Суспільство
Рідкісне видання “Вечорів на хуторі біля Диканьки” продали за 224 тисячі доларів
Перше видання книги Миколи Гоголя “Вечора на хуторі біля Диканьки” пішло з молотка на аукціоні Christie’s в Лондоні за 175 тисяч фунтів стерлінгів (224 тисячі доларів). Про це повідомляє прес-служба аукціонного будинку, передає Еспресо.
Найдорожчий лот
Двотомник творів українського письменника, який був виданий ще за життя автора в 1831-32 роках, став найдорожчим лотом аукціону “Російські літературні перші видання і рукописи”.
Читайте також: У Мексиці відкрили пам’ятник українцеві, який зробив сенсаційне відкриття
Два томи в одному виданні – це першодрук, виданий у Санкт-Петербурзі. Його оцінили в 50-70 тисяч фунтів (до 90 тисяч доларів). Проте покупець запропонував удвічі більше, його ім’я не називається.
Зазначається, що саме ця книга прославила Гоголя як літератора. У книзі говориться про український побут, образи якого справили враження на письменника Олександра Пушкіна і відкрили для Гоголя двері у вищий світ Петербургу.
Повісті, надруковані під псевдонімом, складаються з двох томів. Перший вийшов в 1831, другий – в 1832 році. У першій частині надруковані “Сорочинський ярмарок”, “Вечір напередодні Івана Купала”, “Травнева ніч, або Утоплениця” і “Зникла грамота”. У другій – “Ніч перед Різдвом”, “Страшна помста, старовинна бувальщина”, “Іван Федорович Шпонька і його тіточка” і “Зачароване місце”.
Суспільство
Що передбачає проєкт?
- обмін досвідом між українськими та шведськими муніципалітетами;
- інвестиції в утилізацію сміття;
- розробка нових планів управління відходами відповідно до європейських стандартів.
Що зміниться?
- впровадити нові тарифи та штрафи за забруднення довкілля;
- посилити відповідальність виробників за екологічну чистоту;
- створити системний підхід до зменшення викидів газів із полігонів;
- обробляти біологічні відходи;
- отримати сучасне обладнання від шведських міст.
Коментарі
Суспільство
Історія будівництва
Коментарі
Суспільство
Проєкт реставрації розробило українське архітектурно-конструкторське бюро «Віхарєв». Фахівці відновлять автентичні елементи будівлі та адаптують її до сучасних стандартів.
Про це повідомили в Київській міській державній адміністрації після прийняття проєкту.
«Це унікальна будівля, яка не лише відображає архітектурний стиль початку ХХ століття, а й має значну культурну та історичну цінність. Ми прагнемо, щоб кожен історичний об’єкт столиці отримав належну увагу та став прикладом гармонійного поєднання традицій і сучасних рішень», — зауважила директорка Департаменту охорони культурної спадщини Марина Соловйової.
Читайте також: Японія передала Києву комп’ютери для реабілітації ветеранів та людей з порушеннями зору
Як зазначають у КМДА, незабаром ця будівля може отримати статус пам’ятки архітектури. Завдяки цьому дім можна буде краще зберігати та популяризувати як частину культурної спадщини столиці.
Дім збудували у 1902 році, і він знаходиться на вулиці Січових Стрільців, 91.
Нагадаємо, що у Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО).
Також ми писали, що столичному театру на Подолі присвоїли ім’я його засновника: що про нього відомо.
Фото: бюро «Віхарєв»
Коментарі