Технології
Робопса Boston Dynamics випробували в Чорнобилі (ВІДЕО)
У зоні відчуження вперше провели випробування автономного робота Boston Dynamics «SPOT».
Про це пише Український мілітарний портал з посиланням на повідомлення Державного агентства України з управління зоною відчуження.
За інформацією, роботи здійснювала дослідницька група Брістольського університету спільно з фахівцями Державного спеціалізованого підприємства «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами». Проводились радіометричні та геофізичні роботи на території двох секторів пункту тимчасової локалізації радіоактивних відходів «Рудий ліс» та на територіях пунктів захоронення радіоактивних відходів «Підлісний» і «Буряківка».
Читайте також: Корисні ласощі: 8 українських брендів, від яких потече слинка
Під час робіт використовували безпілотні літальні апарати, наземні роботизовані системи, датчики-сканери для оцінки розподілу радіоактивних матеріалів на площі та в просторі (гамма-спектрометр, лідар, фотограмметрія, гіперспектральний та нейтронний датчики).
За результатами проведених робіт, планують отримати зображення у 3-D форматі і карти розподілу активності радіонуклідів на цій території, а також зображень із «Рудого лісу» з ділянками, які мають високу потужність дози. Виконані роботи дозволять Державному спеціалізованому підприємству «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» оновити карти розподілу радіаційного забруднення на ділянках, де проводилося обстеження.
Довідка
Boston Dynamics — американська інженерна компанія, що працює в галузі робототехніки. Відома своїми розробками для військових потреб на замовлення DARPA.
Читайте також: Велосипеди, шерпи і кладовище кораблів. 7 нових маршрутів Чорнобильською зоною
SpotMini — чотириногий робот, візуально подібний на собаку. Він важить близько 30 кг. На одному заряді «залізний пес» може пропрацювати 90 хвилин.
Читайте також: Де купити український рюкзак? 7 наших крутих брендів
Нагадаємо, Укравтодор бере на баланс дороги Чорнобильської зони.
Як ми повідомляли раніше, у Чорнобильській зоні з’явився перший веломаршрут.
Головне фото: drone.ua.
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Як проходили випробування
Коментарі
Технології
Як змінити мову Geminі
- Відкрити на пристрої застосунок Google.
- Далі треба перейти до «Налаштувань», обрати «Gemini» та натиснути «Мови».
- Оберіть українську мову.
Коментарі