Освіта
Реформа шкільного харчування: на Львівщині відкрили першу оновлену їдальню (ФОТО)
Сучасну шкільну їдальню відкрили у Зубрянському закладі середньої освіти І-ІІІ ступенів в Солонківській громаді, де навчаються 463 учні. Приміщення оновили за програмою першої леді Олени Зеленської.
Про це повідомили у Львівській ОВА.
У їдальні встановили сучасне кухонне обладнання, яке дозволяє готувати різноманітні страви. Також у межах проєкту створили комфортні умови для роботи працівників харчоблока.
«Це перший реалізований проєкт з 11, які були відібрані Міністерством освіти у 2024 році у Львівській області. Приємно бачити, що після канікул діти мають доступ до якіснішого харчування в більш комфортних умовах», — сказав заступник голови Львівської ОДА Олександр Кулепін.
Читайте також: Рух «Жовта стрічка» до Дня соборності України провів акцію в окупованих містах (ФОТО)
Проєкт втілили завдяки державній субвенції (80% вартості) та підтримці місцевого бюджету.
Нагадаємо, що до Львова везуть безбарʼєрні трамваї зі Швейцарії.
Фото: сайт ЛОВА
Освіта
На базі Дитячої міської лікарні в Полтаві відкрили перший осередок спеціальної школи для дітей, які тривалий час перебувають на лікуванні. Простір відкрили за фінансування фонду Олени Зеленської.
Про це повідомили в Полтавській міській раді.
Особливості школи
У новій «Школі Супергероїв» є окремі кабінети для дошкільнят, учнів молодших і старших класів, а також кабінет ментального здоров’я. Також в освітньому просторі є:
- бібліотека;
- ергономічні меблі;
- планшети;
- інтерактивна дошка;
- приладдя для проведення практичних занять тощо.
Читайте також: Дворічна українка стала наймолодшою дитиною в Україні, яка пропливла 25 метрів у басейні
З дітьми працюватимуть методист, психолог, вихователь, учитель початкових класів та педагоги, які викладатимуть понад десять предметів.
«Це вже п’ята “Школа Супергероїв”, створена за фінансування фундації, яка повноцінно запрацювала для дітей. Раді, що за допомогою наших міжнародних партнерів, нам вдається швидко розширювати мережу шкіл. Вже незабаром почне працювати осередок у Львові», — розказала директорка фундації Олени Зеленської Ніна Горбачова.
Перед відкриттям освітнього простору команда встигла провести майже тисячу занять у палатах дітей.
Нагадаємо, що в одеській лікарні запрацювала нова «Школа Супергероїв» (ФОТО).
Фото: сайт Полтавської міської ради
Освіта
Угоду про сторічне партнерство 16 січня 2025 року підписав президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер. Серед пунктів угоди є також окремий розділ «Наука, технології та інновації».
Про це повідомили в Міністерстві освіти та науки України.
Співпраця в освіті
У відомстві вказують, що країни планують об’єднати 100 шкіл України та Великої Британії, щоб створити партнерські зв’язки між учнями та вчителями.
Також Прем’єр-ліга та Британська Рада реалізовуватимуть ініціативи, спрямовані на розвиток навичок, освіти та впевненості молоді в Україні. За підтримки цих установ українська молодь матиме можливості долучатися до програми Національної громадянської служби Великої Британії.
Читайте також: Станіслав Асєєв і Ольга Скрипник отримали міжнародну премію Freedom Award 2024
Впровадження реформ
Сполучене Королівство сприятиме відновленню української освіти через обмін досвідом, технічну підтримку, створення освітніх партнерств та навчання лідерів.
Університети Великої Британії розширюватимуть можливості для освіти в Україні, зокрема завдяки пілотним проєктам транснаціональної освіти.
Британська Рада й надалі проводитиме курси англійської мови для українських державних службовців і сприятиме підвищенню кваліфікації викладачів англійської мови.
Інші програми
Українські студенти матимуть більше можливостей завдяки програмі Chevening. Також сторони підтримуватимуть розвиток міжкультурного діалогу через спільні освітні програми, конкурси, обміни, літні табори та ініціативи двомовних шкіл.
Нагадаємо, що українка стала однією з найкращих вчительок світу за версією Global Teacher Prize 2025.
Також ми писали, що громади можуть отримати кошти на облаштування укриттів у школах та профтехах.
Фото обкладинки: Pixabay
Освіта
Громади з 20 до 26 січня можуть подавати заявки на будівництво й ремонт укриттів у закладах середньої освіти коштом державної субвенції.
Про це повідомили в Міністерстві освіти та науки України.
Які заклади можуть отримати кошти
- Військово-морські й військово-спортивні ліцеї;
- ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою;
- заклади з понад 200 учнями;
- заклади до 200 учнів, якщо вони є єдиними в громаді, працюють очно або змішано, й до яких підвозять учнів щонайменше з двох інших шкіл.
У МОН зазначили, що розмір цьогорічної субвенції становить 6,2 мільярда гривень, із яких 460,5 мільйона гривень спрямують на завершення проєктів, що розпочали у 2024 році.
Відбиратиме проєкти для фінансування комісія МОН через цифрову платформу DREAM. Вона враховуватиме зокрема й належність громади до зони ризу відповідно до Методики оцінювання ризиків у системі освіти.
Комісія МОН розгляне всі проєкти. Підготовлений перелік передадуть на затвердження уряду. Після ухвалення рішення кошти спрямують до місцевих бюджетів.
Читайте також: Українські підлітки з чотирьох областей презентували свої проєкти на Demo Day
Умови фінансування
Аби податися на програму, заклад має відповідати наступним вимогам:
- дистанційне або змішане навчання;
- будівлі не мають пошкоджень, спричинених війною, або їхнє усунення не потребує будівельних робіт;
- відсутність укриття (або є лише найпростіше) чи воно потребує капітального ремонту чи реконструкції;
- готовність проєктно-кошторисної документації;
- завершення робіт до кінця 2025 року;
- підтвердження співфінансування з місцевого або обласного бюджету.
Інструкції щодо подання заявок на платформу DREAM можна знайти за посиланням. За довідкою щодо роботи з платформою можна звернутися за електронною адресою: info@dream-office.org.
Нагадаємо, що українські студенти з вересня 2025 року проходитимуть БЗВП.
Фото обкладинки: сайт КМДА