Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/watch?v=TnY08nnd0t0

Суспільство

Роздали корів, щоб відкрити органічну ферму: неймовірна історія господарів із Чернігівщини (ВІДЕО)

Опубліковано

Колись односельці та колеги-фермери кепкували з родини Карацюбів, бо ті відмовилися від гербіцидів і дозволили своїм полям зарости бур’янами, а корів взагалі роздали односельцям на 3-річну перетримку з умовою, що ті молоко та телят лишатимуть собі.

Що сталося з фермерами, які не побоялися йти за своєю мрією, та як можна зробити новий бізнес на печі, дивіться у відео ШоТам!

Щоби здійснити свою мрію, ця родина всіх корів і дозволила власним полям зарости бур’янами. Але тепер на їхню ферму з усіх усюд їдуть вчитися збивати живе масло.

Василь і Світлана Карацюби – фермери з селища Короп, що на Чернігівщині. У 90-ті Василь відновлював господарство на базі занедбаного колгоспу. Чоловік навіть запросив до себе колегу-фермера зі США, аби втілити нові ідеї.

“Протягом пів року він робив аналізи ґрунтів, води, біорізноманіття і за деякий час він надав свої рекомендації: “Чим ви повинні займатися – органічним виробництвом. У вас будуть якісні сири та якісні молочні продукти”. Але для цього вам потрібно повністю відмовитися від хімічних засобів для рослин, закрити та законсервувати ферму на три роки”, – розповіла представниця ФГ “Зелена ложка” Світлана Карацюба.

Тоді родина роздала корів, а поля перестала обробляти.

“Роздали людям корів з тією умовою, щоби за три роки вони повернули нам і корів і телят, які народилися. Ну а з полями… Коли ми перестали вносити мінеральні добрива, гербіциди, то урожайність, звісно, різко впала, поля заросли бур’янами”, – ділиться Світлана Карацюба.

Пара ризикнула і створила чи не першу в Україні органічну ферму “Золота ложка”. Але майже 10 років ніхто не цікавився органічним зерном та молоком. Люди не розуміли чому мають платити дорожче. І лише у 2008 році прийшло визнання, бо держава взялася сертифікувати органічні продукти.

Але почалося вторгнення, і через підірвані мости селище опинилося в ізоляції.

“У наших магазинах полиці стали пусті. Продуктів не було зовсім. Не було хліба навіть і наше молоко, яке ми виробляли було, як знахідка. Ми його почали розвозити для населення свого, для переселенців, особливо для мамочок з дітками”, – згадує жінка.

Родина облаштувала школу-майстерню для переробки молока у старій кузні. Коли звільнили Чернігівщину, Світлана подумала, як розвинути цю майстерню. Щоб не лише переробляти молоко, а й чавити власну олію, сушити овочі.

“Ми завжди працювали на своїх коштах, а так, як ми маленькі, то коштів ніколи не вистачало, щоб вкласти у виробництво, відкрити і розширити його. Про проєкт REARL я дізналася у Клубі ділових людей – відкрила дайджест і побачила цей пілотний проєкт, який був швидкий і підходив для нас. У нас ніби виросли крила”, – розповідає Світлана.

Світлана подала заявку й отримала на підтримку своєї ідеї 12 тисяч доларів. Придбала фасувальну машину, олійницю та сушарку. І тепер живе масло з непастеризованої сировини знову їде в Київ і навіть у Львів. А Світлана радо ділиться знаннями й дає майстер-клас всім охочим. Та вже тестує садибу для емоційного перезавантаження туристів і ветеранів.

Нагадаємо, в Одесі відреставрували історичні двері з допомогою ЗD-сканування. Дверні ручки, що пройшли шлях від 3D-сканування до відтворення, демонструють диво сучасних технологій, що втілюють історичну спадщину в латуні, яка переносить крізь століття.

Фото: Шо Там!

Суспільство

Уперше в історії України: «Мед мінних полів» здобув «золото» фестивалю «Каннські леви»

Опубліковано

«Мед мінних полів» від Saatchi & Saatchi Ukraine за підтримки Міністерства закордонних справ України, агропромислової компанії Kernel і в кооперації з Dronarium Ukraine отримав золоту нагороду Cannes Lions 2025. Це перша «золота» статуетка для України на одному з найпрестижніших фестивалів креативності.

Про це повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга.

Проєкт привертає увагу до проблеми замінування в Україні і покликаний залучити міжнародну допомогу для розмінування територій.

«Український контекст завжди унікальний. Наша публічна дипломатія вкотре доводить, що вона може набувати абсолютно нових сенсів і форматів заради великої мети», — зазначив Сибіга.

Читайте також: Митці з України здобули низку нагород на міжнародному фестивалі анімації у Франції

Про фестиваль

Cannes Lions — щорічний міжнародний фестиваль креативності, який відбувається в місті Канни з 1954 року. Це один із найпрестижніших заходів у галузі реклами та креативних комунікацій, що збирає професіоналів з усіх куточків світу. У межах фестивалю проводяться конкурси в численних категоріях, а переможці отримують відомі статуетки «Лева» за найінноваційніші та найвпливовіші проєкти.

Нагадаємо, що українське шоу «Холостяк» із Тереном отримало нагороду «Каннських левів».

Фото: фейсбук-сторінка Андрія Сибіги

Читати далі

Суспільство

Рятувальники знайшли п’ятирічного Кирила, якого шукали в лісі понад три доби (ВІДЕО)

Опубліковано

21 червня о 05:54 рятувальники виявили 5-річного Кирила, який залишався у лісі понад три доби. Хлопчика знайшли завдяки дрону Спеціального авіаційного загону ДСНС.

Про це повідомили в ДСНС Івано-Франківщини.

Кирило зник увечері 17 червня в лісовому масиві поблизу села Троїця на Коломийщині. Пошуки тривали цілодобово: до операції долучилися рятувальники з чотирьох областей — Львівської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької, а також курсанти Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.

Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)

Поліціянти, військові, волонтери та місцеві жителі шукали хлопчика на площі понад 5,5 тисячі гектарів, доповнювали пошук дрони (8 902 гектари) та водолази (12 водойм на 7 700 м² і 155 гектарів прибережної зони).

На місці працював міжвідомчий штаб і психолог ДСНС, який підтримував родину Кирила під час пошуків. Хлопчик живи, його передали медикам.

Нагадаємо, що у Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС Івано-Франківщини

Читати далі

Суспільство

У Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду

Опубліковано

У Києві знайшли собаку, який урятував свого господаря Олексія під час обвалу під’їзду 17 червня. У той день пес Річард злякався удару ракети та змусив хлопця бігти за ним. Завдяки цьому Олексій покинув місце, де обвалився його під’їзд.

Про це повідомила Катерина Лісова, бабуся хлопця.

Як розповіла жінка у фейсбуці, її онук поїхав на пошуки чотирилапого у Київ, до місця свого зруйнованого житла. Разом із собою Олексій взяв і молодшого брата. Хлопці домовилися розділитися для пошуків Річі.

Поки брати їхали в район, де загубився чотирилапий, бабусі Катерині небайдужі надіслали фото собаки, схожого на Річарда.

«Скинула знімок Олексію, і він, побачивши його, відразу з радістю закричав: «Мі-і-і-й!..». Тож відразу побігли удвох з братом у напрямку гаражного кооперативу «Ветеран» на Берестейській», — переповідає Катерина Лісова. Жінка зауважила, що це досить далеко від місця зникнення Річарда.

Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)

Того ж вечора Олексій разом зі своїм другом-рятівником поїхали до мами в Коростень. Там на них чекала вся родина.

«Це саме той момент, коли навіть гіркі думки про втрату житла відступили на задній план. І це, напевно, зрозуміло. Інакше б не відгукнулось стільки людей на цю дивовижну подію. В українців є щось особливе в їхньому характері: на фоні стількох втрат, жертв вони не перестають бути Людьми. В будь-якій ситуації», — описує Катерина вдячність тим, хто відгукнувся на прохання допомоги у пошуках.

Нагадуємо, що у Львові рятувальники ДСНС витягли кошеня, що впало у вузьку трубу.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Катерини Лісової

Читати далі