Суспільство
Рух VETERANKA провів гру для забезпечення військовиць на фронті та зібрав 5,8 млн грн
Рух VETERANKA та Марш Жінок провели першу в історії збору гру Legend of Sisterʼs Power і за три тижні замість 3 млн грн зібрали 5,8 млн грн на потреби жінок у війську, які служать на передових позиціях фронту.
Про це ШоТам повідомили у пресслужбі руху VETERANKA.
Про гру
За правилами гри, кожна з учасниць відкрила власну Mono-банку, щоб зібрати ресурси для військовиць. Планувалося, що до збору долучиться 30 амбасадорок, натомість згуртувалися понад 90 амбасадорок та тисячі українок по всьому світу.
Правила гри сестринського збору ґрунтувалися на кодексі жіночої солідарності аби забезпечити захисниць України з тилу та подякувати за службу. Переможниця у цій грі – захисниця, яка на рівні з чоловіками на передовій боронить країну. На зібрані гроші закуплять 1200 жіночих берців, 3 автівки, 5 приладів нічного бачення та 7 дронів DJI Mavic.
«За офіційними даними Міноборони на нулі зараз служить понад 5 тисяч військовослужбовиць, на жаль, їх потреби і досі закривають суто волонтери. Тому нашим завданням було створити креативний збір, щоб вкотре підкреслити: базові потреби жінок в армії відрізняються від чоловічих. Наприклад, берці маленьких розмірів. Водночас запити на авто для парамедикинь, снайперок, дрони для аеророзвідниць, прилади нічного бачення показують гендерну рівність на службі», — пояснює Катерина Приймак, співзасновниця руху VETERANKA.
Гра стала потужним колом жіночої підтримки та об’єднала 91 амбасадорку, які збирали на окремі рахунки донати від 10 до 384 тис. грн.
Читайте також: Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк
Серед відомих українок письменниця Оксана Забужко, Ірена Карпа, телеведуча Яніна Соколова, акторка Ірма Вітовська, співачка Катерина Павленко (гурт Go_A), блогерка Маша Себова, співавторки ютуб-каналу «Палає» Яна Брензей та Емма Антонюк, шеф-кухарка Ольга Мартиновська, Даша Малахова, головні редакторки Севгіль Мусаєва, Оксана Павленко, дизайнерка та рестораторка Даша Кацуріна, музична продюсерка та діджейка Дарʼя Коломієць та інші.
Серед амбасадорок збору були і військовослужбовиці, які підтримали посестер: операторка озброєння, очільниця руху VETERANKA Андріана Арехта, парамедикиня Оксана Мішина, аеророзвідниця Ірина Терехович та мама бойової медикині.
«Ми планували залучити 30 амбасадорок, а до нас прийшло 91! Це неймовірно, наскільки сильна в Україні жіноча солідарність. Цей збір – це не лише про забезпечення жінок найнеобхіднішим на передовій, це про видимість та цінність кожної нашої посестри, яка захищає Україну, волонтерить та донатить. Адже кожна робить те, що в її силах, там де вона є!», — коментує Олена Шевченко, очільниця БО «Марш Жінок».
Крім того, збір Legend of Sisterʼs Power трансформувався в окремий проєкт, українки та українці почали присвячувати пісні, надсилати допомогу захисницям. А також створили ексклюзивні подарунки на пам’ять для амбасадорок збору.
Частину з презентів зробила учасниця гри Дарі Чернікова. Власниця ювелірної майстерні DARI jewelry надихнулася збором та разом з помічницями виготовила авторські прикраси зі срібла з написом «sisters’ power».
Читайте також: Бойові завдання? Не все так просто. До чого готуватися жінкам, які прагнуть мобілізуватися – відповідає військова
Бренд зручного базового одягу з Луцька Usual зробили колаборацію з організаторками збору та виготовили тематичні футболки «I am the legend of sisters’ power».
Нагадаємо, парамедикиня «Тайра» відкрила благодійний фонд для допомоги родинам полонених.
Також ми писали, що українська правозахисниця та керівниця Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук потрапила у список 25 найвпливовіших жінок світу за версією видання Financial Times.
Окрім того, рух Veteranka оголосив маніфест, щоб забезпечити військовиць на фронті жіночими бронежилетами та формою.
Фото: надане ШоТам.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі