Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
img 8593 img 8593

NewСхід

Два скутери замість кафе: чому підприємець проміняв кафе на доставку їжі

Опубліковано

Сергій Соколенко – підприємець із містечка Селидово, що на Донеччині. У місті він був власником кафе у розважальному торговому центрі. Але нещодавно проміняв його на доставку їжі на електромопедах. Місцеві жителі у захваті від такого нововведення. Сергій розповів “ШоТам”, як наважився на таке рішення та як це позначилось на його прибутках.

Сергій Соколенко проміняв власне кафе на формат “кухня + доставка”. І не жалкує про це

Чому проміняв кафе на доставку їжі

Моє кафе знаходилось в дитячому розважальному центрі. Доставка піцци та суші працювала паралельно з кафе.

Часто бувало, що з понеділка по четвер кафе було порожнє: тільки ввечері сиділо кілька відвідувачів, а в той час доставка працювала цілий день. І коли відсоток замовлень на винос став надто великим, просто вирішили, що платити високу оренду за великі площі кафе нерентабельно.

 

Читайте також: Налагодити діалог з містянами через… фестиваль. Досвід URBAN FEST Druzhkivka

Тому знайшли нове приміщення, закупили більш професійне обладнання і почали працювати суто на доставку. Називаємося Sushi Sutairu.

На новий формат перейшов, бо витрати на кафе себе не виправдовували

Але потім виплила проблема – коли одне-два замовлення по місту, організувати це неважко. На допомогу приходили друзі з машинами, або ми замовляли таксі і відсилали замовлення із ним.

Проте ця схема працювала, коли замовлень було два-три на день. А коли від п’яти до п’ятнадцяти, якість передачі замовлення вже страждає: викликаєш таксі, тобі кажуть – немає вільних машин. Дзвониш в іншу службу – кажуть “не повеземо”.

Читайте також: В моді зухвалі рішення: як українська акустика підкорила Китай

При цьому робота в самому закладі триває, ти ж – залишаєш робоче місце.

В якийсь момент стало настільки незручно, що ми вже почали шукати варіант, як полегшити собі життя.

Два скутери Сергію вдалось закупити із допомогою гранту для підприємців. У новому приміщенні обладнав також добру кухню – і справа пішла

Як організувати доставку їжі

Я багато читав, як послуга реалізується в великих містах. Хотілося запустити щось в форматі Glovo або Uber Eats. Там хлопці їздять на велосипедах чи скутерах – навіть взимку.

Читайте також: Від жаб’ячих лапок до молока ослиці: п’ять “скажених” українських ферм

Навмисне поїхав до Києва, аби подивитись, як працюють ці служби. Головна перевага їх – у термосумках і швидкості.

І ми з командою вирішили, що теж хочемо працювати у такому форматі.

Сергій спеціально їздив до Києва, аби подивитись, як у столиці працюють Glovo та Uber Eats

І от у січні я подався на грантову програму від USAID, написав бізнес-план, потім в кінці березня мені повідомили про те, що нададуть кошти на придбання скутерів.

Із термосумками ж була велика проблема – скутери швидше привезли у Селидове, ніж зробили ті сумки. Вони були з дефектом і їх довелось перероблювати.

Тепер забрендувати сумки хочемо. Хоча… ми єдині, хто їздить з таким великим портфелем за плечами по місту, так що нас навіть легко впізнати (всміхається).

Людям з Селидового подобається новий формат доставки: коли суші та піццу приносять їм прямо під двері

Раніше у нас який був формат доставки – таксі під’їжджає до під’їзду, дзвонить, люди спускаються, виходять – неважливо, зима-дощ-сніг. Сьогодні ми під’їжджаємо, піднімаємося на поверх, і приносимо замовлення прямо під двері.

Для такого маленького міста це новинка. І це дуже радує клієнтів.

Вартість доставки у будь-яку точку міста – 40 гривень. За межі Селидового замовлення поки не доставляють – маленькі потужності.

Секрет реклами: Інста + сарафанне радіо

Наше містечко – шахтарське. Навколо Селидового – кілька шахт і вони є основними наповнювачами міського бюджету. Важко працювати в місті у будь-якому форматі, якщо твоїм відвідувачам не платять зарплату.

Читайте також: ТЕСТ: Який ти бізнесмен з історій успіху “Шотам”?

Наш новий формат доставки їжі зменшує ризики, адже швидше може окупитися і потягнути за собою менше вкладень. І постійних витрат – зарплати, податків – тут теж менше: не потрібні послуги офіціантів, обслуговуючого персоналу. Тобто, штат менше, а обсяг замовлень навіть більше, ніж в кафе.

Зараз рекламують себе у Інстаграм. Але сарафанне радіо працює тут найкраще –  ніж навіть “Інстаграм” у тому числі, каже Сергій

Популяризуємо нашу діяльність через Інстаграм – запустили таргетовану рекламу на кілька міст. На листівки вирішили не витрачатись – і це також принесло свої позитивні плоди: менше витрат, більший результат.  

У маленьких містах люди цінують сервіс

Якщо у великому місті щоденний трафік більше тисячі людей, у нас цього трафіку немає. Він створюється власноруч – будь-якими рекламними засобами: сторінкою у мережі Instagram, розсилками на телефон.

Зараз доставка у будь-яку точку Селидового коштує 40 гривень. Із часом підприємець планує розширити її до сусідніх містечок

У маленькому місті якщо ти один раз надав неякісну послугу, це запам’ятають, загубиться велика частина публіки. Люди просто більше не прийдуть до тебе у заклад. Та й ми самі уже знаємо адресу багатьох постійних клієнтів – навіть номер квартири, у якій вони живуть.

Читайте також: Найдорожчий сир – з ослячого молока: директор училища про те, як створити ферму віслюків

Ми постійно думаємо над тим, як покращити свій сервіс. І поки що вигідно виділяємося на тлі наших конкурентів. Навряд чи отримаємо від цього якийсь дохід, але насправді це не має значення: питання зручності наших клієнтів для нас – на першому місці.

NewСхід

Для молоді Донеччини й Луганщини оголосили гранти на навчання

Опубліковано

Молодь Донеччини та Луганщини запрошують взяти участь у відборі учасників нового проєкту «Ініціативи громад для зменшення впливу COVID-19 на постраждалі від конфлікту регіони України».

Щоб посприяти соціально-економічному розвиткові обох областей, Міжнародна організація з міграції (МОМ), Агентство ООН з питань міграції, за фінансування Уряду Японії, надасть гранти бенефіціарам, які прагнуть реалізувати себе в галузі інформаційних технологій.

Ініціатива спрямована на підтримку 60 юнаків і дівчат віком від 18 до 35 років.

 

Учасниками можуть стати внутрішньо переміщені особи або місцеві мешканці Курахівської та Черкаської об’єднаних територіальних громад Донецької області та Білокуракинської та Новопсковської об’єднаних територіальних громад Луганської області.

Читайте такожНе можеш — не плати. Чим особлива школа шиття Tailors School, яку відзначили в ООН

Переможці відбору отримають гранти до $700 у вигляді оплати навчання на професійних курсах із інформаційних технологій та в дотичних сферах, а також ноутбуки для навчання та подальшої роботи.

Відбір учасників відбуватиметься на конкурсній основі.

Однією з переваг буде наявність у кандидата(ки) чіткого плану волонтерского проєкту на користь своєї громади, над яким грантер(ка) працюватиме під час чи після навчання.

Охочі долучитися до проєкту і отримати гранти повинні якомога швидше, але не пізніше 8 серпня 2021 заповнити анкету за посиланням

Докладніше про основні етапи проєкту та вимоги до кандидатів можна дізнатися на сайті Представництва МОМ в Україні.

Відбір учасників програми здійснюється на конкурсній основі з дотриманням рівності можливостей для ВПО та членів приймаючих громад, а також для жінок і чоловіків.

Нагадаємо, на Луганщині в аграрному ліцеї створили навчальну пасіку.

Як ми повідомляли раніше, Посольство США оголосило Програму малих грантів громадської дипломатії.

Головне фото: allthingshair.com.

Читати далі

NewСхід

На Луганщині в аграрному ліцеї створили навчальну пасіку

Опубліковано

У Марківському професійному аграрному ліцеї на Луганщині за сприяння проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» створили навчальну пасіку.

Про це повідомили у проєкті USAID.

У ліцеї розпочинають підготовку за спеціальністю «бджоляр».

 

Навчальна пасіка вже облаштована, з вересня запрацюють дві лабораторії:

 • «Біологія бджолиної сім’ї, розведення та утримання бджіл, хвороби та шкідники бджіл»;
 • «Медоносна база бджільництва та запилення сільськогосподарських культур бджолами».

Наразі це – єдиний навчальний заклад на Луганщині, де готуватимуть бджолярів.

Проєкт USAID закупив за грантом обладнання: вулики, мікроскопи, воскопрес, медогонки, поїлки, годівниці для бджіл, пасічний інвентар.

Читайте такожМедовий рекорд: українські бджолярі збільшили експорт меду на 45%

Крім того, ще планує закупити пересувний будинок пасічника та платформу для транспортування вуликів.

«Бджолосім’ї нашому закладу подарували місцеві жителі, – розповіла в.о. директора ліцею Олена Бондаренко. – Зараз на нашій пасіці 10 вуликів з бджолами».

Довідка

Грантова й освітня допомога підприємцям на сході України надається проєктом USAID у рамках інформаційної кампанії «Схід економічних можливостей».

Читайте такожУкраїнські бджолярі зможуть торгувати з Європою на «Медовій біржі»

Нагадаємо, першу партію українського меду експортували до Канади.

Як ми повідомляли раніше, в Україні фермер створив мінізаповідник для диких бджіл.

Усі фото: facebook.com/ERAUkraine.

Читати далі

NewСхід

У Донецькому технічному університеті створять акселератор молодіжних інновацій

Опубліковано

Донецький національний технічний університет підписав грантову угоду «Акселератор молодіжних інновацій в ДонНТУ» з Проєктом USAID «Економічна підтримка Східної України».

Про це повідомив у фейсбуці Проєкт USAID «Економічна підтримка Східної України».

Для запуску Акселератора Проєкт USAID облаштує дві лабораторії – Лабораторію з прототипування та електроніки і Лабораторію технологічних та інженерних рішень, а також простір для коворкінгу.

 

Сума грантової угоди становить 129 тисяч доларів.

За ці гроші Проєкт USAID закупить:

 • комп’ютери,
 • меблі,
 • 3D-принтери,
 • фрезерний та лазерний верстати,
 • верстаки,
 • плотери,
 • принтери для УФ-друку,
 • столярні та слюсарні інструменти,
 • швейну машинку,
 • фото принтер,
 • набір електроінструментів та інше обладнання для створення прототипів різних виробів та втілення інноваційних ідей.

До діяльності Акселератора залучатимуть викладачів, аспірантів та студентів ДонНТУ.

Грант передбачає, що ДонНТУ розробить та включить до навчальної програми десять нових модулів з інженерних та технічних спеціальностей, наприклад:

 • 3D-моделювання,
 • Інформаційні технології автоматизованого електроприводу,
 • Основи електромеханіки,
 • Програмне забезпечення для автоматизованої електронної системи управління з практичним навчанням на обладнанні Акселератора та впровадженням кращих практик передачі знань.

Читайте такожВтратила свій дім і почала шити піжами. Як переселенка заснувала бізнес у чужому місті

Команда Акселератора пройде навчання на тренінгах та візьме участь у навчальних поїздках до інноваційних просторів в інших регіонах.

Надалі вони використають побачене та набутий досвід у діяльності Акселератора.

Також команда Акселератора буде активно залучена до роботи Платформи трансформації вугільних міст Донецької області, діяльності ІТ-кластерів та впровадження смарт-спеціалізації у регіоні.

Грантова та освітня допомога підприємцям на Сході України надається Проєктом USAID в рамках інформаційної кампанії «Схід економічних можливостей».

Кампанія покликана привернути увагу всієї України до потреб і можливостей Сходу, адже ще ніколи у регіоні не було стільки ініціатив, покликаних покращити рівень життя населення, розвивати бізнес у перспективних галузях економіки, відновлювати інфраструктуру.

Нагадаємо, ПРООН оголошує конкурс інноваційних рішень для громад східної України.

Як ми повідомляли раніше, селищу на Донеччині повернули історичну назву Нью-Йорк.

Головне фото: donntu.edu.ua.

Читати далі