Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Спорт

Прикордонник Владислав Шатіло виборов «срібло» на Чемпіонаті світу «Спартанська Трифекта»

Опубліковано

Прикордонник Владислав Шатіло, який під час бойових дій на сході України втратив частину ноги і тепер пересувається на протезі – виборов «срібло» на змаганнях Чемпіонату світу з перегонів з перешкодами «Спартанська трифекта».

Про це повідомили у ДПСУ.

Змагання з категорії «гонки з перешкодами» проходили з 3 по 5 листопада у Греції. В основному це трейлові дистанції – біг від 5 до 50 кілометрів.

Для Владислава змагання такого типу нові.

Щодо місцевості, де відбувалися перегони – це поле, гори, рощі, болота. Покриття так само: грязюка, каміння, пісок, очерет і всілякі зарості.

«Це був абсолютно новий досвід. Емоції змішані, з однієї сторони я задоволений собою, що я це зробив, бо, чесно кажучи, на другий та третій день мені це вже здавалося не реальним, враховуючи мій фізичний стан та стан моєї культі», — каже Владислав.

Читайте також«Вони бачать моїми очима». Як описати жести, міміку і колір? Історія коментатора театральних вистав

«Зараз пересуваюся на милицях, бо через рани не можу вдягнути протез. Так, це було дуже складне випробування, але якщо я вже приїхав змагатися, то зійти з гонки морально не міг собі дозволити», — додав спортсмен.

Загалом Владислав Шатіло подолав понад 48 кілометрів по пересіченій місцевості з великими перепадами висот за 6 годин 56 хвилин.

У війську Владислав з 18 років. А у 2019 отримав травму ноги. Далі була реабілітація та звільнення з військової служби. Проте Владислав не зневірився, почав займатися фізичним удосконаленням.

24 лютого, з початком повномасштабного вторгнення росіян, чоловік знову узяв зброю до рук, та нарівні з військовослужбовцями Чернігівського прикордонного загону боронив рідну землю, проходив тяжкі випробування разом зі здоровими людьми.

Читайте такожЯк чемпіон світу з шашок боровся за право носити вишиванку (ВІДЕО)

Його побратими кажуть, Владислав – приклад для сучасної молоді, він показує, що навіть важкі поранення не привід зупинятися й падати духом.

Владислав Шатіло і зараз проходить службу в Держприкордонслужбі, нарівні із побратимами, а у вільний від служби час тренується, щоб перемагати.

Нещодавно, 15 жовтня 2023 року, Владислав Шатіло у складі збірної України встановив світовий рекорд зі стронгмену під час міжнародного спортивного фестивалю Арнольда Шварценеггера Arnold Classic Europe. Тоді боєць разом з побратимами протягнули канатом в упорі сидячи, чотири вантажівки загальною масою 35 тонн на 20 метрів за 30,6 секунди.

Нагадаємо, Жан Беленюк здобув «бронзу» чемпіонату світу-2023 з боротьби та ліцензію на Олімпійські ігри-2024.

Також ми розповідали, як український гімнаст Олег Верняєв виборов «золото» на Кубку світового виклику.

Фото: ДПСУ.

Спорт

Українські параатлети встановили два рекорди Європи на Кубку світу з паверліфтингу в Дубаї

Опубліковано

На Кубку світу з паралімпійського паверліфтингу у Дубаї Україна встановила 2 рекорди Європи та виграла 8 медалей.

Про це повідомив Національний комітет спорту людей з інвалідністю.

Європейські рекорди встановили Наталія Олійник (топспроба) – 154 кг та Антон Крюков (топспроба) – 247 кг.

«Золото» виграв Костянтин Панасюк (вагова категорія до 59 кг).

Читайте такожУ підвалі мріяла про бокс: історія юної чемпіонки з Маріуполя, що вміє тримати удар

Антон Крюков

«Срібло» дісталося Мар’яні Шевчук (до 55 кг + сума), Наталії Олійник (понад 86 кг + сума) та Антону Крюкову (понад 107 кг + сума).

Олійник Наталія

Володарем «бронзи»  стала Марина Копійка (до 41 кг: топспроба).

Наступні змагання Кубка світу відбудуться 20-25 березня в єгипетському Шарм-еш-Шейху.

Нагадаємо, 30 українських ветеранів вирушили до Лас-Вегаса на змагання Повітряних сил США.

Фото: National Sports Committee for the Disabled of Ukraine, Paralympic Committee.

Читати далі

Спорт

30 українських ветеранів вирушили до Лас-Вегаса на змагання Повітряних сил США

Опубліковано

30 військових ветеранів України вирушили до Лас-Вегаса для участі у змаганнях Повітряних Сил США 2024. Ці учасники були відібрані спеціальною комісією після Всеукраїнських змагань з адаптивних видів спорту, які пройшли у Києві наприкінці грудня.

Про це інформує Міністерство у справах ветеранів.

Головний тренер національної збірної Олена Яновська зазначила, що американські колеги запросили українських ветеранів, щоб продемонструвати, як адаптивні види спорту впливають на відновлення організму.

Українські учасники візьмуть участь у дев’яти видах спорту — стрільбу з лука, легку атлетику, велосипедний спорт, паверліфтинг, веслування на тренажерах, волейбол сидячи, плавання, баскетбол на кріслах з колесами. За словами тренерки, учасники пройшли три тижні важких тренувань перед відправленням.

Дивіться відео98-річна розвідниця пройшла ІІ Світову, а 24 лютого знову зібралася на фронт

«Після повернення ви будете мати надзвичайно важливе завдання — допомогти вашим товаришам повернутися до повноцінного життя. Своїм прикладом ви покажете, що життя не закінчується після поранення або військової служби», — зазначив виконувач обов’язків міністра у справах ветеранів Олександр Порхун.

Змагання відбудуться з 4 по 16 березня 2024 року.

Про змагання

Змагання Повітряних Сил США (United States Air Force and Marine Corps Trials) – щорічні внутрішні змагання для ветеранів та військовослужбовців США, які отримали травми або захворювання під час служби. Цього року до участі у них була запрошена і українська команда, у складі якої – ветерани та чинні військові. Ці змагання відбудуться з 4 по 16 березня 2024 року у Лас-Вегасі. У Києві у грудні пройшли Всеукраїнські змагання з адаптивних видів спорту, за результатами яких українська команда з 30 учасників була сформована для участі у змаганнях у США.

Нагадаємо, Veteran Hub оголосив грант для організацій, що працюють із ветеранами.

Також на платформі е-Ветеран створили єдину базу знань для ветеранів.

Фото: Міністерство у справах ветеранів України.

Читати далі

Спорт

Жіноча збірна України з важкої атлетики виграла медальний залік Чемпіонату Європи

Опубліковано

Жіноча збірна України з важкої атлетики продемонструвала виняткові результати на Чемпіонаті Європи, що відбувся у Софії (Болгарія), і виборола перше місце у медальному заліку.

Про це повідомили в НОК України.

Зазначається, що за підсумками змагань, українські спортсменки здобули в активі 12 медалей: 5 золотих, 5 срібних та 2 бронзові нагороди.

Однією з головних героїнь турніру стала Каміла Конотоп, яка у ваговій категорії до 59 кілограмів виборола титул абсолютної чемпіонки Європи. Вона показала надзвичайні результати у ривку (105 кг), поштовху (125 кг) та за сумою двох вправ — 230 кг.

Каміла Конотоп

Ще одна видатна українська атлетка, Анна Давидова, стала чемпіонкою Європи у сумі багатоборства (220 кг) та здобула дві срібні нагороди у ривку (100 кг) та поштовху (120 кг).

Читайте такожУ підвалі мріяла про бокс: історія юної чемпіонки з Маріуполя, що вміє тримати удар

Своїм сильним виступом вразила також Світлана Самуляк, яка у тій же вазі виграла ривок (101 кг), посіла третє місце у поштовху (118 кг) та друге місце у сумі багатоборства (219 кг).

Ганна Давидова та Світлана Самуляк

У ваговій категорії до 87 кг Анастасія Манєвська продемонструвала дивовижні результати, здобувши друге місце у поштовху (128 кг) та срібло у двоборстві (230 кг).

Анастасія Манєвська

На завершальний день змагань Валентина Кісіль (вагова категорія 87+) виборола бронзову медаль у ривку, показавши результат 108 кг.

Валентина Кісіль

Нагадаємо, українські гімнасти на Кубку світу в Єгипті вибороли «золоту» і «срібну» медалі.

Також ми розповідали, як Ярослава Магучіх встановила новий рекорд сезону в стрибках у висоту.

Фото: НОК України.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: