Суспільство
Причина №11, чому варто підтримати #ШоТам: ми розповідаємо рецепти успіху переселенців
Навіть під час коронакризи #ШоТам шукає успішні історії, приклади позитивних зрушень в суспільстві та державі. І серед наших постійних тем – історії переселенців, які втратили рідну домівку, але зуміли встояти на ногах і тепер надихають інших.
Якщо ти сам переселенець або тобі просто подобаються історії про людей, які не злякалися почати все з нуля – підтримай нас і ми зможемо робити ще більше таких історій.
Для нас це особливо трепетна тема – адже більша частина колективу #ШоТам – переселенці з Луганська. Вони так само спакували життя у валізи і починали заново в іншому місті з надією скоро повернутися додому.
У різних регіонах України нині живуть сотні тисяч переселенців із Донбасу і Криму. Зараз українські ЗМІ або взагалі мало цікавляться їхніми проблемами чи досягненнями, або продовжують транслювати стереотипи про “бандюків з Донбасу”.
#ШоТам проти цього. Ми розповідаємо про переселенців, як про простих українців, яких війна і втрата дому не зламала, а навпаки зробила сильнішими. Які намагаються на краще змінити громади та регіон, де оселилися, заснувати власну справу, допомогти іншим.
Хочемо показати, що серед переселенців є чимало людей з нелегкою долею, і чимало людей з захоплюючими історіями. Зібрали декілька публікацій про наших героїв, які надихають.
1. Олексій та Анастасія Конюші, коли розпочалась війна, вивозили пасіки під обстрілами та продовжили справу чотирьох поколінь.
2. Анна і Павло Оголь – молоде подружжя, переселенці з Донецька, займаються незвичайним бізнесом – виготовляють костюми роботів-трансформерів, які вже є популярними в багатьох країнах світу.
3. Наталя Рак з родиною полишила домівку в Донецьку. І перетворила власне хобі на сімейний бізнес.
4. Родина Юркових у 2015 році переїхала з буремного Донецька до селища під Краматорськом. Вони заснували бізнес на 300 гривень.
У Дружківці працює ательє, в якому шиють авторські ляльки та м’які іграшки. Кравчині продають свої вироби в Італію та Австрію. Найбільшою популярністю серед іноземців користуються портретні ляльки (точні копії замовників). А заснувала бренд “Denata Toys” переселенка Наталя Держипільська.
Як підтримати ШоТам?
Ви можете обрати для себе зручну суму, обравши з трьох варіантів:
- 29.99 гривень
- 49.99 гривень
- 99.99 гривень.
Це щомісячний платіж, який стягується автоматично.
Просто перейдіть за посиланням – “Підтримати”. Оберіть для себе суму, яку вважаєте за потрібну, та зручний спосіб оплати.
Чекаємо на вашу підтримку і вже готуємо наступні матеріали про те, що навколо існує не тільки велика #зрада, а багато-багато маленьких #перемог українців, які рухають Україну вперед.
Будьте з нами й щодня переконуйтесь у тому, що наша держава заслуговує на те, щоб вкладати в неї час і гроші.Підписуйтеся на нас у Twitter, Instagram, Telegram, Facebook, YouTube!
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі