Суспільство
Private Language School: як жителів Чернігова навчають англійської
Від школи англійської Інни Черевко лишились понівечені стіни і дах. Але вона все відбудувала і готує чернігівців до вступу у Гарвард. Та разом з міжнародними фондами допомагає відновлювати зруйновані міста.
Викладачка англійської Інна Черевко 5 років наймала людей у пивоварню. Проте в перервах між співбесідами мріяла навчати жителів Чернігова англійської. Разом із сестрою у вільний час викладала мову школярам.
Професійний зріст
“Ми сиділи разом із сестрою на кухні й вирішили, що нам треба рухатись у якийсь інший напрямок. Тому зародилася ідея створити школу, щоб це було не просто вдома на кухні чи в кімнаті, а щоб було більш професійно”, – розповідає Інна.
В орендованому кабінеті 2х2 метри сестри були й викладачками, і секретарками, і прибиральницями. А за 12 років школа виросла до двоповерхового офісу з 10 кабінетами.
Повномасштабне вторгнення та влучення
24 лютого 2022 життя змінилось у всіх – Інна ледь не втратила справу свого життя. Та жінка продовжувала працювати аж до 19 серпня. Коли під час ракетного обстрілу в школі вирвало вікна, пошкодило двері та стіни.
“Це сліди від шматків розбитого скла, яке летіло сюди. Так само про ракетний удар нам нагадують наші столи, на яких, якщо ви детально глянете, також є подряпини, які залишилися від скла”, – згадує вона.
Інна була в розпачі, коли побачила руйнування, адже у школі було знищене геть усе. Тому на 4 місяці школу довелося закрити та припинити всі уроки. Але щоб студенти якнайшвидше відновили навчання, жінка звернулася до грантодавців.
Отримання гранту
“Завдяки участі в проєкті МОМ “Розвиток МСП: економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу” ми відновили всю матеріально-технічну базу, яка в нас була”, – згадує дівчина.
За отримані кошти в школі відремонтували освітлення, закупили ноутбуки й підручники. Нова техніка дозволила відновити офлайн-навчання, а також займатися зі студентами онлайн. Тепер у школі більше 300 студентів — це 30 груп для дітей і дорослих.
У школі студентів готують до тестів Cambridge та IELTS. Найстаранніші з них вступають до Гарварда та Манчестера. А найкращі випускники працюють з міжнародними фондами задля відновлення зруйнованих міст. Та вивчають можливості інклюзивної відбудови України.
Нагадаємо, що фільм «Вторгнення. Операція «Дунай» спільного виробництва України і Чехії вийде у прокат 30 травня.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі