики в сферах:
- цивільного захисту,
- захист населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню,
- ліквідацію надзвичайних ситуацій,
- рятувальної справи,
- гасіння пожеж,
- пожежну та техногенну безпеки,
- діяльність аварійно-рятувальних служб,
- профілактику травматизму невиробничого характеру, а також гідрометеорологічної діяльності.
Державна служба України з надзвичайних ситуацій утворена шляхом реорганізації Міністерства надзвичайних ситуацій і Державної інспекції техногенної безпеки України. З 25 квітня 2014 діяльність Служби спрямовується і координується Кабінетом міністрів через Міністра внутрішніх справ.
Нагадаємо, служба зайнятості почала видавати ваучери на навчання за професією «сапер».
Також ми розповідали, як вінницька компанія представила надлегкий безпілотник-міношукач.
Фото: скриншот із відео.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі