Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/XS4b8K0jJvU?si=vNSBJMMWNYZrmkvbSSSSSS

Суспільство

Private Language School: як жителів Чернігова навчають англійської

Опубліковано

Від школи англійської Інни Черевко лишились понівечені стіни і дах. Але вона все відбудувала і готує чернігівців до вступу у Гарвард. Та разом з міжнародними фондами допомагає відновлювати зруйновані міста.

Викладачка англійської Інна Черевко 5 років наймала людей у пивоварню. Проте в перервах між співбесідами мріяла навчати жителів Чернігова англійської. Разом із сестрою у вільний час викладала мову школярам.

Професійний зріст

“Ми сиділи разом із сестрою на кухні й вирішили, що нам треба рухатись у якийсь інший напрямок. Тому зародилася ідея створити школу, щоб це було не просто вдома на кухні чи в кімнаті, а щоб було більш професійно”, – розповідає Інна.

В орендованому кабінеті 2х2 метри сестри були й викладачками, і секретарками, і прибиральницями. А за 12 років школа виросла до двоповерхового офісу з 10 кабінетами.

Повномасштабне вторгнення та влучення

24 лютого 2022 життя змінилось у всіх – Інна ледь не втратила справу свого життя. Та жінка продовжувала працювати аж до 19 серпня. Коли під час ракетного обстрілу в школі вирвало вікна, пошкодило двері та стіни.

“Це сліди від шматків розбитого скла, яке летіло сюди. Так само про ракетний удар нам нагадують наші столи, на яких, якщо ви детально глянете, також є подряпини, які залишилися від скла”, – згадує вона.

Інна була в розпачі, коли побачила руйнування, адже у школі було знищене геть усе. Тому на 4 місяці школу довелося закрити та припинити всі уроки. Але щоб студенти якнайшвидше відновили навчання, жінка звернулася до грантодавців.

Отримання гранту

“Завдяки участі в проєкті МОМ “Розвиток МСП: економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу” ми відновили всю матеріально-технічну базу, яка в нас була”, – згадує дівчина.

За отримані кошти в школі відремонтували освітлення, закупили ноутбуки й підручники. Нова техніка дозволила відновити офлайн-навчання, а також займатися зі студентами онлайн. Тепер у школі більше 300 студентів — це 30 груп для дітей і дорослих.

У школі студентів готують до тестів Cambridge та IELTS. Найстаранніші з них вступають до Гарварда та Манчестера. А найкращі випускники працюють з міжнародними фондами задля відновлення зруйнованих міст. Та вивчають можливості інклюзивної відбудови України.

Нагадаємо, що фільм «Вторгнення. Операція «Дунай» спільного виробництва України і Чехії вийде у прокат 30 травня.

Суспільство

В Україні затвердили Державний стандарт нової соціальної послуги для ветеранів та ветеранок: подробиці

Опубліковано

В Україні затверджено Державний стандарт нової соціальної послуги – соціальна адаптація ветеранів та ветеранок війни та членів їхніх сімей.

Про це повідомила пресслужба Міністерства соціальної політики.

“Соціальна послуга передбачає два етапи, реалізація заходів програми соціального відновлення (перший етап) та індивідуальна адаптація (другий етап). Перший етап соціальної послуги проходить на базі рекреаційного закладу, де ветеран, ветеранка та члени їхніх родин відвідують групові та індивідуальні заходи”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що зі всією родиною працює команда фахівців, щоб напрацювати подальший план переходу до цивільного життя згідно з потребами та проблем родини. Також протягом тижня родина відновлює фізичне та ментальне здоров’я.

Читайте також: Неможливо втримати сліз: Україна повернула з російського полону 90 людей, серед них – 59 оборонців Маріуполя

Другий етап передбачає індивідуальну соціальну адаптацію, яка проходитиме у громаді.

За словами заступника міністра Уляни Токарєвої, успішне пілотування послуги вже відбулося у Полтавській, Черкаській та Вінницькій областях. На наступний рік очікується, що на замовлення зазначеної послуги в бюджетах обласного та локального рівнів будуть передбачені відповідні кошти.

Нагадаємо, відтепер військовий квиток із QR-кодом можна отримати в ЦНАПі.

Фото: З відкритих джерел

Читати далі

Суспільство

Вийшов тизер фільму «Гойдалки»

Опубліковано

Режисер Сергій Малик випустив тизер короткометражного фільму «Гойдалки».

Про це повідомляє swing.short.film.

«Гойдалки» – це історія про людей, які постійно говорять, але не чують одне одного. Це історія про людей у ті періоди їхнього життя, коли вони не знають, чого хочуть, або коли хочуть одне від одного надто багато», – каже Малик.

Головні ролі у фільмі виконали актор театру імені Івана Франка Віталій Ажнов і Тарас Цимбалюк, якого ви можете знали за роллю Карпа Кайдаша у серіалі «Спіймати Кайдаша». До короткометражного фільму ввійшла частина подій зі сценарію до повнометражної картини, для якої наразі шукають партнерів.

Про фільм

Це історія про людей, які говорять, говорять, говорять, говорять, але одне одного не чують. Це історія про людей у ті періоди їхнього життя, коли вони не знають, чого одне від одного хочуть, або коли хочуть одне від одного надто багато.


Це історія про двох людей на пляжі. Ми не знаємо ані того, як і коли вони туди потрапили, ані того, навіщо вони там залишаються. Але вони там залишаються. І розмови, які між ними там відбуваються, схожі не на ті, що до рухаються кудись, а на ті, які рухаються туди-сюди, як безкінечні гойдалки.

Скоро «Гойдалки» почнуть свій фестивальний сезон. 

Тизер за посиланням.

Нагадаємо, у Чернівцях навчатимуть жінок, як створити власний бізнес.

Читати далі

Суспільство

У парку Партизанської слави врятували лося, який потрапив у пастку

Опубліковано

В Дарницькому районі Києва, у парку Партизанської слави врятували дикого лося, який опинився в металевій пастці. 

Про це повідомили представники комунального об’єднання “Муніципальна Охорона”.

У парку Партизанської слави лось вибіг на стадіон та потрапив у пастку: фото

Ввечері, 25 червня, дикий лось прибіг у парк, проломив огорожу футбольного поля та заплутався у металевій сітці. Муніципальні охоронці помітили тварину та викликали службу порятунку. Також вони оточили місце події та обмежили доступ відвідувачів парку до спортивного поля “щоб від непередбачуваних дій дикої тварини не постраждали люди”. 

Читайте також: Епічну роботу українського танкового екіпажу по росіянах зняли з дрона

У парку Партизанської слави врятували лося, який проломив огорожу та потрапив у пастку: фото

Прибувши на місце, зоорятувальники разом з охоронцями помістили лося на брезентову устілку та перенесли в безпечне місце. Наразі життю тварини нічого не загрожує.

Нагадаємо, раніше ми писали, як виглядає історична будівля на Великій Васильківській після демонтажу рекламного банера.

Фото: “Муніципальна Охорона”

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

Суспільство7 днів тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

Суспільство2 тижні тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство2 тижні тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

РЕКЛАМА: