Суспільство
Вінницька компанія представила надлегкий безпілотник-міношукач
Українська компанія Frendt представила безпілотник для виявлення мін, який не підривається у разі наїзду на міну.
Про це повідомив заступник голови Вінницької міської ради Олег Очередний.
«На машину можна встановити будь-які детектори, чи то метало- чи радари. Система дистанційно передає дані в офіс, прив’язуючи до GPS-координат і ми маємо карту небезпечних предметів, яку використовують сапери, і їм набагато простіше підходити до кожної ділянки й проводити розмінування», — повідомив засновник компанії Frendt, Віталій Шуберанський.
За його словами, середня продуктивність людини під час розмінування — 25 кв м на день, дистанційна машина може виконувати пошук вибухонебезпечних предметів на 10 000 м кв за 1 год.
Користувачі в мережі повідомляють, що детектор виявляє міни, визначає точку ± 2 см та за допомогою супутникового інтернету швидко передає дані на карту.
Читайте також: «Наша місія – зробити українське поле безпечним». У стартапі Efarm.pro винайшли трактор-розміновувач на автопілоті. Як він працює
Нагадаємо, фермер із Харківщини винайшов унікальний спосіб розмінування полів.
Раніше ми розповідали, у Міноборони показали собаку-робота, який розміновує українські території.
Також в Україні створили робота-мисливця з дистанційним керуванням.
Фото: Олега Очередного/Facebook.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі