Суспільство
Реєстр волонтерів зріс у понад 8 разів проти попередніх років. Як зареєструватися
У Реєстрі волонтерів Державної податкової служби у 2022 році зареєструвалися понад 2300 українців, що у 8,4 рази більше, ніж за всі попередні роки.
Про це повідомляє Опендатабот.
Загалом станом на початок 2023 року Державна податкова служба нарахувала 2 699 волонтерів. Із них 2383 – це волонтери, які зареєструвалися впродовж 2022 року. До російського вторгнення реєстр, створений 2014 року, налічував усього 320 людей.
Приблизно 70% реєстрацій волонтерів за 2022 рік припало на грудень. Завершення звітного періоду спонукало 1653 громадян в останній місяць року убезпечити себе від проблем з податковою.
Читайте також: «У податковій про це вперше почули від мене». Як потрапити в реєстр волонтерів: інструкція від першопрохідця
Як потрапити в реєстр волонтерів
Серед основних причин для реєстрації у переліку волонтерів від ДПС Опендатабот виділяє такі:
- не потрапити під опадаткування донатів;
- не потрапити під фінмоніторинг та блокування рахунків від банку;
- рейтинг довіри.
Аби зареєструватися волонтером, треба подати заяву до ДПС за місцем реєстрації (паперову або електронну). У документі вказати ІПН та банківські реквізити волонтера. Включення до реєстру здійснюється за заявою протягом одного робочого дня. Детальну інструкцію від першопрохідця шукайте за цим посиланням.
Нагадаємо, Верховна Рада України схвалила законопроєкти №8360/8361-д про звільнення від ПДВ та мита коптерів, тепловізорів, коліматорів, приладів нічного бачення та рацій.
Фото: pixabay.com.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі