

Освіта
У «Мрії» розробили стрічку з освітнім контентом на основі ШІ
У застосунку «Мрія» створили стрічку із рекомендованим контентом на основі штучного інтелекту. Вона допоможе дітям легше знаходити цікаві освітні відео та курси.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Як це працює
Після реєстрації дитина обирає теми, які їй подобаються, наприклад, космос, медицина чи підприємництво. Система запам’ятовує, що дитина переглядає, що зберігає і що лайкає. На основі цих даних «Мрія» формує персональну стрічку відео.
Застосунок також враховує успішність у школі: якщо у дитини щось не виходить, платформа радить матеріали для покращення знань, а якщо навпаки, то підбирає цікавіші теми для розвитку. У бібліотеці «Мрії» вже є тисячі відео від українських освітніх платформ
Федоров зазначив, що найбільше діти дивляться відео про космос і людське тіло, батьки — про виховання, а вчителі — методичні поради.
Читайте також: Черкаські школярі представлять Україну у фіналі GENIUS Olympiad у США (ФОТО)
Що відомо про екосистему
«Мрію» почали тестувати у вересні 2024 року в 40 школах шести областей: у прифронтових містах, гірських селах, закладах з повністю дистанційним форматом навчання та школах, де заняття проходять офлайн в укриттях. Наразі мережу вдосконалили та розширили до статусу національної.
У застосунку поєднали:
- інформацію для батьків.
- навчальні матеріали;
- журнали;
- оцінки;
- домашні завдання тощо.
Зараз уже 150 шкіл працюють із «Мрією», ще тисяча закладів подали заявки на підключення. У планах — охопити дві тисячі навчальних закладів до кінця 2025 року.
Нагадаємо, що всі школи Запорізької області приєдналися до екосистеми «Мрія».
Фото обкладинки: Freepik
Освіта

Громадська спілка «Освіторія» спільно з Global Teacher Prize Ukraine розпочала кампанію «Титри Визнання». У межах ініціативи відомі українці подякували своїм викладачам, які стояли за їхнім формуванням як особистості.
Про це повідомили в у команді проєкту.
Хто долучився до ініціативи
У короткометражному фільмі замість імен знаменитостей у титрах вказали імена їхніх учителів як знак вдячності та поваги. До компанії долучилися такі українці: Валерій Залужний, Антоніо Лукіч, Світлана Тарабарова, Тайра, Дмитро Шуров, Олександр Рудинський, Світлана Ройз та інші.
Наприклад Євген Клопотенко, один із учасників кампанії, поділився, що саме його вчителька зарубіжної літератури допомогла йому не боятися життя й сформувати себе як особистість.
«Ми звикли дякувати вже відомим людям — за фільми, перемоги, досягнення. Але рідко згадуємо тих, хто стояв у витоків цих історій. “Титри Визнання” — це наша спроба виправити цю несправедливість. Адже кожна сильна особистість починалася з Вчителя — того, хто вчасно направив та запалив інтерес. І ми віримо, що культура вдячності вчителю — це ще один крок до сильної, свідомої нації», — зазначає засновниця «Освіторії» та премії для видатних вчителів Global Teacher Prize Ukraine Зоя Литвин.
Читайте також: Учитель з України вперше став переможцем Cambridge Dedicated Teacher Awards
Як подякувати своєму вчителю
Global Teacher Prize Ukraine — це престижна премія, яку часто називають «Оскаром» для вчителів-новаторів. Щороку вона відзначає українських педагогів, які змінюють освіту, а переможець отримує мільйон гривень на реалізацію освітнього проєкту та представляє Україну на світовій церемонії.
Щоб особисто подякувати своєму вчителю потрібно до 1 липня заповнити анкету на сайті та залишити кілька слів. Номінувати вчителя можуть як учні, так і самі педагоги.
Окрім головної нагороди, цьогоріч планують вручити відзнаки в таких номінаціях:
- «Учитель STEM»;
- «Учитель Математики»;
- «Вибір українців»;
- «Вибір серцем».
Раніше ми писали, що українка стала однією з найкращих вчительок світу за версією Global Teacher Prize 2025.
Фото обкладинки: ютуб-канал «Освіторії»
Освіта

Онлайн-університет Neoversity резидента «Дія.City» GoIT запустив першу в Україні онлайн-магістратуру зі штучного інтелекту та програмування. Після завершення навчання студентам видаватимуть диплом європейського зразка.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Програма навчання орієнтована на підготовку фахівців зі штучного інтелекту, здатних створювати інноваційні продукти для глобального ринку. Навчання проходитиме онлайн, а серед викладачів — експерти з провідних технологічних компаній, зокрема Google, Meta, Ciklum та Intellias.
Заняття охоплюватимуть ключові теми:
- машинне навчання;
- архітектура ШІ;
- Data Science;
- прикладне програмування.
Читайте також: На «Дія.Освіта» випустили нові курси від BecomingX Ukraine про ШІ та технології
Neoversity реалізує цей проєкт за підтримки європейського університету Woolf, який працює за принципами колегіальної моделі Оксфорду.
Після завершення магістратури студенти отримають диплом європейського зразка, який визнається у понад 50 країнах світу.
Михайло Федоров відзначив, що інтеграція штучного інтелекту в державні процеси вже триває, але для сталого розвитку галузі необхідна якісна підготовка спеціалістів.
Нагадаємо, що фахівці Мінцифри створюють 5 продуктів на основі ШІ.
Фото обкладинки: Freepik
Освіта

Учитель інформатики Запорізької спеціальної школи-інтернату «Джерело» Олександр Жук став першим українцем, якого визнали регіональним переможцем премії Cambridge Dedicated Teacher Awards у Європі.
Про це повідомили Cambridge University Press & Assessment.
Підхід до викладання
Олександр Жук викладає понад 16 років і спеціалізується на STEAM-напрямку, зокрема інтеграції науки, технологій, інженерії, мистецтва й математики в освіту.
«Це визнання — велика честь для мене. Але справжньою нагородою завжди були радість і прогрес, які я бачу в моїх учнях щодня. Робота з дітьми, які стикаються з унікальними викликами, доводить: з достатньою підтримкою та вірою кожна дитина здатна на неймовірне. Ця нагорода не лише моя — вона належить моїм учням, їхнім родинам та всій освітянській спільноті України, яка продовжує вірити в силу інклюзивної, змістовної освіти», — поділився Олександр.
Читайте також: Усі школи Запорізької області приєдналися до екосистеми «Мрія»
Про конкурс
Цьогоріч конкурс зібрав понад п’ять тисяч номінацій зі 101 країни світу. Переможців обирали за інноваційним підходом до навчання та особистим внеском у розвиток учнів. Журі відзначило внесок Олександра Жука у використання технологій для підтримки дітей з особливими освітніми потребами. Він став одним із дев’яти переможців з різних регіонів світу.
У межах відзнаки переможець отримає комплект книжок для класу на 500 фунтів стерлінгів, почесний трофей і згадку у нових підручниках Кембриджу. Крім того, він представляє Європу у боротьбі за звання глобального переможця. Онлайн-голосування триває до 30 квітня 2025 року за посиланням.
Нагадаємо, що вчителі зможуть автоматично створювати тести для учнів на платформі «Мрія».
Фото обкладинки: Cambridge University Press & Assessment